logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 23:06




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 80 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2013, 08:55       Заглавие:  18 годишен шофьор, който за малко не блъснал майка с дете
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1284
Вчера гледах новините и ми настръхнаха космите по тъмните места. Идеше реч за някакъв 18 годишен шофьор, който за малко не блъснал майка с дете, развикали се нещо, след което тръгнал да заминава, извадил ръка през прозореца на колата и стрелял с газов пистолет по тях. Дадоха някакво интервю с потърпевшата и си пролича, че е от по-скоро ромски произход, вероятно и шофера е бил от такъв, но това в момента няма значение. Въпроса ми е към вас, господа и дами притежатели на законно КНО, как бихте реагирали в тази ситуация, ако вие сте на мястото на майката? Ще извадите ли железата виждайки, че се подава ръка с пистолет и бихте ли стреляли по отдалечаващата се кола?

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2013, 10:11       Заглавие:  Re: новини
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
Дали нямаш линк към въпросните новини, че венага се сетих за:
http://www.monitor.bg/article?id=90359

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2013, 10:14       Заглавие:  Re: новини
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1284
Търсих но не намерих линк. А това което ти даваш като линк беше много вървежно при нас в Сливен особено по пътя за Ямбол. Циганките си овиваха бебетата в одеала и се мятаха заедно с тях...

Ето линк за това което имах предвид, сега го намерих при БТВ
http://btvnews.bg/bulgaria/obshtestvo/1 ... eto-i.html

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


Последна промяна slaf4u на 23 Яну 2013, 11:06, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2013, 10:28       Заглавие:  Re: новини
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Аз лично в подобна ситуация не бих отговорил със стрелба. Стреля през прозореца и бяга...да не говорим наоколо е пълно с хора...
както и изобщо да ползваш пищов трябва истински да е застрашен живота ти...
пак с уговорка, че кво ше направиш обисляйки казус и в реален иекшън може да се различават нещата, но това с газовиците у нас ще продължи докато някой етусиаст не го изпружи някой нервак с истински пищов. и ще е законно при всички положения...
и ще се нормализираме в доста държави няма такова нещо като газов пистолет. просто не се купува...ползването му не може да ти помогне почти с нищо, но е идеален повод да бъдеш застрелян напълно законно

Отделен въпрос е какво наказание те очаква да не спреш на пешеходна пътека ама и да стреляш по хората...

у нас атентатора на Доган има присъда /втора/ , която не е влязла в сила от 2011г понеже била обжалвана...

съдебната система смърди много...адски много... това трябва да се промени с политическа воля...независими независими ама...хм...вредят на обществото доста дебелосерковци от тоя бранш!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2017, 21:58       Заглавие:  Re: новини
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
JDredd написа:
Заглавие: "Граждански арест..."

Yank написа:
JDredd написа:
но изтръпвам от идеята някаква оригваща се сперма курва да си обуе гащите и да прибяга до съдебната зала за да реши виновен ли съм или не в компанията на още дузина себеподобни


Ти НАИСТИНА ли вярваш, че е била включна в жури? НАИВНО counselor :-) :-) :-)
Напразно се плашиш!


За последно те предупреждавам да спреш да използваш личностни квалификации срещу мен в опитите си да се аргументираш за нещо!!!

Кой е наивен, и кой не е, не е твоя работа и следващия път ще забравя доброто си възпитание и обноски ще ти отвърна подобаващо.

Не знам на какво отгоре си позволяваш да квалифицираш хората, но това е много грозно и обидно, а ти го правиш постоянно. И ти си ме хвърлял в ужас с простотия и наивност, но никога не съм си позволявал публично да давам такива квалификации за теб или за когото и да е.


НАИВНО counselor :-) :-) :-) - Кое е обидното?

И моят отговор беше: Ти от шега не разбираш

JDredd написа:
че с нищо конкретно - просто те забавлявало да ме дразниш

Тук малко послъгваш :td:

BTW Спомняш ли си първият изстрел дойде от теб - ти ме подигра за употребата на "газови танкове", който използвах да описвам machine guns shooting. Това беше буквалния превод от английски "gas tanks".

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Сеп 2017, 00:29       Заглавие:  Re: новини
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Я, баш шегобиецът Янки не схванал шегата ми за газовите танкове :shock: Нищо де, след нея българския ти значително се подобри, при това рязко :tu: Отначало ти говореше в стил един друг беглец от времето на социализма - Камелия Тодорова.

Пък кой е наивен и кой послъгва викам да го оставим четящите да преценят.

P.S.: за държана сигурност нищо ли няма да кажеш?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Сеп 2017, 03:25       Заглавие:  Re: новини
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Извинявам се, че взимам отношение във вашата студена война. Която явно е от доста години за което не знаех. Казвам го без грам ирония. По скоро с тъга, защото и двамата сте хора чиито постове са умни, шеговити и интересни.

Няколко хиляди човека ги четем и сме научили много неща от вас за оръжията. Също и други важни неща за живота извън нашето хоби.

Мога да кажа само следното: Да си бил от ДС не е непростимо. Но не е и повод за гордост. Минало заминало. Всичко тече и отминава. Скоро и ние ще изчезнем и спомена за нас ще се изпари, като капка утринна роса.

Гледайте този филм. Дори ТодАр Живков е осъзнал, че комунизъма е едно недоносче.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Сеп 2017, 03:41       Заглавие:  Re: новини
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Аааа.... сега пьк каква стана тя ....Янко ще излезне ,че е от нашите...вьй.....Янко сьпартиецо любим, врьщам си думите назад за Зиго...стреля и още как , с един куршум две дупки прави 8) БеКаПее, БеКаПее....
.38 Super написа:
Не, че "вие" сте имунизирани от Уолмарти но Борислав не живее в Айдахо Витане
А не , това вече е напредьк . 38 мия се захванал с адвокатско дело и представлява Борислав. Браво само така. Засега с един клиент , пьк утре не се знае с колко,само бьдещето може да покаже .... Както казваше един умен човек: Таз година полупроводници, догодина цели :wink:

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Сеп 2017, 04:24       Заглавие:  Re: новини
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
JDredd написа:

P.S.: за държана сигурност нищо ли няма да кажеш?


Щом толкова искаш: В 90-та година ме уведомиха, че съм амнистиран от пет годишна присъда ("враг на народа"). Дори не знаех, че я имам. Няколко години след това срещнах един адвокат тук в Америка, който каза, че ако му броя веднага пари, ще вземе копие от досието ми (интересно ми беше, кой ме портеше, та в Московска 5 в София редовно ме биеха). Дадох му солидна сума и стиснахме ръце. След време същия адвокат ме уведоми, че има копие от моето досие и поиска още пари. Нормално беше да му кажа "fuck you"

Базирано на твоя статистически метод - всеки спасил се от България по онова време е агент на ДС, редно е да кажа (разбира се, че глупост), че всеки адвокат в БГ е лъжец. Ти послъга яко, което, somehow, потвърждава твоята теория.

И ако преминем на любимия ти латински, мога да цитирам за теб Овидиус

Odi profanum vulgus

Живей и се радвай на това, което имаш.

I like to be in America and I enjoy very much, every moment of it.
Freedom is the key word.

God bless America

BTW И ако продължиш с нахалството и поискаш ключа от къщата ми - няма да то го дам.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Сеп 2017, 06:35       Заглавие:  Re: новини
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Явно с годинките вече яко се объркваш какво разказваш за себе си... Е, нищо, простимо е - и аз не съм какъвто бях на 20 :oops:
На редовно бития на Московска разрешили комунягите да излезе в чужбина - доста се посмях. Оправи ми деня отрано :tu: Сега да не кажеш, че си минал нелегално през границата? - под дъжд от куршуми, лай на кучета и т.н. А мене наричаш лъжец... Мдааа, чак почваш да ме кефиш.

Единствено съжалявам, че не те бъзикнах за Държавна сигурност навремето, вместо за газовите танкове.

Колкото до ключа за у вас - няколко пъти ти казвам, че не го искам. Не мога да разбера защо го повтаряш това - и на други си го казвал.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Сеп 2017, 06:48       Заглавие:  Re: новини
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
JDredd написа:
А мене наричаш лъжец...


Показах ти го черно на бяло.
Много ниско отиде - съжалявам че те помислих за по-културен.

Дори не прие жеста ми като ти изпратих подаръци. Така отидоха поне $150 на вятъра включително поне $70 пощенски разноски.

Ама човек се учи от грешките си

Бъди здрав

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Сеп 2017, 07:11       Заглавие:  Re: новини
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Янко, увличаш се много в лъжите и прекаляваш! Или от възрастта ти нещо паметта не те слуша вече...
Всички списания и брошури, които ми изпрати, се намират в библиотеката на федерацията - има импровизирана такава в стрелбището на СКДПС ЕТЪР - Велико Търново. Даже нарочна тема има по въпроса. Динамичните стрелци ги знаят тези материали. За останалите читатели на форума ще направя снимки и ще ги пусна тук. Отделно всеки може да ги види и ползва в работното време на стрелбище "Етър" - гр. Велико Търново, ул. "Иван Асен II" № 108.

Сувенирите, които бяха в пратката, раздадох като предметни награди на едно от последните състезания миналата година на първите в категориите. Някои стрелци даже ти благодариха чрез форума.

Нищо не е отишло на вятъра! Даже ти писах ЛС какво съм свършил. Пари и похвала нито съм искал, нито съм очаквал, но и такива скверни лъжи по този повод - също :evil:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Сеп 2017, 07:42       Заглавие:  Re: новини
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Така, така по служба излизаха само проверени хора, ако е група задължително с ченге в нея. Като син на кука с родословие помня, че едни близки ходиха да франция и т.н. западна европа. Баща ми тогава уреди много неща но най-важното беше им гарант че ще се върнат. Едното семейство бяха арменци, а в Париж арменци бол, така че проблем. Тъст ми също е бил гарант на млад учен карал специализация в САЩ , така че не знам друг вариант за излизане преди 89-та, минаване на зелена граница , може и да може знам ли.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Сеп 2017, 08:41       Заглавие:  Re: новини
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Yank написа:
В 90-та година ме уведомиха, че съм амнистиран от пет годишна присъда ("враг на народа"). Дори не знаех, че я имам. Няколко години след това срещнах един адвокат тук в Америка, който каза, че ако му броя веднага пари, ще вземе копие от досието ми (интересно ми беше, кой ме портеше, та в Московска 5 в София редовно ме биеха).
Дадох му солидна сума и стиснахме ръце. След време същия адвокат ме уведоми, че има копие от моето досие и поиска още пари.
Нормално беше да му кажа "fuck you"

малко грозен става тоя "дебат" ама айде в тема новини ето инфо Янк може да видиш това онова
https://news.bg/politics/vlastta-pusna- ... am-ds.html
http://desebg.com/2011-01-06-11-45-23/1 ... 6-09-28-03
и онлайн и в читалня може да се рови
Цитат:
Прекият достъп до справочния апарат е второто сериозно нововъведение, което комисията по досиетата прави през 2013 г. През месец април тази година в централната сграда на независимия държавен орган на ул. „Врабча” 1 в столицата беше открита нова читалня, която облекчи възможността за работа с архивите.

Иначе има разлика в различните отдели...едно е служител в 1во Главно...друго е в 6то...

Има хора принудени да стават агенти...това онова...не е всчико черно или бяло.

Няма как да обобщаваме също, че ВСЕКИ избягал преди 1989 е доносник съсипал съдби на много хора...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Сеп 2017, 08:47       Заглавие:  Re: новини
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
JDredd написа:
Сега да не кажеш, че си минал нелегално през границата? - под дъжд от куршуми, лай на кучета и т.н.
И така да е направил докато е бил караул на границата, примерно - човекът е проявил инициатива и овреме се е махнал от кочината! Отишъл е на място, където никой не го е чакал с хляб и сол на летището - и пак си е оправил живота! Все неща достойни за уважение, без да съм фен на когото и да било. А ние тук, много умните и образованите - ни остава единствено и занапред да берем гайлето на Винету и компания! Аз лично още съжалявам, че не останах да уча навремето в колежа в ЮАР - щото имах тази възможност, но сам реших да си се прибирам към Бг-то. Хайде сега кажи че и ти на моменти не съжаляваш, че ни си останал да живееш и бачкаш в САЩ, когато си имал тази възможност!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 80 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 31 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer