logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:56




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 247 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2018, 14:51       Заглавие:  Re: HP vs soft targets
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Critical duty на харнади са интересни, също като Critical Defense се отвориха всичките в дебело облекло и гипсокартон, но явно дизайна им не позволява широко отваряне. За сметка на това проникнаха доста по-дълбоко отколкото другите. Рекламират ги като за полицаи, с по-добра пенетрация през твърди прегради като стъкла и подобни.
Всъщност бях учуден, че повечето пробвано куршуми се справиха по-добре след преминаване през гипсокартон, отколкото след дрехи ( стрелях или само в дрехи, или в гипсокартон).
Другия интересен факт е, че сякаш имаше повече случаи на неотворени ХП в милената с чантата с месо и дроб. Предполагам, че чантата и ребрата са причината, мократа хартия е много по-еднородна среда.
От друга страна в нея се виждат много добре пораженията от различните куршуми.
Изображение
Изображение

Първата е на входящите поражения, втората е навътре в учебниците.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2018, 18:45       Заглавие:  Re: HP vs soft targets
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
minavasht написа:
През предно стъкло нещата са по-различни.
Отляво са .380, по средата са 9мм, накрая .40.

Изображение

Стрелях в един и същ пакет мокри учебници, по едон патрон само, първия учебник беше станал целия набит със стъкла.


От тия на снимката, като ги гледам 40-ките ми изглеждат най-добре.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2018, 18:50       Заглавие:  Re: HP vs soft targets
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Минаващ, благодарско за инфото, отделеното време,енергия и средства!

Аз също имам добро мнение за Хорнади критикъл дюти в 45аср при тестовете за пробивност.
Тая събота и неделя се надявам да имам шанса да го пробвам на диво свине как работи :D !

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Фев 2019, 16:24       Заглавие:  Re: HP vs soft targets
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Уинчестър вкарват нова линия ХП куршуми, в които кухината е предпазена от полимерна вложка, засега само в 9мм, обещават скоро и други калибри.

http://winchesterle.com/Style%20Library ... inal-2.pdf


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2019, 17:54       Заглавие:  Re: Боеприпаси и куршуми с експанзивно действие...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
minavasht написа:
Това е за 9мм сравнението. Вижда се разликата в пробивността на ФМЖ и холоу пойнт, определено не бих носил 147 ФМЖ.
Одеве се оказа, че съм забравил един пакет ребра във вана, надуших го още от къщи :)....

Много добра тема, поздравления за труда и отделеното време ! Зает с работа съм я пропуснал, ако имах някаква индикация че ще правиш нещо такова бих ти пратил малко от Black Talons дето са ми останали и една кутия Barnеs Tac-XPD +P, тея са 115 грейна но са изцяло медни, хем дупчат, хем се отварят.
Рейнджърите дето ги стреляш са дефакто Black Talon, в 9мм модела е Рейнджър Т, смениха им името и спряха да ги покриват с черното покритие, но патрона е със същият дизайн,
едни от най-сполучливите халоупойнти.
Заслужава си също да се пробва Bonded PDX на Уинчестър, много близо е до работа със Рейнджърите.
Идеалният вариант за мене за деветка би бил изцяло меден куршум но много трудно се намират в 124 и нагоре грейна...
Това нещо почти не се фрагментира през твърдо препятствие, губи мощност през две "американски" стени но през първата минава на "сухо" и се отваря без проблем, проверено... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2019, 17:59       Заглавие:  Re: HP vs soft targets
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
Служебен 9х19 ХП, изваден от прасе...Отворил е, но много ме съмнява дали/ доколко ризницата е била галванично споена със сърцевината... явно и оттук някой пЕсти кинти.
До колкото аз знам само маркираните като "bonded" куршуми са галванично запоени, при другите модели не е задължително, по принцип би трябвало да ги пишат тея неща в спецификациите на производителя.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Фев 2019, 21:44       Заглавие:  Re: HP vs soft targets
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Фев 2019, 18:18
Мнения: 1350
minavasht написа:
...Предполагам е поради дългия куршум на 9мм, който става нестабилен като срещне преграда? И в тази светлина, видях че има 158 грейнови 9мм, които може да са оше по-интересни и ефективни? Fiocchi и Първи партизан явно предлагат такива.

minavasht написа:
...тежките ФМЖ на Уинчестър явно са с много меко олово за пълнеж и лесно се деформират, което като добавим премятането им след срещане на преграда ги прави добър вариант за БГ...


Благодаря за споделеното! Изключително информативно, особено в частта касаеща FMJ-проектилите!
:tu:
Искам да помоля за мнение (евентуално тест) относно 158-грейновите Fiocchi (предвид факта, че се предлагат в България) и тяхното приложение за самоотбрана.

_________________
FN Barracuda .357 Magnum
MP-446 Викинг 9x19
Astra Cub .25ACP


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 247 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer