logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:44




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2016, 13:35       Заглавие:  Re: Пикатина за CZ452, 22lr
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2009, 13:19
Мнения: 331
Местоположение: Стара Загора
Ivo III написа:
cz85 написа:
И аз си мислех за нещо като 20-30 . Може би 25 . Какво мислиш за тези:
http://www.diproductsinc.com/Detail.aspx?PROD=175301 Цената е на половина от EGW.


:td: :td:

това фиксиране с тези болчета отгоре не ми се вижда да е надежно
освен това остава много малко полезно място за - аксесоари

единственото хубаво е че е с няколко ММ по ниска

направо ако искаш да минеш по тънката лайсна си купуваш едни рингове за 11мм лястовица и пестиш и от пикатина

От пет години ползвам такава пикатина -не е мръднала и стотна . Прави си парите . Оръжието е работно и не се жали въобще. Настрел около 1,5-2К

_________________
Николай Иванов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Яну 2017, 21:14       Заглавие:  Re: Пикатина за CZ452, 22lr
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Платих пикатината. 30 мм рингове?

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2017, 16:05       Заглавие:  Re: Пикатина за CZ452, 22lr
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
cz85 написа:
Платих пикатината. 30 мм рингове?


трудно можем да дадем съвет
защото ние (поне аз) гледаме възможно най-скъпото и най-доброто да вземем, дори и за флоберките

концепциите са различни
хубави рингове (които сме купували и тествали) са 200$, обаче ние вече гледаме да е цяла база, а не рингове
за да има по малко ядове, и повече да стреляме, по малко да човъркаме и прострелваме

направо не мога да повярвам .. дал 5000лв за пушка, още толкова за оптика, скъпи патрони ...
.. и монтажче на леуполд от най-ефтиното, че и с бърз монтаж, едни гривнички дето колкото да не падне :)

да - не пада оптиката, но при удар, при промяна на температурата .. се променя нулата
обаче .. на колко са им нужни такава точност и прецизност (заедно) и колко могат да стреля така добре .. че да го забележат


хубавите са скъпи, защото са точно изработени, съосни, използват качествени болтове и са правени на фреза
ефтините - са екструдирани (отливка), а материала е рехав и мек (затова е такава и цената)

гледай да е по широка гривната, да се захваща на 3 и 9 часа, там където е връзката да има фаска
долу към пикатината сглобката, да не държи в крайните ръбове, а да притиска в долните ръбчета към горната площ

според мен - не трябва да са от стомана ринговете
7075 Т6 е много хубав алуминий, и ако всичко е от такъв (оптиките са такива)
.. няма да има промяна при различните температури

ПП: може и ефтини монтажи да се лапинговат и напаснат добре .. и да работят дълго време
както може и скъпи да се прецакат .. и да не работят

ПП2: аз слагам хартиено тиксо в между оптиката и ринговете, въпреки лапинговане и проверка на съосноста

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2017, 16:08       Заглавие:  Re: Пикатина за CZ452, 22lr
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
https://swfa.com/mounts-rings-and-bases.html

тези имат много голям избор на едно място

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2017, 17:01       Заглавие:  Re: Пикатина за CZ452, 22lr
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Ivo III написа:
хубави рингове (които сме купували и тествали) са 200$
Виж сега това е супер ако може човек да си го позволи. Явно в БГ се изкарват по лесно парите и се харчат още по лесно. При мен хората продават наченати шампоани и отгоре на всичко сьщите се и купуват. Ти ако трябва да пьтуваш от София до Варна ще избереш Ролс Ройс и нищо друго. Аз ще подкарам всичко друго което ще ме затьтри безаварийно до там :D Лошо няма ,място за учудване сьщо няма. Ринговете ще почакам като дойде пушлето да мерна точно колко да са високи. На SWFA ринговете са китайски за разлика от отиките който са японски.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Яну 2017, 18:16       Заглавие:  Re: Пикатина за CZ452, 22lr
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
cz85 написа:
Ivo III написа:
хубави рингове (които сме купували и тествали) са 200$
Виж сега това е супер ако може човек да си го позволи. Явно в БГ се изкарват по лесно парите и се харчат още по лесно. При мен хората продават наченати шампоани и отгоре на всичко сьщите се и купуват. Ти ако трябва да пьтуваш от София до Варна ще избереш Ролс Ройс и нищо друго. Аз ще подкарам всичко друго което ще ме затьтри безаварийно до там :D Лошо няма ,място за учудване сьщо няма. Ринговете ще почакам като дойде пушлето да мерна точно колко да са високи. На SWFA ринговете са китайски за разлика от отиките който са японски.


за 22ка може и китайски да работят, ако са направени умно

а защо слагаш пикатина
можеш са сложиш едни хубави рингове направо за 11мм базата на CZ
... вместо да купуваш евтина пикатина, и евтини рингове

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2017, 05:22       Заглавие:  Re: Пикатина за CZ452, 22lr
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
1. За 25 МОА.
2. Помня,че четох нещо за пикатината...:D Едно е като са два ринга, и сьвсем друго е като болта е с пикатина или си е направо една отливка,има такива по отворени отгоре болтове( това колко важи за ЦЗ 455 22лр- не ме питай :-) :-) :-) ). Дали ще укроти вибрацийте или ще ми подобри по някакьв начин повтаряемоста на попаденията-един господ знае. За това питам тук , вие да споделяте опит.
Ще се опитам да пострелям на доста далеки за 22 дистанций и прецизноста ми е приоритет.Дотук както изглежда нещата са доста индивидуални. Някой харесва бединг, пиларс...някой не. Някой харесва нов тунингован спуськ , някой предпочита да си му смени само пружинките и да го полира.

Кой модел на Харис ще ми препорьчате? С каква дьлжина? Има ли смисьл да е откачащ?

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2017, 08:19       Заглавие:  Re: Пикатина за CZ452, 22lr
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
cz85 написа:
Ще се опитам да пострелям на доста далеки за 22 дистанций и прецизноста ми е приоритет.


Колко далеч? .22 long rifle е голям главобол на "далеки".

cz85 написа:
Някой харесва бединг, пиларс...някой не. Някой харесва нов тунингован спуськ , някой предпочита да си му смени само пружинките и да го полира.


Ако си тръгнал по този път на избор и харесване ($$$$), добре ще е да вложиш и повече средства за монтажа на оптика. Спусъка обаче идва на етапи и нараства с апетита.

Харис? Най скъпия разбира се :-) :-) и с дължина според тебе самия.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2017, 00:20       Заглавие:  Re: Пикатина за CZ452, 22lr
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
cz85 написа:
Ще се опитам да пострелям на доста далеки за 22 дистанций и прецизноста ми е приоритет.


Изображение

с такъв куршум ще имаш успех :tu: :armed:
този е топ за 100м

обаче ако ще стреляш на повече метри от 100 .. може и друг да работи добре, стига да има супер еднакви скорости

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2017, 00:22       Заглавие:  Re: Пикатина за CZ452, 22lr
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
cz85 написа:
Кой модел на Харис ще ми препорьчате? С каква дьлжина? Има ли смисьл да е откачащ?


това зависи каква стрелба ще стреляш?
ако ще стреляш само от маса - Хариса не е най-доброто решение

седнал от маса, легнал, статични стрелби с каса бирка, тактически упражнения .. дай малко повече инфо

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2017, 01:33       Заглавие:  Re: Пикатина за CZ452, 22lr
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Ivo III написа:
с такъв куршум ще имаш успех :tu: :armed:
този е топ за 100м


Иво

Вярно е, че са най-доброто на пазара (червената кутийка за 50 патрона $22, ако купиш тухлата (500) излизат по-добре). От любопитство един ден реших да ги меря - горе долу са на разстояние 33% - 50, 51 и 52 грайна. Най препочитаното от стрелците, че са subsonic (1050 fps). Имаше и малки изключения - 48-49 и 53 грейна. Виж не съм се сетил да им видя скоростта. Стрелят добре и на 150 метра. Опитах ги на 200 с настройката на оптиката на 150 и ми даде поне 3 фута надолу. След което, моята оптика спря да вдига reticle - a.

Междувремено, гледах твоите постинги за "доплеровия радар" за мерене. Някъде съм го включил за закупване, ама чакам още отзиви. Единственото оплакване е, че малко сложно, от програмана точка, е да го накараш да почне да отчита.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2017, 05:36       Заглавие:  Re: Пикатина за CZ452, 22lr
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
От маса почти няма да се стреля. Легнал,клекнал,седнал,прав и т.н. Все едно си с нормална тактическа пушка , само разтоянията и мишените са други. Спуська е решен, ще се подмени с друг-той си влиза в цената. За чз много хвалат Mr Fly .Какви дистанций ли Яне? Имам достьп до необятни ширини, дьлбоки каньони, вятьр в косите направо да ти свали скалпа.....така,че ще има доста забавление.Само през ловния сезон не мога да те водя там, през останалото време си добре дошьл. Ако не те е шубе от нелегални мексиканци.... който или прекарват дрога или пресичат незаконно. Най-често и двете :tu:

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2017, 12:29       Заглавие:  Re: Пикатина за CZ452, 22lr
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
кой харис - зависи от шасито (прикачването)
ако ще си остава оригиналното - Харис с клатеща глава - задължително!
сега има две опции за крачетата - едните са бенчрест през фиксирани стъпки, и такива дето се изтеглят на ръка и затягат

има и комбиниран вариант - хем да е бенчрест, хем да се затягат (мисля че е тунинг)

но това зависи най-вече от стила на стрелба
дали ще буташ напред, пушката или ще стреляш с по малко натиск

защото крачетата стават като количка, ако не се заключват и тръгваш напред
обаче .. този натиск, ако не го правиш еднообразно - ти играе лоша шега

в началото всички стреляхме с натиск - да добре се получава, но крачетата на хариса са слабички и нулата бяга
ако само ще стреляш от една позиция - тази техника дава резултати
обаче .. в истински тактикал мач - забрави, там има толкова позиции че .. по скоро ще създаде проблеми техниката

иначе има много фирми .. дето правят къстомизации за харис при вас


аз знам че харис не е най-доброто, обаче все още го ползвам (модела без клатеща глава, но с приставка за версапод)
ползвам го защото - много бързо с една ръка го разпъвам и свивам лесно
някой колеги - вързват двата крака с въже и прибират и разгъват краката само с една рака

искам друнога която краката и да са над цевта, да виси цевката между краката на двуногата - като на САКО, М408 и подобни
обаче още не сам си харесал модел, тези които гледах .. въпреки че са на цена от 700еурака - имат много детски болести още :) и са обемисти и стърчащи
да стават за Лонг Рендж .. ама за криви позиции от дупки и бързо разгъване и сгъване - забрави

засега си перкам с харис и не виждам особена нужда от нова друнога - за тактическите мачове
със сигурност хубава двунога ще даде леко предимство, но хариса ми харесва заради манипулациите и е сравнително лек и компактен

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2017, 12:34       Заглавие:  Re: Пикатина за CZ452, 22lr
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Yank написа:
Междувремено, гледах твоите постинги за "доплеровия радар" за мерене. Някъде съм го включил за закупване, ама чакам още отзиви. Единственото оплакване е, че малко сложно, от програмана точка, е да го накараш да почне да отчита.


за 22ката доплера няма да хваща много далече, като се стопли ще тестваме
точно така е .. че е сложно, даже също че лъже при стрелба легнал ..
за да им работи добре отиват в пустинята и стрелят под 45 градиса нагове

с две думи - не е най-доброто

доскоро биатлонците и топ шампионите по спортна стрелба ползваха предимно PVM21 (нашите ги купихме от Anshutz)

за теб, по скоро Магнето 3

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2017, 23:23       Заглавие:  Re: Пикатина за CZ452, 22lr
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Ivo III написа:
кой харис - зависи от шасито (прикачването)

http://www.boydsgunstocks.com/images/items/Fullsize/120082.jpg?t=635688288061518120

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer