logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Дата и час: 16 Ное 2018, 20:54

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 221 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Ное 2018, 16:07       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

ubboto написа:
Това, което ми предложи колега... е да си направим между нас едно вътрешно състезание... като аз предлагам това да е така нареченият Mike Pannone's Marksmanship Evaluation Course of Fire:
https://pistol-forum.com/showthread.php ... se-of-Fire

Само да попитам това на пролет, като го стреляхме защо брояхме само 9 и 10? При положение, че тука броят и C зоната? Демек А и С зоната са ти зачети.

А аз днеска пуцам здраво и от 100 патрона има 1 7-ца и 7 8-ци и като мъча триплети и като влезне някоя 8-ца и дивея и пробвам 5-чки на 5 метра да ми влизат само 10-ки и те все 9-ки на границата и се дразня.
И като видях как ги е разхвърлил по мишената и после вика имам само 2 D.

П.С.
Всичкото стреляне е с таймер да не реши някой че си играя на прецизна.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Сподели темата във Facebook

Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Ное 2018, 20:13       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

b5202s написа:
Само да попитам това на пролет, като го стреляхме защо брояхме само 9 и 10? При положение, че тука броят и C зоната? Демек А и С зоната са ти зачети.

Щото съм гад/ комплексар… и да мога само аз да мина дрила. :joke: Иначе, ето ти го USPSA MINOR оценяването:
Цитат:
The commonly-used paper Metric Target is divided into scoring zones of A, B, C, and D. An A Zone hit with either PF is five points. A Major hit in B or C Zones scores four points, but only three for Minor. Major calibers score two points for a D Zone, while Minor gets only one point.

А - 5 точки;
В - 3 точки;
С - 1 точки.

А за да минеш курса, ти трябват 150 точки минимум.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2018, 14:37       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Абе оценяването е 5 точки за А/C зоната -10 за miss и процедура. Общо 40 патрона 200 точки 160 да минеш. Демек 4 miss-а и това е.

Обаче пък какъв дублет направих днес.

Прикачени файлове:
Photo0194.jpg
Photo0194.jpg [ 281.68 KiB | Прегледано 511 пъти ]

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2018, 20:08       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

b5202s написа:

Сега, сериозно: понеже тогава нямахме под ръка стандартните USPSA мишени - за "А"-зона ползвахме оценъчната зона на деветката на мишена №-4 - кръг с диаметър от 19,5 сантиметра или малко по-малко от стандартния за американците кръг с диаметър от 8 инча.

Като сега, по стандартните мишени съм сигурен, че на всички ще е далеч по-лесно, след като малко или много вече сме си свършили прецизната работа по малките цели.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2018, 20:15       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

b5202s написа:
Обаче пък какъв дублет направих днес.

Ами, браво! Което мен ме радва в пъти повече, тъй като моето лично стреляне може да се види от всеки, но вече колко ме бива като ИНСТРУКТОР - показател/ критерий е именно ВАШЕТО стреляне и прогрес! А обективният критерий на прогреса се проверява чрез стрелковите СТАНДАРТИ като оценъчния курс на Майк Панони. А там - братята американци са го измислили!

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2018, 23:01       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

b5202s написа:
Абе оценяването е 5 точки за А/C зоната -10 за miss и процедура. Общо 40 патрона 200 точки 160 да минеш. Демек 4 miss-а и това е.

Не е така, мен! А и аз горе малко съм се объркал. Така че, отново:
А - 5 точки;
C - 3 точки;
D - 1 точка.

10 точки се вадят при:
- ПРОПУСК в мишената;
- ПРОЦЕДУРА /неправилна стартова позиция, объркване на последователността или броя на изстрелите/.

При "екстра шотове"/ допълнителни изстрели… заедно с наказанието от минус 10 точки, се вадят и съответния брой попадения от "А"- зоната.

"Хедшот", ако изрично не се търси такъв, се оценява като D... или с 1 точка.

Общият брой изстрели е 40 бр., а минималният сбор от точки - 150. Демек, с 25 "А"- зони х5 т. и 15 "D"- зони х1 т., пак минаваш. А ако изкарваш само в "C"- зоната х3 т., се класираш само с 17 "алфи", което вече трябва да можете да го правите и със затворени очи/ без да си гледате мерните прибори!

Виж, вече времената за топ нивата определено са си ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО! За един изстрел от скрито носене на 10 ярда/ 9,14 метра в "А"- зоната за 1,50 секунди и дублет за 1,70 секунди, примерно… малко или много си трябва майсторлък с пищов и кобур за ежедневно носене/ без всякаквите му там спортни измислици и изгъзици.

Но, мисля… че на този левъл на техниката… има доста мегдан ГАЗ ДА ДАВАМЕ! Но, в крайна сметка… пак и отново… ТАЙМЕРЪТ и попаденията в мишената имат последната дума по въпроса.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Ное 2018, 23:36       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Оценъчният курс на Майк Панони на 100% така, както си е по задание. Пищов: Глок 17 Ген.4 с фабричен спусък. Патронье: S&B фабрични. Скоринг: 176 точки. Времената: сега ме мързи да вадя по 0,25 секунди от всяко действие на скрито носене от това, което показва таймера:

Изводи: още сме далеч от Гранд Мастъри като Гейб Уайт, Майк Сийклендър и Майк Панони, но определно сме доста над средата при американските стрелци/ ранглистата го показва. Европейците в случая въобще не ги коментираме.

Смисъл: по този начин ИЗЛИЗАМЕ ОТ МАЗЕТО и ВЛИЗАМЕ В СВЕТОВНИЯ ЕФИР. Отделно от това, всичките тези упражнения/ оценъчни курсове… са много добро измислени от хора, които хем разбират да стрелят… хем и са я работили тази работа!

Та, докато се придържаме към СТАНДАРТИТЕ... няма опасност и ние да залетим по някоя глупост като спортна стрелба с боен пищов на 150 метра.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Ное 2018, 23:45       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Друо: на нещата, които досега СМЕ ГИ РАБОТИЛИ... а именно - единичка и дублет от кобур, Иво и Владо МЕ БИЯТ!!! Като от времената на Владо… 1,28 секунди за "А"- зона от скрито носене на 10 ярда/ 9,14 метра… и на Гейб Уайт ще му се запотят очилата. :DD Това, което пък не сме го още работили… ТАЙМЕРЪТ си показа, че наистина не сме го работили! И ни даде НАСОКАТА какво има да работим оттук нататък. Емо и двата пъти си направи 150- те точки, като си влезе като пич във всичките времена… а аз няма какво повече да добавя.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Ное 2018, 00:47       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Poseidon написа:
Геле...верно е...но какво е това заключени лакти? Да държиш ставата надолу или? Питах изрично Цоньо по Вибера преди две седмици и не разбрах, а обясни човека, че ако са заключени не е добре...в некои случаи.

При формиране на хвата, лакетната става се обръща ЛЕКО навън/ не прекалено… лактите респективно се отключват, за да:

- изиграят ролята на АМОРТИСЬОР. Ако изпънеш лактите докрай, всичките вибрации от отката ти влизат в ставата... затова добрите стрелци от едно време/ тогава масово се стреляше със заключени лакти... сега са на инжекции.

- да можеш да притиснеш ръцете една към друга. Изпъни ръцете докрай със заключени лакти, и натисни дланите си една към друга. Сега изкарай лактите навън, и пак натисни. В кой от случаите си в състояние да генерираш по-голяма СИЛА НА НАТИСК?!

А това се налага, щото при хвата ръцете освен че стискат, ами и притискат една към друга… леко напрежение в гръдните мускули трябва да има, казва Майк Сийклендър… като натискът ти е концентриран в ГОРНАТА ЗАДНА част на дръжката на пищова.

Иначе, хипотетично… като заключиш лактите… правиш една идея по дълга линията: око - мерник - мушка… като по-дългата мерна линия ти е плюс при стрелба с пищов на 100 метра, но това са ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ!!!

При темпово стреляне, целта е пищова/ респ. МЕРНАТА ЛИНИЯ да ти ходи/ бяга нагоре възможно най-малко. Щото колкото повече ти избяга, толкова повече време ще ти е нужно, за да я върнеш обратно. И, или ще стреляш точно, но бавно. Или бързо, но неточно. А нашата цел е да стреляме БЪРЗО И ТОЧНО!

Като цялата философия е в плътния хват и същевременно плавната работа със спусъка.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Ное 2018, 11:14       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

За мен вчерашното занимание беше важно защото:

1. Ясно отбелязва прогреса знаейки къде съм бил преди 1 година.
2. Ясно показва посоката, в която трябва да се върви през следващата година.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Ное 2018, 16:29       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

b5202s написа:
За мен вчерашното занимание беше важно защото:

1. Ясно отбелязва прогреса знаейки къде съм бил преди 1 година.
2. Ясно показва посоката, в която трябва да се върви през следващата година.

А за мен, че на практика се доказа тезата ми, че за заучване на базовата техника ти е нужна поне една година технологично време. Като оттук насетне, при наличието на една стабилна основа - вече можем да насочим вниманието си към доизчистването на детайлите.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 221 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15