logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 07:38




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2018, 17:45       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Неслучайно са изтрепали руснаците едно време, много добро зрение трябва да имат тия финландци!
Няма уреди, няма сензори, няма тестове - поглеждат на око цевта и веднага виждат дали е станала като хората...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2018, 19:35       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Цитат:

Jul 27 at 9:56 AM

Hello,

Both Sako and Tikka barrels are cut on two steps. First chamber itself and freebore separately with second reamer.

After reaming is done chamber is finished by hand with emery paper. After machining is done every single barrel is

visually inspect before they are used to assemble rifles. Every rifle then goes through proof shooting (C.I.P, 2 overpressure cartridges) after which they are shot for accuracy to guarantee one MOA or better accuracy. Failure to meet our quality standards in any point of this process will result faulty part being discarded.

Touko Reiman
Gunsmith

+358 10 830 5332

touko.reiman@sako.fi
Sako Ltd.
P.O.Box 149 FI-11101 Riihimäki - Finland
Tel. +358 10 8305200


До тук нищо специално. Стандартен процес/операции.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2018, 21:48       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2016, 11:06
Мнения: 44
Или наистина не си разбрал, че не става дума за този инструмент от снимката, или го правиш нарочно, което е много по-лошо от първото!
Ясно съм го написал! Това е аналога на това, което показваш с ролките, но не е инструмента (то е очевидно) за който става дума.
Така, че след като ти "изясниха" финландците технологията за производство на цеви, за моя изненада, кратка и стегната (няма и четвърт страница), потривайки ръце, продължи засраната от теб тема![/quote]




Много добре съм разбрал за какъв инструмент става дума, и съм се постарал и отсрещната страна да не остане в заблуждение!
приложен е текст които гласи приблизително така :
Ползвали ли сте инструмент, ПОДОБЕН на този от снимката които служи за почистване на ,,заусенъци,, (ползвал съм аналогична дума) след като патронника е нарязан със финиш ример.
Такъв инструмен са ползвали в Русия миналото столетие.
Някои хора твърдят че Тика ползват подобен инструмент в техния обработващ процес.

Отговорът е достатъчно ясен!
За разлика от телефонния разговор в понеделник , отговорите в имеила са доста лаконични и кратки
Незнам дали е същия човек с когото разговарях!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2018, 21:53       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2016, 11:06
Мнения: 44
minavasht написа:
Неслучайно са изтрепали руснаците едно време, много добро зрение трябва да имат тия финландци!
Няма уреди, няма сензори, няма тестове - поглеждат на око цевта и веднага виждат дали е станала като хората...



Да ,възможно е понеже в храната им присъства много клюква и боровинки!:) Със сигурност един от тях е бил много добър , като е успял в един само ден да почерни почти 100 руски семеиства-е не е без нищо , струвало му е половината долна челюст.


Последна промяна Aspirin на 28 Юли 2018, 22:13, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2018, 21:55       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2016, 11:06
Мнения: 44
Borislav написа:
Цитат:

Jul 27 at 9:56 AM

Hello,

Both Sako and Tikka barrels are cut on two steps. First chamber itself and freebore separately with second reamer.

After reaming is done chamber is finished by hand with emery paper. After machining is done every single barrel is

visually inspect before they are used to assemble rifles. Every rifle then goes through proof shooting (C.I.P, 2 overpressure cartridges) after which they are shot for accuracy to guarantee one MOA or better accuracy. Failure to meet our quality standards in any point of this process will result faulty part being discarded.

Touko Reiman
Gunsmith

+358 10 830 5332

touko.reiman@sako.fi
Sako Ltd.
P.O.Box 149 FI-11101 Riihimäki - Finland
Tel. +358 10 8305200


До тук нищо специално. Стандартен процес/операции.




незнам какво се очаква от мен тук?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2018, 00:35       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 19 Сеп 2007, 07:50
Мнения: 33
buffalo_gt написа:
Защото иначе е много грозно да изскачаш като кукувица от часовник в "подходящия" момент, да се правиш на мъченик и да наливаш масло в огъня, а после, когато се изясни, че никой не те е спирал да си кажеш мнението, да се скриеш и да мълчиш, щото не можеш да кажеш и един ред по темата. Визирам Олд Хънтъра. Виж, ако е за хвалби или оплаквания е друго! Ама не в тоя форум!


Тук вече наистина отиваш да преиграваш и си на път да изчерпиш и последните остатъци от уважението ми към цялостната ти творческа дейност. Това, че най-искренно декларирах, че съм неконфликтен по природа човек, не означава, че можеш да спекулираш както намериш за добре с това, както и с много други факти, както се оказва. За съжаление, очевидно не можеш да оцениш толентността, с която аз, а и други хора се опитваме да се отнасяме към манипулативния начин, по който представяш много от нещата. Не знам колко са хората тук, които могат да преценят мащаба и дълбочината на манипулациите с които си служиш за да популяризираш и рекламираш дейността си, но се надявам броят им да се увеличава. Разбира се, на мен манталитета и възпитанието не ми позволяват да бъда част от един разяснителен процес, въпреки, че би било полезно. А и възможностите на външен човек като мен в този форум са сведени до практическа нула. Като бегъл пример - преди време дискретно си позволих да покажа снимки на една твоя дулна резба, от която ти се отрече по най-непочтен начин. Което, макар и непочтено, е разбираемо, тъй като въпросното творение е срам не само за майстор-оръжейник, но и за най-обикновен стругар. Естествено постовете и снимките бяха изтрити на момента, а темата - заключена. На мен изобщо не ми пука дали ще ми трият мненията точно в този форум и дали изобщо ще участвам в него. Жалко е единствено за хората, които сляпо се доверяват на всичко, което казваш от позицията на последна инстанция.


Последна промяна old_hunter на 29 Юли 2018, 08:44, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2018, 09:02       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
old_hunter написа:
А и възможностите на външен човек като мен в този форум са сведени до практическа нула. Като бегъл пример - преди време дискретно си позволих да покажа снимки на една твоя дулна резба, от която ти се отрече по най-непочтен начин. Което, макар и непочтено, е разбираемо, тъй като въпросното творение е срам не само за майстор-оръжейник, но и за най-обикновен стругар. Естествено постовете и снимките бяха изтрити на момента, а темата - заключена. На мен изобщо не ми пука дали ще ми трият мненията точно в този форум и дали изобщо ще участвам в него. Жалко е единствено за хората, които сляпо се доверяват на всичко, което казваш от позицията на последна инстанция.


Нищо не е трито!!!!! Нито снимките, нито приказките!
Който иска, може да провери. Темата е "Правилно нарязване на ..." в "Тунинг на оръжия"
Така също, на никой не е спиран достъпа, да си каже мнението в темата "Машина за инспекция на ..."
Въпрос на личен избор!

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2018, 09:35       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 19 Сеп 2007, 07:50
Мнения: 33
buffalo_gt написа:
old_hunter написа:
А и възможностите на външен човек като мен в този форум са сведени до практическа нула. Като бегъл пример - преди време дискретно си позволих да покажа снимки на една твоя дулна резба, от която ти се отрече по най-непочтен начин. Което, макар и непочтено, е разбираемо, тъй като въпросното творение е срам не само за майстор-оръжейник, но и за най-обикновен стругар. Естествено постовете и снимките бяха изтрити на момента, а темата - заключена. На мен изобщо не ми пука дали ще ми трият мненията точно в този форум и дали изобщо ще участвам в него. Жалко е единствено за хората, които сляпо се доверяват на всичко, което казваш от позицията на последна инстанция.


Нищо не е трито!!!!! Нито снимките, нито приказките!
Който иска, може да провери. Темата е "Правилно нарязване на ..." в "Тунинг на оръжия"
Така също, на никой не е спиран достъпа, да си каже мнението в темата "Машина за инспекция на ..."
Въпрос на личен избор!


Трито е и още как! Да, действително снимките са там, липсва 'само' последния ми пост... в който доколкото си спомням обяснявах, че във върховете на резбата, обратното на това, което се твърди, липсва каквото и да било притъпяване и че по-малкият външен диаметър се дължи на неправилен ъгъл на ножа, много по-голям от 60, близък до 90 градуса, което ясно се вижда и на снимките...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2018, 10:32       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Обърни се към модераторите! Това, за резбата са твои твърдения, както и за триенето. Казвам това, не за да се заяждам с теб, а защото нямам нищо общо с първото, предполагам, пък с триенето - 100%!
Въпреки, че тия картинки и твърдения ги качваш, за да ме злепоставиш и нямаха нищо общо с темата за каналчето!
Извиних ти се за острия тон и се сдържам да не прекрачвам границата, ама въпреки твърденията ти, че си бил неконфликтен, продължаваш да пишеш неща - неверни и най-вече, нямащи нищо общо с темата. Прочети заглавието!
Казах, щом дразня такива капацитети като теб, спирам да пиша! Дори ми е по-добре, да не се ядосвам!
Обаче е редно, ти да не го правиш, защото форумът ще стане много скучен! :tu:

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2018, 16:28       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 19 Сеп 2007, 07:50
Мнения: 33
buffalo_gt написа:
Обърни се към модераторите! Това, за резбата са твои твърдения, както и за триенето. Казвам това, не за да се заяждам с теб, а защото нямам нищо общо с първото, предполагам, пък с триенето - 100%!
Въпреки, че тия картинки и твърдения ги качваш, за да ме злепоставиш и нямаха нищо общо с темата за каналчето!
Извиних ти се за острия тон и се сдържам да не прекрачвам границата, ама въпреки твърденията ти, че си бил неконфликтен, продължаваш да пишеш неща - неверни и най-вече, нямащи нищо общо с темата. Прочети заглавието!
Казах, щом дразня такива капацитети като теб, спирам да пиша! Дори ми е по-добре, да не се ядосвам!
Обаче е редно, ти да не го правиш, защото форумът ще стане много скучен! :tu:


Обадих се в тази тема единствено защото за пореден път намеси името ми, след като един-два пъти се въздържах да го направя. Въпросната злополучна резба я споменах единствено като пример за това, как се трият 'неудобни' постове. Тъй като подобен род комуникация на мен също не ми носи положителни емоции, прекратявам и без това редките си изяви в този форум, като с това се надявам да не давам повод името ми да бъде споменавано повече. Държа единствено да се знае, че никога и никъде не съм си позволявал да пиша или говоря неверни неща, точно обратното на това, което твърдиш по-горе. Нямам за цел да злепоставям незаслужено никого, още повече, че нямам абсолютно никакъв интерес от подобно нещо. Това, към което винаги съм се стремил е било единствено обективното и неманипулативно представяне на фактите - нещо което виждам че тук няма шанс да се случи.
Желая успех в спорта и професията!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2018, 17:39       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ами преди сичко сте попаднали в раздел където няма как да се трие ако се спазва тематичността и някои фундаментални правила.
Още повече да се изясни истината ни е първостепенна задача

old_hunter написа:
Държа единствено да се знае, че никога и никъде не съм си позволявал да пиша или говоря неверни неща


old_hunter написа:
Въпросната злополучна резба я споменах единствено като пример за това, как се трият 'неудобни' постове.


old_hunter написа:
Естествено постовете и снимките бяха изтрити на момента

Това в червеното не е вярно . И двете снимки са там.
viewtopic.php?f=113&t=16282&start=45
както и коментарите с "неудобните постове"
Вижда се че намекваш, че автора е Бъфало и защо външния диаметър е по-малък как е остра и не е минавана с шкурка, а е поради 90градуса профил на ножа, което за мен е невероятно...чак толкова пиян да е майстора...да реже резба с нож с 90 гр профил...

най-вероятно тази резба е правена и дооправяна от поне 3ма души та и мазана с паста Наталия после за оксидация заклевам се!

дори е казано коя е пушката каква е ...

Цитат:
Показаната резба е на САКО 75 - 308win.
Oръжието редовно се явяваше на бенчрест състезания.
Резбата е правена от ''Квалифициран Оръжейник'' .


защо да се трие това? само много смахнат би изтрил такива неща...ама нали ще се постнат във всички форуми...
Просто темата се отклони в личини нападки и само е въпрос на време някой да ревне:
-Топалов върни ми ония 1000лв бе, мошеник!
Друг ше се изцепи:
- Аспирине ти що ме излъга и ми дължиш еди кво си...

трети собственоръчно осрал нарезите си ше каже:
- Вижте какво ми направи Олд Хънтъра на Блазеря! Ако отрече да знаете че лъже...както лъже и че снимките, които пуска са му трити... 8)

е в КОЙ форум такова нещо ше се допусне???

а защо вменявате тука, че е трито???

Говорих и с Аспирина...технически няма как да му се спре достъп до тема...освен ако се заключи или темата е скрита само за поканени...
Просто е писал когато се рефрешва или бекъпва форума и временно не може да се пише...

ето иначе резбата пак:

viewtopic.php?f=113&t=16282&start=45

тука има тооолкова въпросителни , че ум да ти зайде...
по снимка така....хм...

а и Бъфалото там казва в другата тема...ДА правил съм грешки от престараване и т.н. а кой не е ?
я да го видиме кой не е правил грешки?
Ама то и Господ греши /създал човека/ а вие се отнесохте ептен...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2018, 19:55       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2009, 13:19
Мнения: 331
Местоположение: Стара Загора
Poseidon написа:
Още повече да се изясни истината ни е първостепенна задача

Да , това е важно и несъмнено е от значение за "страните" и тъй като познавам от години всички през които е минало въпросното Сако 85 , а и "мрежата" помни за разлика от оръжейниците и простосмъртните ....
https://www.nalov.com/forum/topic/7711- ... 0/?page=23
пост от потребителя savate
"здравейте пак
за сакото 308в
оптика бушнел елит 4200 8-32x40
преди около 2 месеца му направих лек тунинг
монтаж на оригинален дулен спирач
монтажа беше извършен от Г Топлалов от Златарица
много сам доволен сега вече дори не се налага да я прикладвам когато е на станока
но за стрелба от рака не може да се говори изгуби всякакв баланс
ама това не ми пречи защото не сам ловец
не пропускам състезание по БЕНЧРЕСТ"
http://savate.snimka.bg/sports/tuning.317676.9344663
http://www.snimka.bg/?album%3baid=316206%3bold=1
http://www.snimka.bg/?album%3baid=317676%3bold=1
Същият потребител savate в този форум е dj_koki71 участвал със същата карабина в не едно състезание по бенчрест и добре познат на стрелковата общност . Досежното оръжие , Сако 85 сега е собственост на Олд Хънтър .
Надявам се настоящата информация да е полезна за четящите тук .

_________________
Николай Иванов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2018, 21:35       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Преди малко видях какво е написал Щирлиц.
И тъй като такъв разузнавач се интересува от истината, наред с елитни снайперисти и ...(Олд Хънтъра няма да го споменавам, защото има основание да е недоволен от резбата човекът), трябва да дам някакви доказателства в моя защита.
До сега не твърдях с категоричност, че нямам пръст в тая работа, въпреки че не ми се вярваше.
Сега обаче, след като прочетох и текста, извадих архивната книга, прошнурована, прономерована и заверена в КОС.
Искам да кажа, че това е и повече не искам да се коментира!
Човекът е казал "Преди около два месеца ...".
Месецът е декември 2008 г.
За да няма съмнения, че се е объркал, съм снимал всички страници не от октомври 2008, а от някой си декември 2007 г., та чак до датата на публикуване на албума!
Ако ви се чете, четете, ама е редно, тия дето пригласяхте, после да ми се извините! Щото бая ме плюхте.
За моя радост, няма нито едно Сако!
Обърнете внимание, че номерата и датите се застъпват, т.е. изберете произволна пушка кога е оставена за ремонт и после кога е взета. Шашми са невъзможни! Освен това, има и копие в КОС.
Сега, разбирам, че Хънтъра е афектиран, ама дано да си промени отношението, защото не съм го заслужил!
Държа извинението да е във форума!
Иначе, както обещах, вече мисля да не пиша.


Прикачени файлове:
IMGP0076.JPG
IMGP0076.JPG [ 1003.92 KiB | Прегледано 5589 пъти ]
IMGP0077.JPG
IMGP0077.JPG [ 955.68 KiB | Прегледано 5589 пъти ]
IMGP0078.JPG
IMGP0078.JPG [ 948.99 KiB | Прегледано 5589 пъти ]
IMGP0079.JPG
IMGP0079.JPG [ 977.22 KiB | Прегледано 5589 пъти ]
IMGP0080.JPG
IMGP0080.JPG [ 987.53 KiB | Прегледано 5589 пъти ]
IMGP0081.JPG
IMGP0081.JPG [ 981.85 KiB | Прегледано 5589 пъти ]
IMGP0082.JPG
IMGP0082.JPG [ 994.08 KiB | Прегледано 5589 пъти ]
IMGP0083.JPG
IMGP0083.JPG [ 1.04 MiB | Прегледано 5589 пъти ]
IMGP0084.JPG
IMGP0084.JPG [ 993.16 KiB | Прегледано 5589 пъти ]
IMGP0085.JPG
IMGP0085.JPG [ 962.92 KiB | Прегледано 5589 пъти ]

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


Последна промяна buffalo_gt на 30 Юли 2018, 01:19, променена общо 2 пъти
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2018, 21:40       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Продължавам!


Прикачени файлове:
IMGP0086.JPG
IMGP0086.JPG [ 896.63 KiB | Прегледано 5735 пъти ]
IMGP0087.JPG
IMGP0087.JPG [ 987.83 KiB | Прегледано 5735 пъти ]
IMGP0088.JPG
IMGP0088.JPG [ 966.3 KiB | Прегледано 5735 пъти ]
IMGP0089.JPG
IMGP0089.JPG [ 977.03 KiB | Прегледано 5735 пъти ]
IMGP0090.JPG
IMGP0090.JPG [ 997.98 KiB | Прегледано 5735 пъти ]
IMGP0091.JPG
IMGP0091.JPG [ 1000 KiB | Прегледано 5735 пъти ]
IMGP0092.JPG
IMGP0092.JPG [ 998.04 KiB | Прегледано 5735 пъти ]
IMGP0093.JPG
IMGP0093.JPG [ 955 KiB | Прегледано 5735 пъти ]
IMGP0094.JPG
IMGP0094.JPG [ 974.47 KiB | Прегледано 5735 пъти ]

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


Последна промяна buffalo_gt на 30 Юли 2018, 01:23, променена общо 2 пъти
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2018, 22:29       Заглавие:  Re: Секретността на съвременния пройзводствен процес на оръж
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2009, 13:19
Мнения: 331
Местоположение: Стара Загора
А каква е гаранцията , че резбата не е направена без да е оставяно оръжието ? Резба се прави за половин ден . Прекрасно знаеш кой е потребителя savate - (Константин) , какво и как сте правили вие си знаете .
Мъжкарското поведение в случая би било (примерно) - Да , правил съм тази резба , човека бързаше , стягаше се за състезание за това не е изпипана , а не да снимаш книги . Де викал оня аз на тъпана ли да вярвам .....
Никой не ти оспорва майсторлъка , нито познанията и способностите . Шапка ти свалям за нещата които си показвал и направил , много хора с проблемни оръжия още ти палят свещи за здраве . Не познавам друг стрелец с 22 LR като теб ненадминат от години , ама тези "котешки кълбета" не ти приличат грам , олекваш .

_________________
Николай Иванов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer