logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 17:42




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2018, 14:36       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2016, 11:06
Мнения: 44
Ivo III написа:
Aspirin написа:
Ivo III написа:
спри се да лъжеш поне :) че как да ти вярваме и за другите неща

нищо не ти е отнето
може би ти се иска да си жертва на конспирации, но уви не си ..




Не , не съм жертва - жертвата е Топалов , ама не моя - а твоя!!
Все някой ден ще го разбере.


смени си хапчетата с нещо синтетично .. Аспирин не ти помага :-)

наистина заслужаваш .. само че не ограничаване до тема, а бан за винаги
защото където и да си бил, винаги създаваш подмолно интриги, сплетничиш и настройваш хората един срещу друг

както и тук в форума ..



Брех, не очаквах такива юнашки изцепки от тебе !
Във всичките си излияния собствените си трепети ли описваш? :)
Пък и докторски съвети раздаваш
Добре си познат на целия форум , така както и на мене
по същия начин който плюеш мен говореше за близките около теб хора .
Ама като се дуеш и развявашправосъдие - покажи какво можеш!
Приказките ти съм ги слушал много пъти - незнам по-мъж ли те правят?
Щял си да ме банваш.......
Дори това неможеш да свършиш!
иначе можеш да ровиш в съобщенията и сега гръмогласно да обявяваш че не си ми спрял достъпа
Смешник!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2018, 15:12       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Aspirin написа:
Брех, не очаквах такива юнашки изцепки от тебе !
Във всичките си излияния собствените си трепети ли описваш? :)
Пък и докторски съвети раздаваш
Добре си познат на целия форум , така както и на мене
по същия начин който плюеш мен говореше за близките около теб хора .
Ама като се дуеш и развявашправосъдие - покажи какво можеш!
Приказките ти съм ги слушал много пъти - незнам по-мъж ли те правят?
Щял си да ме банваш.......
Дори това неможеш да свършиш!
иначе можеш да ровиш в съобщенията и сега гръмогласно да обявяваш че не си ми спрял достъпа
Смешник!


Никакъв достъп не ти е спиран! И заявявам ясно и открито - че потребителя Aspirin e долен лъжец и интригант!
за сега няма да получиш бан, за да могат повече хора да разберат каква коварна душичка си :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2018, 21:56       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
ubboto написа:
Aspirin написа:
Преди няколко месеца бях 2 дни в завода на Шмаийзер в Германия - единственото нещо което ме помолиха да не снимам бяха два нови модела (прототипи)...Другото , след дискусия със главния инженер предприеха промени на 3 детайла още на следващия ден!!!

Това значи ли, че и мен ще ме пуснат в същия завод... а главният инженер ще ме черпи по кафенце, и ще се заслуша в това, което имам да му кажа?! :DD Та, без да кажеш какви са позициите ти там… /конструктор, изпитател и пр/., другото са спекулации. Не те познавам, говоря принципно. Както и принципно споделям за СЕКРЕТНОСТТА в оръжейното производство. Пробвай като външен да влезеш и да снимаш поточната линия в "Арсенал", примерно… е, че подобни рестрикции за такива като Янк не важат… :happy:; е малко несериозно да се слага знак за равенство между произдводството на огнестрелни оръжия и това на детски играчки.

Имам приятел,който работи в Barrett. Един ден минавах близо до компанията и реших да спра и да го видя как е. Минаваш през две телени огради докато стигнеш въоръжен пазач. Не може да излезеш от колата, говори се през прозореца. Не го интересуваше, че приятеля е един от шефовете и единствено повтаряше да завия обратно и да изчезвам. Каквото и направих и то доста бързо :)
Как не съм знаел да кажа, че мога да предложа малко подобрения на пушките и щяха да ме пуснат веднага.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2018, 00:28       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18439
Poseidon написа:
Дойче вафен! Schmeisser SLP-9 вундабааа хареса ми, а защо не се предлага у нас?

След Ген.5 - мислен от хора, които стрелят… за хора, които стрелят - да се наложи нов образец пищов при ширпотребите… за мен е кауза пердута! Като мисля да звънна утре на маркетинг директора :DD... и да го светна да не се занимава с глупости. И да мине на тунинги за Глок: спусъци, мерници, водачи, пълнители и пр. Или да заложи на къстъм пищови изцяло от фрезована стомана, ако толкоз държи на марката.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2018, 00:35       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Мислия да звънна утре на маркетинг директора, и да му кажа да не се занимава с глупости. И да мине на тунинги за Глок… спусъци, мерници, водачи, пълнители и пр.

е кажи чесно...ако верно спрат пистолета след 12 часа от обаждането ти и минат на глок тунинги...
не ! няма да мога да живея с тая травма! ше си тегла куршума...много ми идва ...
а пистолета на Шмайсер ми харесва!
аз съм оръжеен гуру в Дъгънмен и мнението ми тежи ...мислим :roll:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2018, 00:43       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18439
Poseidon написа:
аз съм оръжеен гуру в Дъгънмен и мнението ми тежи ...мислим

Тези от рекламното видео не стрелят добре! И ако подобни експерти казват кое/ как/ с какво и колко да се промени… нещо не съм убеден в крайния успех. Докато Ген. 5 е мислен от хора, които могат да стрелят… за хора, които стрелят!

Този спусък на "шмайзера" нещо също не ме радва особено на първо четене. Но е нещо ново, де… и е хубаво да се пипне и да се пробва преди да се коментира.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2018, 08:56       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Who the f*ck is Alice ? Who the f*ck is Aspirin ? :D

За нас, непросветените...
в предишната серия, героите бяха ясни - Ж.Топалов v/s Aspirin.....
в сегашният епизод гледаме И.Бързилов v/s Aspirin....
Явно го познавате, заради директния му достъп до заводите на Шмайсер :D

Но всъщност пиша, заради разменените реплики, намеци и квалификации,
които не са в духа на този, инак културен форум,
който съм свикнал да чета с любопитство...

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2018, 09:10       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Beer написа:
Who the f*ck is Alice ? Who the f*ck is Aspirin ? :D

За нас, непросветените...
в предишната серия, героите бяха ясни - Ж.Топалов v/s Aspirin.....
в сегашният епизод гледаме И.Бързилов v/s Aspirin....
Явно го познавате, заради директния му достъп до заводите на Шмайсер :D

Но всъщност пиша, заради разменените реплики, намеци и квалификации,
които не са в духа на този, инак културен форум,
който съм свикнал да чета с любопитство...


нищо лично няма, тук драмата стана заради лъжата, че му бил спрян достъпа

прав си, извинявам се за острия тон и излищните коментари
модераторите нека да зачистят темата, по тяхна преценка

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2018, 10:36       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18439
Ivo III написа:
драмата стана заради лъжата, че му бил спрян достъпа

Драмата стана, че инж. Топалов спря да пише във форума. А от такива като него можем само да гледаме и да се учим. Така че малко по-остро и решително с отровните гъби, ИМХО! Щото база за сравнение между написаното/ споделеното от двамата тук няма никаква. И без да изключваме терапевтичната функция на форума, разбира се… :happy: ; образователната, все пак, би трябвало да стои на първо място. :wink:


А да сподели някой нещо интересно и образователно - не си спомням който и да било, когато и да било да е спиран. Все пак, едно е някъде нещо да прочетеш и да се мъчиш впоследствие да го пречупиш през призмата на собственото си невежество… а съвсем друго, да имаш нужното образование като инж. Топалов, който споделя с аудиторията това, което лично е направил/ изтествал.


Така че Аспирина ако има да каже сега нещо и по техническата част… без драми и ad-hominem аргументи - също би било добре. От това, което стана ясно дотук е, че е на "ти" с главните инженери на големи чужди оръжейни компании. И ако реши да сподели нещо от кухнята с аудиторията тук - освен интересно, може да се окаже и полезно. Особено след внушенията му, че в тази работа нямало нищо конфиденциално и секретно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2018, 13:23       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Мдааа...и децата знаят, че АР15 трабва да се доработи от германската инженерна мисъл...
За Хеклер доработките знаем...за Шмайзер обаче тука научих покрай участието на Аспирина...
Такава пушка бих купил ако требва състезател ше стана и ше търпя сички капризи на гранд мастерите по света и у нас...но ако е под 5000 ойро поне...което ме съмнява...

а по темата баш ... е този спусък не ми се вярва да изложат цялата технологична документация е така фрии - как точно се прави и/или нанася покритието



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2018, 20:08       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Poseidon написа:
Мдааа...и децата знаят, че АР15 трабва да се доработи от германската инженерна мисъл...
а по темата баш ... е този спусък не ми се вярва да изложат цялата технологична документация е така фрии - как точно се прави и/или нанася покритието


Такива спусъци бол на пазара. Иначе такива бързи дублети не стават само със спусък и бърз пръст.Друго е разковничето за такъв бърз цикъл и чакам от Теб да кажеш какво е;)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2018, 21:20       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Не знам Тишо. Но в един момент горе стрелбата става извънземна като скорост...верно е...
не знам причината... за мен е стрелеца и дойче пушката...ако има друго кажи го де...

иначе дерзая по темата пратих запиватне до Лиля е на този мейл carson@riflebarrels.com
ако може да ми кажат как постигат оптимална гладкост в цевта...писах че съм от България ...
заложете нещо
1 дали изобщо ще отговорят
2 дали ще е учтиво " ти наред ли си "
3 или пък ще кажат поне с какъв тип паста млатят ръчно


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2018, 16:09       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Бях се зарекъл, да не се занимавам с "глупости", но от уважение към хората, подкрепили ме във форума и на "лични", реших да се включа отново!
Виждам, че се качват снимки на телефони, говорят се истини, премесени с лъжи и т.н., та покрай едното, да хване дикиш и другото.
На всеки е ясно, че ако питаш за нещо от сорта "тоя отвор, нали със свредло го пробивате?", отговорът е ясен. Даже ще остане време да обсъдите, дядовци, баби и т.н.
Обаче, ако попиташ ей това:
От каква марка черна и от каква марка неръждаема стомана произвеждате цевите си?
Каква е твърдостта им по сертификат, в състояние на доставка?
Какъв е диаметъра на отвора след пробиване на заготовката?
Колко райберования минава и какви са съответно прибавките на различните проходи?
Каква е прибавката за хонинговане, както и желания клас, след тази операция?
След хонинговане, проверява ли се отворът за отклонения от цилиндричност по цялата си дължина, примерно с Air gage comparator или друг измерителен инструмент, и ако ДА, какъв е той?
След проверката по горния въпрос, на колко групи и през какви размери се разделят заготовките преди коването?
Прави ли се преди коването ЕХО (така е известна в родните технологии за цеви и е съкращение на електрохимична обработка, заличаваща следите от механичната такава)?
С каква дължина са непълноценните участъци след коването и отрязват ли се двустранно или този откъм патронника се използва?
Взема ли се под внимание посоката на изковаване при оформяне на контура?
След коването, проверяват ли се каналите, както по бразди, така и по полета с Air gage comparator, и на колко групи се разделят?
Тези групи имат ли връзка с качеството и съответно приоритетно влагане в съответни модели (примерно варминт, тактикал, лайт и т.н.)?
При каква температура, за колко време и в каква среда се прави отпускането на заготовките, съответно от въглеродна и от неръждаема стомана?
Кога се прави това отпускане? След коването ли? След изправянето ли? След оформяне на контура и изправянето ли? Или неколкократно?
Как се постига малката разностенност при оформяне на контура, без измятането му (особено при Тикка Лайт)?
С какви уреди се следи разностенността и какви са допустимите стойности, примерно за контур Варминт и Супер Варминт?
И още мнооого, мнооого подобни, интересни въпроси. И забележете, че това се отнася само за заготовката на цевта!
Та само като почнете с първия въпрос и разговорът или ще премине на дядовците или ще приключи!
Но ако все пак отговорят и не ви преметнат, тогава с гордост вече, наистина ще може да кажете "Горе-долу съм запознат с проЙзводството на цеви на едИН фамозен фирма"
Иначе, до сега са само разкази а-ла "До Чикаго и назад" и "Приключенията на барон Мюнхаузен".
Искрено се надявам на нещо повече, за да е полезно и на останалите форумци!
След като така настояваха Олд Хънтъра и Аспирина, че много имали какво да кажат по темата, ама не им давали думата, аз им обещавам, че няма да се меся, само ще чета в темата за бороскопската машина. Не им е спиран достъпа, така че аз и надявам се и останалите, с нетърпение чакаме продължението на тази така интересна тема.
Защото иначе е много грозно да изскачаш като кукувица от часовник в "подходящия" момент, да се правиш на мъченик и да наливаш масло в огъня, а после, когато се изясни, че никой не те е спирал да си кажеш мнението, да се скриеш и да мълчиш, щото не можеш да кажеш и един ред по темата. Визирам Олд Хънтъра. Виж, ако е за хвалби или оплаквания е друго! Ама не в тоя форум!


Прикачени файлове:
IMGP0056.JPG
IMGP0056.JPG [ 903.44 KiB | Прегледано 8646 пъти ]

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2018, 16:57       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2016, 11:06
Мнения: 44
Благодаря че се включвате господин Топалов!
И аз бях решил да не продължавам на всеослушание , ама щом са Ви подканяли добри хора - заповедаите!
като начало - тръгвам с това -дето някой ваши приятели вече са прочели и вероятно потриват ръце да гледат сеир!
man <Touko.Reiman@sako.fi>
To:
kolyov@yahoo.com
Cc:
*SAKO INFO


Jul 27 at 9:56 AM

Hello,



Both Sako and Tikka barrels are cut on two steps. First chamber itself and freebore separately with second reamer.

After reaming is done chamber is finished by hand with emery paper. After machining is done every single barrel is

visually inspect before they are used to assemble rifles. Every rifle then goes through proof shooting (C.I.P, 2 overpressure

cartridges) after which they are shot for accuracy to guarantee one MOA or better accuracy. Failure to meet our quality

standards in any point of this process will result faulty part being discarded.



Then about picture of tool you sent us, do we use those? No. I guess we can look back into history with this one.

In 1921 when Sako was founded there was a lot of Russian rifles in Finland, they didn’t start factory to make more

“Russian rifles” they wanted to make them better.



I hope I was able to answer your questions and have a nice weekend.



Touko Reiman
Gunsmith

+358 10 830 5332

touko.reiman@sako.fi



Sako Ltd.
P.O.Box 149 FI-11101 Riihimäki - Finland
Tel. +358 10 8305200


www.sako.fi
www.tikka.fi
www.sakosuomi.fi
www.beretta.com


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2018, 17:30       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Aspirin написа:
Има подобни инструменти за полиране със ролки - не съм чул някой оръжеиник да ги ползва
дори в големите серийни производители ( за които имам някаква по-обстойна информация) - такива инструменти не се ползват!

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... Hlnro0D1N0




buffalo_gt написа:
Май не си разбрал за какво говоря! Инструментът е далеч от това, което си представяш. И целта му е друга!Представлява нещо като калибър за цев, но по браздите и е със съответната стъпка. Нещо като дорника за хендлапинг, но не е от олово и е подострен отпред! Използва се в серийното производство, без значение дали ще има хромиране или не, стига да е необходимо. Казвам ти това, не защото съм чел като теб някъде, (нормално е да срещнеш и глупости), а защото съм го виждал.
За другия инструмент за валцоване на грапавините, това че не си виждал при майсторите, не значи че го няма, а че не са си го купили!. Той се използва и в единичното производство и много фирми го предлагат. За нарезните калибри за леко стрелково оръжие не е с ролки, поради малкия диаметър на отворите, а е със заоблени ръбове, заглаждащи грапавините, чрез пластична деформация. Ей сега ще ти снимам един!


IMGP0047.JPG [ 886 KiB


Или наистина не си разбрал, че не става дума за този инструмент от снимката, или го правиш нарочно, което е много по-лошо от първото!
Ясно съм го написал! Това е аналога на това, което показваш с ролките, но не е инструмента (то е очевидно) за който става дума.
Така, че след като ти "изясниха" финландците технологията за производство на цеви, за моя изненада, кратка и стегната (няма и четвърт страница), потривайки ръце, продължи засраната от теб тема!

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], SVIREPIY и 50 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer