logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 11:36




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 109 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2018, 20:42       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
old_hunter написа:
...не само Аспирина има какво да каже, повярвай ми. Но мнозина като мен вече са се отказали, други са на път да го сторят. Причината? Проста е причината и тя е, че по установените /неписани/ правила, тук един говори, останалите трябва или да са съгласни и да славословят, или да си мълчат и да се учат. Ако не го правят - постовете в коша!
...
Абсолютно безпредметно е да се изразява становище, различно от това на Главния оръжейник...
Такаааа, повече от 24 часа главният оръжейник мълчи засрамен в ъгъла, свел виновно поглед и си гледа върховете на обувките - предполагам е в шок от това колко назад е с материала...

Защо обаче и другите знаещи млъкнаха?

Затова се присъединявам към молбата на Бомбардировача:
b5202s написа:
Та моля Аспирина и другите, които имат какво да кажат да не си мълчат.


Освен това (макар и да не съм модератор на този раздел) отворих скрития раздел с изтрити мнения и не видях такова от тази тема, та за какъв кош за инакомислещите става дума не разбрах. Триене нямаше и след острото и съвсем на място влизане на IvoIII по-горе.

Друго обаче виждам аз, и това много ме натъжава: влиза някой, пише, обяснява, публикува снимки, видеа... А след него влиза някой друг и с 2 изречения от сорта: "Охооо, колко си зле, малееееее, няма смисъл и да ти се обяснява даже" и "Пък да знаете аз колко много знам, ама нищо няма да споделя с вас, нА - пукайте се от яд!" - и го забива като пирон в кисело мляко. За мене от това по-прогонващо няма.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2018, 22:18       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2013, 07:39
Мнения: 956
Според мен, не трябва да се трие, въобще, за да е ясно, кой, кой е, когато има спор е редно да се чуят всички страни, на знаещи и незнаещи, не си мислете, че не е ясно, кой от кои е, и в началото да има заблуда, те нещата се изясняват за някои, за други винаги си остават загадка..... :D
Когато някой, се занимава с материята професионално, вероятността да е на ясно с нещата, е много по-голяма от колкото някой, който я упражнява като хоби, има и изключения, но те само потвърждават правилото. Има различни виждания, и при професионалистите и за това е интересно..... така след време разбираш кой да четеш, и кой да прескачаш..... :D
Според мен, човек като е на ясно, че може и знае, трябва да гледа с насмешка, опити за несъстоятелни оценки или провокации, просто трябва да помага на търсещите и искащите да научат нещо, а те ще се ориентират, как стоят нещата..... :tu:
В края на краищата, такъв е живота, едни, нещата ще ги разберат веднага, други след време, а трети никога няма да ги разберат..... :P


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2018, 23:00       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
todor_gps написа:
Според мен, не трябва да се трие, въобще, за да е ясно, кой, кой е, когато има спор е редно да се чуят всички страни, на знаещи и незнаещи, не си мислете, че не е ясно, кой от кои е, и в началото да има заблуда, те нещата се изясняват за някои, за други винаги си остават загадка..... :D
Когато някой, се занимава с материята професионално, вероятността да е на ясно с нещата, е много по-голяма от колкото някой, който я упражнява като хоби, има и изключения, но те само потвърждават правилото. Има различни виждания, и при професионалистите и за това е интересно..... така след време разбираш кой да четеш, и кой да прескачаш..... :D
Според мен, човек като е на ясно, че може и знае, трябва да гледа с насмешка, опити за несъстоятелни оценки или провокации, просто трябва да помага на търсещите и искащите да научат нещо, а те ще се ориентират, как стоят нещата..... :tu:
В края на краищата, такъв е живота, едни, нещата ще ги разберат веднага, други след време, а трети никога няма да ги разберат..... :P


а сега си прочети какво си написал, и обясни ни каква е връзката с заглавието на темата ?



колега е направим нещо, купил нещо .. и го споделя, показва ни нещо полезно, интересно, отделил е време, сили да снима, да пише (не само тази тема)
други .. вместо да покажат и те какво са направили .. почват да хейтват (все едно за това живеят)

има различни хора .. едни се борят много за победа, за да защитят тезата си .. такива са си по природа, а не че не приемат казаното на другите
други .. смотолевят някаква обяснение, и край .. това е, повече не искат да участват в дискусия
трети .. като не могат нищо да кажат технически .. почват злобно да нападат личностите и според долната им природа да си въобразяват че всички постъпват както те

объркали сте форума ..

ПП: и това мое съобщение ще иде в коша (няма връзка с темата)
заради е такива отклонения .. се размива техническата цел и идея на темата и форумите

вече си мисля че .. това се прави умишлено, за да се омаловажи труда на някой който е намерил време да сподели труда си и опита - бил той технически или стрелкови

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2018, 23:16       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
todor_gps написа:
В края на краищата, такъв е живота, едни, нещата ще ги разберат веднага, други след време, а трети никога няма да ги разберат.....


За съжаление, така е!
Много съм огорчен, ама както казва Иво 3, това не е "Искрено и лично".
Мислех да го премълча, защото не искам да падам и аз на такова ниво, но не мога да го сдържам в себе си.
Днес се обадих в Сако. Влязох им в сайта. Там на "Мануфакчъринг " има един телефон (на 200 мисля завършваше).
Помолих да говоря на немски и веднага ме превключиха на друг човек. Обясних им, че се интересувам от технологията на изработка на патронниците на Тикка .308. Той ми отговори, че всякакви въпроси, касаещи технологии и инструменти са конфиденциални и това, което е нужно да знам, е качено на сайта им. Казах на мъжа отсреща, че са дали информация на мой приятел преди два дни, но не е могъл добре да ми обясни. Мъжът ми отговори, че това е невъзможно и такава информация не може да се даде по телефон. Каза ми също, че след като съм от България, за въпроси относно продуктите им, да се обръщам към ....Съплайс (вероятно фирмата на ВИП, но това не е важно), пожела ми приятен ден и разговорът приключи за 52 сек. Не стана дума за никакви дядовци, потомци, революции и так далее!
Та представете си, как се чувствам сега и докъде може да стигне човек, в амбицията си.
Не знам с какво го дразня, не ме и интересува вече. Особено след такава постъпка.

Мислех да публикувам утъпкването на цевта, омедняването след първи изстрел, втори и т.н.
Наистина ли след утъпкване намалява отлагането на мед или е по-скоро мит. Каква е групираността в началото и след утъпкване. Тенденцията при първи изстрел след чистене и до колко е постоянна и може да се разчита на нея за прогнозиране на попадението и други интересни въпроси, на по-голямата част от които имам вече отговори, илюстрирани със снимки и видео.
Но тази хейтърска атака ме отказа от тази идея и ще запазя този интересен труд за себе си.
А на вас, не ми се сърдете, оставям в темата да ви ги обяснят Кольов и Олд Хънтъра, със снимки и картинки и чат/пат "телефонни" обаждания до Сако или зад Голямата вода, защото
Aspirin написа:
Много добре съм запознат с пройзводството на 3 ма фамозни фирми

Още повече, че твърдяха че много имало какво да кажат, ама видиш ли, не им давали думата!
Поздрави от
Aspirin написа:
Меката на оръжейното изкуство в България
!

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


Последна промяна buffalo_gt на 26 Юли 2018, 03:09, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2018, 23:56       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
buffalo_gt написа:
Днес се обадих в Сако. Влязох им в сайта. Там на "Манифакчъринг " има един телефон (на 200 мисля завършваше).Помолих да говоря на немски и веднага ме превключиха на друг човек. Обясних им, че се интересувам от технологията на изработка на патронниците на Тикка .308. Той ми отговори, че всякакви въпроси, касаещи технологии и инструменти са конфендициални и това, което е нужно да знам, е качено на сайта йм. Казах на мъжа отсреща, че са дали информация на мой приятел преди два дни, но не е могъл добре да ми обясни. Мъжът ми отговори, че това е невъзможно и такава информация не може да се даде по телефон.

И на мен ми мина същото през акъла - че е резонно тези неща да бъдат конфиденциални/ секретни. Но си рекох да не се обаждам като цинкова кофа след камбана, може човекът да е работил там или да черпи инфо от извора - това няма как да го знаем. Иначе техническата част на темата ми е изключително интересна/ полезна… предполагам същото важи и за доста други.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2018, 09:25       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 11:12
Мнения: 1617
[quote="buffalo_gt"]
Много съм огорчен, ама както казва Иво 3, това не е "Искрено и лично".

Но тази хейтърска атака ме отказа от тази идея и ще запазя този интересен труд за себе си.


Жоро, не задържай обиди и неприятни емоции, това води единствено до болести. Каквото в душата-това е и в тялото !
Продължавай да работиш и твориш, вярвай ми - има кой да цени твоята работа...по-скоро кои да го правят.А те не са малко. Добрите майстори си личат, а ти определено си сред тях !

Бъди здрав и силно се надявам да споделиш с нас това за което си се отказал.Ще бъде много полезна информация за всички, интересуващи се от темата.

_________________
Емил Ефтимов-СК"Динамик армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2018, 19:34       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Цитат:

и стъпка на нарезите 1:787, при обявена заводска 1:8

Не забравяй че има допуски - инструмент нов, инструмент износване, стомана. Много рядко може да видиш точно 1:8.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2018, 22:02       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Borislav написа:
Не забравяй че има допуски - инструмент нов, инструмент износване, стомана. Много рядко може да видиш точно 1:8.

:tu:
Има приплъзване на инструмента за дорниране и затова стъпката му се прави малко по-малка от желаната на цевта.
Резултатът, както и ти казваш, е прогнозируем, но не абсолютно точно. Това, разбира се, не е от никакво значение за качествата на цевта, стига да е в разумни граници - примерно 1/2".

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юли 2018, 10:08       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Borislav написа:
Не забравяй че има допуски - инструмент нов, инструмент износване, стомана. Много рядко може да видиш точно 1:8.

Основната ми цел беше да покажа, че машината може много точно да измери стъпката на нарезите на КОНКРЕТНА цев и отклонението от номиналната такава. Иначе не мисля, че това отклонение ще води до някакви последици при стрелбата!
Освен това, много стрелци не знаят в действителност каква е дори номиналната стъпка на оръжията им, за да подберат проектил с подходяща маса. Те вина нямат, защото и някои производители никъде не споменават тези данни.
Такъв е случая с Бенели АРГО в .308 Win. например. При този калибър, възможният диапазон от стъпки е голям. Колко е обаче стъпката на конкретния модел, никъде не намерих.

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юли 2018, 17:36       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
buffalo_gt написа:
Borislav написа:
Не забравяй че има допуски - инструмент нов, инструмент износване, стомана. Много рядко може да видиш точно 1:8.

Основната ми цел беше да покажа, че машината може много точно да измери стъпката на нарезите на КОНКРЕТНА цев и отклонението от номиналната такава. Иначе не мисля, че това отклонение ще води до някакви последици при стрелбата!
Освен това, много стрелци не знаят в действителност каква е дори номиналната стъпка на оръжията им, за да подберат проектил с подходяща маса. Те вина нямат, защото и някои производители никъде не споменават тези данни.
Такъв е случая с Бенели АРГО в .308 Win. например. При този калибър, възможният диапазон от стъпки е голям. Колко е обаче стъпката на конкретния модел, никъде не намерих.

По-лесно е да изпробваш 4-5 различни куршуми :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юли 2018, 19:13       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
buffalo_gt написа:
Стъпката се измерва по следния начин:
1. Огледалото на бороскопа се завърта така, че кое да е от полетата да пресича диагонално екрана (точно през средата).
2. Нулират се скалите на ъгломера (синия диск с белите цифри) и скалата на дълбокомера.
3. Придвижва се бороскопът, посредством плъзгача си, по паралелите, като се следи полето на екрана, докато дискът на ъгломера се завърти на 360 градуса и в това положение полето отново да преминава през средата на екрана.
4. Стъпката се отчита по нониуса на дълбокомера.

Стъпката се отчита в милиметри, но ако се раздели на 25,4 се получава в инчове.
Методът е безконтактен и поради това е много точен (няма приплъзване). Освен това, тъй като ъгломерът е разграфен през 10 градуса, позволява да се измерва стъпката и на много къси револверни и пистолетни цеви, на които нарезите не правят цял оборот в цевта. Примерно, при револвер с кал. .357Mag., със стъпка 1/16", минималната дължина на цевта, позволяваща да се определи стъпката е 12 мм!
Поради голямото увеличение на уреда, диаметърът на видимата площ на екрана в действителност е много малък и дори тенденциозно да се опита човек да постави накриво полето спрямо диагонала, грешката при определяне на стъпката, която би се получила, както видяха с очите си Бързилов и Владо Пеев, е не по-голяма от 1 мм.(0,04").

Защо не се свържеш с Brownells да видиш дали ще има пазар. Би било прекрасно ако е на Gun Show.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2018, 12:29       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Тази тема предстои да се подреди, раздели, разчисти.

Имате 24 часа .. който иска да си запазва безценните мнения.
ако искате отворете си нови теми по смисъл, записвайте си ги или каквото решите ..
но всичко което не е свързано с заглавието - ще бъде разделено или изтрито

ПП: което има някакъв логически смисъл и връзка - разделено, всичко друго - изтрито.

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Авг 2018, 19:39       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 14 Авг 2006, 13:02
Мнения: 671
Жоро, тъй като си човек, който отдавна е доказал, че не думите, а делата са важни и показателни, вярвам, че аз няма да съм единствения благодарен да споделяш и занапред твоите практически изследвания и знания. Ти винаги си поставял нещата на сериозна основа и това се вижда от перфектната ти работа. И нека тази тема да бъде място, от което повечето четящи да черпим вода от извора. Нека има повече такива извори, защото повечето сериозни хора тук се занимават задълбочено с разискваните теми, но малко са тези, които споделят наученото. Нека споделената практика, а не голата теория, да доказва истината зад различните тези на знаещите и можещите тук.

_________________
Гено Андреев
СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Авг 2018, 15:11       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
iterziev написа:
Както обещах направих снимки току що на цевта.
Бас хващам , че е същия майстор - пълен л.йнар !
Просто същия подпис...
Да ме извинява ако съм сгрешил ама едва ли. Само "Шамански" може да покаже така "компетентността" си. Чудя се за бой ли е, за е.ане ли е...

Мале ужас. + кадрото от Топалов.
Язе да питам що на сумнителни мастори си давате играчките да ги предобряват.... Боже тези на пръсксчки са ги сделали.
Да ти купува пушка или да става плейт

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Авг 2018, 20:14       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 06 Сеп 2008, 22:39
Мнения: 71
tconiotconev написа:
Мале ужас. + кадрото от Топалов.
Язе да питам що на сумнителни мастори си давате играчките да ги предобряват.... Боже тези на пръсксчки са ги сделали.
Да ти купува пушка или да става плейт

Кой това?
В темата на няколко пъти се спряга моето име, но държа да те уверя, че , въпреки внушенията на Иван Терзиев, нямам никакво отношение към цевите от тези фотосесии.
Неговото мнение ми е безразлично- има си някакви комплекси младежът, избива си ги, обаче съм разочарован от поведението на Георги Топалов. Няма нищо лошо да впечатляваш клиентите си, както намериш за добре, но да го правиш на гърба на хора от бранша, ами не е гут.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 109 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer