logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:04




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 226 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2017, 04:14       Заглавие:  Re: "Граждански арест..."
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
rosen71 написа:
Ако имаше по няколко (не хиляди) айдуци изтрепани, и да знаят, че независимо от телосложението, социалното положение, целта на грабежа или кражбата, може да гушнат букета или да влязат в затвора, престъпленията щяха да намалеят.
Страх лозе пази. Напълно съм съгласен.
Цитат:
Brandon Pacheco was described in court as a gentle man who gave the best hugs and would never intentionally harm anyone.
Read more here: http://www.modbee.com/news/local/crime/ ... rylink=cpy
И краде акумулатори за да си задоволи пристрастяването към наркотици... Още културен марксизъм... Изкараха един наркоман-крадец, едва ли не герой...
На чичкото от примера на Геле са му дали 7год защото го е подпукал с пушката в гърба и то когато се е отдалечавал от него. Ония е знаел че не трябва да се обръща с лице и е бягал, това са съзнателни дейности, просто пенсионера е бил явно доста ядосан... Не съм чел подробно случая но явно не са доказали че се е страхувал за живота си. Наистина не можеш да стреляш както си искаш всеки който е попаднал в собственоста ти но правото го имаш. Личната отговорност е това което "пази" престъпилият ти границата на дома, в днешно време винаги има как да докажат съмнения за предумишлено убийство. Как да стрелям по някой който е влезнал в къщи ако не ме заплашва ? Ако докажат, че няма някакви намерения да ме обира или да върши нещо незаконно съзнателно, единственото което трябва да се моли да стане е да не е попаднал на някой плашлив... Има халипави, има дрогирани, всякакви... Ако попадне обаче на някой плашлив, няма спасение, естествен подбор, стига да е слице към тебе... :D
Ако смятам, че застрашава живота ми го измитам навънка, всичко зависи от моментното ми състояние. За това и всеки да си прави сметка как ще влиза в къщи непоканен, закона е на моя страна.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2017, 08:24       Заглавие:  Re: "Граждански арест..."
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Paco написа:
Мисленето ми хич не е изкривено от годините работа, като охрана. А точно обратното станах много по-мъдър и спокоен. Тежката криминална престъпност в България е една от най-ниските в Европа. Пълна лъжа и манипулация е тезата, че в България има високи нива на тежките престъпления. Има статистика и много добре се знае колко убийства и колко изнасилвания стават в България, Холандия, Италия, Франция.


Тук говорим основно за битовите престъпления и кражби. Ако не си запознат, поискай от някъде статистика за броят на домовите кражби и виж за какво става въпрос. Съответно за разкриваемостта и наказуемостта по тях. Особено по селата. Ще останеш впечатлен, може би.
Това е все дело на "добрите" българи, особено на едни по-тъмни.

Липсата на страх и наказуемост е една от основните причини това да се случва. Ако, както казва .38, приложим методът "страх лозе пази", бъди сигурен, че рязко ще намалеят след няколко отстреляни.
А "брането на джилязу" и др. метали дали ще продължава?

Какво му е хубавото, че в БГ всеки може да носи нож? Звучи ми някак си примитивно. Е аз като имам нож, с какво би ми помогнала свободата да го нося, като ползването му ще ме вкара в беля, ако защитя домът си от тъмен субект?

Затова законът и правораздаването трябва да са ИЗЦЯЛО против на този, който върши престъплението, а не срещу този, който е защитил себе си или имуществото си.
Според теб е оправдание, че един надрусан бил откраднал, щото да си задоволи нуждите, а за мен не е оправдание, че съм лишил обществото от едно зло?

Това трябва да е гледната точка Расо.
Въпреки, че и в Америка не можеш да стреляш като каубой, но все пак всеки, вършещ нещо незаконно, го върши със ясното съзнание, че може да му е за последно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2017, 09:53       Заглавие:  Re: "Граждански арест..."
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Вижте сега не че не ми се иска да мога да отстрелвам наред, всяка сутрин като тръгна за работа поне 3-ма кандидати за подбор има.

Обаче нещо друго ме човърка ако погледнете дефиницията за граждански конфликт. Много грубо казано когато Аз и Ти сме на различно мнение и се хванем за брадвите примерно.

С крадците, наркоманите, джигитите е същото на различно мнение сме относно, правилата, и моралните норми. Ако на едните дори законово се предостави правото да трепят другите то другите ще отвърнат. Параграф 22 мангала е на различно мнение относно чия собственост е моя телевизор примерно. За това много умните са измислили някакво равновесно състояние при което те крадат (данъци, осигуровки, акцизи) и ти понасяш щото иначе следва граждански конфликт който със сигурност ще ти причини повече имуществени и неимуществени вреди.

Има ли друг изход? Има, но го наричаме нецивилизован и е присъщ на ония с чалмите дето са им забулени жените. Аз лично съм привърженик на лагерите дето който се опита да избяга от тях го гърмят, като вътре умират от глад щото няма кой да ги храни но пак опираме до цивилизованост.

А и Гелето каза нещо много умно
ubboto написа:
А и аз никога и никъде не съм споделял субективното си виждане относно това, кое е правилно и кое не. А единствено как стоят нещата по закон.

Така че спазваме закона до колкото това е поносимо и не ни вреди. В МЕИ-то- даскала по Право казваше „човек има пълното право да не спазва законите които са вредни за здравето и живота му но от това не следва че няма да бъде наказан“.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2017, 11:21       Заглавие:  Re: "Граждански арест..."
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Нека не изпадаме в крайности.
Аз говоря по принцип. А принципът, от всяка една гледна точка следва да бъде такъв:
Никой няма право да влиза в или отнема чужда собственост без изричното съгласие на собственика.

Оттам нататък, законът и гледната точка винаги трябва да са в полза на собственика, а не на извършителя.
И понеже говорим за БГ, аз силно се съмнявам на този етап друга мярка, освен подборния отстрел, да имат някакъв смисъл.


Освен ако съд. система не вземе да посвърши малко работа.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Мар 2017, 11:31       Заглавие:  Re: "Граждански арест..."
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ubboto написа:
Но, тук трябва да се намеси ДЪРЖАВАТА, а не ние да почваме да ги стреляме и да ги копаме на нивата. Щото иначе след 10-20 години ще стане още по-страшно.


Така е! Само че държавата не се намесва щото тези с цвят махагон гласуват за когото им кажат. От друга страна както казваш ние сме бедни за да ги храним.

Виждал съм как глобиха американка 50 евро в TGV-то Париж-CDG щото е с по-евтин билет те там са на някакви зони а в същото време един от новите французи не му взеха нищо щото той пари няма. Не го и свалиха щото точно този влак беше с малко спирки така че маймуна си слезе на CDG. Но да речем Франция е богата и има комплекси и може да си позволи по либерално и цивилизовано отношение. За нас остава само осъждане на маймуна и лагер дето да УМРЕ без да пречи на останалите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2017, 20:41       Заглавие:  Re: "Граждански арест..."
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
И къде точно по вашите закони черно на бяло е написано, че ако някой ти влезе в частната собственост, имаш правото да го застреляш?


В Оклахома например без да е писано - забележи няма моментален арест и ала-бала - превишаване на незнам си какво.

Цитат:
'Preliminary investigation looks like it's self-defense. This may be a case of "stand-your-ground", however, it’s still too early to say for sure, and we’re still looking into all aspects of this,'


http://www.dailymail.co.uk/news/article-4356012/Three-teenage-burglars-shot-dead-resident.html

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Апр 2017, 04:36       Заглавие:  Re: "Граждански арест..."
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
Ами следи развоя на случая тогава, и ни информирай за решението на съда и журито - ще сме благодарни! :tu:



Няма съд, няма жури.

Цитат:
No charges to be filed against homeowner who shot and killed three teenage home intruders....


http://www.dailymail.co.uk/news/article-4376954/No-charges-against-Oklahoma-man-killed-3-intruders.html

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Апр 2017, 08:59       Заглавие:  Re: "Граждански арест..."
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Yank написа:
Няма съд, няма жури.


Честно да кажа със смесени чувства съм. От материала не се вижда как са застрашили живота му. А да дадеш право на една част от обществото да отстрелва друга част дето сме нарекли крадци си е малък граждански конфликт.

Нямам идея какво трябва да се прави с крадците то и европейската толерастия е абсурдна, но това тука :( , ако не се били въоръжени не знам. Paco да каже той така като го чета е най-духовния писател в този форум.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Апр 2017, 11:32       Заглавие:  Re: "Граждански арест..."
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
b5202s написа:
А да дадеш право на една част от обществото да отстрелва друга част дето сме нарекли крадци си е малък граждански конфликт.


Това бих го приел за вярно, но не и в БГ. Съгласен съм, че не може да се отстрелва всеки градец или грабител, но в някоя друга държава. У нас обаче, не виждам друго "лекарство". Вижте новините-извършено някакво престъпление, а той човечеца бил с 30 висящи дела, с 50 регистрации и не знам какво си, и в същото време се разхожда на свобода и си продължава с престъпленията. Ако такива лица са си на топло, нуждата от отстрел ще е минимална.
Като гледам обаче, няма тенденция да има промяна.
От друга страна, същото е положението с неизбежната отбрана. Аз мисля, че наистина да гръмнеш някой трябва да е в случай, когато ситуацията е "или аз, или той". Но пак опираме до това, че ако някой те нападне примерно с цел грабеж, и те ограби, да имаш по-голяма гаранция, че ще бъде намерен и осъден.
Спомняш си случая с пребитото момче на Околовръстното. Естествено, случаят бързо затихна, и не се пусна информация какви са последствията за биячите. Ти би ли приел, че щеше да бъде НО, ако беше извадил пищов и да ги натръшка? Тук е "тънкият момент" с журито. Поне аз не виждам жури, което би оправдало такива нападатели. Все пак да не забравяме, че за 2016 г. регистрираните престъпления са около 110000, като 55% от тях са срещу собствеността, а против личността са само около 4% и общоопасните около 23%. На общата база, голяма част от населението е било обект на някакво посегателство, и не виждам как едно деяние би било оправдано от жури, съставено от обикновени граждани.

Защо у нас не се прилага, е друга тема.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Апр 2017, 13:28       Заглавие:  Re: "Граждански арест..."
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
rosen71 написа:
Ти би ли приел, че щеше да бъде НО, ако беше извадил пищов и да ги натръшка?


Да бих го приел за НО, там имаше избити зъби - средна телесна повреда. Когато става въпрос за моето здраве или това на мои близки обаче, понятия като лека, средна и тежка телесна повреда са ирелевантни.

Това все едно някой шопар 150 кила дето не мога да му направя нищо да скочи да рита сина ми и аз какво? да чакам сина ми да спре да мърда някак си на око да разбера какви са нанесените му вреди и тогава да действам ?!

Щом има нападение има и член 12 толкоз! Не съм длъжен да преценявам(да имам експертизата) интензитета и степента на опасност, човек може да умре от всичко, така че имаш ли начин да спреш нападението го спираш както можеш, другото е работа на адвоката. Щом съм се почувствал застрашен, мога да действам както си искам, работа на съда а де прецени до колко и за какво да отговарям.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Апр 2017, 16:05       Заглавие:  Re: "Граждански арест..."
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
ubboto написа:
И къде точно по вашите закони черно на бяло е написано, че ако някой ти влезе в частната собственост, имаш правото да го застреляш?! Отново приказки под шипковия храст, като от подобни лакърдии на маса, сумати нашенци вярват, че в Тексас си можел ей така да застреляш някого, щото ти бил влязъл в частната собственост. А такова нещо няма! Или НЕПОСРЕДСТВЕНА ОПАСНОСТ или ДОБРЕ ОБОСНОВАНО ПРЕДПОЛОЖЕНИЕ, че животът и здравето ти са били в опасност. А не вещите! Като нали се сещаш, че всичко това после трябва да се докаже в съда. Ерго, как някой, който бяга напред с гръб към теб и не носи оръжие... как ти се осъмни, че е представлявал опасност за теб?! Пък ти си мисли, че имаш правото да застреляш и Тръмп ако щеш.

Провери най-напред и тогава давай акъл. В много щати, вклкючително и Оклахома има т.н. Stand-Your-Ground закон, който ти разрешава да използваш оръжие/да застрелваш/убиваш човек, който влиза с взлом, който влиза в жилището ти без да е поканен или с разрешение. Същото важи и когато си извън къщата, но си в периметъра на собственост - двор, гараж, работилница и подобни. При положението, което разисквате тук, тримата идиоти влизат с взлом, имат маски на лицето, нож и боксове. При това положение, "тълкуване" на закон няма, защото убийството си е точно спазване на закона. Да не говорм, че и тези трима са прекалено глупави за да заслужават да живеят. Да влизаш да обираш въорижен с нож и боксове в щат, където почти във всяка къща има оръжие. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Апр 2017, 17:05       Заглавие:  Re: "Граждански арест..."
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
ubboto написа:
Borislav написа:
Същото важи и когато си извън къщата, но си в периметъра на собственост - двор, гараж, работилница и подобни.
Някъде черно на бяло написано ще дадеш ли да го прочетем това?! Тоест, точно да цитираш написаното в тези закони, щото наистина ми е интересно.

Разбираш английски и можеш да използваш търсачка. Търси Oklahoma Stand Your Ground Law и ще намериш каквото те интересува.
Списък на щатите с подобни закони и обяснения - https://en.wikipedia.org/wiki/Stand-your-ground_law


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Апр 2017, 17:26       Заглавие:  Re: "Граждански арест..."
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
ubboto написа:
Borislav написа:
Търси Oklahoma Stand Your Ground Law и ще намериш каквото те интересува.
Доколкото разбирам, "stand your ground" принципът според този закон се прилага на всяко друго място, което не е "dwelling, residence, occupied vehicle, or a place of business", където вече да има право на вредоносни действия, деецът трябва да е субект на незаконна дейност или нападение, или да е налице добре обосновано предположение, че с действията си предотвратява смърт или тежка телесна повреда на себе си ли някой друг - тогава използването на смъртоносна сила също е оправдана. Или поне аз така ги разбирам нещата на първо четене.

Няма нищо за неразбиране, след като пише - "незаконна дейност".


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Апр 2017, 18:30       Заглавие:  Re: "Граждански арест..."
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Всъщност само който е създал и отгледал живот, може да говори кога и как да го защитава. ТУК ЗАКОНА НЯМА НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ, просто празни приказки.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Апр 2017, 20:29       Заглавие:  Re: "Граждански арест..."
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
ubboto написа:
че законът изисква да има нападение спрямо субекта. Също така няма как да има "including deadly force", без субектът отсреща да е "intending to use such force", като какво се разбира под "forcible felony" специално в Оклахома, трябва някой по-запознат с правната материя да каже.

Aко ръцете на този дето идва към теб, са в джобовете, как знаеш дали не е готов да извади оръжие. Ако не спира (въпреки извикването - СТОЙ) и продължи да идва към теб, следващото упражнение е да го застреляш.
Та такива са американските "архаични" закони, както се беше изразил един от колегите тук. Но ние се чувстваме доста добре с архаичните закони. Вие сте по-добре с модерните такива. Престъпници с по 10-на дела по улиците, убийци с условни присъди, престъпления които са станали ежедневие, съдия изпълнители продават къщата ти без да знаеш и какво ли не. Българите никога не са били толкова свободни да правят каквото си искат, без да носят никаква отговорност.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 226 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Suhoi27 и 22 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer