logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 23:08




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 319 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2016, 22:37       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
radula написа:
Андрей, аз не искам трети, а да сменя едната цев с друга- т.е. пак да си остана с две КНО. Трябва ми за самоохрана, не за спортни цели. Не съм забелязал да е затегнат повече от обикновено режима. Е, не е както преди 15-16 години, но все пак при чисто досие, здрава психика и правилна аргументация не би трябвало да има проблем.
Въпросът ми конкретно е дали трябва отново да премина тромавите/ и скъпи/ процедури по вадене на всички документи или само с копие на валидното разрешително и таксите да ми издадат ново за закупуване, като автоматично продавам излишното пистолетче на човек и отново ставам само с два.
Знам, че навсякъде е въпрос на лична преценка и подход от страна на служителя по КОС, но все пак би трябвало да има някакви вътрешни разпоредби и ако някой от вас знае каква е практиката да сподели. Ако не е за общо четене- давайте на лично...


Аз не съм никакъв, за да сочиш и обосноваваш пред мен мотиви за наличие на основания за притежаване на повече от един брой КНО за самоотбрана...Този ти обяснителност е просто изрлишна
Подходът нна КОС във всяко РУ,,П" е различен....
Процедурите трябва да се минат за всяко едно оръжие.Валидното разрешение отново се преснима, но подаването на заявление до Началника на РУ,,П" по постоянен адрес на заявителя, е основание за образувмане на отделно административно праизводство / това е прицудерата по отказа за издаване на разрешение за придобиване или на издавенот на самото разрешение, като индивидуален администратине акт /......
Навите разрешения имат Приложение в таблична форма, в което се вписват притежаваните огнестрелни оръжия от лицето, на което е издадено разрешенето за съхранение, носене и употреба на огнестрелно оръжие
..Това е и причината, доста хора притежаващи и съхраняващи някокло единици огнестрелно оръжие от различен вид, / които са придобиване в различни моменти от време през годините и са имали отделни разрешения / при наближаване изтичане срока на действие на решенето за някои от тях, да подновяват зи всичски притежавани единици....Просто е по-удобно, а се пестят средства, / това е когато имаш няколко единици оръжие /.

В момента новите разрешения са изцяло унифицирани и са наименовани
,,Разрешение за съхранение, носене и употреба на огнестрелно оръжие и боерипаси за тях"...

Преди бяха 2 броя документи - разрешение за Съхранение на огнестрелно оръжие и нарочно Разрешение за носене и употреба на огнестрелно оръжие..
/даже бяха 3 броя документи, с резрешението за придобиване на огнестрелно оръжие бяха 3 броя документи /


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2016, 16:38       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2012, 09:46
Мнения: 263
radula написа:
Въпросът ми конкретно е дали трябва отново да премина тромавите/ и скъпи/ процедури по вадене на всички документи или само с копие на валидното разрешително и таксите да ми издадат ново за закупуване, като автоматично продавам излишното пистолетче на човек и отново ставам само с два.


Ще ти кажа как се случиха при мен нещата преди няколко години.
Имах една цев която бях решил да продавам. Докато я притежавах получих разрешение за втора и си я закупих по общ ред. После се намери купувач за първата и след продажбата веднага поисках разрешение за нова. Отново попълних заявление, но не ми искаха другите документи. Разрешението за закупуване беше готово за ....три или четири дни.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2016, 18:33       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 401
Благодаря, колеги! Утре имам среща със служителите по КОС и ще видим какво ще кажат.... Дано имам късмет!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2016, 17:24       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
https://www.24chasa.bg/Article/5407633

Отказаха на шуменски адвокат да носи пистолет, нямало данни за посегателства срещу личността и имуществото му

Отказаха лично оръжие на известен млад шуменски адвокат. Мотивът на Административния съд в Шумен е, че през тази години, в която 35-годишният Й.К.Т. имал разрешение да носи пистолета "Валтер", модел „Р22“ калибър 22 LR в системата на МВР липсвали данни за подавани от него сигнали за посегателства срещу личността и имуществото му.

Върховният административен съд на Република България е последната инстанция, която може да разреши спора между адвоката и директора на шуменската полиция, отказал миналия ноември да поднови разрешителното му за носене на огнестрелно оръжие и боеприпаси.

Младият мъж, самият той син на адвокат, от 2007г. до настоящия момент е имал разрешение за придобиване и носене на огнестрелно оръжие. През това време не е имал никакви нарушения, пише в жалбата си до съда адвокатът.

На 20 ноември 2014-та той получил поредното си едногодишно разрешение да носи своя 22-калибров „Валтер” със срок на валидност до 21 декември 2015 г. включително. Малко преди това подал молба до шефа на шуменското полицейско управление за подновяване на разрешителното. Получил обаче отказ, който се потвърдил и от директора на полицията в Шумен.

Тогава подал жалба до Шуменския административен съд. В нея сочи, че постановеният отказ е незаконосъобразен, нарушен е материалният закон.

Сред мотивите на младия адвокат, освен че от 8 години носи оръжие и никога не е нарушават закона, е и фактът, че работи като адвокат на свободна практика. Практикува наказателни дела, „което предопределя необходимостта от носенето на огнестрелно оръжие”.

Сочи и факта, че самия той е единственото доверено лице и помощник, боравещ с финансови средства със значителни размери на баща си, който също е адвокат и земеделски производител, арендатор на 12 дка земя. Баща му е бивш полицейско служител и екс шеф на служба "Полиция" в града. Като пълномощник на шуменско дружество младият юрист си разпореждал и с банковите сметки на фирмата.

„Считам, че сочените факти, са достатъчно основание за подновяване на разрешението”, пише той до съда.

Основният мотив на магистратите да отхвърлят жалбата му е липсата на данни в деловодната система на РУ на МВР-Шумен за подавани от него сигнали за посегателства срещу личността и имуществото му.

„Съгласно цитираната норма не се издава разрешение за придобиване на оръжие на лице, което няма основателна причина – самоотбрана, ловни цели, спортни цели, културни цели, колекциониране, която по несъмнен начин обосновава издаването на разрешение” пише в мотивите си административен съдия: Маргарита Стергиовска.

Решението подлежи на касационно обжалване пред Върховния административен съд на Република България София в 14-дневен срок.

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2016, 18:37       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
sk67 написа:
На 20 ноември 2014-та той получил поредното си едногодишно разрешение да носи своя 22-калибров „Валтер” със срок на валидност до 21 декември 2015 г. включително.
Не съм чувал досега за едногодишни разрешения за носене на КНО.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2016, 18:42       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2012, 09:46
Мнения: 263
Цитат:
На 20 ноември 2014-та той получил поредното си едногодишно разрешение да носи своя 22-калибров „Валтер” със срок на валидност до 21 декември 2015 г. включително. Малко преди това подал молба до шефа на шуменското полицейско управление за подновяване на разрешителното. Получил обаче отказ, който се потвърдил и от директора на полицията в Шум

Нещо не мога да се оправя с датите и сроковете PDT_Armataz_01_31
Какво е това едногодишно разрешение което е получил и как малко преди това е подал молба за подновяване, за която е получил отказ???


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2016, 18:43       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2012, 09:46
Мнения: 263
ubboto написа:
На 20 ноември 2014-та той получил поредното си едногодишно разрешение да носи своя 22-калибров „Валтер” със срок на валидност до 21 декември 2015 г. включително.
Не съм чувал досега за едногодишни разрешения за носене на КНО.

Геле, изпреварил си ме :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2016, 18:56       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Журнализмите да ги оставим настрана.
Поредния случай на отпаднала/недоказана необходимост.

sk67 написа:
Основният мотив на магистратите да отхвърлят жалбата му е липсата на данни в деловодната система на РУ на МВР-Шумен за подавани от него сигнали за посегателства срещу личността и имуществото му.


Значи, ако не си подавал жалби, значи нищо не те заплашва и следователно нямаш необходимост...

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Апр 2016, 08:34       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 04 Авг 2011, 13:25
Мнения: 189
Местоположение: София
Според мен таткото, докато е бил "баш" шеф на служба "Полиция" в града, си е послал кофти и сега го отнася синът му.

_________________
Орлин Александров


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Апр 2016, 12:22       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 01 Окт 2011, 13:50
Мнения: 107
Журналистически безмислици - имал разрешително от 8 години, следователно е хванал момента в който е било 3 години и 5 години, подал е молбата една година преди да му изтече разрешителното. От полицията са му отказали. Някъде там трябва да е истината.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Апр 2016, 12:28       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2008, 19:01
Мнения: 375
oialexandrov написа:
Според мен таткото, докато е бил "баш" шеф на служба "Полиция" в града, си е послал кофти и сега го отнася синът му.


Това е позната политика, общо взето всеки на голяма длъжност оставя след напускането си един куп обидени, кой заслужено, кой не.
И веднага се сещам за един пример в София - Едно бивше величие на Гранична полиция се наложи да изчака в студа катаджиите "само" три часа след ПТП с дъщеря му. То, момичето ако се беше обадило проблем никакъв, но величието си го отнесе!

_________________
„Нощем хората спят спокойно в леглата си, само защото други хора са готови да вършат насилие вместо тях.“ Джордж Оруел
"Кириле, от мен да знаеш, че за женска красота и откат критериите варират от земята до небето!" Съдията.

https://www.youtube.com/watch?v=r1Be_owSpMI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Апр 2016, 14:53       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
EL KAPITANO написа:
Едно бивше величие на Гранична полиция се наложи да изчака в студа катаджиите "само" три часа след ПТП с дъщеря му. То, момичето ако се беше обадило проблем никакъв, но величието си го отнесе!


В София обикновените граждани средно по толкова чакат КАТ за леко ПТП... PDT_Armataz_01_22

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Апр 2016, 16:45       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 10 Дек 2006, 22:29
Мнения: 180
Местоположение: Шумен
Не е заради баща му...........при последните шефове на РУ Шумен няма данни за подновяване на разрешително за самотбрана ....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Апр 2016, 08:32       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Господа, във форума съществува система за размяна на лични съобщения между потребителите. Много моля да я ползвате в случаи като горния!

Не занимавайте аудиторията със заплати, дрелки, полиция и съдебно минало на даден потребител!

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2016, 08:35       Заглавие:  Re: Случки и проблеми с КОС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=5599177

Собственичка на оптика в Шумен поиска разрешително за лично оръжие и боеприпаси, но получи отказ от полицията. Дамата изтъкнала, че в района на болницата, където се намира търговският обект, в който тя е и продавач, имало струпване на лица от ромски произход.

Те й отправяли заплашителни реплики и чувствала страх. Проверка в масивите на полицията обаче установила, че в последните пет години от Е. А. не са постъпвали тревожни сигнали, жалби, нямало регистрирани престъпления в обекта. Така с решение на началника на РУ-Шумен е отказано издаване на разрешение за придобиване на огнестрелно оръжие и боеприпаси.

Шуменката го обжалвала пред Административен съд, но магистратите го потвърждават и дори постановяват тя да заплати 300 лв. юристконсултско възнаграждение на полицията.


Жената се явила и пред съда да обясни страховете си, довела и свидетел. Той потвърдил, че в района на магазина, стопанисван от жалбоподателката, се събират роми, тя им давала пари за кафе, те не ги връщали, но заплахи за живота не е чувал. Вероятност, че такива заплахи могат да възникнат в бъдеще, не може да се приеме за причина за съхранение и носене на огнестрелно оръжие, категорични са магистрати. Търговката има още един шанс - да обжалва пред Върховния административен съд.

Това не е първо оспорване на отказ, шуменски адвокат също не успя да получи разрешително. Член 58 от Закона за оръжията и боеприпасите изисква доказване на основателна причина за издаване на разрешителното. Отсъствието само на това изискване е основание за постановяване на отказ, без значение дали са изпълнени останалите критерии на закона.

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 319 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 31 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer