logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:58




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 226 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2013, 08:37       Заглавие:  Re: "Граждански арест..."
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Според мен в този случай врачанският НК е приложен изцяло в полза на цигането, което е ловило рибата и съответно жертвата на деянието е осъденото лице, а не извършителя на самото деяние => мейд ин бг :tu:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2013, 08:39       Заглавие:  Re: "Граждански арест..."
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Тука е коментирано...личи си от юрист

http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?t=49827

доколко разбрах гражданин може да задържи друг гражданин само по време на извършване на престъпление . Не после ...

това вече ме обърка истински

Цитат:
В разпоредбата на чл. 12а НК не е изрично предвидено задължение на задържащия да уведоми престъпника, преди да пристъпи към неговото задържане и отвеждане при компетентните държавни органи. То обаче произтича от самия акт на задържането. Ако деецът пристъпи към задържане на престъпника без такова предупреждение, това би поставило последния в положение на мнима неизбежна отбрана и би излишно усложнило и затруднило акта на задържането.


Но това е ок.
Цитат:
Чл. 12а НК оправдава вредите, причинени на престъпника, при неговто задържане, но не и вредите, причинени на трети лица.


значи ако всичко горе е изпълнено предупредил си го и т.н. може да го маризиш и вържеш и да уведомиш органите...

И като е така то всеки, който блокира магистрала без разрешение за протест може да бъде вързан законно от граждани и предаден на органите...не ли?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2013, 08:59       Заглавие:  Re: "Граждански арест..."
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Е как ? Ето кво пише в мотивите:
Цитат:
Абсурдно е позоваването на разпоредбата на чл. 12а НК в конкретният случай. Този текст се отнася само за "лице, извършило престъпление", което се задържа за предаване на органите на властта


Ясно че престъпник е само този с влязла в сила присъда...

Цитат:
В случая Т.И. не се е явявал осъден с влязла в сила присъда престъпник, който да бъде предаден на органите на властта и извършващ друго престъпление...


това го разбирам като: ако мангала го видя да ми разбива колата ...влиза вътре почва да я пали в него момент може да бъде законно вързан ако:

1. го предупредиш, че го задържаш за да го предадеш на властите
2. ако окаже съпротива може да го биеш в размер дооо стойността на колата не повече...
4. Ако е сега изляза и легна на магистралата понеже протестирам защото съм беден ще ти попреча да пътуваш да си изкарваш прехраната ти...
което е престъпление както и да го гледаш...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2013, 10:25       Заглавие:  Re: "Граждански арест..."
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Юни 2006, 21:05
Мнения: 1411
Местоположение: Пловдив
Аз съвсем се обърках :? За вас не знам!

_________________
Георги Алексиев
СК "Седемте хълма" Пловдив

http://www.vbox7.com/play:aab8b150


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2013, 10:46       Заглавие:  Re: "Граждански арест..."
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2008, 22:26
Мнения: 1420
Местоположение: Стара Загора
Хващаш го, вързваш му ръцете за краката, окачаш го да виси така два часа с гърба надолу ... после му набиваш два здрави шута в бъбреците и го пускаш да си ходи с/у обещанието, че "повече няма да прави така" ... и забравяш, че е влизал у вас ... С такива закони - такива мерки ... PDT_Armataz_01_31 :?

Храна за из път ли да му дам след като съм го хванал да ме краде или някой лев и извинение, че съм го прекъснал ... :danger:

_________________
...на анонимния му дай да изказва мнение ... :)

Веселин Панов
Tanfoglio Limited 921 cal.9x19;9x21;22LR
Ruger GP 100 cal.357 MAG 4"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2013, 13:22       Заглавие:  Re: "Граждански арест..."
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2045
Местоположение: София
ubboto

има една дребна подробност - ако го набарам в къщи, в частен имот, където той "няма право на свободно предвижване в пространството" - тогава?

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2013, 13:24       Заглавие:  Re: "Граждански арест..."
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Окт 2011, 08:54
Мнения: 262
.

_________________
.


Последна промяна teacher ballistics на 21 Юли 2014, 08:18, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2013, 13:37       Заглавие:  Re: "Граждански арест..."
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 31 Авг 2010, 13:17
Мнения: 738
Абе в БГ легализирани ли са "ловците на глави"?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2013, 14:23       Заглавие:  Re: "Граждански арест..."
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2045
Местоположение: София
Не знам за Врачанския окръжен съд, но в случая ми изглежда като неглежирано основно правило в правото - а именно, че никой не може да извлича ползи от противоправното си поведение.

Той НЯМА право да се намира там. Иначе става казуса - намираш човек у вас и му пожелаваш поживо-поздраво, пари за изпът, цигарка, като се надяваш някой някога да го хване по описанията ти. Или пък някой стреля в тълпата, ти го халосваш по главата и го вързваш с колана, после си го отнасяш за неправомерно задържане (нарочно не казвам "изпразваш пълнител в него", че ще стане мазало)

Моля те, потърси и други решения (ако може, не на Врачанския окръжен) по темата. А също така, ако е имало обжалване нагоре какво се е случило.

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2013, 14:29       Заглавие:  Re: "Граждански арест..."
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
@NP: Въпросното жилище трябва да ти е основно. Ако го набараш на вилата, губиш. Ако го набараш в основното си жилище, но се докаже, че не е представлявал заплаха, пак губиш...
Изобщо всякакви такива тълкувания трябва да се гледат през призмата на съдебния процес, който ще последва. Там нашият човек рискува огромна сума пари във вид на обезщетение (освен ефективна присъда), докато орката рискува най-много условна за проникване в чужда собственост. Познайте кой има шанс да намери по-добър адвокат (срещу процент от отсъдената сума) и кой от адвокатите ще е по-склонен да финансира на зелено съдебния процес, срещу очаквани бъдещи ползи...

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2013, 14:32       Заглавие:  Re: "Граждански арест..."
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2045
Местоположение: София
Аз не искам да го гърмя.
Искам да го задържа, докато пристигнат съответните органи, пред които да обясни какво ми прави в хола.

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2013, 14:39       Заглавие:  Re: "Граждански арест..."
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Absolut написа:
Познайте кой има шанс да намери по-добър адвокат (срещу процент от отсъдената сума) и кой от адвокатите ще е по-склонен да финансира на зелено съдебния процес, срещу очаквани бъдещи ползи...


Така написан закон (преполагам от адвокати) е толкова неясен, че дава възможност да се "интерпретира" (пак от адвокати разбира се със съучастието на съдии (бивши адвокати)) във всякаква посока. Това дали е справедливо няма никакво значение. Хонорарите да вървят.

Горната практика е разпространена из цял свят. Докато не изчерпаш цялото си материално състояние няма да разбереш така наречената "буква на закона". ФАРС.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2013, 14:47       Заглавие:  Re: "Граждански арест..."
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Без юристи в темата ше брадясаме и нищо няма да се разберем...ама появат ли се почват :
1. да се карат взаимно
2. да искат пари

Ок, при това положение давам 7лв и една тава домашно омесена баница на специалиста, който разясни публично това долу писано от врачанските съдии


"В случая Т.И. не се е явявал осъден с влязла в сила присъда престъпник, който да бъде предаден на органите на властта и извършващ друго престъпление..."


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2013, 15:04       Заглавие:  Re: "Граждански арест..."
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2045
Местоположение: София
Аз да ти го разясня:

Логическа функция "И"

За да е "истина" крайния резултат, то трябва всяко едно от твърденията да е истина =>

1) трябва да е осъден с влязла в сила присъда
2) трябва да извършва друго престъпление

Въпреки, че 2) е истина (извършва престъпление, в частен имот е без да има това право), тъй като 1) не е вярно, то той не подлежи на "граждански арест"

Толкоз.

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2013, 15:26       Заглавие:  Re: "Граждански арест..."
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Poseidon написа:
http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?t=49827



Аз също го изчетох точно този материал, когато Сидеров беше казал, че щял да извършва граждански арести.
Та бях решил. да прочета и попаднах на това.
Обобщено – две страници професионални обяснения „за” граждански арест на основание на чл.12а и едно изречение, което ги направи на пух и прах – единствено съд може да реши дали лицето е престъпник.
Това е само в подкрепа на мнението ми, че Чл.12 и Чл.13 от НК трябва да се напишат на разбираем за хората език – самоцитирам се от такава тема в друг форум.

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 226 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Viceroy и 26 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer