logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:34




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2011, 22:24       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 24 Дек 2008, 20:12
Мнения: 849
Местоположение: София
Цитат:
Ако взема нещо за състезание искам да става и за лов.


И аз искам джип който да превзема байрите като УАЗ и в сьщото време да бяга на магистралата с 240км.ч. като лека кола ,ама още не сьм го намерил :wink: Взимай си калаш и не се занимавай с тия @уйни тогава,щом си традиционалист.Ще видиш че много скоро цените на муницията между двете орьжия ще се изравнят.Може би сега вадиме стари запаси от бункерите ,но дали задьлго ще е такава цената?А те пьрва ще става популярен натовския калибьр.Ок,за калаша има какво да кажеме,дьлго ни е бил под рька,ама така бьрзо да отхвьрляме друга система която е още непонятна на повечето от нас?А и като гледам при мен ловците (без аз да сьм такьв,но при мен всеки е ловец,абсолютно всеки :D )не виждам калаши.Само пушки с мноооого големи оптики :D Минали са се тия хорица значи,ще викам Г-н Кусев да ги ограмоти с по един калаш :D.......Избора си е твой-всеки според кесията се изхвьрля.

_________________
As the TGO once said: "Shooting accuractly is meatless if you can't do it fast " ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2011, 22:48       Заглавие:  
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2010, 16:24
Мнения: 117
cz 85 написа:
Цитат:
Ако взема нещо за състезание искам да става и за лов.


И аз искам джип който да превзема байрите като УАЗ и в сьщото време да бяга на магистралата с 240км.ч. като лека кола ,ама още не сьм го намерил :wink: Взимай си калаш и не се занимавай с тия @уйни тогава,щом си традиционалист.Ще видиш че много скоро цените на муницията между двете орьжия ще се изравнят.Може би сега вадиме стари запаси от бункерите ,но дали задьлго ще е такава цената?А те пьрва ще става популярен натовския калибьр.Ок,за калаша има какво да кажеме,дьлго ни е бил под рька,ама така бьрзо да отхвьрляме друга система която е още непонятна на повечето от нас?А и като гледам при мен ловците (без аз да сьм такьв,но при мен всеки е ловец,абсолютно всеки :D )не виждам калаши.Само пушки с мноооого големи оптики :D Минали са се тия хорица значи,ще викам Г-н Кусев да ги ограмоти с по един калаш :D.......Избора си е твой-всеки според кесията се изхвьрля.


Тоз калибър нивгаш нема да стане популярен в БГ, тва от мен да го знаеш. И с него съм пуцал, ама при перфектен изстрел всичко по-голямо от заек си бяга доволно дълго време. За едни други натовски калибри това не важи :wink: А пък и доста отворковци са идвали при мен на лов с оптиките и са си тръгвали утрепали единствено километри. За чий ти е на 15-20 метра оптика по засилено животно? Но терени разни, некъде може и да е вървежно, ама в моята гора тва с оптиката не важи :wink: Как да е да не се отклонявам от темата - за да стане тоя калибър популярен ще трябва да го оценят ловците, а много ог тях вече го знаят колко му е живеца и го ползват основно за хищници, но вместо да си купуват две отделни пушки за лов на хищници и за лов на едър дивеч, всички си вземат 308 или 30-06 и си ги ползват и за двете. Докато не добие масовост чрез ловците цената му няма да падне, а той никога няма да добия тая масовост. То и в армията ни е екзотка та кво повече да го коментираме. АР системите може и да се по-добри, ама не ги правят за 7,62х39 по 30 стотинки - тва им е основния проблем :evil: Така че по мое лично мнение още дълго стрелците ни поне по вътрешни състезания и ловците ни по гората ще си пукат са калаши. А СЛР с подходящ куршум си покрива всичко по наще гори - тва от личен опит :-) Даже простите американци си признават, че не е достатъчно ефективен и почват да се замислят за разни калибри като 6,5 мм и т.н, ама нали си имат милиони АР-ки щат не щат одят по света с тях, ма откак талибаните спряха да мрат от 5,56 и 9х19 почват да си търсят по големи калибри от тия :D

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCclqrmDAT2hztIURDy8VrGw - моят видеоканал за екипировка, оръжие и оцеляване така както аз го разбирам :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2011, 23:13       Заглавие:  
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
Звяра написа:
Цевите на СЛР не са цевите на боен калашник, всеки, който е виждал и двете ще ти каже същото. По тънки са при СЛР, от там повече вибрация - следователно повече неточност. :wink:

Абе като гледам моя СЛР, мога да те уверя че не е по-тънка; Щото и аз съм виждал и двете и няма нужда да ми казват. :-)
Виж, ако имаш измервания, напиши.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2011, 23:24       Заглавие:  
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2010, 16:24
Мнения: 117
Не съм ги мерил но щом хващам разликата чисто визуално значи е значителна. Виждал съм СА 93 до СЛР 95 и има разлика, ако някой от колегите с наскоро взети калашници да кажат какъв е външния диаметър на техните, а аз утре ще проверя какъв е на СЛР. :-)

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCclqrmDAT2hztIURDy8VrGw - моят видеоканал за екипировка, оръжие и оцеляване така както аз го разбирам :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2011, 23:56       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
да така е :)
на АКМ са най-тънки, после на СЛР и новите калаши, на старите военни АК са нааай-дебели :)

но какво от това ?
сега за бенчрест ли говорим или за динамична стрелба :)



според мен .. всеки уважаван стрелец
трябва да има и от двете системи! и да ги владее и двете ;)
така правели .. топ инструкторите по света .. ни каза едно от нашите момчета

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2011, 01:01       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Каква е тази ловна карабина, с 30 заряден пълнител и сгъваем скелетен приклад? Сгъването надясно - това няма ли да затруднява работата с предпазителя и работата със затвора (напр.отдолу)?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2011, 01:46       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Absolut написа:
Каква е тази ловна карабина, с 30 заряден пълнител и сгъваем скелетен приклад? Сгъването надясно - това няма ли да затруднява работата с предпазителя и работата със затвора (напр.отдолу)?


defense_police/7,62sar-m4sf.htm ;)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2011, 01:59       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
arsenal-bg.com написа:
The 7.62x39 mm SAR-M4SF is a highly effective semi-automatic rifle designed for hunting and competition shooting...
...fed from a 30 round...magazine...
...Sighting range of the weapon is 500 m...
...The weapon has also an additional left fire selector lever...

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2011, 03:21       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Звяра написа:
А да приемем чисто хипотетично, че аз пък чисто визуално изпитвам отвръщение от АР-ката и не искам да имам нищо общо с нея щото смятам че е с редко недоклатен боеприпас и не би оцеляла и 1 час с мен на лов?


Можеш ли да дадеш повече подробности за оцеляването на АР-ката за лов? Какво ловуваш? Къса, лека, точна и идва дори и в калибър .308. Вярно е, че за африканско сафари (слон, бивол и лъв) не става, дори и за гризли или елк. Ама за средно голям дивеч е повече от удобна. Напоследък в САЩ АР-ката стана много популярна за лов и се купува масово.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2011, 06:12       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 24 Дек 2008, 20:12
Мнения: 849
Местоположение: София
Цитат:
За чий ти е на 15-20 метра оптика по засилено животно?



Що оптика бре ?Има си бьрзомерец за тая работа.Избор имаш от -до.....А и тук е прието да се бие не в движение дивеча а като е на място.От хуманна гледна точка според ,защото така може да си по сигурен в попадението си,като то е винаги в най-смьртоносната точка и се пука обикновено само ведньж.И горкото пада на място все едно са му резнали краката с лазер.Имам един другар,като му отида нагости ми пуска негови видеа на тема лов,от него сьм ги виждал тия работи ,аз не сьм ловец.Хилавия патрон за спорт си е екстра :wink:

_________________
As the TGO once said: "Shooting accuractly is meatless if you can't do it fast " ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2011, 11:13       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
cz 85,

в България сме още диваци .. ловува се на групов лов както в каменната ера :DD

и предимно горския дава команда - "Всичко коз" :DD

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2011, 12:02       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Цитат:
Ако взема нещо за състезание искам да става и за лов.



тва е малко като при всесезонните гуми :happy: :happy: :happy:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2011, 15:09       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Yank написа:
Звяра написа:
А да приемем чисто хипотетично, че аз пък чисто визуално изпитвам отвръщение от АР-ката и не искам да имам нищо общо с нея щото смятам че е с редко недоклатен боеприпас и не би оцеляла и 1 час с мен на лов?


Можеш ли да дадеш повече подробности за оцеляването на АР-ката за лов? Какво ловуваш? Къса, лека, точна и идва дори и в калибър .308. Вярно е, че за африканско сафари (слон, бивол и лъв) не става, дори и за гризли или елк. Ама за средно голям дивеч е повече от удобна. Напоследък в САЩ АР-ката стана много популярна за лов и се купува масово.


Всъщност я има в доста калибри, като за някои от тях е достатъчно само да имаш upper (затворната кутия, затвор и цев), пълнител и адаптор за него: 22lr, 9x19, 5.56/.223, 6.5, 6.8PPC, 7.62x39, .308 WIN и сигурно още няколко, които не съм виждал...
Да си призная колкото повече я опознавам, толкова повече я обиквам АРката, преди и аз си бях само фен на Калаша и по-убаво и точно немаше, ама пусто учение, отваря очи и опразва джебове :D :wink:

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2011, 17:58       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
kouzi написа:

.... ама пусто учение, отваря очи и опразва джебове :D :wink:


The difference between the men and the boys is the price of their TOYS.

:happy: :happy: :happy:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2011, 22:55       Заглавие:  Re: Нови ловни карабини от Арсанал
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Звяра написа:
Доста търсих са подобна тема, но така и не открих. Направи ми впечатление че в сайта на Арсенал са изкарали ловни полуавтоматични карабини различни от СЛР-ите дето изглеждат доста сгодни за състезания след известен тунинг. Проблема е, че никой не е виждал да се продават :??:

Става въпрос за тези

Изображение

ТТХ - http://www.arsenal-bg.com/defense_polic ... r-m12f.htm

Изображение

ТТХ - http://www.arsenal-bg.com/defense_polic ... ar-m9f.htm

А това просто е ултимативното ловно оръжие :D :D :D

Изображение

ТТХ - http://www.arsenal-bg.com/defense_polic ... r-m4sf.htm

На първите два модала са им направени поне външните тунинги - сгъваем приклад и компенсатор, и като гледам цевта си е на калашник, а не изтънените на СЛР - а. Предвид, това, че има вече една база като горните модели, дали не е момента да разработят и една чисто спортна за ИПСЦ карабина на базата на калаша съответно със вземане на мнение от трениращите този спорт за да стане едно състезателно оръжие на прилична цена. :wink:

Цялата гама "ловно" оръжие - http://www.arsenal-bg.com/hunting.htm :evil:

Ти сигурен ли си че на SLR - ра цевта е изтънена сравнение с тези на армейските.
Готов съм с теб веднага да се обзаложа, че на моят SLR цевта е по - дебела от на служебният ми АКС -47.
П.П. Ако се хванеш на бас веднага ще ти го докажа веднага с първото ми включване след твоя коментар във форума.

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer