logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 10:31




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 91 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Авг 2018, 18:13       Заглавие:  Re: Калашник в 5,56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
:tu:
Ама не се чува какво говориш на края на клипчето ... микрофона слаб, а и доста вятър има

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Авг 2018, 18:21       Заглавие:  Re: Калашник в 5,56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 25 Юни 2006, 06:57
Мнения: 1361
Оператора го напече слънцето :-) :-) :-) :-)
Сбито разказах за целта на мероприятието, за оръжията, че са без тунинг по основните части, за 7.62 само че е добавен компенсатор, за 223 сменен приклад и мерни прибори.
после по -близък план на мишените и много грубо замерване на групите, това е.

_________________
Живко Антонов
СК "Shotgun Masters"
Тяжело в деревне без нагана.
И с наганом - тоже тяжело.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Авг 2018, 19:56       Заглавие:  Re: Калашник в 5,56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Евала, Живко, и за стрелянето... и за видеата! Така се прави! :tu:


Понеже още не мога да стигна до полигона, цитирам времената и попаденията с моето 7,62х39 "калашоподобно", без каквито и да било тунинги и допълнителни интервенции, със стандартния за АКМ "slanted" компенсатор:
https://www.youtube.com/watch?v=rGjrPb_i16Y

20 метра: 8,55 секунди - 8А/ 2С;
10 метра: 4,33 секунди - 9А/ 1С;
5 метра: 2,50 секунди - 10А.


Мой експеримент отпреди три години /докато още се учех на "бега/, на същото упражнение след физическо натоварване:
https://www.facebook.com/chernaninja/vi ... 97/?type=3
23А, 7С от 30 изстрела.


Като сега и на мен ми предстои да го стрелям на 100% така, както си е по задание. Ако се включат и други като теб с видео - ще бъде просто страхотно!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Авг 2018, 21:40       Заглавие:  Re: Калашник в 5,56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Интересно, все си мислех че в 223 ще е по-лесно/бързо да се стреля. Замерваш ли си с хроноград какви скорости дава?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Авг 2018, 22:01       Заглавие:  Re: Калашник в 5,56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 25 Юни 2006, 06:57
Мнения: 1361
minavasht написа:
Интересно, все си мислех че в 223 ще е по-лесно/бързо да се стреля. Замерваш ли си с хроноград какви скорости дава?

честно казано и аз мислех, че 223 ще даде предимство, е да ама не :-), освен другото ами 223-ката ми е състезателната с нея се стреля основно, с 7.62 само на лов я има 100 патрона я не. А за това казвам, че истината е на рейнджа.
Скорости не съм мерил, ама на жега днес и с 50 см. цев плюс компенсатор, сигурно са прескочили 900м/с.
ubboto написа:
..... и за видеата! Така се прави!
спестява се безкрайно много време в теоретични размисли и страсти и се трупа опит и познание за членовете на форума.И аз се надявам и други да се включат.

_________________
Живко Антонов
СК "Shotgun Masters"
Тяжело в деревне без нагана.
И с наганом - тоже тяжело.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Авг 2018, 23:05       Заглавие:  Re: Калашник в 5,56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
strike написа:
честно казано и аз мислех, че 223 ще даде предимство, е да ама не :-)


Правилната стойка, която забелязах на видеото, и без всякакви отклонения, компенсират различните откати. Впечатли ме втората група на .223 (10 м). Всички почти на едно място и два отлетяли. Защо? Може би ако се снима с една камера мишената и с друга стрелящия може да се намери отговор. Може би първият и последният изстрели са тези дето са отлетяли. И все пак състезание с времето си взема данъка :-)

Good shooting :tu:

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Авг 2018, 08:25       Заглавие:  Re: Калашник в 5,56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
strike написа:
minavasht написа:
Интересно, все си мислех че в 223 ще е по-лесно/бързо да се стреля. Замерваш ли си с хроноград какви скорости дава?

честно казано и аз мислех, че 223 ще даде предимство, е да ама не :-), освен другото ами 223-ката ми е състезателната с нея се стреля основно, с 7.62 само на лов я има 100 патрона я не. А за това казвам, че истината е на рейнджа.
Скорости не съм мерил, ама на жега днес и с 50 см. цев плюс компенсатор, сигурно са прескочили 900м/с.
ubboto написа:
..... и за видеата! Така се прави!
спестява се безкрайно много време в теоретични размисли и страсти и се трупа опит и познание за членовете на форума.И аз се надявам и други да се включат.

:tu: за видеото...
Относно изводите ,които правиш си абсолютно прав...за себе си :wink: Това му е хубавото на ли4ния опит.Относно стандарта... Ами отдавна се покриват стандарти за М4 с АК(ако врътнеш няколко кръг4ета още и близката дистанция ще оправиш),няма нищо ново в това... Имам на видео стандарта за М4 на Пол Хоу с вси4ки дистанции и времена и попадения с късак в 7,62х39... е и??? Всеки с пове4ко тренировки може да се справи....
Това променя ли факта 4е .223 ми е по удобен и комфортен за работа и ,4е с него мога да изстискам по добре максимума като скорост спрямо попадения от тази система,като калибъра си върши на 100% работата?
Отделно при късите цеви разликата в импулса е по осезаема..и още и още ...нюанси... :-)
Понеже приказката тръгна от там-Има ли смисъл в калаш .223,не каза последно какво мислиш...Има ли??? PDT_Armataz_01_22

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Авг 2018, 08:51       Заглавие:  Re: Калашник в 5,56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 25 Юни 2006, 06:57
Мнения: 1361
ken6iro написа:
Има ли смисъл в калаш .223

Драка, винаги има смисъл един модел оръжие да е в няколко калибъра, колкото повече по-добре. За мен този въпрос никога не е стоял. Защо мислиш имам и двата калибъра, /аааа по едно време и 308 имаше, ама ти си виждал как работи/ . Можеш да избираш според конкретните нужди и т.н. и т.н., практическите ползи със сигурност по-добре от мен ги знаеш. Сега както се оказа, че има еднаквост на време и подадения, какво повече да му трябва на човек :-). Ти едно сувенирче донеси от там където си , магнитче за хладилник с радост ще приема. :wink:
Yank написа:
Всички почти на едно място и два отлетяли. Защо?

Това са последните два, отпуснах хвата с лявата ръка при газовата тръбичка, в един момент стана нетърпимо, все едно стисках нажежено желязо, то такова си и беше де :happy: Трябва да сложа по - дълга ложа, да видя откъде ще успея да я придобия.

_________________
Живко Антонов
СК "Shotgun Masters"
Тяжело в деревне без нагана.
И с наганом - тоже тяжело.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Авг 2018, 09:20       Заглавие:  Re: Калашник в 5,56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
По-малко от секунда, айде да кажем грубо секунда е разликата в темпа на двата калибъра на пълен автоматичен темп с 30 заряден пълнител

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Авг 2018, 12:17       Заглавие:  Re: Калашник в 5,56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
ken6iro написа:
Това променя ли факта 4е .223 ми е по удобен и комфортен за работа и ,4е с него мога да изстискам по добре максимума като скорост спрямо попадения от тази система,като калибъра си върши на 100% работата?

Идеята тук е на практика да се провери колко именно по-бързо и точно се стреля с .223, сравнено с 7,62х39 от една и съща система - таймерът и попаденията в мишената на база на стандартите в случая са ти може би най-добрите обективни показатели. Като трудно ще се съглася с Живко, че хубавият/ мислен компенсатор не помагал за събиране на групата при бързо стреляне - помага, и то доста съществено. Живко, врътни някой ден едно кръгче на същото упражнение така, както си е било оръжието ти "от кутията".

Субективните усещания за удобство и комфорт вече са съвсем отделна тема, и на мен МП-5 и МП-7 са ми в пъти по-удобни за боравене и стреляне от АК-47. И, да, много си зависи от естеството на работата и дистанцията, но при всички положения, с "хеклерите" и късоцевките .223 - ти си "outgunned" срещу стандартен 7,62х39 "калашник".

С оглед на терминалната балистика, .223 дължи големите си поражения на високата си скорост, за достигането на която обаче си трябва и по-дълга цев. Именно затова, пак с оглед на терминалната балистика, при късоцевките 7,62 го дават за предпочитане пред .223. Иначе то и с .22 LR можеш да си свършиш перфектно работата, стига да успееш да го положиш бързо и точно там, където трябва.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Авг 2018, 16:43       Заглавие:  Re: Калашник в 5,56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
ubboto написа:
МП-5 и МП-7 са ми в пъти по-удобни за боравене и стреляне от АК-47. И, да, много си зависи от естеството на работата и дистанцията, но при всички положения, с "хеклерите" и късоцевките .223 - ти си "outgunned" срещу стандартен 7,62х39 "калашник".


Ако ше нося 7,62 предпо4итам да е .308....
Аутгънед няма как да се полу4и .223 срещу 7,62 х 39... може ако се цепим от окопите на 400м един от друг....

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Авг 2018, 18:47       Заглавие:  Re: Калашник в 5,56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
ken6iro написа:
Аутгънед няма как да се полу4и .223 срещу 7,62 х 39... може ако се цепим от окопите на 400м един от друг....

Уточнил съм по горе, .223 от къса цев и 7,62х39 от стандартен АК-47. Като въобще не съм убеден, че в случая няма да си "outgunned", но определено не ми се спори.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Сеп 2018, 19:10       Заглавие:  Re: Калашник в 5,56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
strike написа:
ken6iro написа:
Има ли смисъл в калаш .223

Драка, винаги има смисъл един модел оръжие да е в няколко калибъра, колкото повече по-добре. За мен този въпрос никога не е стоял. Защо мислиш имам и двата калибъра, /аааа по едно време и 308 имаше, ама ти си виждал как работи/ . Можеш да избираш според конкретните нужди и т.н. и т.н., практическите ползи със сигурност по-добре от мен ги знаеш. Сега както се оказа, че има еднаквост на време и подадения, какво повече да му трябва на човек :-). Ти едно сувенирче донеси от там където си , магнитче за хладилник с радост ще приема. :wink:
Yank написа:
Всички почти на едно място и два отлетяли. Защо?

Това са последните два, отпуснах хвата с лявата ръка при газовата тръбичка, в един момент стана нетърпимо, все едно стисках нажежено желязо, то такова си и беше де :happy: Трябва да сложа по - дълга ложа, да видя откъде ще успея да я придобия.


Днес го треснах това,с АРката ми няма грижи,с едно АК от стрелбището ,взето на място ми избяга късата дистанция -2,53 ,правих един опит,ако повторя,третя ще вляза...
Свалих доспехите и го стрелях по тениска ,с тях ще е по трудно...
Видео нямам,така 4е може да не ми се вярва :P

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Сеп 2018, 19:48       Заглавие:  Re: Калашник в 5,56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
ken6iro написа:
Видео нямам,така 4е може да не ми се вярва.

Вярваме, браво! :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Сеп 2018, 19:54       Заглавие:  Re: Калашник в 5,56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
ubboto написа:
ken6iro написа:
Видео нямам,така 4е може да не ми се вярва.

Вярваме, браво! :tu:

Само на мерници и мушки...там видеото маи беше с ред дот...може и да бъркам ...тогава ще се влиза една идея по лесно

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 91 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 24 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer