logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 15:21




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 247 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2018, 14:56       Заглавие:  Re: HP vs soft targets
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Poseidon написа:
minavasht написа:
Намерих накрая от тия Магтек Гардиън Голд 180 грейна, ще докарат другата седмица, ако не мине мечка път, в четвъртък ще видим как се представят паралелно с другите.

Ами е това е...от тука тръгна всичко...сравнени с федерал при еднакви условия нещата ше се изяснят...
и да доуточним , че разглеждаме научно-физическо-механически нещата...и с примери кой как и защо носи...полицай в Европа в Америка в Бразилия ловец и прочие

Иначе умъртвяването на живо същество явно не е работа човешка а е Божия...
доказателства:

1. Доказан случай в Дакота ли беше 38ия показа /стрелян с 5 /ПЕТ/ .44 в гърдите ...приседнал само на пейката и се обадил на ченгетата и оживял...

2. Киро Японеца оцеля именно защото е стрелян с флоберка халоу пойнт ...и то в тила - областта на малкия мозък /няма по-смъртоносна област при гръбначно/ куршума фрагментира проникнали оловни фрагменти в мозъчната кора преставете си го...ама го оперираха и днеска човека е жив и здрав...

3. ТСБ и Тодор Павлов с .223 с .308 фмж стрелят лисици и дребни добитъци, а те бягат презглава...Дред с подобен 762по54 я разкъсва на две и с .223 я корми , но се оказало че закачила клонче костилката ...иначе пак щяла да избяга...
мани мани...

дотука извода ми е упражнения в стрелба редовно поне месечно един път и плоскоглави в 9мм ...

За БГ май това е избора със забраната на елспандиращи куршуми. Интересно ми е дали в тялото 147гр ще се преметнат, или трябва по-твърда среда? Примерно 180 грейна .40 си бяха останали стабилни и в хартията. Предполагам е поради дългия куршум на 9мм, който става нестабилен като срещне преграда? И в тази светлина, видях че има 158 грейнови 9мм, които може да са оше по-интересни и ефективни? Fiocchi и Първи партизан явно предлагат такива.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2018, 16:51       Заглавие:  Re: HP vs soft targets
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
minavasht написа:
За БГ май това е избора със забраната на елспандиращи куршуми. Интересно ми е дали в тялото 147гр ще се преметнат, или трябва по-твърда среда? Примерно 180 грейна .40 си бяха останали стабилни и в хартията. Предполагам е поради дългия куршум на 9мм, който става нестабилен като срещне преграда? И в тази светлина, видях че има 158 грейнови 9мм, които може да са оше по-интересни и ефективни? Fiocchi и Първи партизан явно предлагат такива.

Забраната, определено не дава избор.
Тогава, имаше 147гр. и беше най тежкото решение, вероятно сега има повече, ще трябва да проверя и подменя.
Ще поровя да видя!!
Ако 9мм. ФМЖ в 147гр. и 158гр. е част от теста който правиш, ще бъде полезно, не само за мен в случая, но и като цяло, на по голямата част от носещите КНО, поне тук в България.
От споделеното в форум и извън, 9мм. явно е най масовото решение, поне тук.
Знам, че има полемика, какво е по доброто решение за макс. имитиране на торс като плътност, мускулатура и кост.

Това което се сещам е, че трупното месо е меко и отпуснато, до като живата мускулатура е стегната, особено на горско добиче.
Тези ребърца и пържоли, са на животни не изминавали повече от 3м. на ден.
Знам ли какво и кое би било наистина заместител.
Идея нямам, но пък знам как тичат хайвани разни по 45 градуса наклон нагоре.
Така както ние и надолу не можем. PDT_Armataz_01_22
Мускулатурата им е камък!! Наистина!
Това вероятно е допълнителна причина за толкова намерени подкожни остатъци от нули и бренекета, за които спомена и T. Pavlov
Признавам, не ми идва на ум нещо което да придава достоверност.
Все пак, аз бих подредил така последователността.
Плат/дреха имитация
кожа /стара чанта - имитация на гръдна на кожа
ребра/по избор -имитация на предна част на гръден кош
.............. /имитация на дроб/карантия/динята като се пръсне и повече не става./вероятно тесто както каза Посейдон//
ребра/по избор -имитация на задна част на гръден кош
кожа /стара чанта/имитация на гръб на кожа
Плат/дреха имитация
уловител/по избор

Аз имам терен на който да направя тест, но определено имам и проблем разнообразието на патроните.

Споделям идеята, резултатите от тестовете да бъдат изведени в отделна тема, без коментари към нея.

Минаващ, ще трябва да ти правим хекатомба, да знаеш !!! :-)
Задължени сме ти ! Наистина ! :tu:

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2018, 18:03       Заглавие:  Re: HP vs soft targets
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Темата определено се нуждае от отделяне на своеобразния експеримент на Минаващия от нашите спомени и размисли.
Вероятно съм допринесъл за анималистичния и оттенък, или , може би всичко тръгна от използваните свински ребра, но колкото близък откъм субстанция в умряло състояние, тестовият материал е толкова различен във виталната си форма.
Смисълът на живота на добичето е да хапва, да се чифтосва, да отгледа поколение, и да ОЦЕЛЕЕ. В зависимост от етническите, културни и религиозни особености хората имат къде по-близки, къде по-далечни хоризонти на интересите.
От там и раненото животно има два пътя - да бяга или да напада, обусловени до голяма степен от това , дали е тревопасно или месоядно. При хората , обаче алтернативите са много повече - лягане и търкаляне, заплахи , молби за помощ, клетви и увещания, припадъци, естествено има и бягство или съпротива.
Така че кух връх, отворен на два сантиметра под кожата и взривил мускулатурата в 10см диаметър има различен ефект при едро животно и при човек. Добичето ще избяга или нападне енергично на 3 крака или с издухани вътрешности, но човекът ще е трайно неутрализиран. При среща на холоу пойнта с кост и животното и човека ще имат отново различаващото се поведение.

Т.е. за хуманоиди холоу-пойнта е прекрасен стопер, но за енимъли полуоблеченият плоскоглав, проникващ в дълбочина, трошащ кости и засягащ витални органи е по-подходящ.

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2018, 18:19       Заглавие:  Re: HP vs soft targets
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Вярно е, че гадините са корави, гледах как се катери една черна мечка по30-40 метра дърво - за няма и 20 секунди се покатери до върха, седна си кротко и започна да си пасе листа. Все съм си мислел, че ако срещна мечка катерене по дърво е опция, сега вече нямам тая илюзия, ще че чака горе.
Хората са сигурно по-меки, предполагам зависи какво правят и как живеят, но си прав, че тоя меъвки са от прасета от ферма, не бяха в никакъв случай жилави.
Идеалната мишена, както я виждам, е една кожена чанта, в нея ред мръвка, ред ребра, зад тях торба с дреболии, зад тях пак ребра, с някакви дрехи отпред и отзад.
Вчера намерих в един вехтошарски магазин две кожени дамски чанти, ама не мисля че са толкова големи, ще трябва да видя колко големи стават както се напълнят. Взех и една подплатена риза и едни джинси.
Ще направя една или две такива мишени, ще пусна в нея по два от всички патрони, ще пусна и по два в мокра хартия, може да видя и тесто да забъркам, ама ще е трудно да хвана вискозитета да е постоянен. Ще ги сравня паралелно и ще видя дали тестото и хартията имат същия ефект върху експанзията и пенетрацията, и ако са близки, ще мина на тях.
Определено не ми се занимава постоянно с меса и дреболии.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2018, 18:55       Заглавие:  Re: HP vs soft targets
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
T. Pavlov написа:
Темата определено се нуждае от отделяне на своеобразния експеримент на Минаващия от нашите спомени и размисли.
Ако не бъркам - това е веднъж отделяна тема. Помниш ли? - ти даже изрази съмнения, че модераторите не харесали експеримента, та затова никой не пипал. И аз отделях веднъж. Та колко пъти ще отделяме? - реторичен въпрос

Не го приемай лично - за съжаление такава е съдбата на всяка подобна тема - всеки с малко свободно време бърза да го прекара в нея. Всеки с много свободно време - също.

Предвид което аз отсега ви казвам, че повече нищо няма да отделям. Посейдон и Ритер ако искат да се занимават - да действат смело.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2018, 20:33       Заглавие:  Re: HP vs soft targets
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ами поотнесохме се...но в случая интересни неща се казват и хем са в темата хем са за нещо като изследване - "вид проектил за различен вид цел"

предлагам да обособим отделна тема ше измислим заглавието тука ...в такава тема пространно ще изследваме кога с какво по кой е стреляно ...
много случаи има за доказано ползване на флоберка /убйството на Мастара от Бургас...та и пушката е снимана колега ТСБ флоберка Ерма верке/

ТСб ме разбира като бъзик, но не се бъзикам...а и имам доказателства /аналитични :roll: и не само/ ...е много ясно оперативно инфо няма как да се публикува...но достатъчно казват органите публично...но за това в новата тема...

ще засегнем и изобщо изоставянето на 9мм за късо .22 и 22магнум от ТСБ

е не знаех че имаш чак .22 хорнет...и различни инструменти за различен дивеч ...нещо достойно за уважение! е казвай ги тези неща, мен!
това е като японците ...те ползват 42 вида различни ножове само в кухнята...за всяко нещо отделен нож...
но в новата тема това...

тука тия постовете ще ги местим...и си остава изначалното федерала срещу магтеч гардиана...кога отварят и кога не отварят...е и други патрони реално тествани с късо които Минаващия намери и тества също...ще пусна и линк от теста на Дред тука да е прегледно...
малко време требва този пост ше го махна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2018, 21:39       Заглавие:  Re: HP vs soft targets
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3149
Poseidon написа:
.....

.....
това е като японците ...те ползват 42 вида различни ножове само в кухнята...за всяко нещо отделен нож...
.......



Восток- ето дело тонкое :wink:

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2018, 22:06       Заглавие:  Re: HP vs soft targets
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Ама и яз ви се водя по акълите :).
Сложи вестници във бутилка, долей вода, накисни ги, па ги гръмни...
И аз ги гръмнах.
И стана цялото стрелбище ма конфети.
Към минута падаха от небесата...
Изображение

Мина през 1 бутилка и се спря в първия сух учебник. Брутално отворен.

Изображение
Ама наистина отворен, направо плосък.

Изображение
Нямам търпение да видя как ще е с червата :).


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2018, 23:20       Заглавие:  Re: HP vs soft targets
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Претеглих куршумите, бяха в границите на 1-2 грейна по-малко от дадените от производителя, с изключения на 135 гр хидрашок .40, те бяха 130-131 грейна. Нямам представа дали са били такива, или са загубили тегло, не знам къде ми е инерционния чук да отворя няколко и проверя фабричните.


Последна промяна minavasht на 27 Сеп 2018, 23:43, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2018, 23:41       Заглавие:  Re: HP vs soft targets
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
minavasht написа:
Нямам представа дали са били такива, или са загубили тегло,

...ами, от стреса при излизането по нареза отвътре.
Това си е зор, нормално е, да даде фира малко.
Метала е мек, а газовете форсират яко,//по памет някъде 2000 пъти увеличават обема си//, плътността е максимална.... ще се отрие/изтрие поне малко.
Нормално е, мисля, но все пак, някой който разбира от метали да каже.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2018, 05:47       Заглавие:  Re: HP vs soft targets
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3149
minavasht написа:
...
Брутално отворен.

....
Ама наистина отворен, направо плосък.

Изображение
......


Ех тия пусти ХП как се отварят само ....
Минаващ, тая красота от кой патрон е?
Производител, калибър, тип куршум и грейнаж на куршума ако може да споделиш.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


Последна промяна tsb на 28 Сеп 2018, 10:03, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2018, 06:20       Заглавие:  Re: HP vs soft targets
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
А, пропуснал съм - Уинчестър рейнджър 165 грейна .40, глок 23.
Бутилка от галон мляко, изрязах я отгоре около тапата, за да я напълня с накълцаната хартия. Вътре имаше 1200 грама хартия. Стрелях от около 3 метра, че беше на земята, като гръмнах и 2/3 от пълнежа явно излетя през изрязания отвор нагоре във въздуха, падна като декемврийски сняг наоколо. Доста време пада, явно нависоко беше излетял.
Хартията беше от канцеларски листове, дадоха ми една щайга без пари като взех учебниците.
Битилката се пръсна на две.
Така душмански отворен ХП досега не бях виждал, като монета от 25 цента е беше 163 грейна.
Всъщност се опитах да снимам с телефона, ама явно е трябвало да натисна бутона преди изстрела :).
Ако и червата летят така, ще е интересно. :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2018, 11:27       Заглавие:  Re: HP vs soft targets
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3149
minavasht написа:
А, пропуснал съм - Уинчестър рейнджър 165 грейна .40, глок 23.
....


Благодаря за споделеното с нас инфо :tu: !

п.п.
Много ми е интересно, как успяваш да направиш твоите експериментални стрелби в " точно определени условия за отваряне" на ХП и те до сега все се отварят и експандират :D ?
Щото тука некои хора се скъсаха да ни обясняват как ХП много рядко се отваря /екпандира/ както е по рекламите на производителите му, ....
Пък ти - раз - прас и все ти се отварят.
То не беха мръвки, то не беха рибици, то не беха дини, то не беха хартии в туби. Резултата е все отворени ХП.
Това в кръга на майтапа.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2018, 16:42       Заглавие:  Re: HP vs soft targets
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Ами мисля, че технологиите на ХП са се развили и напреднали, и допринасят за виския процент отворени.
Едно видео гледах скоро, и човека в коментара каза нещо от рода на “такива ХП имаше през 90-те, отварят се, ама нямат нищо общо с модерните ХП”.
Специално за тоя опит с вода и хартия, бих се изненадал ако не се беше отворил, общо-взето това е идеалния вариант - среда с високо със държание на течност. Хартията набъбна, но остана доста свободна вода около нея.
Учуди ме колко много се отвори.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2018, 21:07       Заглавие:  Re: HP vs soft targets
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
tsb написа:
Щото тука некои хора се скъсаха да ни обясняват как ХП много рядко се отваря /екпандира/ както е по рекламите на производителите му, ....Пък ти - раз - прас и все ти се отварят.

Има ли достатъчно водичка в целта, достатъчно скорост и дупката отпред не се запуши от бариерен материал - не виждам обективни причини проектилът да не се отвори/ експандира.

По-назад по форума, Дреда е цитирал снимков материал от моргата за прострелян айдук от полицаи, и доста неотворени 40-ки. Само че, в този случай ченгетата стрелят през прозорците на крузърите си, щото оня ги запуква изненадващо /има го упоменатно изрично в материала, помня/… и в случая имаме следните проблеми:
- прозорците на полицейски патрулен автомобил са доста по-тегав бариерен материал от джинси, кожени якета и пр.;
- следователно, вероятността да се запуши дупката, ДА СЕ ПРЕЦАКА ФОРМАТА НА ПРОЕКТИЛА е доста по-голяма… което влияе и на експанзията;
- СКОРОСТТА също е логично да се намали в някаква степен;
- и като се случи проектилът след това да уцели тазобедрената кост, примерно… е логично да не се наблюдава експанзия.

Та, ако иска Минаващия в името на нАуката... да резне някоя експанзивна 40-ка през някоя странична врата на бракуван "краунвик" в мръвка.

А за тестовете на Дреда, макар и добре накиснати... като я стегнеш хАртията хубаво с кабелни връзки... една значителна част от водата ще се отцеди. А както писахме и преди, ХП-тата си сакат водичка. И при някой по-тежък проектил като тези на 40-ките... ако не му достигне и СКОРОСТТА... също е логично да не се отвори в накисната във вода хартия. Като за себе си съм сигурен, че с повече СКОРОСТ... нещата ще изглеждат по доста по-различен начин И, ако ще носиш ХП-та... +Р за мен определено са за предпочитане.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 247 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: JDredd и 41 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer