logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 11:40




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 21:44       Заглавие:  Re: Американското присъствие в Афганистан
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
JDredd написа:
Вярно ли не разбираш, или се забавляваш да ми изкривяваш думите?

Ние ти се възхищаваме. Това полицай, стрелби по хора, борби, задържания, арестувал сина на кмета, отказал секс срещу затваряне на очи, носи в багажника китове за деца с аутизъм; сведущ по въпросите на политиката, правото, икономиката; работи 24/7 - разнася поръчки; 24/7 във форума и все свеж и адекватен. Никакъв полицай не си ти за нас - ти си направо Robocop :armed:

:)
Ама моля ти се, караш ме да се изчервявам!
Хайде сега, чак Робокоп...
Приятно е все пак да знаеш, че някой следи с такъв интерес житието ти, вярно че някой неща не си разбрал (какво разнасяне???), но то не може всичко да иска човек.
А виж, признавам си, аз не съм обръщал такова задълбочено внимание на твоите деяния, май единствено знам, че си градски с бившата ми, и че си безпристрастен в мненията и оценките си...
:)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 21:51       Заглавие:  Re: Американското присъствие в Афганистан
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
а да ясно...Дреда неусетно смени авторството на темата докато Геле търси себе си :roll: и се почнаха пак публично с Минаващия... :DD

Оооок , Файт! :D
Дънете тука докато начешате крастата! :tu:

Очевидно сме в редовната полугодишна криза.. :confused:

после ше позаметеме и мисля напрежението ше падне...очаквам следващата криза към края на ноември т.г.

залагам на победа на Минаващия...не съм го усетил до сега да губи самообладание...освен ако нещо Дреда не се пораздаде повечко...ок ше видим 8)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 22:11       Заглавие:  Re: Американското присъствие в Афганистан
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
А, ние просто си се хвалим един друг...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 22:13       Заглавие:  Re: Американското присъствие в Афганистан
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
minavasht написа:
А, ние просто си се хвалим един друг...
Абсолютно :tu:
minavasht написа:
Приятно е все пак да знаеш, че някой следи с такъв интерес житието ти
Ами ти така увлекателно го разказваш, че няма как да е другояче.
minavasht написа:
вярно че някой неща не си разбрал (какво разнасяне???)
Напротив, разбрал съм - никъде не си кавал "разнасям". Просто исках да ти покажа колко е гадно да изопачаваш нещо, което е казал другият.
minavasht написа:
А виж, признавам си, аз не съм обръщал такова задълбочено внимание на твоите деяния
Е то как да си обръщал, като аз срещу тебе да бягам - не мога да те стигна. При мене е такава скука, че няма накъде повече.
minavasht написа:
и че си безпристрастен в мненията и оценките си...
Е сега и аз вече се изчервих. 1:1

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 22:27       Заглавие:  Re: Американското присъствие в Афганистан
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Ми отдава ми се да пиша, какво да правя, сладкодумен съм - както е казал Капоне, с блага дума и тазер в ръка можеш да постигнеш много повече, отколкото само с тазер в ръка.
За скуката - опитах някога в офис, не е за мен тая работа, пробвах други неща, това засега е най-интересното.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2018, 17:11       Заглавие:  Re: Американското присъствие в Афганистан
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
JDredd написа:
..то дума не може да се издума против САЩ - веднага някой скача.
Никой не защитава американците, просто хората не харесват фактите да се представят като анти-американска пропаганда, не е коректно... Най-големият пазар на произвежданият опиму в Афганистан е в Русия, в бившите републики, това е факт. Също е факт, че в началото американците ръсеха маковите полета с хербициди докъто не ги натиснаха от разни международни организации че било вредно за здравето и те спряха да го правят. Освен всичко друго, никой не си прави сметката, че хипотетичният внос на афгански опиум в Щатите би нарушил сериозно делата на южно американските картели които са много по-напред с парите, материала, маркетинга и пазара в щатите и биха го спрели много по-успешно и медийно и реално на улицата, това са свински черва които не са наистина толкова простички като пропагандната схема "Американците са в А-стан заради опиума"... Не се излагайте... Американците в момента са в Афганистан заради развалените отношения с Пакистан който ги води за носа десетилетия и е ядрена сила, и за да имат втора позиция до Иран, което гарантира смяната на системата там повече от колкото разни демократични дрънканици... Рушветчийските игри с Пакистан и разни "наш кучи син" сделки бяха разрешавани под старите администрации но под тая вече играта е друга заедно с приоритетите и ако някой наблюдава колко "стари" лидери на ключови държави си заминават глобално, ще види, че идва съвсем друга промяна, опиума в Афганистан са трохи за да се дискриминира сегашната администрация с тях... Американците са на път да станат по-голям износител на петрол от Саудитска Арабия, някой все още разтегля че били в региона заради нефта, нещата с опиума в Афганистан са почти същите...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2018, 20:31       Заглавие:  Re: Американското присъствие в Афганистан
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
.38 Super написа:
JDredd написа:
..то дума не може да се издума против САЩ - веднага някой скача.
Никой не защитава американците, просто хората не харесват фактите да се представят като анти-американска пропаганда, не е коректно... Най-големият пазар на произвежданият опиму в Афганистан е в Русия, в бившите републики, това е факт. Също е факт, че в началото американците ръсеха маковите полета с хербициди докъто не ги натиснаха от разни международни организации че било вредно за здравето и те спряха да го правят. Освен всичко друго, никой не си прави сметката, че хипотетичният внос на афгански опиум в Щатите би нарушил сериозно делата на южно американските картели които са много по-напред с парите, материала, маркетинга и пазара в щатите и биха го спрели много по-успешно и медийно и реално на улицата, това са свински черва които не са наистина толкова простички като пропагандната схема "Американците са в А-стан заради опиума"... Не се излагайте... Американците в момента са в Афганистан заради развалените отношения с Пакистан който ги води за носа десетилетия и е ядрена сила, и за да имат втора позиция до Иран, което гарантира смяната на системата там повече от колкото разни демократични дрънканици... Рушветчийските игри с Пакистан и разни "наш кучи син" сделки бяха разрешавани под старите администрации но под тая вече играта е друга заедно с приоритетите и ако някой наблюдава колко "стари" лидери на ключови държави си заминават глобално, ще види, че идва съвсем друга промяна, опиума в Афганистан са трохи за да се дискриминира сегашната администрация с тях... Американците са на път да станат по-голям износител на петрол от Саудитска Арабия, някой все още разтегля че били в региона заради нефта, нещата с опиума в Афганистан са почти същите...

Учтиво помолих Dorssay да даде линк към статията, от която постна снимките, все оше чакам с интерес.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2018, 01:26       Заглавие:  Re: Американското присъствие в Афганистан
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Гледай сега, Dorssay от къде ги взима тея снимки не е трудно за намиране, важното е как се тълкуват.
Ето например последната е от Тиуана, Мексико...

https://www.alamy.com/stock-photo/seizu ... juana.html

Така, че аз лично всяка такава информация със съответните дрънканици за агрономи дето проверявали и т.н.т. бих я гледал като развлечение, за проверени факти няма как да говориме, все пак това е форум в който се разказват преразкази за американците до степен до която може да се направи месечна рубрика в някое комично издание...
Не е трудно да се разбере защо повечето "американци" като прочетат нещо и подскачат в един глас, то не е до американците, то е до писатели като колегата дето чакаш линка от него...

Конкретно за да не съм голословен, ето статията която е асоциирана с първата снимка, и в кято фалтологически се проследява историята на афганистанското производство на опиум, който има време да я чете цялата ще разбере, че нещата не са толкова инфантилно поставени както в лесно смилаемата идея "Американците са в Афганистан заради опиума", пробутвана на европееца и нашенеца в това число... Доста образователан е исторически мисля, не съм я чел цялата че се прибирам от рожден ден и приоритета ми е да си допия ха ха ха... PDT_Armataz_02

https://www.commondreams.org/views/2016 ... fghanistan

Ей това е автора, за тея които се съмняват в източника:
Цитат:
Alfred W. McCoy is professor of history at the University of Wisconsin-Madison is author of the forthcoming In the Shadows of the American Century: The Rise and Decline of U.S. Global Power (Dispatch Books, September). Previous books include: Torture and Impunity: The U.S. Doctrine of Coercive Interrogation (University of Wisconsin, 2012), A Question of Torture: CIA Interrogation, from the Cold War to the War on Terror (American Empire Project); Policing America’s Empire: The United States, the Philippines, and the Rise of the Surveillance State, and The Politics of Heroin: CIA Complicity in the Global Drug Trade. He has also convened the “Empires in Transition” project, a global working group of 140 historians from universities on four continents. The results of their first meetings were published as Colonial Crucible: Empire in the Making of the Modern American State.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2018, 02:50       Заглавие:  Re: Американското присъствие в Афганистан
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
И на мен ми се сториха много зеленолистни балите в последната снимка, ама нали нямам личен опит с маци, та си замълчах.
Ама то къде Мехико, там и Афгаанистан, дребни подробности са това, важно е, че се разкриват машинациите на американските империалисти.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ivo III и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer