logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 11:18




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юли 2018, 20:11       Заглавие:  Американското присъствие в Афганистан
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Yank написа:
Show me the MONEY от наркотиците в Афганистан Убо за да имаш поне малко credibility.
Иначе слизаш до нивото на марксистко-либерална пропаганда.

Ройтерс: U.S. to send 3,500 additional troops to Afghanistan
https://www.reuters.com/article/us-usa- ... SKCN1BH2KW


Business Insider: Afghanistan is producing a lot more opium than before the US invasion.
http://www.businessinsider.com/the-us-c ... ion-2018-6


Сега, това горе са ФАКТИТЕ, които могат да бъдат потвърдени от още голям брой публични източници, които минават за сравнително достоверни. И, да размишляваме, поради що се получава така, че КОЛКОТО ПОВЕЧЕ СЕ УВЕЛИЧАВА АМЕРИКАНСКОТО ВОЕННОТО ПРИСЪСТВИЕ В АФГАНИСТАН - ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ СЕ УВЕЛИЧАВА ПРОИЗВОДСТВОТО НА ОПИУМ ТАМ?!?!


Cui bono? To whom is it a benefit? Истина или не, нещата достигат то най-висшите етажи още преди повече от 20 години:



Цитат:
Why is the drug war still going on after 50+ years of failed policy? Because black markets are necessary if an intelligence agency wants to raise Billions overnight for secret wars with no oversight.


Логично, ако се замислиш. Дали е вярно, или пък да ти покажа парите от наркОтиците... се ебаваш. От друга страна обаче, ако целта на американското военно присъствие в Афганистан наистина е удар върху наркопроизводството и наркотрафика - псюлютно прахосничество на кинти, включително и твои в качеството ти на американски данъкоплатец.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юли 2018, 21:08       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
Yank написа:
Show me the MONEY от наркотиците в Афганистан Убо за да имаш поне малко credibility.
Иначе слизаш до нивото на марксистко-либерална пропаганда.

Ройтерс: U.S. to send 3,500 additional troops to Afghanistan
https://www.reuters.com/article/us-usa- ... SKCN1BH2KW


Business Insider: Afghanistan is producing a lot more opium than before the US invasion.
http://www.businessinsider.com/the-us-c ... ion-2018-6


Сега, това горе са ФАКТИТЕ, които могат да бъдат потвърдени от още голям брой публични източници, които минават за сравнително достоверни. И, да размишляваме, поради що се получава така, че КОЛКОТО ПОВЕЧЕ СЕ УВЕЛИЧАВА АМЕРИКАНСКОТО ВОЕННОТО ПРИСЪСТВИЕ В АФГАНИСТАН - ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ СЕ УВЕЛИЧАВА ПРОИЗВОДСТВОТО НА ОПИУМ ТАМ?!?!


Фактите показват failed policy, ако това е целта на американското присъствие в Афганистан. А твоето - кокото повече амерканско присъствие толкова повече опим - би трябвало да означава, че военното присъствие е съучастник в реколтата. Bias my friend, and no money on the table.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юли 2018, 21:45       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Yank написа:
А твоето - кокото повече амерканско присъствие толкова повече опим - би трябвало да означава, че военното присъствие е съучастник в реколтата. Bias my friend, and no money on the table.

Или рядко некадърен и неефективен фактор. На, гледай графики, най-ниските стойности на наркопроизводство е Афганистан се наблюдават при режима на талибаните:
https://www.unodc.org/documents/crop-mo ... od_web.pdf

... след отхвърлянето на режима им през 2001 г., КОЛКОТО ПОВЕЧЕ АМЕРИКАНЦИ В АФГАНИСТАН - ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ НАРКОТИЦИ ТАМ. Като само между 2016 -2017 г., увеличението в производството на наркОтици е с 63%. :punch: А как се въртят мангизите... гледай клипчето в тубата без "байъс", ако можеш... и сам ще си отговориш на поставените тук от теб въпроси. Но ти без "байъс" не можеш; аз за пореден път си губя времето с теб... но понеже ме засегна на мариксист-либерал :DD... се занимавам да се обяснявам, въпреки че ми е пределно ясно, че е напълно безсмислено.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юли 2018, 22:34       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
ubboto написа:
Yank написа:
А твоето - кокото повече амерканско присъствие толкова повече опим - би трябвало да означава, че военното присъствие е съучастник в реколтата. Bias my friend, and no money on the table.

Или рядко некадърен и неефективен фактор. На, гледай графики, най-ниските стойности на наркопроизводство е Афганистан се наблюдават при режима на талибаните:
https://www.unodc.org/documents/crop-mo ... od_web.pdf

... след отхвърлянето на режима им през 2001 г., КОЛКОТО ПОВЕЧЕ АМЕРИКАНЦИ В АФГАНИСТАН - ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ НАРКОТИЦИ ТАМ. Като само между 2016 -2017 г., увеличението в производството на наркОтици е с 63%. :punch: А как се въртят мангизите... гледай клипчето в тубата без "байъс", ако можеш... и сам ще си отговориш на поставените тук от теб въпроси. Но ти без "байъс" не можеш; аз за пореден път си губя времето с теб... но понеже ме засегна на мариксист-либерал :DD... се занимавам да се обяснявам, въпреки че ми е пределно ясно, че е напълно безсмислено.

През 2010-11 е имало 100000 американски войника в Афганистан, в момента са около 11000, или 90% по-малко. Ако контролират нещо, това са няколко бази и тук-там маршрути, полята и планините са работа на победоносната афганистанска армия.
Да твърдиш, че американците в момента контролират и поощряват наркопрпизводството е нелогично, американците в момента не контролират кой знае колко в Афганистан.
Дали има американци които печелят от това - разбира се, както сигурно има пакистанци, руснаци, китайци и които други се сетиш.
Че е държавна политика на САЩ да се отглежда опиум в Афганистан - не, не е.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юли 2018, 23:55       Заглавие:  Re: Американското присъствие в Афганистан
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Чета ви темата и вече не мога да не задам един въпрос към Янк, Борислав и минаващия, който ме мъчи отдавна: да не би при придобиване на САЩ гражданство да сте поели под някаква форма задължение да браните навсякъде и по всякакъв начин честта и доброто име на тази държава?

Да не ме разберете криво сега: такова поведение е много похвално - да браниш честта и доброто име на родината, па била тя и втора такава, но начинът по който го правите (няма да давам характеристики за да не обидя някого), вече ме кара да не вярвам, че това е от патриотизъм или желание да се дири истината, а по-скоро изпълнявате някакво поето задължение: то дума не може да се издума против САЩ - веднага някой скача.

Минаващия в това отношение скрива топката на всички повсеместно: препълни ми се пощата и ми загря телефона от въпроси как го прави - все едно, че аз знам... Ако погледне някой часовете на постингите му - ще види, че покриват и 24-те часа на денонощието. Кога работи този човек, кога яде, кога спи??? Вечно е във форума. И ха някой е изплескал нещо против САЩ - жална му майка :danger:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 02:08       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
ubboto написа:
Yank написа:
А твоето - кокото повече амерканско присъствие толкова повече опим - би трябвало да означава, че военното присъствие е съучастник в реколтата. Bias my friend, and no money on the table.

Или рядко некадърен и неефективен фактор. На, гледай графики, най-ниските стойности на наркопроизводство е Афганистан се наблюдават при режима на талибаните:
https://www.unodc.org/documents/crop-mo ... od_web.pdf

... след отхвърлянето на режима им през 2001 г., КОЛКОТО ПОВЕЧЕ АМЕРИКАНЦИ В АФГАНИСТАН - ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ НАРКОТИЦИ ТАМ. Като само между 2016 -2017 г., увеличението в производството на наркОтици е с 63%. :punch: А как се въртят мангизите... гледай клипчето в тубата без "байъс", ако можеш... и сам ще си отговориш на поставените тук от теб въпроси. Но ти без "байъс" не можеш; аз за пореден път си губя времето с теб... но понеже ме засегна на мариксист-либерал :DD... се занимавам да се обяснявам, въпреки че ми е пределно ясно, че е напълно безсмислено.

Ами те и децата горе-долу ще ти кажат, че най-ниско производство на опиум беше през руското нашествие и по талибанско време. Затова руснаците бяха изгонени и талибаните бяха поочукани, докато маковата реколта се увеличи и би трябвало да се увеличава още. Англия започна опиумният бизнес с помощта на Рузвелтите, които даваха под наем тяхни кораби за опиумните превози.
Та проблемът не е в производството. Кой, къде и как печели от опиума? Нито Ройтерс, нито СНН ще ти дадът истинска информация. Те са част от информационните завеси. Клипче на тубата да ти каже истината? Меко казано това е смешно. Какво е това "байъс"? Не помня такава българска дума.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 02:49       Заглавие:  Re: Американското присъствие в Афганистан
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
JDredd написа:
Чета ви темата и вече не мога да не задам един въпрос към Янк, Борислав и минаващия, който ме мъчи отдавна: да не би при придобиване на САЩ гражданство да сте поели под някаква форма задължение да браните навсякъде и по всякакъв начин честта и доброто име на тази държава?

Да не ме разберете криво сега: такова поведение е много похвално - да браниш честта и доброто име на родината, па била тя и втора такава, но начинът по който го правите (няма да давам характеристики за да не обидя някого), вече ме кара да не вярвам, че това е от патриотизъм или желание да се дири истината, а по-скоро изпълнявате някакво поето задължение: то дума не може да се издума против САЩ - веднага някой скача.

Минаващия в това отношение скрива топката на всички повсеместно: препълни ми се пощата и ми загря телефона от въпроси как го прави - все едно, че аз знам... Ако погледне някой часовете на постингите му - ще види, че покриват и 24-те часа на денонощието. Кога работи този човек, кога яде, кога спи??? Вечно е във форума. И ха някой е изплескал нещо против САЩ - жална му майка :danger:

:) :) :)

Направи си гмейл поща, от 10 години не съм трил емейл и края и се не вижда.

Ако си забелезАл, аз боравя с факти. Убото излезе с теорията, че колкото повече американец има в Афганистан, толкова повече опиум правят афганистанците, с което изглежда застъпва тезата за корелация между двете величини.
В началото му повярвах, но нали съм си лъган и изоставян и преди, реших да проверя фактите - елементарно търсене в Гугъл показа, че от 2011 насам американското присъствие в Афганистан намалява драстично. Което някакси не подкрепя тезата - много американци=много опиум, дори сякаш я опровергава.
Като очевидно непредубеден и независим арбитър - хайде удари с чукчето и обяви - факта, че американците в Афганистан са намалели 10 пъти за последните 7 години потвърждава ли уботовата теория?

П.п. Абе да питам и аз - защо някой хора въртят, сучат, накрая все Америка им излиза крива? Армията разбита - Америка, цените високи - Америка, пенсиите ниски - Америка, бежанците на Меркел - Америка, картофите изсъхнаха - Америка, поройни дъждове - Америка, суша - Америка, жените не раждат - Америка, мъжете се изпедерастяват - Америка, децата изпростяват - Америка...
Сакън да не се окаже че в бг е проблема, все някой друг пречи.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 03:28       Заглавие:  Re: Американското присъствие в Афганистан
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
JDredd написа:
че това е от патриотизъм или желание да се дири истината, а по-скоро изпълнявате някакво поето задължение:


Грешиш. Повечето от нашите постинги са напълно фактологически, образователни и са чист алтруизъм, но при случай на проявен сарказъм, подигравки или долна пропаганда нашият ответ е в същия формат.

Интересно е още да се отбележи, че никой от нас не проявява ненавист или омраза към България, което в обратна поска наистина по-малко все още вирее в този форум.

Забележката за как Минаващия си използва времето е един малък сарказъм. Ние тук го го отговаряме (не саркастично разбира се) - It is not of your business!

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 04:04       Заглавие:  Re: Американското присъствие в Афганистан
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Yank написа:


Забележката за как Минаващия си използва времето е един малък сарказъм. Ние тук го го отговаряме (не саркастично разбира се) - It is not of your business!

В интерес на истината бачкам 7 дена в седмицата и пак не мога да насмогна на поръчките.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 07:53       Заглавие:  Re: Американското присъствие в Афганистан
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
Чета ви темата и вече не мога да не задам един въпрос към Янк, Борислав и минаващия, който ме мъчи отдавна: да не би при придобиване на САЩ гражданство да сте поели под някаква форма задължение да браните навсякъде и по всякакъв начин честта и доброто име на тази държава?

Виж сега, да не излезе, че говоря против Америка - нищо подобно! Просто на базата на общодостъпното инфо се опитвам да правя определени причинно-следствени връзки. Праща Тръмп още 3,5К боец в Афганистан, в резултат на което наркопроизводството там се повишава с 67%. Сега, напълно възможно е това да е в резултат на някоя ъпгрейдната система за хидромелиорация :DD... като тук единствено отбелязваме следната закономерност: Ако страната ти има:
- природни ресурси като злато, диаманти, нефт и природен газ;
- наркОтици;
- геостратегическо положение

... американското разбиране за ДЕМОКРАЦИЯ ти е в кърпа вързано. :D Сега на мушката им е кацнала Венецуела, като Тръмп е обсъждал дори военна интервенция там. Иначе колко други диктатури има в забутани на майната си страни, които обаче са бедни на природни ресурси и наркОтици... където никой не ебава да тръгне да се бори за свобода и демокрация?! Има ли смисъл да ги изброяваме?!

А горе във видеото коскоджамит шеф на ЦРУ-то ти се обяснява за наркОтиците, но иначе говорим с факти от "гуглето". :happy: Като всичко тръгна от това, че Янк сподели, че Конгресът не можел да отменя т.нар. "executive orders" на американския президент, което не е така. Може. С 2/3 мнозинство. Споделено от групата на анонимните юристи. :DD

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 08:01       Заглавие:  Re: Американското присъствие в Афганистан
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Yank написа:
Грешиш. Повечето от нашите постинги са напълно фактологически, образователни...

Когато фактологията по една ли друга причина ти е грешна - постингът ти от образователен, се превръща в заблуждаващ за аудиторията. За Конгреса... за това, кои и какви точно данъци се плащали в Америка или не... и вместо да си признаеш грешката, "юристите ти са анонимни като мене". :DD Което от един момент нататък, от смешно... започва да става тъжно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 08:17       Заглавие:  Re: Американското присъствие в Афганистан
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Това за конгреса го казах аз, не мисля че Yank писа по въпроса дали executive order е закон , и съм грешал за него.
Ако за това му се подиграваш, мисля че трябва да му се извиниш...
Всъщност какво казаха за тия заповеди?

За Афганистан - 15% в момента е контролирана изцяло от амуджите, в още 30% се борят с правителството. Демек правителството и донякъде САЩ имат реален контрол върху половината от страната.
Тия 3000 военни само агрономи да бяха, нямаше да могат да вдигнат продукцията толкова много.
И пак, военните от 100000, на 11000 за седм години, не можвш да го наречеш увеличение по никакъв начин. По-логично е да направиш обратната корелация - намалят американците в Афганистан, увеличава се производството на опиум.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 10:04       Заглавие:  Re: Американското присъствие в Афганистан
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
minavasht написа:
Тия 3000 военни само агрономи да бяха, нямаше да могат да вдигнат продукцията толкова много.


Правилно !!!
От момента на навлизането на американския контингент през 2001 г. , до 2017 г. , обема на производството на опиум се е вдигнал 110 пъти , а на готовия хероин 40 пъти.
Изображение

70% от афганистанския хероин се насочва през Таджикистан и Узбекистан към Русия.
На война като на война , както е казал поета ........
Мръсните конспирологи твърдят , че 15% преминава през Косово (американската база Бондстийл) , но явно това е вражеска пропаганда.

(агрономи наблюдават дали правилно се събира продукцията)
Изображение

(агроном проверява дали продукцията не е нападната от вредители)
Изображение

(мила среща с местните селскостопански производители)
Изображение

(охрана на производствения процес)
Изображение

(прибиране на готовата продукция...... сигурно ще я унищожават)
:)
Изображение


Има доста информация всъщност и изследвания по тази тема , но конюктурата към момента изобщо не е подходяща да се развива тази тема в публичен Форум предвид на това , че форумите се четат и от хора , които по реда на службата си нямат никакво чувство за хумор.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 10:20       Заглавие:  Re: Американското присъствие в Афганистан
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Имаш ли линк към тези данни? Тази таблица изглежда показва количеството КОНФИСКУВАНИ (seized) наркотици. Явно с увеличението на американските войски в района количеството на заловените наркотици се е увеличило.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 10:45       Заглавие:  Re: Американското присъствие в Афганистан
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Dorssay написа:
minavasht написа:
Тия 3000 военни само агрономи да бяха, нямаше да могат да вдигнат продукцията толкова много.


Правилно !!!
От момента на навлизането на американския контингент през 2001 г. , до 2017 г. , обема на производството на опиум се е вдигнал 110 пъти , а на готовия хероин 40 пъти.
Изображение

70% от афганистанския хероин се насочва през Таджикистан и Узбекистан към Русия.
На война като на война , както е казал поета ........
Мръсните конспирологи твърдят , че 15% преминава през Косово (американската база Бондстийл) , но явно това е вражеска пропаганда.

(агрономи наблюдават дали правилно се събира продукцията)
Изображение

(агроном проверява дали продукцията не е нападната от вредители)
Изображение

(мила среща с местните селскостопански производители)
Изображение

(охрана на производствения процес)
Изображение

(прибиране на готовата продукция...... сигурно ще я унищожават)
:)
Изображение


Има доста информация всъщност и изследвания по тази тема , но конюктурата към момента изобщо не е подходяща да се развива тази тема в публичен Форум предвид на това , че форумите се четат и от хора , които по реда на службата си нямат никакво чувство за хумор.

Таблицата е за арестувани/унищожени наркотици и лаборатории. Прочетете преди да се изказване.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Ivo III и 25 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer