logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 17:41




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юли 2019, 14:21       Заглавие:  Дискусия за Изпита за безопасност
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
MOD: разделена тема

Ivo III написа:
ВАЖНО: Всички състезатели трябва да имат успешно преминат изпит за безопасност съгласно Наредбата на БТКФ (https://t-class.bg/%d0%bf%d1%80%d0%b0%d ... %b8%d0%ba/)

Въпрос: Tова условие валидно ли е и за състезатели, които успешно са преминали изпит за безопасност към БФДС и са действащи NROI?

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юли 2019, 16:08       Заглавие:  Re: Triksel TopShot T-Class SBW Match, 18.08.2019, Dupnitsa
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Last Man Standing написа:
Ivo III написа:
ВАЖНО: Всички състезатели трябва да имат успешно преминат изпит за безопасност съгласно Наредбата на БТКФ (https://t-class.bg/%d0%bf%d1%80%d0%b0%d ... %b8%d0%ba/)

Въпрос: Tова условие валидно ли е и за състезатели, които успешно са преминали изпит за безопасност към БФДС и са действащи NROI?


разбира се :oops:

БФДС администрира различен вид спорт, подчинен на правилника на IPSC
освен това, в правилата на ИСПЦ/БФДС няма толкова сложни елементи, като преминаване от едно оръжие към друго в сцена, щафети, различни добавени оръжия или сцени с над 100 изстрела и т.н.

ПП: NROI .. какво общо има с уменията да се стреля безопасно?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юли 2019, 21:34       Заглавие:  Re: Triksel TopShot T-Class SBW Match, 18.08.2019, Dupnitsa
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Ivo III написа:
Last Man Standing написа:
Ivo III написа:
ВАЖНО: Всички състезатели трябва да имат успешно преминат изпит за безопасност съгласно Наредбата на БТКФ (https://t-class.bg/%d0%bf%d1%80%d0%b0%d ... %b8%d0%ba/)

Въпрос: Tова условие валидно ли е и за състезатели, които успешно са преминали изпит за безопасност към БФДС и са действащи NROI?


разбира се :oops:

БФДС си администрира различен вид спорт, подчинен на правилника на IPSC
освен това, в правилата на ИСПЦ/БФДС няма толкова сложни елементи, като преминаване от едно оръжие към друго в сцена, щафети, различни добавени оръжия или сцени с над 100 изстрела и т.н.

ПП: NROI .. какво общо има с уменията да се стреля безопасно


Съгласен съм с гореизложеното и съм запознат с правилника и спецификите на T-class, преди да задам въпроса. Имам и лични наблюдения-веднъж съм съдийствал на SBW мач в Црънча.

Изпитът за безопасност на БТКФ съдържа 2 основни модула (по подобие на изпита на БФДС):
1. Безопасно боравене с оръжие (на сухо, оценяване изпълнението на определени команди), последвано от покриване на определени стрелкови задания;
2. Познаване правилата на Т-class;

По т.1 не намирам съществена разлика във философията и методологията при двете федерации. И фокусът на въпросът ми бе именно по тази точка. Ако си безопасен според критериите на БФДС, няма причина да не си безопасен според БТКФ :-) ;
По т. 2 нямам какво да добавя-трябва да се познават правилата :tu: :tu: :tu:

Цитат:
NROI .. какво общо има с уменията да се стреля безопасно

Познава правилата, безопасното боравене му е мисия номер 1. Ако NROI няма умения да стреля безопасно... имам лоши новини за него.

В заключение: щом правилата са такива, ще се съобразя с тях :armed:

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юли 2019, 22:02       Заглавие:  Re: Triksel TopShot T-Class SBW Match, 18.08.2019, Dupnitsa
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Last Man Standing написа:
Ако си безопасен според критериите на БФДС, няма причина да не си безопасен според БТКФ :-) ;


оффтопик: навремето когато бях в 3-ти курс на Техническия университет записах и Икономическия университет и се надявах да ми признаят доста изпити
.. но уви, сравниха материала :) и казаха .. не се покрива на 100% и си държах наново всички изпити

това са си две различни федерации, отговарящи за два различни лицензирани спорта
Габровци преди време искаха да се признава щом членуваш в едната - да си стреляш и в другата без членство, без картотеки, без изпити
няма как да членуваш в федерация развиваща спорт с топка и да се искат права за друг спорт с топка

относно спецификите и нивата на безопасност
в IPSC се борави само с едно оръжие, с къси гащички и във все по стерилна спортна среда, с максимален брой изстрели - до 30 в сцена
в Т-Class - оръжията са минимум две в сцена, ТeamWork, 100+ изстрела в сцена ... и т.н. да не се повтаряме

ако някой не вижда разликите, изискванията и нивото за безопасно боравене, то тогава това е доста притеснително
... и по добре да си стреля другаде, защото Т-Клас не е неговия спорт


за NROI - ще се въздържа от коментар

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юли 2019, 22:13       Заглавие:  Re: Triksel TopShot T-Class SBW Match, 18.08.2019, Dupnitsa
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Ако боравиш безопасно с оръжие, няма значение дали си по къси гащи, бански или с тактическа екипировка с + 30 кг раница на гърба...Значение има физическата и ментална кондиция.
Все пак и в двата стрелкови спорта се използват идентични оръжия. Не сравняваме и не си ги мерим, просто мое мнение. Щом е такова изискването, като възпитани хора и уважаващи положения труд-ще се съобразим с него.

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юли 2019, 08:09       Заглавие:  Re: Triksel TopShot T-Class SBW Match, 18.08.2019, Dupnitsa
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
Много се извинявам, но какво са ПФ130 и ПФ160?

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юли 2019, 13:09       Заглавие:  Re: Triksel TopShot T-Class SBW Match, 18.08.2019, Dupnitsa
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Last Man Standing написа:
Ако боравиш безопасно с оръжие, няма значение дали си по къси гащи, бански или с тактическа екипировка с + 30 кг раница на гърба...Значение има физическата и ментална кондиция.
Все пак и в двата стрелкови спорта се използват идентични оръжия.


:tu: :tu: :tu:

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юли 2019, 17:21       Заглавие:  Re: Triksel TopShot T-Class SBW Match, 18.08.2019, Dupnitsa
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Last Man Standing написа:
Ако боравиш безопасно с оръжие, няма значение дали си по къси гащи, бански или с тактическа екипировка с + 30 кг раница на гърба...Значение има физическата и ментална кондиция.
Все пак и в двата стрелкови спорта се използват идентични оръжия. Не сравняваме и не си ги мерим, просто мое мнение.

Ласт мен за да боравиш безопасно с оръжие физическа и ментална кондиция са недостатъчни и си наясно с това. Трябват И определени специфични познания и изисквания.
Last Man Standing написа:
не намирам съществена разлика във философията и методологията при двете федерации. И фокусът на въпросът ми бе именно по тази точка. Ако си безопасен според критериите на БФДС, няма причина да не си безопасен според БТКФ


Аз ако тренирам олимпийска спортна стрелба с 22lr или биатлон дали има причина да държа изпит за стрелба в БФДС?
Е да, боравя безопасно на олимпиадите със ОО, но БФДС ще изиска да покрия техен стандарт...БТКФ също...тука драма няма...

а самото ти предположение, че може да се състезаваш с изпита за безопасност от една федерация в друга е нонсенс. а ако се допусне ще е просто незаконно...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юли 2019, 20:53       Заглавие:  Re: Triksel TopShot T-Class SBW Match, 18.08.2019, Dupnitsa
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Посейдоне, къде се бъркаш при батковците???
Пак ли забъркваш поредния тюрлу гювеч?
Дискусията по изпита за безопасност приключи! ;)
Не се чувствай длъжен да пишеш за неща, които не разбираш, плийз!

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юли 2019, 21:13       Заглавие:  Re: Triksel TopShot T-Class SBW Match, 18.08.2019, Dupnitsa
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ласт мен, добрата новина е че съм се кандидатирал за съдия в Т-клас. :tu:
Изпитите са много трудни готвя се от доста време...взема ли изпитите ще дисквалифицирам всеки, който ме попита:
-Може ли да стрелям в Т-клас без да покривам изпит за безопасност понеже имам тапия за безопасност от олимпиадата в Сеул с малокалибрен пистолет PDT_Armataz_01_26 .

Поздрави! И не се намесвам с лоши чувства! ;)
Успех в Дупница на това състезание!...имам ангажименти тогава, но ще се видим...чат пат посещаваx тренировки на Т клас... :tu:

Моля, подгответе се сериозно по теория и за изпита....тази дисцилина Т класата е малко по различна :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2019, 17:49       Заглавие:  Re: Triksel TopShot T-Class SBW Match, 18.08.2019, Dupnitsa
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
boreto написа:
Много се извинявам, но какво са ПФ130 и ПФ160?


Чл. 7.1.1
и измерване на ПФ - Приложение No:4 от правилника (Стр. 66-67)
https://t-class.bg/%d0%bf%d1%80%d0%b0%d ... %b8%d0%ba/

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2019, 18:46       Заглавие:  Re: Дискусия за Изпита за безопасност
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 534
За теоретичния изпит има ли някакъв конспект, литература, източници на информация?

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2019, 21:35       Заглавие:  Re: Дискусия за Изпита за безопасност
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Баян написа:
За теоретичния изпит има ли някакъв конспект, литература, източници на информация?


Има в правилника

Заповядай на 17.08 ... ще проведем изпит на Сливница

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Авг 2019, 08:28       Заглавие:  Re: Triksel TopShot T-Class SBW Match, 18.08.2019, Dupnitsa
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Last Man Standing написа:

Съгласен съм с гореизложеното и съм запознат с правилника и спецификите на T-class, преди да задам въпроса. Имам и лични наблюдения-веднъж съм съдийствал на SBW мач в Црънча.

Изпитът за безопасност на БТКФ съдържа 2 основни модула (по подобие на изпита на БФДС):
1. Безопасно боравене с оръжие (на сухо, оценяване изпълнението на определени команди), последвано от покриване на определени стрелкови задания;
2. Познаване правилата на Т-class;

По т.1 не намирам съществена разлика във философията и методологията при двете федерации. И фокусът на въпросът ми бе именно по тази точка. Ако си безопасен според критериите на БФДС, няма причина да не си безопасен според БТКФ :-) ;
По т. 2 нямам какво да добавя-трябва да се познават правилата :tu: :tu: :tu:

Цитат:
NROI .. какво общо има с уменията да се стреля безопасно

Познава правилата, безопасното боравене му е мисия номер 1. Ако NROI няма умения да стреля безопасно... имам лоши новини за него.

В заключение: щом правилата са такива, ще се съобразя с тях :armed:


Здрасти. :-)

Чисто административно е достатъчно, че двата вида спорт са две отделни федерации. Няма как изпит от едната да се признава от друга дори всичко да е едно към едно - и съдии, и състезатели, и правилници.
Относно NROI - едно е да знаеш как е безопасно - друго е да го направиш в упражнение. Затова е практическата част на упражнението.

Иначе ...че БФДС има огромен принос в популяризирането в България на високите стандарти за безопасност и боравене с огнестрелно оръжие ... мисля никой не спори.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer