logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 12:46




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2018, 00:56       Заглавие:  Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръжие
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2016, 11:06
Мнения: 44
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... U-HCjTF9SA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2018, 01:08       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2016, 11:06
Мнения: 44
Aspirin написа:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=191&v=cU-HCjTF9SA

Отварям темата поради факта че ми бе отнет достъпа до друга такава в която уважаван наш колега реши че е по-лесно да ме обвини в лъжа за да си върне самочуствието от самообидата !
Знам че доста от съфорумниците следят с интерес развитието и затова с две думи ще поясня:
звънях до заводите на Тикка и Сако на единственная номер публикуван.
Поисках от централата техническия департмент и бях свързан без каквито и да било въпроси
Не съм изисквал английско говорящ!
Човека с когото разговарях беще изключително добронамерен и словоохотлив.
На края ми предложи да ползвам е-майл за бъдещи въпроси .
Никаква секретности или ,,конфиденциалност,,!


Видеото по-горе показва,, конфиденциална,, информация!


Прикачени файлове:
0-02-05-8c7c97ca453fafba4891700411c772e538f49e151b585c2e623b5ffa17a3ef20_1d940de7b56.jpg
0-02-05-8c7c97ca453fafba4891700411c772e538f49e151b585c2e623b5ffa17a3ef20_1d940de7b56.jpg [ 215.25 KiB | Прегледано 10366 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2018, 02:36       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
спри се да лъжеш поне :) че как да ти вярваме и за другите неща

нищо не ти е отнето
може би ти се иска да си жертва на конспирации, но уви не си ..

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2018, 03:01       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Сьвсем страничен вьпрос породен от едно от имената в контактите ти. Митака да не работи случайно при рибарските макари Авет ? Ще си порьчвам скоро пак та затова ....

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2018, 03:50       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2016, 11:06
Мнения: 44
Ivo III написа:
спри се да лъжеш поне :) че как да ти вярваме и за другите неща

нищо не ти е отнето
може би ти се иска да си жертва на конспирации, но уви не си ..




Не , не съм жертва - жертвата е Топалов , ама не моя - а твоя!!
Все някой ден ще го разбере.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2018, 03:53       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Мога да потвърдя, че няма секретност в производството на оръжия и части. Просто нямат прична освен ако те подозират, че искаш да правиш демонстрации или подобни. Напротив, производителите са супер гостоприемни и горди да показват - двете посещения са ми Timney в Phoenix, AZ and Ruger in West Port, CT. Colt in Hartford, CT ми отказа - каза,че засега турове няма (тогава имаха финансови проблеми).

Секретите са много малко и незначителни (особено за масовото производство), за да бъдат квалифицирани като секрети. Може би новите разработки си ги заключват, но китайците си ги знаят отдавна. :-)

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2018, 04:06       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2016, 11:06
Мнения: 44
Yank написа:
Мога да потвърдя, че няма секретност в производството на оръжия и части. Просто нямат прична освен ако те подозират, че искаш да правиш демонстрации или подобни. Напротив, производителите са супер гостоприемни и горди да показват - двете посещения са ми Timney в Phoenix, AZ and Ruger in West Port, CT. Colt in Hartford, CT ми отказа - каза,че засега турове няма (тогава имаха финансови проблеми).

Секретите са много малко и незначителни (особено за масовото производство), за да бъдат квалифицирани като секрети. Може би новите разработки си ги заключват, но китайците си ги знаят отдавна. :-)


Преди няколко месеца бях 2 дни в завода на Шмаийзер в Германия - единственото нещо което ме помолиха да не снимам бяха два нови модела (прототипи)...
Другото , след дискусия със главния инженер предприеха промени на 3 детайла още на следващия ден!!!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2018, 04:35       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Енно малко историческо резюме дали ексертите не грешат. Забавно е!

Walter Williams - professor of economics. Човек със супер желязна логика.

https://townhall.com/columnists/walterewilliams/2018/07/25/can-we-trust-experts-n2502775

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2018, 08:42       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Yank написа:
Мога да потвърдя, че няма секретност в производството на оръжия и части. Просто нямат прична освен ако те подозират, че искаш да правиш демонстрации или подобни. Напротив, производителите са супер гостоприемни и горди да показват...

Ще почукам на вратата на някой американски оръжеен производител и ще му кажа: "Хелоу, мен, да ме поразведете малко из халетата да видя туй-онуй… ех?!" Сега, ти ако си някакъв много вътрешен и важен човек… да те води главният инженер за ръчичка и да ти показва нещата от кухнята… разбирам.

Като тук стана въпрос за ТЕХНОЛОГИИ. "Хелоу, я ми кажете по каква точно технология ги правите тия толкоз точни цеви"... и понеже е дълго за обяснение, ще ми пратят на телефона файла с всички стъпки от производствения процес. :DD

Впрочем, за оръжейното шоу в Лас Вегас… 38-ми не се ли беше маскирал на EDITOR, за да му позволят да снима оръжейните експонати?! Мдаа, със същия пропуск ще го пуснат както на чертожната дъска… така и в производствените халета.


п.с. Хора, мислете малко преди да тръгнете да пишете/ приказвате!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2018, 08:52       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Aspirin написа:
Преди няколко месеца бях 2 дни в завода на Шмаийзер в Германия - единственото нещо което ме помолиха да не снимам бяха два нови модела (прототипи)...Другото , след дискусия със главния инженер предприеха промени на 3 детайла още на следващия ден!!!

Това значи ли, че и мен ще ме пуснат в същия завод... а главният инженер ще ме черпи по кафенце, и ще се заслуша в това, което имам да му кажа?! :DD Та, без да кажеш какви са позициите ти там… /конструктор, изпитател и пр/., другото са спекулации. Не те познавам, говоря принципно. Както и принципно споделям за СЕКРЕТНОСТТА в оръжейното производство. Пробвай като външен да влезеш и да снимаш поточната линия в "Арсенал", примерно… е, че подобни рестрикции за такива като Янк не важат… :happy:; е малко несериозно да се слага знак за равенство между произдводството на огнестрелни оръжия и това на детски играчки.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2018, 09:09       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Много интересно...ама вместо да предполагаме и да звъниме по тела аз предлагам да действаме директно. Няма начин иначе да разберем...
Тоест ще пиша мейл до Тикка и Лиля


За шоуто във Вегас Геле е друго...това което се вижда няма секретно...просто си трябва да платиш достъпа и гледай питай...А Янк бърка показността и рекламата /както е и в ютуб филмите / със специализирано инфо, което никога-НЕВЪР няма да ти даде никой нормален...

ето:
http://riflebarrels.com/barrel-fouling/
Цитат:
Makers of custom hand-lapped barrels spend a lot of time achieving the internal finish that they require. We’ve experimented with different techniques and products and have settled on what we believe gives us the best finish.
We strive to get a smooth uniform finish without losing the geometry of the rifling — that is, keeping the lands sharp-cornered and crisp. And though it may surprise some, lapping to a finer finish will result in an increase in fouling. A barrel can be too smooth.


само се замислете кооолко ръчен труд и опити и инвестиции са направили...и оп ше го публикуват това????

и колко ифо ни дава това в червеното? ми нищо не ни казва! "екпериментирали сме различни технологии и сме устрановили КОЕ ни дава най-добър финиш вътре в цевта..."
като забележете по-голяма гладкост е предпоставка за отлагане на повече депозити...
тоест ТОЧНО определена гладкост са установили че е най-добре

Ок ще им напишеме мейл...

Здравейте!
Интересува ме с какъв абразивни пасти работите? може ли да получа повече информация за технологията Ви за постигане на оптимална гладкост на канала на барела?

1000% ще пратя такъв мейл на Лиля и ще ви копирам отговора...
измислете какво още да питаме Tikka и някой от Европа Ок...

пишете свободно...превеждам професионално и пращам мейлите.

а това не е моабет по тела...ще снимам декстопа и ще се види всичко в мейла

отсега се обзалагам , че инфо специализирано НЯМА да дадат в никой случай!
а ще е любезничене до откат без грам полезно инфо! което е нормално


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2018, 09:24       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
1000% ще пратя такъв мейл на Лиля и ще ви копирам отговора...измислете какво още да питаме Tikka и някой от Европа Ок...пишете свободно...превеждам професионално и пращам мейлите.

А най-отдолу можем да добавим: Представители на научно-техническото разузнаване, които обаче вече не разполагат с кинти да вербуват и да си плащат... затова питат направо. :DD

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2018, 09:27       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
отсега се обзалагам , че инфо специализирано НЯМА да дадат в никой случай!а ще е любезничене до откат без грам полезно инфо! което е нормално

Ако го закъсат с кинтите, и направят и те там платени турове... предлагам да изпратим като наш добиващ агент Янк... :DD ; той е по точните науки, и веднага ще му станат ясни всички тънкости както на технологията, така и на производствения процес.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2018, 09:50       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Не няма майтап...ще е интересно...мейл ше пратим...
само да го доработим тука...

най много да кажат това което са написали официално...наистина Лиля споменават конкретна паста за тръкване на куршумния вход

http://riflebarrels.com/support/centerfire-maintenance/
Цитат:
Our preferred cleaning solvent is Butch’s Bore Shine. This solvent is excellent at attacking both powder and copper fouling. We recommend it for both break-in and regular cleaning.

For occasional use only, abrasives like J-B paste, Flitz, or RemClean can be used.


Аз естествено купих от Ибея и Флиц пастата и Бъч Боре солвента...
Чат пат се събираме с ловджии та изследвам разни нарезни кое накъде е...
Онези дето Янк ги прати Глиган солвентите работят ок. Безвредни са , не смърдят и са приятни за работа....

Butch’s Bore Shine е тая препоръка на Лиля тествахме...Е НЯМА такъв туч!

Верно е чисти Ок...НО миризмата е непоносима! Съсипах си една лула...леко я пипнах с американския смръдльо Бъч Борето и я хвърлих ...не се измириса две седмици...пое бриара тая смрад и до там беше!!

Обаче сега се сещам какво ше направя...И Бъч Борето и пастата Флиц ги пращам на Бъфалото. Това не е подарък, а е отмъщение :DD че не сключи облог с мен по другата тема

да не говорим , че той цев Лиля има ама НИКОГА не я е чистил по препоръка на Лиля ... както требва да си е по български... :tu:

Без майтап има къде да ги тества той...ше се уточним на лични...а за резултата ше снима на бороскопа в онази тема как действа американската паста и солвента дето Лиля препоръчват..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2018, 11:04       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Aspirin написа:
Ivo III написа:
спри се да лъжеш поне :) че как да ти вярваме и за другите неща

нищо не ти е отнето
може би ти се иска да си жертва на конспирации, но уви не си ..




Не , не съм жертва - жертвата е Топалов , ама не моя - а твоя!!
Все някой ден ще го разбере.


смени си хапчетата с нещо синтетично .. Аспирин не ти помага :-)


написа че ти е спрян достъпа!!! което е долна интригантска постъпка
това е поредната подла лъжа на човек с зла душа

наистина заслужаваш .. само че не ограничаване до тема, а бан за винаги
защото където и да си бил, винаги създаваш подмолно интриги, сплетничиш и настройваш хората един срещу друг

както и тук в форума ..

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ickata671, Majestic-12 [Bot], Suhoi27 и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer