logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 23:11




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 260 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2018, 15:14       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
9mm написа:
Хубаво би било тези които провеждат тези курсове да обучават и други основни неща като мерките за безопасност


Абсолютно. Това не го коментирам, така ръкомахаше с пръст на спусъка. Викам му това ако го направиш на изпита си скъсан от раз.

А дали инструкторите четат сигурно не. Но имат познати, приятели които четат. Все някаква обратна връзка има. Просто от километър си личи когато едни пари са просто взети, макар че на писмения тест има 0 наказателни точки значи теоретичната подготовка е ОК.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2018, 18:21       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
b5202s написа:
9mm написа:
Хубаво би било тези които провеждат тези курсове да обучават и други основни неща като мерките за безопасност


Абсолютно. Това не го коментирам, така ръкомахаше с пръст на спусъка. Викам му това ако го направиш на изпита си скъсан от раз.

А дали инструкторите четат сигурно не. Но имат познати, приятели които четат. Все някаква обратна връзка има.....


и благодарим за което :tu:

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2018, 19:25       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Инструкторите където водите курсовете, не мога да повярвам, че оставате всеки да си стреля как си иска.

Виж сега, мен... това навсякъде, дори и в Америка си е просто индустрия/ бизнес. Потърси в "Гугъла" снимки от курсовете на утвърден американски инструктор като Роб Пинкъс примерно... и ще видиш десет различни човека с десет различни стойки и хвата. Та, плащаш си $400 долара за двудневен клас с някой "гуру"... НО, ако не можеш да си хванеш правилно пищова - КПД-то от всичко това ще ти е изключително ниско.

В началото на темата споделих личното си виждане, че за да наработиш една що годе прилична техника... ти е нужна една година технологично време. Ти поне вече имаш някакъв поглед върху тези неща... и сам можеш да прецениш/ осмислиш... какво ще научиш за два дни, ако нямаш наработените базови неща... ако пък имаш и грешки за чистене - ти остава единствено приятното прекарано време и надишването с барутни газове.

Другото... 1-2 инструктора и 10-15 човека строени в една редица :punch: ; и на кой по-напред да покажеш/ обясниш/ коригираш?! Като за индустрията това не е важно... важно е инструкторът да гушне $5К в зелено за два дни... и утре да пътува към друг град.

Що се касае до Бг-то... преди години предложих тия, де се именуваме и работим като инструктори по стрелба... да минаваме едни доста по-сложни изпитни стрелкови тестове... но като зейнаха насреща едни усти... и реших, че просто няма смисъл. Впрочем, според някои други слънца... това ми било лична тема за хвалби и какво ли още не. Като за да не псувам някой и да не стават нещата по-сероиозни... избягвам вече дори да ги коментирам тези неща публично.

Отделно от това... нещо нямам нерви да се занимавам с несериозни хора и такива, които все още търсят себе си. Щото така и така ги върша засега тези неща почти за без пари... ми се иска да остане нещо зад мене... именно затова толкоз се радвам на тебе и на Роткод. И те така... хайде, че стана много дълго.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2018, 08:25       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ubboto написа:
затова толкоз се радвам на тебе и на Роткод.


Rotcode is a beast :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2018, 20:10       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Днес поради проблеми с тока се наложи да стреляме в сумрак доста различно стреляне, като не си виждаш мерните прибори и пищова сама силуета на мишена.

Смятам че определено си струва да се повтори. Най-готиното беше чи си уцелихме мишените :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2018, 20:27       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
b5202s написа:
Смятам че определено си струва да се повтори. Най-готиното беше чи си уцелихме мишените :armed:


Едно малко потвърждение на съветите на Rob Latham - Aiming is useless. :-) :-) :-)

https://www.youtube.com/watch?v=li0rGtXh23I

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2018, 21:41       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Yank написа:
Едно малко потвърждение на съветите на Rob Latham - Aiming is useless.

Може би единствената личност от американските инструктори, към която изпитвам органическа непоносимост… отделно от това, въобще… ама въобще не ми допада като инструктор. С един друг "гуру", Роб Пинкъс… са почнали да плискат заедно легена… и трагедията е пълна!

Както и да е... мантрата "aiming is useless" зависи от твоите възможности, големината на целта и разстоянието до целта. На аварийно/ почти никакво осветление… всички вкарвахме единички и дублети на 12 метра от скрито носене по мишена № 4. После дойде тока, и аз лично свърших с единички за време от скрито носене по 2 инчовото кръгче/ 5 см диаметър... на 10 метра. Та, ще уцелиш двуинчовото кръгче на 10 метра без да се мериш... на Мукавей! Като това е само една от поредицата глупости на Роб Ледъм… и да е бил навремето шампион... сега... дали от критическа или от нещо друго... центровката му е избягала брутално.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2018, 03:23       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
и да е бил навремето шампион... сега... дали от критическа или от нещо друго... центровката му е избягала брутално.


:-) :-) :-) Майтапя се бе Убо. Затова сложих и усмивки. Знам че ще се обадиш с ред негативи. Няколко точки за aiming is useless. Роб е наистина в напреднали години, и съм го гледал с години на стрелбищата. Стреля все още като картечница и не пропуска. Характера му е точно за любим учител. Има една тълпа от млади стрелци след него, които от време на време го бият с няколко стотни от секундата. И предполагам, че стрелят по един и същи начин (като автоматини оръжия). За някои и за него може би тази, аз я наричам "усет система", да работи много добре. Все пак допускам, че няколкото дузини шампионски титли, ги завоювал по тая система.

Едно малко отклонение от пистолета. Навремето жена ми аз взимахме уроци за спортна стрелба (глинени чинийки) от един Брит, който е много добре известен в този спорт. Неговите основни цели беше да ни научи - оръжието да се монтира по един и същи начин на бузата и рамото и да се фокусираш на летенето на паничката. От тама нататък да работиш с предимно с краката и тялото - "усет система". И част от уроците включваше да следим паничката с протегната ръка и показалец (почти както и Роб го казва във видеото). И ако си ходил да биеш фазани или други пернати дето изригват внезапно като вулкан тази система ти осигурява софрата.

И разбира се не всеки има този магически "усет". Приятел ми дойде на гости и отодохме да стреляме (състезавахме за една пуйка :-) - Thanksgiving). Избра си една пушка о нашите, която по всички правила не беше за него. Той е грамаден мъж а пушката беше със скъсен приклад за крехка жена. Изби ни всичките. Дори местните гурута се уплашиха, че идва да живее около нас и тяхния "топ гън" статус ще изчезне.

При пистолет например, ако ваденето на пистолета ти от кобура е обработено до съвършенство (mechanical memory), не би трябвало да имаш разлики във времето до първия изстрел.

С други думи развитата механична памет (т.е. да не мислиш, а да го караш по усет и да не откриваш всеки път как и колко) е значителен фактор за отлично изпълнение.

Та така. Всеки с адета си. :DD

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2018, 08:13       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Yank написа:
При пистолет например, ако ваденето на пистолета ти от кобура е обработено до съвършенство (mechanical memory), не би трябвало да имаш разлики във времето до първия изстрел.

Бързината на стрелянето, без да се жертва точността... зависи от:
- разстоянието до целта;
- размера на целта;
- уменията на стрелеца;
- оръжието на стрелеца;
- ПФ-то на боеприпасите.

Ако на 7 ярда целиш цяла ИДПА мишена... да, можеш да минеш въобще без мерене. Майстори като Гейб Уайт и "А-зоната целят на 7 ярда без да се целят. Но, по двуинчовото кръгче на 7 ярда... и машина като Гейб Уайт се бави, за да се прицели. Като и на него невинаги му влиза в дублета. Ха сега сложи същото двуинчово кръгче на 10 метра... и се пробвай да вкараш в него попадение по интуиция... сложна работа!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2018, 14:34       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Днес на обед пробвах това дето говорихме в Неделя.

Не мога да заключа рамото и на бърза стрелба ме бута целия сега бяга само на горе ама то си стига. Но в интерес на истината попаденията почнаха да се събират. Обаче 10 изстрела за 2.5s няма как да стане. Така като гледам 10 за 5s ще ми е добро супер яко постижение.

Ето снимки дублети и 5-ци 15-20 м. Някой дублети са добри обаче много зависи от скоростта. Ако пистолета св връща сам тука не е така.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2018, 22:12       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Не мога да заключа рамото и на бърза стрелба ме бута целия сега бяга само на горе ама то си стига.

Не че не можеш, а не искаш. И това в крайна сметка ще се получи. :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юни 2018, 20:50       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
b5202s написа:
Но в интерес на истината попаденията почнаха да се събират. Обаче 10 изстрела за 2.5s няма как да стане. Така като гледам 10 за 5s ще ми е добро супер яко постижение.


Гледам, че от политиците може би само ти и Геле сте активно стрелящи. :tu:
Много помага да се чувстваш добре.
Време е да почнеш релоудинг :-)

Have a wonderful shooting weekend

PS Aз стрелям мач на 1000 ярда утре

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юни 2018, 22:15       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
"Aз стрелям мач на 1000 ярда утре" успех :tu:

При 50 ст за 7.62 и 80 ст за 223. Релоад има смисъл, ако си разбирач или спортист, а аз не съм.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юни 2018, 21:12       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Yank написа:
Няколко точки за aiming is useless.

Да, ако не работиш правилно със спусъка, не aiming-а, а всичко останало ти е USELESS!!! Мнение на човек, който хем стреля… хем ги и разбира нещата:
Цитат:
Не ставай консерва. Не си такъв човек. На бързомерите проблемът е големина и паралакс. Въпрос на време е да се решат технически. И нататък си избутва старото. Една светеща точка, автоматично докарваща яркост е пъти по-удобна от три неща, дето трябва да ги гласиш. И от опит. Денем зелената точка се намира мигновено без значение от сила на осветление и слънце. За вечерна или нощна червеното и за предпочитане. Без значение от яркоста на точката и фоновото осветление с червения цвят не губиш останалите контури. Със зеления леко заминават. А на дневна светлина червеното се намира една идея по-бавно от зеленото. Нюанси. Инак до 6-7 метра с механични не виждам разлика. Но нещата се променят. Изкарат ли читави бързомерци без паралакс кой знае. Сега като го наглася на 25 м за 6-7 м трябва да сложа точката 10-на см над мястото, което искам да ударя. И с разните адаптери и боброви опашки става още по-зле. Само издълбан слайд. Точка на нивото на стандартните мерни прибори.

В последно време тренирам по двуинчовото кръгче /с диаметър от 5 сантиметра/ на 10 метра. Десет изстрела от скрито носене за време, като избяга ли ми попадението с повече от половин сантиметър от очертанията на кръгчето - проблемът произлиза изцяло от работата със спусъка. На 7 ярда /6,40 метра/ гоня дублет по същото кръгче за 2,5 секунди от скрито носене. В първите опити съм "off the mark" пак заради спускането, а не заради меренето:
https://www.facebook.com/chernaninja/vi ... 395822709/

Хвърлил съм ръкавицата на някой друг стрелец да ми свалят дублета по двуинчовото кръгче на 7 ярда под 2,40 секунди. И после пак ще си говорим за приложния смисъл от бързомерец на КНО за ежедневно носене. За протокола, кръг с диаметър от 5 сантиметра на 7 ярда се отнася като оценъчната зона на деветката на мишена №4, която е кръг с диаметър от 19,5 сантиметра... на 25 метра. И накъде/ за чий ти е повече с КНО?!

Перфектната подготовка за Bill Drill-а на Гейб Уайт от 25 ярда, както и за MEC теста на Майк Панаони. С други думи, напълно съгласен съм с казаното от Роб… че работата със спусъка ти е ключовият елемент от стрелянето, а не толкова меренето.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2018, 20:52       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 05 Апр 2017, 19:21
Мнения: 42
https://www.youtube.com/watch?v=Upxfo_jBrDE
https://www.youtube.com/watch?v=1_k4wYrx3Jo


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 260 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 14 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer