logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 18:21




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2018, 23:54       Заглавие:  Новите пистолети на Schmeisser - SLP-9 , HUGO 1911
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Дойче вафен! Schmeisser SLP-9 вундабааа хареса ми, а защо не се предлага у нас?



и разбира се Шмайзер не забравя и фортифайф феновете
с пищова Schmeisser HUGO 1911



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2018, 21:27       Заглавие:  Re: Новите пистолети на Schmeisser - SLP-9 , HUGO 1911
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Aspirin написа:
ubboto написа:
Тези от рекламното видео не стрелят добре! И ако подобни експерти казват кое/ как/ с какво и колко да се промени… нещо не съм убеден в крайния успех. Докато Ген. 5 е мислен от хора, които могат да стрелят… за хора, които стрелят!

Този спусък на "шмайзера" нещо също не ме радва особено на първо четене. Но е нещо ново, де… и е хубаво да се пипне и да се пробва преди да се коментира.



Само да поясня:
Човека демонстриращ пистолета на видеото е знакова фигура във Шмаизер!
Освен това е инструктор от наи-висок ранг в специалните служби на Германия
(отделно и активен състезател)
Очаква се да посети България и да демонстрира новите продукти на фирмата.
Относно спусъка - има го наличен в представителния магазин на Шмаизер в София
Доста колеги от форума разполагат с такъв!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2018, 21:29       Заглавие:  Re: Новите пистолети на Schmeisser - SLP-9 , HUGO 1911
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Aspirin написа:
Само да поясня:Човека демонстриращ пистолета на видеото е знакова фигура във Шмаизер!Освен това е инструктор от наи-висок ранг в специалните служби на Германия(отделно и активен състезател)Очаква се да посети България и да демонстрира новите продукти на фирмата.

Лично за мен има доста паразитни движения в стрелянето... затова са и наложени стандартите в стрелянето... де идат Америката... и де става все по-изстискани и трудни с всяка изминала година.

Та, ако покрие този стрелец топ нивата на един от най-новите стандарти на бившата "зелена барета", Майк Панони… с какъвто и да било пищов за ежедневно носене:
https://pistol-forum.com/showthread.php ... se-of-Fire

Само и единствено - РЕСПЕКТ!!! Аз лично, като ТЕХНИКА... се впечатлявам единствено от показаното на таймера и в мишената. Другото са общи приказки за балъци, които хал хабер си нямат от стреляне.

Виж, ако реши да обори американските стандарти… и покаже нещо германско уникално - това също ще е забавно. Да не спамя сега по темата, моите постижения на теста на Майк Панони са надлежно отчетени и отбелязани от двама други съфорумци… така че ще е интересно да сравним резултатите… а още по-интересно предполагам за всички ще е, ако този германски инструктор е отворен към открити стрелкови преизвикателства. Вземаме някой утвърден пистолетен стрелкови стандарт... той с "шмайзера", а ние с с това, които носим… боеприпаси с идентичен PF, а най-близо до реала - фабрични… и каквото сабя покаже! Другото за мен са приказки под шипковия храст.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2018, 22:08       Заглавие:  Re: Новите пистолети на Schmeisser - SLP-9 , HUGO 1911
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Преди всичко човек с немски ми каза , че произношението е Шмайсер...

Иначе Геле темата е точно за това...като дойде германския гост може да отидем да видим представянето на пистола слп9.

Гаранция служителя ще покаже какво може...дали владее американските стандарти или пък германски стандарти мое да владее...

Ще имаш възможност да му кажеш кои са му паразитните движения...а ако не ни поканят или си зает...кажи ги тука сбито в кратко есе...аз ще му ги предам - гаранция ще стигнат до него...

Не се бъзикам...наистина може да си пипне малко техниката ако му се покаже къде греши ...

те германците не са толко тънкообидни като нас тука балканците...половината се отказаха да пишат обидени ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2018, 22:42       Заглавие:  Re: Новите пистолети на Schmeisser - SLP-9 , HUGO 1911
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
Poseidon написа:
Гаранция служителя ще покаже какво може...дали владее американските стандарти или пък германски стандарти мое да владее...

Ами, преди да тръгнеш да показваш някаква, каквато и да било тактика… първо требе задължително да се види доколко си на "ти" с техниката на стреляне… а това най-бързо и лесно се проверява на база американските стандарти… слагам ти един F.A.S.T. на 7 ярда/ 6,40 метра… /де е изпитно упражнение за пищов в U.S. Shooting Academy… а не някаква наша приумица/… и ако не можеш да го бутнеш под 5,50 секунди… се връщаш обратно в бокса! Да не говорим за висшия пилотаж… топ нивата на теста на Майк Панони. Пак ако покаже знаковата фигура нещо специално германско… ще го пробваме и ние.


Това, което лично мен ме дразни е... че някакви "знакови фигури" продължават да ни вземат за индианци. Като един навремето евреин, бивш полковник… де всеки един наш емемеец ще го изкърти от бой… иде от името на авторитета и ти демонстрира некви пълни глупости. Иначе… не вярвам самите организатори да се навият да поставят под въпрос авторитета на "знаковата фигура". Ако все пак се навият… той с "шмайсера", а ние с "глоците"... идеме!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2018, 23:19       Заглавие:  Re: Новите пистолети на Schmeisser - SLP-9 , HUGO 1911
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Чекай сега...ти все на състезания и съревнования я караш...
Ще се представи нов пищов ...специфики по спусъка това онова...
разни подробности...цевта ква е ? кована? покритие?
износоустойчивост...задръжки...мека китка прави ли...такива неща...

а ако е за таймера германеца е състезател пише горе Аспирина...
така че ТАМ САМО на състезание се вижда истината...както каза тука Модерния само, като има съдия в съревнование се вижда истината...иначе - синтетичен тест некъв - да показва база...ама тука гледаме друго...
а именно НОВ пищов и техника на боравене...
тактика не ни интересува
Ти ще го мериш с глока...друг па ше иска да го тества на ръкопашен бой тоя германец...
тва не го виждам... ако и аз го подкарам защо Г36 прегрява и да му искам репарации че ни заглобиха и нас през ВСВ :roll:

Ок де нека да видим какво ше стане...поне филми итервю в некоя медия ше покажат...

гледах го два пъти не виждам нещо нередно...хват спускане вадене , но аз не съм мастер по стреба, де...ок ако някой още види дефекти да каже


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2018, 23:31       Заглавие:  Re: Новите пистолети на Schmeisser - SLP-9 , HUGO 1911
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
Poseidon написа:
а ако е за таймера германеца е състезател пише горе Аспирина...така че ТАМ САМО на състезание се вижда истината...както каза тука Модерния само, като има съдия в съревнование се вижда истината...иначе - синтетичен тест некъв - да показва база...ама тука гледаме друго...

Никой не ти говори за състезания… в състезанието стрелянето ти е 1/3 сигурно… другото ти е тактика /по какъв начин да минеш дадена сцена, откъде накъде да почваш да стреляш… все специфични неща са си това/… по-другото ти е ОФП... га видиш някой 40+ шкембелия да стане шампион от някакъв световен ранг, имаш ми телефона… звънни ми! Впрочем, като говорим за състезания… дайте да я видим тая знакова фигура де е в световната ранглиста?!

Тук говорим за някаква елементарна техника на стреляне… де ти го и де ФАСТ-а с Ген.5:
https://www.youtube.com/watch?v=B19LSWMxK70

Прави ми го това знаковата фигура с "шмайсера"... и си фърлям Глока! Ами дори и пищова да може да го направи /със Зиг Про, примерно… е изключено!!!/… знаковата фигура като стрелец няма да може… всеки де малко отмалко разбира да стреля - го вижда.

А един пищов, преди всичко… е важно дали става за стреляне или не… Зиг Про примерно, обективно погледното… е един качествено изработен и всеяден пищов… но ако някой ми каже, че става за стреляне - ще му дам моя служебния да се гръмне с него. А ако направи на Гейб Уайт времената... ще се гръмна и аз след него.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer