logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 26 Апр 2024, 21:36




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 319 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2016, 08:09       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 07 Мар 2015, 09:24
Мнения: 302
Пишат се съответни документи . и за придобиване и за прекратяване на владението над пистолети и пушки.
И за придобиване и за употреба на всякакви патрони. Отговаряш за всичко което не си спазил.

Единствено за изгърмени ловни патрони нищо не се пише. Животното го има и от него боли като те гризне.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2016, 09:35       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Уважаеми господа, предвид факта, че темата отдавна се измести от споделяне на реални проблеми и случаи с КОС на юридически тълкувания на правни норми, решаване на хипотетични юридически казуси, споделяне на размисли и страсти относно полицейската работа, житие и битие, то я местя в раздела за анализи, където да си анализирате на воля гореизброените обществени отношения.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2016, 17:49       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 14 Фев 2016, 16:55
Мнения: 18
И аз така знам че веднъж издадено разрешение за спортни цели мнооого трудно може да се запише за самоохрана.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2016, 09:13       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
Барбос написа:
И аз така знам че веднъж издадено разрешение за спортни цели мнооого трудно може да се запише за самоохрана.



това не би следвало да те учудва.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2016, 09:20       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
Звяра написа:
Значи изяснихме ситуацията с държането на оръжие в къщи след като разрешителното е изтекло, и въпроса какво става ако не пуснеш в срок искане за подновяване, а го направиш в по-късен момент. :-)


Зависи, какъв е точно късният момент....Какво е закъснението...Не мисля, че ако служителите от КОС в даденот РУП си гледат съвестно раотата, ще те оставят близо 2 години / б.а. случаят с Бай Петко / да държиш огнестрелно оръжие и боеприпасите за него, които наистина са били придобити правомерно, на законно основание, но за държането, на което е изтеклоразрешенето за сахранение, и употреба..
При карковременно закъснение, считано от последната дата, на която разрешението за съхранение, носене и употреба, аз лично не виждам проблем, при условие, че от страна на собственикът на оръжието, за което вече е изтекло разрешението за сърханение носене и употреба има активна деятелност, да участвя в административно производство за издаване на ново разрешение за съхранение, носен и употреба.....При такова закъснение следва да се носи административнонаказателна отговоронст, а не наказателна такава...Говорим за кратковременно закъснение, наистина..

В тая хипотеза, времето на закъснението следва да е от значение после при индивидуализацията на административното наказание за нарушение на ЗОБВВПИ....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2016, 12:18       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
По-повод една публикация в друга тема:
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=5380073
позволявам си да я копирам тук, щото мисля, че се отнася точно за служба КОС...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


Последна промяна Spurs на 22 Мар 2016, 16:58, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2016, 13:57       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 01 Окт 2011, 13:50
Мнения: 107
Излиза въпроса "Кому е нужно това?"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2016, 14:42       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
IzrodGaden написа:
Излиза въпроса "Кому е нужно това?"

Вече каквото и да напиша...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


Последна промяна Spurs на 22 Мар 2016, 17:00, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2016, 14:52       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2009, 13:19
Мнения: 331
Местоположение: Стара Загора
IzrodGaden написа:
"Кому е нужно това?"

На Лижбета :evil:

_________________
Николай Иванов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2016, 15:40       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 29 Яну 2016, 01:39
Мнения: 19
Spurs написа:
И както писах в един друг форум (толкова полицейски, че чак Дзержински ти диша във врата), убитите с огнестрелно оръжие са 20 пъти по-малко от загиналите по пътищата на годишна база (с ранените и инвалидите от ПТП става 200 пъти разликата), при 7-9 пъти съотношение регистрирано оръжие/регистрирани автомобили...

Отговорих ти в този форум на Берия. Чети!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2016, 15:55       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 402
Колеги, един конкретен въпрос. Имам валидно разрешително, имам и два броя КНО. Изряден съм документално и като каса и пр. Искам да сменя едната цев с друга. На мой близък за втори пистолет са му искали само ксероксно копие на валидното разрешително, платени такси и..нищо друго! За пет дни нещата са били ОК!
Четох закона и правилника за прилагане, но никъде не срещнах отговор на въпроса Всичко е оставено на свободно тълкуване от служителите в КОС или има, все пак, нещо регламентирано! С чисто досие съм, на години, проблеми с органите никакви...
Ще съм ви благодарен, ако ме просветлите по въпроса.
Благодаря и приятен ден!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2016, 20:42       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
radula написа:
Колеги, един конкретен въпрос. Имам валидно разрешително, имам и два броя КНО. Изряден съм документално и като каса и пр. Искам да сменя едната цев с друга. На мой близък за втори пистолет са му искали само ксероксно копие на валидното разрешително, платени такси и..нищо друго! За пет дни нещата са били ОК!
Четох закона и правилника за прилагане, но никъде не срещнах отговор на въпроса Всичко е оставено на свободно тълкуване от служителите в КОС или има, все пак, нещо регламентирано! С чисто досие съм, на години, проблеми с органите никакви...
Ще съм ви благодарен, ако ме просветлите по въпроса.
Благодаря и приятен ден!



Формално / от правна страна / нямаш никакви ограничения, касателно броя на оръжията за граждански цели, които можеш да притежаваш...
В България, в момента действа ЗОБВВПИ /ЗАКОН ЗА ОРЪЖИЯТА, БОЕПРИПАСИТЕ, ВЗРИВНИТЕ ВЕЩЕСТВА И ПИРОТЕХНИЧЕСКИТЕ ИЗДЕЛИЯ/.

Няма ограничения в броя на притежаваните и съхраняване късоцевни нарезни оръжия/КНО/ за самоотбрана...Има ограничения, по отношение на носенето...Можеш да носиш само по един брой КНО оръжие за самоотбрана...
После, не казваш на къкъв режим искаш да придобиеш късоцевно нарезно оръжие? За самоотбрана или за спорт?
Сега практически, при това затегнато положение с КНО, притежавано за самоотбрана, хората за по един брой пистолетче или револверче се молят да им се разреши, ти за трето КНО.....Във всеки случай, желая ти успех!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2016, 20:47       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
andrei p226 R написа:
Има ограничения, по отношение на носенето...Можеш да носиш само по един брой КНО оръжие за самоотбрана


Може ли пояснение къде точно е записано, че можеш да носиш едно КНО. Просто да го прочета.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2016, 21:33       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 402
Андрей, аз не искам трети, а да сменя едната цев с друга- т.е. пак да си остана с две КНО. Трябва ми за самоохрана, не за спортни цели. Не съм забелязал да е затегнат повече от обикновено режима. Е, не е както преди 15-16 години, но все пак при чисто досие, здрава психика и правилна аргументация не би трябвало да има проблем.
Въпросът ми конкретно е дали трябва отново да премина тромавите/ и скъпи/ процедури по вадене на всички документи или само с копие на валидното разрешително и таксите да ми издадат ново за закупуване, като автоматично продавам излишното пистолетче на човек и отново ставам само с два.
Знам, че навсякъде е въпрос на лична преценка и подход от страна на служителя по КОС, но все пак би трябвало да има някакви вътрешни разпоредби и ако някой от вас знае каква е практиката да сподели. Ако не е за общо четене- давайте на лично...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2016, 22:26       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
rosen71 написа:
andrei p226 R написа:
Има ограничения, по отношение на носенето...Можеш да носиш само по един брой КНО оръжие за самоотбрана


Може ли пояснение къде точно е записано, че можеш да носиш едно КНО. Просто да го прочета.


Има конкретна забранителна норма, разбира се , но не ми се търси в момента ...
чл.93, ал.2 от ЗОБВВПИ установява забрана за носене на повече от 1/ЕДИН/ брой КНО, за самоотбрана...
Цитат от ЗОБВВПИ:
Чл. 93. (1) Физическите лица, получили разрешение за носене и употреба на огнестрелно оръжие и боеприпаси за него, могат да носят и употребяват притежаваното от тях оръжие само когато то е придружено от издаденото разрешение.
(2) Физическите лица, получили разрешение за носене и употреба на огнестрелни оръжия, носят само по един брой огнестрелно оръжие за самоотбрана от изброените в издаденото разрешение.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 319 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: kcv, ken6iro, PV, ubboto и 61 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer