logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 03:13




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 89 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2018, 16:58       Заглавие:  Re: Боеприпаси и куршуми с експанзивно действие...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Скука отговора беше ясен предварително а защо не .357 или .44 маг. Там има наистина добри патрони.

Минаващия пусна една статия още я чета, но основния ми извод е:

Може да се отвори а може и да не, ако се отвори ще е по-скоро рано и ще спре в костите или ще направи червата на салата наистина бавна и гадна смърт за животно или човек.

Та понеже все намесваш лова. Какво стана с ловната етика и единия добре пласиран на сигурно изстрел който ловеца дължи на дивеча. Ако бяга бързо за твоите възможности го пусни а не да разпиляваш карантиите на добичето.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2018, 17:10       Заглавие:  Re: Боеприпаси и куршуми с експанзивно действие...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
b5202s написа:

..............

Та понеже все намесваш лова. Какво стана с ловната етика .....


Качествените експанзивни куршуми допринасят за спазването й.
ФМЖ (извън ЦНС) - не.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2018, 17:35       Заглавие:  Re: Боеприпаси и куршуми с експанзивно действие...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
b5202s написа:
Скука отговора беше ясен предварително а защо не .357 или .44 маг. Там има наистина добри патрони.

Минаващия пусна една статия още я чета, но основния ми извод е:

Може да се отвори а може и да не, ако се отвори ще е по-скоро рано и ще спре в костите или ще направи червата на салата наистина бавна и гадна смърт за животно или човек.

Та понеже все намесваш лова. Какво стана с ловната етика и единия добре пласиран на сигурно изстрел който ловеца дължи на дивеча. Ако бяга бързо за твоите възможности го пусни а не да разпиляваш карантиите на добичето.

Онзи от статията казва, че носи Gold Dot холоу пойнт .45 .
Според него тежкия пистолетен куршум има предимство пред лекия такъв, защото не се отклонява лесно, а ако се отвори, е оше по-добре. Според него Голд ДОТ се отварят най-често.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2018, 17:44       Заглавие:  Re: Боеприпаси и куршуми с експанзивно действие...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Аз в полемика за калибъра за носене не влизам. За home defence си имам ata neo 20 калибър знаейки, че най-доброто е 12 ти, но шанса да тръгне някой да ми влиза в къщата докато съм в нея е нулев за сега.

Иначе да видях мнението на човека че колкото повече толкова повече но и за него най-доброто е 12 калибър.

Не бях стигнал още до там дето казва кой му е любим.

Оставям на Фил до оспорва доктор "Менгеле".


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2018, 18:41       Заглавие:  Re: Боеприпаси и куршуми с експанзивно действие...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
b5202s написа:

..........................а защо не .357 или .44 маг. Там има наистина добри патрони.

.................


Много добър въпрос.
Към конкретния момент не намерих полуавтоматични карабини в калибър 357маг и 44 маг.
Имаше само в 45 аср.
Иначе между трите калибъра днеска и нощеска избирам 44 маг.
Ама още не съм дорасъл явно

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2018, 19:30       Заглавие:  Re: Боеприпаси и куршуми с експанзивно действие...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
ubboto написа:
Тъй, речи сега ти, ако този проектил не е бил изстрелян отгоре надолу, а бил даден фронтално на целта като останалите изстрели, как първо се е завъртял така напреко?!
Идея си нямам как се е стигнало до тук :confused:
minavasht написа:
Холоу пойнта има потенциал да се отвори, с което да увеличи шанса да причини сериозни повреди на важни органи, и същевременно да се спре в тялото.
... или да засмуче бариерен материал, да се изметне нанякъде, да проникне плитко и да стане като на рентгена.
minavasht написа:
В най-лошия случай си остава цял и се държи като стандартен fmj.
Там е работата, че дупката отпред силно увеличава съпротивлението при проникване, съответно и прониква плитко, завърта се и прочие.
minavasht написа:
FMJ от друга страна няма такъв потенциал и може единствено да се държи като FMJ.
... което FMJ поне си прониква харабийската - гарантирано и няма изненади.
minavasht написа:
(деа мааму, как се превежда perform consistently???)
Аз бих го превел "Показва еднаквост при действие/работа"
minavasht написа:
нямаме идея коя марка и модел са тия от рентгена, какво са ударили неотворилите се преди да влезнат в тялото, и много други неизвестни.
Обаче знаем, че:
1. Не са били какви да е куршуми, купени от местния магазин на разпродажба.
2. Минали са комисия или някаква друга форма на одобряване за съответното полицейско управление, т.е. оказали са се най-конкурентни при избора.
minavasht написа:
Както се вижда от снимките, понякога работи, понякога не.
И аз това говоря от години, ама се правят хората, че не ме чуват. Даже и мото измислих на английски: Shoot'n'pray
Ха да видим сега след като и ти го казваш - дали някой ще обърне внимание?
minavasht написа:
Което е в пъти по-добре от това никога да не се случва, нещо като екстра бонус, който не пречи.
Не е бонус и горе писах защо.
minavasht написа:
Всъщност колко време кисна хартията?
30 минути. За това време така се беше насмукала с вода, че започваше да се саморазкъсва.

tsb написа:
JDredd написа:
Мра си да чуя за чутовните поражения на .45АСР куховръх, попаднал в ЦНС на животно, че по нашия край не ги ползват много :armed:

JDredd,
Ваша Чест (казвам го напълно уважително),
Чак чутовни поражения нема, при прасетата (за разлика от чакалите) НО:
Качествен експанзивен 45аср (без значение дали е ХП, пластик поинт или квото и там друго) със сигурност приключва по-бързо и лесно животното от 45 аср - ФМЖ.
Имам няколко прасета около 70-80-90 кг. Сите са с попадения зад и около плешката.
Некои са добити с ФМЖ, другите с хард каст, трети с JHP - https://www.hornady.com/ammunition/hand ... -gr-xtp#!/
Както казах, не случайно визирам Хорнади, щото това е една от качествените опциите в 45 аср за нашата магазинна мрежа.
Специално 230-gr-xtp на Хорнади е доста брутален патрон. През пищова вдига около 970 фпс, през карабината - около 1180 фпс. При попадение в стомашно-чревното съдържание на живо същество буквално се взривява. Резултата за живия организъм е .... негативен.
Виж сега, аз това, което ми цитираш, го казах също съвсем добронамерено: никога не съм виждал поведението на .45АСР (па бил той и холоупойнт) в дива свиня.
От това, което пишеш, разбирам, че прасетата ви са малки и/или нямат характерната за Sus scrofa морфология. По нашите земи са едри, много корави и когато ти се удаде да стреляш по тях - винаги са в положение да бягат. По стоящо/неподвижно прасе при нас нямаш никакъв шанс да стреляш - районът ни е такъв. Предвид това с пистолетен калибър, па бил той и изстрелян от дълга цев, нищо не можеш да им направиш. Всъщност можеш, де, но смъртта ще е след часове или дни, в чуждо ловно поле, за радост на чакалите, лисиците и скитащите кучета. Затова и попитах за пораженията - при нас наистина няма как да се видят. Едно, че никой не ползва такива калибри, друго че и да дойде човек с такова нещо на лов - ще го върнем.
А това за взривените стомаси и прочие ще го пропусна... То без сърце бяга 50 метра прасето, ти ми говориш за коремни органи... Ще бяга, не, че пушек ще се вдига - тъкмо няма да му тежат. И смъртта ще е някога и някъде другаде, а не тук и сега както изисква ловната етика.

Виж ако е за сърни, дето мрат от всичко, съгласен съм. Или за лов на вреден дивеч - да. Но дивите свине никога не мисля да ги закачам с такива калибри.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2018, 19:47       Заглавие:  Re: Боеприпаси и куршуми с експанзивно действие...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2813
JDredd написа:
.. или да засмуче бариерен материал, да се изметне нанякъде, да проникне плитко и да стане като на рентгена.

Преди време като експериментирах на добичета това ми се е случвало с 9мм хоЛоЛпойнт на Селиер Белот, но го отдадох на факта, че те по-принцип са си куци. Удря се в ребрата под ъгъл, измята се и го намирам заседнал в междуребрените мускули без никаква идея да се е отворил, а при 1-2 се беше даже и вгънал навътре от страната на удара. Аз тогава, след доста опити за себе си реших, че от такива куршуми има смисъл в .357маг или нещо с подобни характеристики.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2018, 20:08       Заглавие:  Re: Боеприпаси и куршуми с експанзивно действие...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Според мен скоростта е ключа от бараката дали ще се отвори.

Бърза справка във випа по патроните най-бавния НР е 650 м/с. Колко пистолети вадят такава скорост и в кой калибър.

Второ ловец оръжейник си пипа хорнадито в .223 с тънка боргийка за да е сигурен че ще отвори.

Което за мен като програмист значи ковти идея/архитектура.

Представете си в леглото да бяхте НР/ще стане или няма да стане и как щеше да го приеме жена ви. Аз като го погледна от този ъгъл и край.А лафа на Дреда като го префразирам ии.

А защо гледаме само НР ами тези с мек връх те не се ли отваряд със сигурност?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2018, 20:17       Заглавие:  Re: Боеприпаси и куршуми с експанзивно действие...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
andrei p226 R написа:
Бу ха ха ха
Ти с глиган ли се сравняваш?
Един 90 кг глиган е много по-здрав от теб, от мен, дори от Убото. Просто анатомична структура.
Не бъркайте домашни прасета, двукраки и диви свине.


Е кое му е смешното? Природата е такава...
Цитат:
По анатомични и физиологични особености свинете наподобяват на човек.

Кой е по як отделна тема... вече органите как понасят пистолетни калибри е темата...
разбира се там четина кожа и подкожни неща са като броня при глигана...и именно този ФФ както Дреда обяснява не е за 150 кила глиган
по малка свиня явно пада но за як стар глиган 200 кила трябва си нарезен 7 , 8 , 9милметра за да пробие да порази орган важен и да убие...
или гладкоцевен куршум...12кал по 30 грама са знаете...като пак едно пиле ми каза, че стругован месинг или стомана изцяло е по добре от оловняк бренеке...месиинга прави дупки като замба в прасето не се затваря раната и бързо пада

Иначе поизяснява ли се ...светва ли кое накъде е за кухия връх след некои Дредови съображения горе ...или ше дъниме още?


Още за Лекари подготвят трансплантация на органи от прасе на човек от Framar.bg: https://media.framar.bg/%D0%B7%D0%B4%D1 ... 0%B5%D0%BA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2018, 20:26       Заглавие:  Re: Боеприпаси и куршуми с експанзивно действие...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2813
Poseidon написа:
но за як стар глиган 200 кила трябва си нарезен 7, 8 9милметра за да пробие да порази орган важен и да убие...

Куршум в 12кал. напълно си стига.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2018, 20:37       Заглавие:  Re: Боеприпаси и куршуми с експанзивно действие...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Ще трябва да се съгласим да не се съгласяваме тогава.
По някакви причини страната с 90% от цивилното оръжие в света и може би с 99% от специалистите по самоотбрана в света препоръчва употребата на качествени холоу пойнт куршуми за самоотбрана, човек, дето вади куршуми от трупове по служба ги препоръчва - аз нямам капацитета и познанията да оспорвам заключенията им.
За делото ще направя тест с накиснати телефонни указатели (киснат се поне 12 часа, не знам колко време трябва на гланцирана хартия да добие същата консистенция) и свински ребра увити около черен дроб или диня, с няколко ката тениски/джинси отпред (рядко виждам наоколо хора увити с възглавници), и ще постна резултатите.
Досега не съм видял информация за отклоняване на холоу пойнт при запушване на отвора, само че в такъв случай си реагира като фмж, ще проверя какво поше за такива случаи, в края на краищата тези, които съм видял имат малки парчета плат/дъски/мазилка, никога достатъчно големи да се отразят на балистиката, но може и да има.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2018, 20:45       Заглавие:  Re: Боеприпаси и куршуми с експанзивно действие...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
minavasht написа:
За делото ще направя тест с накиснати телефонни указатели (киснат се поне 12 часа, не знам колко време трябва на гланцирана хартия да добие същата консистенция) и свински ребра увити около черен дроб или диня, с няколко ката тениски

супер! ок ше чакаме теста...
ама освен със служебната .40 извади от чекмеджето и резни няколко ХП и с Г19...

ще е интересно много...наистина гланцирана хартия трябва повече да се кисне...

ако се потвърдят нещата ше почна правилно да изписвам холол пойнта и само на инглиш!

иначе климата не е само като у Флорида по света...възглавниците при Дред теста имитират пухено яке...тука зимата носиме якета шуби ямурлуци и так дале...

не пречи е така за универсалност и някое старо одеало или друго да сложиш...и да сравниш само ако е с тениска...
/имам предвид да имитираш дебела зимна дреха...с квото ти падне под ръка/

това вече ше важи и за северните щати да речем

щото на мен примерно е това ми е основната теза...не се стреля само по голи негри в тоя свят...с пистолети де....с дълго няма чак такова значение...

служебно:
изтрих сички странични постинги на Пако и мои...по меренето на скоростите...и лигавщините му
Пако, занапред ше трия маниакално АААБСОЛЮТНО всички твои странични постове където влизаш в чат от скука и прочие...в този раздел!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2018, 21:21       Заглавие:  Re: Боеприпаси и куршуми с експанзивно действие...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Ritter написа:
JDredd написа:
.. или да засмуче бариерен материал, да се изметне нанякъде, да проникне плитко и да стане като на рентгена.

Преди време като експериментирах на добичета това ми се е случвало с 9мм хоЛоЛпойнт на Селиер Белот, но го отдадох на факта, че те по-принцип са си куци. Удря се в ребрата под ъгъл, измята се и го намирам заседнал в междуребрените мускули без никаква идея да се е отворил, а при 1-2 се беше даже и вгънал навътре от страната на удара. Аз тогава, след доста опити за себе си реших, че от такива куршуми има смисъл в .357маг или нещо с подобни характеристики.

Именно това има предвид патолога от статията, 9мм се отклонява много по-лесно от тежък .45, било то ХП или ФМЖ.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2018, 21:38       Заглавие:  Re: Боеприпаси и куршуми с експанзивно действие...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Месото има около 75% водно съдържание, ще видя как се променя теглото на накиснатия телефонен указател, със сигурност 30 минути не са достатъчни да се накисне хартията за да наподоби тъкан.
Гледах няколко видеота за тестване, хареса ми един, който увива с ребра (гръден кош) плодове -дини, портокали (органи), слага отпред свински уши или кожено яке за имитация на кожа, и облича всичко това в дрехи.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2018, 21:50       Заглавие:  Re: Боеприпаси и куршуми с експанзивно действие...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2813
minavasht написа:
Гледах няколко видеота за тестване, хареса ми един, който увива с ребра (гръден кош) плодове -дини, портокали (органи), слага отпред свински уши или кожено яке за имитация на кожа, и облича всичко това в дрехи.

Няма ли да е по-лесно да купиш няколко прасета от някои мексиканци и да ги облечеш ?

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 89 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer