logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 06:44




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2018, 19:26       Заглавие:  Предумисъл при смесването на вида боеприпаси...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ако не е за тука темата преместете, моля в "анализите" но стана крайно интересно...
tsb написа:
JDredd написа:
ubboto написа:
Така като си мисля, ако полицейски служител е имал задължение по инструкция да носи в "макарената" си първия пълнител със стоппатрони, а той съзнателно е омешал "стопаците" с бойни патрони - това наистина донякъде "тегли към умисъл" в случай на ситуация.
Академичният ти пример е много добър, но това в реалния живот няма доказване, вЕрвай ми :wink:
Дай да те върна малко в НП - Обща част.
Предпоставки за предумисъл – кумулативното наличие на три момента:
1) решението за извършване на престъплението да е взето предварително;
2) да е взето в относително спокойно хладнокръвно състояние; и
3) след като деецът е обсъдил мотивите за и против осъществяване на престъплението.
Как се доказва такава съвкупност?


Тука много леко да доразвия, ако немаш против, казаното от теб:
Предумисъл имаме когато решението за извърш­ване на престъпление е взето в сравнително спо­койно душевно състояние, след известно обмис­ляне на съществените моменти на престъпле­нието.
От друга страна умисълът е положително субективно отношение на дееца към общественоопасните последици на него­ето деяние
Тука е редно все пак да стане ясно, че когато се говори за деяние , се има в предвид престъпление.
Ако не ме лъже паметта, престъплението има неколко елемента: деяние (действие или бездействие), обществена опасност, противоправност, вина и наказуемост.
Тез сите елементи требе кумулативно да са на лице за да има престъпление.
От друга страна, престъпленията в Р. България си имат своеобразен списък :DD :D :DD - НК.
Престъпленията са изчерпателно и лимитативно изброени в НК.
Та сентенцията "Смесването на различни боеприпаси в пълнителя/барабана при евентуална ситуация, тегли към предумисъл.", за мен остава загадка.
Предумисъл към какво престъпление?
Никъде в НК няма престъпен състав, част от хипотезата на който са смесването на различни боеприпаси (примерно ХП, ФМЖ, СП и т.н.). Аз поне за такъв състав не знам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2018, 19:26       Заглавие:  Re: Предумисъл при смесването на вида боеприпаси...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
JDredd написа:
ubboto написа:
Като тук за мен Дред малко прибързано почна да се ебава, щото Доктора сподели, че това било становище на определен съдийски състав! И въпреки че и с Доктора сме си разменили някоя друга по-остра реплика, него специално аз го уважавам, и го приемам за достоверен източник на информация.
Геле, точно ти очаквах да си схванал какво имах предвид, но явно ще трябва да обясня.

1. С никого не се ебавам, още повече, че това не са слова лично на доктора, а той цитираше някакво конкретно съдебно решение. Ако самият доктор беше посочил номера му и съда - като автор в подписа ми щяха да стоят тези данни. Обаче никой не казва "докторът се лигави", а всички викат "Дред се ебава". Но както и да е... Ще го преживея.

2. Това съдебно решение очевидно е плод на желанието на състава, който го е постановил, непременно да осъди подсъдимия. Явно по делото е нямало убедителни факти и обстоятелства, които да обосноват по несъмнен начин умисъла, та се е наложило съставът да търси аргументация във факти, които нямат нищо общо - в случая смесването на различен вид боеприпаси.

3. Това решение е уникално, преднамерено и е писано за постигане на конкретна цел. Никой друг съдебен състав в БГ никога не е обсъждал този въпрос (за смесването). Е как тогава това би послужило някому? Да го посочиш като трайна съдебна практика или как?
Ако не бъркам - един ОС беше обявил 500 кг. кокаин за количество, което е предназначено за лична употреба. Айде на бас, че ако те сбарат с толкова кокаин в багажника на меро и кажеш, че е за лична употреба - никой няма да го приеме на сериозно.


Ritter написа:
Няколко години назад, тогава действащата инструкция задължаваше патрулните да имат стоп-патрони, но не указваше, че е задължително пълнителят с тях да е в пистолета. И категорично беше забранено смесването в един пълнител/барабан на бойни и стоп-патрони. Това така, по памет.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2018, 19:41       Заглавие:  Re: Предумисъл при смесването на вида боеприпаси...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
tsb написа:
Предумисъл към какво престъпление?
Никъде в НК няма престъпен състав, част от хипотезата на който са смесването на различни боеприпаси (примерно ХП, ФМЖ, СП и т.н.). Аз поне за такъв състав не знам


Именно...предумисъл към какво престъпление?
...да помислим...
Ще опитам да построя хипотеза...и ако не отгатна...понеже казуса е яко заплетен...една от форумните мистерии е...щом като Доктора е искал пари на Дреда за да вдигне завесата /нещо което няма да стане в тоя и следващия живот PDT_Armataz_01_22 / то ще ги платя аз...
но да се опитаме да ги спестим:

Предвид задължителната инструкция, която цитира Ритера, ченгето X в неговото РПУ навремето застъпва наряд патрул...
с един пълнител стопаци и с един пълнител ФМЖ макаров по Устав.

X обаче има инфо от предател , че добрия Фил с жената на X мърсуват и решава предумишлено да ме убие.

Знае че, че се прибирам леко пиян ...причаква ме на две преки от кръчмата и изревава стой не мърдай дай си документите /може сценария да е и с кола/
аз естествено го пoзнавам и му казвам - абе я се мани бе! и това пред свидетел другия патрулен...

X вади макарената и стреля два във въздуха с пълнителя със стопаците на което му отговарям със сочна псувня...
той ме издънва един път в корема /вижда се със свидетеля и експертизата после, че изстреля е уставен и не цели да ме ликвидира .

Преди това обаче нарочно смесва патроните, като третия е боен, а останалите стопаци...и ме убива

Пред съда после се прави на ударн с мокър парцал и пледира, че не знае как така ебаси е имало боен патрон в пълнителя със стопаците и в НИКОЙ случай не е искал да ме убива, което ДЕФАКТО няма как да стане със стопак - това експертите в Съда ше потвърдят

и ше каже, че вината е в Ритера понеже е лабав шеф и не следи за реда в това РПУ и всичко е наопаки заради него :roll:

и какво се получава?


Последна промяна Poseidon на 12 Юли 2018, 19:46, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2018, 19:45       Заглавие:  Re: Предумисъл при смесването на вида боеприпаси...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Направо си го представих на живо това... Чак настръхнах :confused:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2018, 19:45       Заглавие:  Re: Предумисъл при смесването на вида боеприпаси...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
А ти що мърсуваш с жена му?
:)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2018, 19:52       Заглавие:  Re: Предумисъл при смесването на вида боеприпаси...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Абе да ви кажа ...и стопаците и газеняците би требвало да са забранени...
това е
а не знам сега как е ? носят ли нащте полицаи стоп патрони?

п.п. Mинаваш за да е още по несправедливо предателя всъщност ме мрази и с фалшиво инфо ме топи на нервното ченге X...
С жената на X аз нямам нищо общо.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2018, 20:05       Заглавие:  Re: Предумисъл при смесването на вида боеприпаси...
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 05 Фев 2016, 14:57
Мнения: 89
Местоположение: Панагюрище
и стоп патрона под 10 метра е смъртоносен така,че ако е решил да те пречука не е проблем!

_________________
ТТ 1939
JERICHO 941 F 9X19
ZHR 22LR\22WMR


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2018, 20:06       Заглавие:  Re: Предумисъл при смесването на вида боеприпаси...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
Poseidon написа:
пред съда после се прави на ударн с мокър парцал и пледира, че не знае как така ебаси е имало боен патрон в пулнителя със стопаците и вината е в Ритера понеже е лабав шеф и не следи за реда в това РПУ и всичко е наопаки заради него

Ритера си го премества в другия крачол, защото е създал организация въпросният служител да премине тест по познаване на инструкцията за ППД и наредбата за помощните средства и това е обективирано в протокол. Подписал е графика за наряда и графика на инструктиращите инспектори, организирал е и контрола от страна на ръководните служители и ги е проконтролирал те как контролират :D По време на инструктажа на въпросният пак са му били разяснени тия моменти и снаряжението и въоръжението му е било проверено преди да застъпи по маршрута и той се е подписал за всичко това. Тъй че, ако в пълнителя са се оказали смесени бойни и стоп-патрони това си е проблем само и единствено на въпросният стрелец, който ги е наредил така, след като е излязъл от инструктажа.
Тъй че Ритера го боли дедовия, още повече, че я е затворил тая врата :D и може само да посъветва добрия Фил като ходи по чужди булки да си носи бронежилетката и то с панела за защита на мъдете. Щото туй не му е Европата и нравите са диви, балкански.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2018, 20:10       Заглавие:  Re: Предумисъл при смесването на вида боеприпаси...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Хайде малко назад към реалността обаче.
Думите бяха "Смесването на различни боеприпаси в пълнителя/барабана".

Ами ако става дума за смесване на халосняци и бойни в барабана на револвер?

Предлагам докато не видим решението - да задържим топката.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2018, 20:17       Заглавие:  Re: Предумисъл при смесването на вида боеприпаси...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ritter написа:
По време на инструктажа на въпросният пак са му били разяснени тия моменти и снаряжението и въоръжението му е било проверено преди да застъпи по маршрута и той се е подписал за всичко това. Тъй че, ако в пълнителя са се оказали смесени бойни и стоп-патрони това си е проблем само и единствено на въпросният стрелец, който ги е наредил така, след като е излязъл от инструктажа.


От което следва, че Ритера се измъква сух и праи банкет :DD

Но аз имам информатор /самата жена на ченгето X с която за протокола имаме само извисена духовна връзка, а не греховна - плътска/ и тя ме предупреди, че злобния X мъти нещо...

И по моя сигнал, вътрешните спрат ченгето X и му проверят пълнителя ОП третия патрон боен???

питаме се сега:
1. ще го вкарат ли в затвора за предумисъл при смесване на боеприпаси ако сценария е това и аз се спася
2. Ще го осъди ли съда ако вътрешните се запият нещо и се забавят и все пак X ме утрепа?
3-то най-важното - Кой ще ми плати парите дето Доктора е искал от Дреда ако все пак разгадах най-голямата форумна мистерия? 8)
3а Доктора
3б Дред
3г ше съберете парите всички останали :DD


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2018, 20:18       Заглавие:  Re: Предумисъл при смесването на вида боеприпаси...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Значи предателя има мерак на жената на ченгето.
Така хем ти си с куршум в корема, хем ченгето в затвора, хем жената има нужда от утеха.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2018, 20:22       Заглавие:  Re: Предумисъл при смесването на вида боеприпаси...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Poseidon написа:
Ritter написа:

Но аз имам информатор /самата жена на ченгето X с която за протокола имаме само извисена духовна връзка, а не греховна - плътска/ и тя ме предупреди, че злобния X мъти нещо...

И по моя сигнал, вътрешните спрат ченгето X и му проверят пълнителя ОП третия патрон боен???

питаме се сега:
1. ще го вкарат ли в затвора за предумисъл при смесване на боеприпаси ако сценария е това и аз се спася
2. Ще го осъди ли съда ако вътрешните се запият нещо и се забавят и все пак X ме утрепа?
3-то най-важното - Кой ще ми плати парите дето Доктора е искал от Дреда ако все пак разгадах най-голямата форумна мистерия? 8)
3а Доктора
3б Дред
3г ше съберете парите всички останали :DD


Не помня подробностите, но мисля разбраха, че една нова колежка носи пистолета без патрон в цевта и и се караха малко.

За колко пари става въпрос, стана ми интересно за това решение?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2018, 20:27       Заглавие:  Re: Предумисъл при смесването на вида боеприпаси...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
minavasht написа:
За колко пари става въпрос, стана ми интересно за това решение?

и на мене...да не говориме за Дреда...и изобщо юристите тука
ами Доктора ше каже...надявам се ...ако са много може да направим делчев...
...само да не се прецакаме и Доктора от всеки да иска кинти срещу нотариално заверено обещание за конфеденциалност...
така вече нещата ептен стават тежки...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2018, 22:44       Заглавие:  Re: Предумисъл при смесването на вида боеприпаси...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Защо спряхте да пишете бе хора???!!!
Романът ми е страшно интересен! Стоя и зяпам в компютъра, с надежда да прочета още някой ред!
Казусът за патроните не ме вълнува много. Само дотолкова, доколкото е свързан със сюжетната линия. Така, че давайте нататък!
Особени надежди възлагам на теб Посейдоне! Извинявай за дето изострихме тона в едни други теми, ама признавам, много увлекателно заплете интригата тука!
Чакам с нетърпение нататък!

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2018, 23:07       Заглавие:  Re: Предумисъл при смесването на вида боеприпаси...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Наредбата на ЗМВР за помощните средства:
Цитат:
Чл. 16. (1) Халосните патрони и патроните с гумени, пластмасови и шокови куршуми са предназначени за оказване на физическо и психологическо въздействие върху правонарушители и се използват в случаите по чл. 85, ал. 1 ЗМВР. (2) В случаите по ал. 1 минимално допустимото разстояние до лицето, срещу което се използват халосни патрони и патрони с гумени, пластмасови и шокови куршуми, се определя от тактико-техническата характеристика на всеки отделен вид боеприпас. (3) Забранява се смесеното поставяне на бойни патрони и патрони с гумени, пластмасови, шокови куршуми и халосни патрони в един пълнител (магазин) или барабан на оръжието.

Та, Посейдоне, "макарена" със стопаци ти се води помощно средство /щото ЗОБВВПИ за МВР и службите не важи/… или по-точно - средство на помощното средство. :happy: А като му сложиш боен патрон - вече става огнестрелно орУжие. Така че като смесиш бойни и други патрони - от плякало за оказване на психологическо въздействие, ти правиш средство за УБИВАНЕ. Де ти го де и УМИСЪЛА... особено в ситуация. :smoke:


п.с. Боец, де стреля на зарята в чест на баце, вместо муфа и халосняци - да му сложиш в пълнителя и някой друг боен. А цевите насочени към отсрещна гъсто населена сграда... да, точно там, където добрия Фил мърсува с жената на Х. Само че Х освен изтрещел, е и яко извратен... лентовал е в пълнителите на всички бойци само бойни патрони... и като се даде началото на зарята... задника на добрия Фил се намира в центъра на канонадата. :DD Хайде сега, тълкувайте ми УМИСЪЛ... :smoke:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: user- и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer