logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 12:39




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2017, 03:10       Заглавие:  Тунинг на оръжието
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
Привет ,по молба на Yank и Ivo3 пускам тази тема , че да не спамим темата за релоудинга. :-) Нека това да е тема в която всеки да споделя какво е направил по оръжието си ,за да подобри работата му и своите резултати :-)

Пускам тук обещаните снимки на модифицирания дърт Аншуц . Ако иска някой модератор може да прехвърли някои от постовете от другата тема в тази, за да не се губи връзката.

1. Демонтаж на старата цев - по принцип излиза само с избиване , но тая не искаше да излезе толкова лесно та се наложи да я раздвижа леко със смазка и менгемето за цеви.

Изображение
Изображение

2. Цевта скъсена до 52см. и подготвена за нарязване на нов патронник . Голям зор беше понеже ми я нямаше планшайбата та се наложи да центрирам цевта с подложки от различни дебелини латун...но след около час успях да накарам стрелката на индикаторът да не мърда повече от стотна. Плаващият държач за райбера е задължителен инак патроникът няма да стане с размерът на райбера а най-вероятно или ще стане конусен , екстцентричен или ще се счупи скъпият райбер. Тук основният проблем се оказа разностенноста на цевта и многото нагласяне и центроване преди операцията...много помогнаха цанговите калибри които имам.


Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

3. Оформяне на присъединителен цилиндър на цевта

Изображение
Изображение

4. Цевната кутия с ново чело и вътрешен цилиндър

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

5 . оформяне на цанговият захват на цевта с цевната кутия

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
- 6 бр. закалени винтове

Изображение
Изображение
Изображение

7. Резба за тунерът и нова 11 градусова фаска.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

8 Тунерът -обикновено е отделен детайл , но аз реших да го направя да се движи директно върху цевта , затова основата му е от молибденов полиамид ...прецених , че ще върви стегнато и няма да вибрира по време на стрелба.Получи се доста измишльотин детайл :D

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Събрана пушка

Изображение
Изображение
Изображение

..и с приклада за клас "лек варминт"

Изображение
Изображение

..малко бединг

Изображение

Пушката като цяло стреля много добре , на няколко пъти е стигала до 249т. но така и не ми остана време да я настроя като хората , патроните в този тип стрелба са голям проблем .Също така ми се струва че тунерът стана по-тежък от колкото трябва и минава през "сладката точка" прекалено бързо за да я хвана. Но както и да е ,туй е работа от преди 2 години , сега други проекти ме вълнуват и този прашасва от доста време. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2017, 08:06       Заглавие:  Re: Тунинг на оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Евала - голямо рязане е паднало! Благодарско за снимките. Много добър учебен материал за изучаване, за тези, които решават да строят или "оперират" пушките си.

По всичко изглежда, че оргиналната цев е просто набита в затворната кутия и евентуално е застопорена с някаква пин или болт.

Очудва ме завършека на цевта в края от към затворната кутия (конусчето). На оргиналната цев това не видях.

Представям си колко рязане и охлаждане е паднало на хоризонталния нарез на затворната кутия.

Много ми е интересно как си настроил the head space, т.е. болта да вкара патрона до положение последния да "напълни" патроника. Може би си взел размера на сглобката от оргиналната цев.

Никога не бих си помислил, че тази дебела цев с толкова слаби патрони, може да създаде хармоници за да имат нужда от тунинг (аз бих го нарекъл дампер заради ролята му).

Не видях и така наречения recoil stop (както в по-големите калибри). Може би щото отката почти го няма и се обезличава от теглото на пушката.

И последно за .22 патроните всички казват, че с тях не можеш да предвидиш нищо. Може би и за това имаш трудности да намериш "сладката точка" Тези 249 точки на каква дистанция си ги направил?

Последно - засърбя ме ръката да разгледам по-подробно и моя Аншуц 64.

SSG отново благодаря за поместения материал. Предполагам, че си доста зает и може би не ти се занимава с нас любопитните, но ти самия ни закачи с твоите 2 стотинки :-) . Не бързай с коментарите (времето е пари). Само когато имаш време. Пък и може би любопитните съфорумци да те засипят с още въпроси.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2017, 09:39       Заглавие:  Re: Тунинг на оръжието
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Окт 2012, 15:52
Мнения: 504
:tu:

_________________
Юлиан Иванов,
IPSC Alias - MCCLAIN


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Мар 2017, 11:19       Заглавие:  Re: Тунинг на оръжието
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Яну 2011, 22:41
Мнения: 209
:tu:

_________________
Практиката не прави стрелеца перфектен. Перфектната практика го прави перфектен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer