logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 12:06




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 260 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 18  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Апр 2018, 19:18       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Моля за мнение:
Това "Хонгконгско карате" ли е или е реално?

Вероятно му е много малка/мека п..ружината???

Но си има възвратното действие...

Обаче той поставя само 2 в пълнителя - вроятно повече биха създали достатъчно съпротивление, за да не може да постигне този ефект?



P.S. откачих си лакътя без милиметър резултат :(
циркаджийска му работа...

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Апр 2018, 20:10       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Подобно видео съм гледал с един як пич, с гола глава, зареждаше по същия начин.
Как става, един Господ знае, ама си гърмеше момчето... :roll:

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Апр 2018, 20:12       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
MolonLabe написа:
циркаджийска му работа...

Точно! И за чий уй ти е тогава да се занимаваш и контузваш с циркаджийски неща?! Като бързо зареждане в колана/ кубинката, като измислени има даже още по-големи глупости:




Иначе това, което си постнал е интересно... но при условие, че не виждам ПРИЛОЖЕН СМИСЪЛ от цялата тази гимнастика, въобще не ме и интересува как го прави. Губи ли време с това движение - губи! Е, и?! При всички положения обаче, това не е стандартната възвратна пружина.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Апр 2018, 22:32       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Не е само възвратната пружина - и патронките са правени като за конкретното упражнение, както и пружината на пълнителя също е охлабена както е забелязал и задаващият въпроса.

Колкото до практическото приложение - ами ако ти е заета с нещо слабата ръка?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Апр 2018, 03:09       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Механиката на такова зареждане изисква единствено да се ускори блока назад с достатъчна скорост която при спиране да позволи на инерцията му да преодолее 8-9 кила пружина, колкото по-слаба е пружината, толкова по-лесно става. Аз стрелям от години 15 паунда пружина което е към 7 кила, тръгне ли блока назад, даже няма и толкова голямо значение колко патрона има в пълнителя, по-лесно става с празен пълнител но има предостатъчно клипове където това се прави със стандартни пружини и пълнител с повече от 2 патрона, доста го коментирахме на времето... Стандартна 17 паунда пружина, като я удари блока, презарежда пистолета без никакъв проблем ( с пълен с 10 патрона стандартен пълнител) ако се пусна в-у задната част на дръжката от грубо 1м-1м 30см, това означава, че с малко повече тренировки за такова специфично движение, не би трябвало да се преодоляват някакви огромни физически величини...
Иначе - да, тея клоунади са малко за другаде... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Апр 2018, 04:02       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
MolonLabe написа:
Това "Хонгконгско карате" ли е или е реално?

Доста го коментирахме това навремето.
Моите лични опити, ми докараха болки във всички възможни стави в десния горен крайник. Като резултат - при празен пистолет, без пълнител, успявах да докарам чуствителен удар на блока, след манипулациите, но без да почуствам удара му в задно положение. Със сложен празен пълнител, успях само един път да докарам ЗЗ. С бутафорен патрон, така и не успях да заредя. За себе си реших, че тренирането на подобна техника е излишно.
Имаше едно доста старо видео, от което тръгна дискусията, но не го намирам. За това пускам едно малко по-ново, където Ромеро показва обобщени резултати:

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Апр 2018, 08:43       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ubboto написа:
Предвид затвърденото ми лично верую, че за овладяване на една правилна и безопасна базова техника на стрелба с боен пистолет е нужна една година минимум - тренировъчният цикъл се предвижда да продължи една година, като всеки месец приоритетно ще се представя и отработва определен елемент от техниката.

От първото ми мнение в темата, като след близо половин година занимания - още не можем да стигнем до отработване на презареждането! А новите стандарти, които идват отвъд Голямата вода, са максимално изстискани от гледна точка на търсената комбинация между време и точност.


Примерно, от скрито носене на 10 ярда /9,14 метра/ в "А"-зоната на ИДПА мишена:
- един изстрел за 1,50 секунди;
- дублет за 1,70 секунди;
- изстрел, презареждане, изстрел от коляно за 3,40 секунди;
- дублет с една ръка за 2,50 секунди;
- шест изстрела/ Bill drill за 2,50 секунди и т.н.
https://pistol-forum.com/showthread.php ... se-of-Fire


Като за постигането на всичко това е нужно страшно много работа ПО СЪЩЕСТВО!!! И всякакви подобни фантасмагории единствено ти губят времето и разпиляват енергията, така нужни за работата по същество! Която ако не бъде свършена в нужния й обем и качество - на практика нищо не правим! Да, изкарваме си приятно, надишваме се с барутни газове... но моята идея за КПД-то на тренировките е доста по-различна. Още повече, че правилната техника на стреляне вече в огромната си част е унифицирана - тоест, мегдан за лично творчество почти няма, що се касае специално до ТЕХНИКАТА. А без една безопасна, правилна и изчистена техника на стреляне... по-нататък абсолютно нищо не правим! Като за пореден път се убеждавам, че е в пъти по-добре нещо, което не го правиш както трябва... въобще да не се захващаш да го вършиш! Освен ако идеята не ти е просто "психотерапия" - влизаш в тира, правиш 200-300 гилзи за норматив, и си тръгваш. Но всичко това не е предмет на тази тема.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2018, 11:05       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
ubboto написа:
...Задача за домашно: изстрел от кобур за време в 3х5 инчовата карта на 5 метра. Ще изпитвам!


Мастер, явно съм те разбрал буквално ;)

и го направих както се прави домашно - В ДОМАШНИ УСЛОВИЯ
и то с 43ка! Седи ми в ръката като малка макаричка.
Прикачени файлове:
dry fire G43 Apr 7.jpeg
dry fire G43 Apr 7.jpeg [ 137.66 KiB | Прегледано 8570 пъти ]


Тук сухото определено помага :)

Христос Воскресе!!!

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Апр 2018, 16:55       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Bill Drill 2

Цитат:
Range: 7yd
Target: standard IDPA target 8″ -0 zone
Start position: gun in holster, hands at sides
Rounds fired: 15
This is a new version of the classic Bill Drill developed by Bill Wilson with a goal toward working the draw and different numbers of shots on target. Scoring is standard Vickers with a half second penalty per point down.
There are five strings of fire, each for time:
Draw and fire 1 shot.
Draw and fire 2 shots.
Draw and fire 3 shots.
Draw and fire 4 shots.
Draw and fire 5 shots.
Bill Wilson suggests a 10-second total score as a goal.
http://pistol-training.com/drills/bill-drill-2


От скрито носене, ще е интересно и забавно да се види дали ще се включим в заветните 10 секунди. Финално упражнение в търсене на възможно най-добрата комбинация между бързина и точност, след което акцентът пада изцяло върху презареждането, F.A.S.T. - a и MEC курса на Майк Панони.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Апр 2018, 19:01       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Привет,

Хубаво упражнение, но на мен лично почва да ми се губи смисъла от това пилене на вече установените "стандарти"! Какъв е смисъла? Ако ще е състезаване защо да не е по провилата на IPSC ако ще е дефанзивна стрелба защо тогава да не е 5 секунди? Колкото по-бързо по-добре ама тогава защо изобщо ти е време. Нещо не мога да разбера кое как и защо така а не иначе.

Смисъла на F.A.S.T ми е ясен, смисъла да слезнеш под 5 секунди ми се губи а микро-фаста изобщо не го разбирам.


Последна промяна b5202s на 11 Апр 2018, 14:51, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Апр 2018, 19:38       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Хубаво упражнение, но на мен лично почва да ми се губи смисъла от това пилене на вече установените "стандарти"! Какъв е смисъла? Ако ще е състезаване защо да не е по провилата на IPSC ако ще е дефанзивна стрелба защо тогава да не е 5 секунди? Колкото по-бързо по-добре ама тогава защо изобщо ти е време. Нещо не мога да разбера кое как и защо така а не иначе.

Смисъла на F.A.S.T ми е ясен, смисъла да слезнеш под 5 секунди ми се губи а микро-фаста изобщо не го разбирам.

Привет! Стана ми малко тъпо от този твой пост, щото за половин година занимания на практика не съм успял да предам смисъла на нещата, които правя и проповядвам. От друга страна, нямам никакво намерение да променям същността и основната идея на тренировките си така, както те са били досега. За мен най-важното е развиването на стрелянето /което развитие се определя чрез стандартите в качеството им на обективни критерии/, а не толкова финансовата част. Съответно ми е точно през оная работа за капризите на клиентите/ обучаемите! Който вижда смисъл в това, което правим - продължаваме напред! На който почва нещо да му се губи смисъла/ идеята/ кефа - се ориентира към други тип занимания и обучители! Ами, това е.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Апр 2018, 20:26       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
"За мен най-важното е развиването на стрелянето /което развитие се определя чрез стандартите в качеството им на обективни критерии" - 10x

И през ум ни ми е минавало да давам акъл на когото и да е още по-малко на теб. Еле пък за неща които не разбирам.

Просто искам да кажа, че постигането на тези обективни критерии за мен е ако стане и когато стане това е.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Апр 2018, 20:39       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Просто искам да кажа, че постигането на тези обективни критерии за мен е ако стане и когато стане това е.

Ако не става, или обучителят не става... или ти нямаш желание/ не виждаш смисъл в това, което се прави. Да, като обучител продължавам да се уча/ усъвършенствам... като стрелец - също. Виж, ако ти не виждаш смисъл в това, което се прави... или нещо вече не те кефи... наистина няма смисъл да се мъчиш! Това принципно важи за всички и за всичко. Кеф ти да пробваш малко ИПСЦ, кеф ти стреляне чисто и просто като "recreational activity." На мен просто целите и идеите са ми други... и мисля и занапред да си се придържам към този тренд. А колкото повече трендове от гледна точка на инструктори, обучителска и тренировъчна дейност има в Бг-то... толкова по-добре за крайния потребител.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Апр 2018, 22:10       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Смисъла на F.A.S.T ми е ясен, смисъла да слезнеш под 5 секунди ми се губи.

F.A.S.T.- a ти е показател за нивото на базовата техника на стреляне, като дори само грешно/ паразитно движение да имаш - няма как да слезеш под заветните 5 секунди, при условие че стреляш упражнението на 100% така, както си е по задание.

Ако ще е ДЕФАНЗИВНА СТРЕЛБА, нужна ли ти е една правилна/ изчистена/ безопасна техника на стреляне за нея?! Ами, определено би ти била от полза, въпреки че не е панацея. А не е панацея, щото "дефанзивната стрелба" е едно много общо понятие. Ако са ти вдигнали мерника /ще те стреля наемник/, а ти си сам с КНО-то... и да стреляш, и да не стреляш - все тая! Ако си свърши наемникът работата - ще си умреш с оръжие в кобура. Другото е недостатъчно добра преценка от негова страна. Затова и застрашените ги пазят по няколко екипа от въоръжени и натренирани.

Ако ще говорим за деескларине на ситуация - тук всичко започва и завършва със закона! Както и къде/как и ЗАЩО точно така да се стреля/ или да не се стреля... пак от гледна точка на закона. Ако си потенциален обект на въоръжен грабеж/ отвличане... там на първо място ти стои тактиката.

Но за каквото и да иде реч, в случай че в тактиката ти влиза употреба на КНО:
- ти този пищов трябва да знаеш как правилно да го хванеш;
- как да дадеш един бръз и точен изстрел от скрито носене;
- как да дадеш поредица от бързи и точни изстрели по една/ повече от една цели;
- как да презаредиш;
- как да отстраниш засечка;
- как да стреляш от движение и т.н. и т.н.

Като именно всичките тези елементи от ТЕХНИКАТА НА СТРЕЛЯНЕ се проверяват чрез стандартите. Които са мислени от едни наистина знаещи и можещи стрелци. Като аз предпочитам да си стоя в сферата на бързото и точно стреляне, без да се отплесвам към дефанзивната стрелба като цяло. Именно затова слагам акцента върху стандартите. А вече на какъвто и курс/ семинар по дефанзивна стрелба впоследствие отидеш - това, че можеш правилно и безопасно да си боравиш с пищова - би ти било само и единствено от полза.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Апр 2018, 21:58       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Следващото предизвикателство...

Цитат:
Ran Tap-Rack Tactical Hateful 8 for the first time ever today while filming with Lucky Gunner Ammo.

8 yards, draw fire 4, reload 2, reload 2. 8 second time limit.

First run ever was a 79/80 in 9.56. Second run (pictured) was 73/80 in 7.97. This is waaaaaay more difficult than one would think and is immediately going to go into the training rotation.

Изображение


п.с. Тези са добри, кефят:
https://www.facebook.com/taprack.tactic ... f=mentions

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 260 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 18  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer