logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 14:08




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 260 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2018, 07:51       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Привет,

Хубаво упражнение, но на мен лично почва да ми се губи смисъла от това пилене на вече установените "стандарти"! Какъв е смисъла?

Пробвах вчера Бил Дрил 2 от скрито носене на 7 ярда или 6,40 метра по оценъчната зона на деветката на мишена №4, която е 19,5 сантиметра или 7,68 инча. По задание иначе се търси кръгче с диаметър от 8 инча или 20,3 сантиметра. И, преко сили 11 секунди от търсените 10 за цялостното изпълнение на упражнението! В подкрепа на споделеното по-назад в темата от мен, че най-новите стрелкови стандарти, които идват отвъд Голямата вода, са максимално изстискани откъм комбинация между време и точност. И без едно наистина добро ниво на техниката ти на стреляне - няма как да ги покриеш. А една безопасна, правилна и изчистена техника ти стои в основата на всичко смислено като тактика впоследствие. Ето това е смисълът!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2018, 15:34       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Така става, :tu:

Аз се притесних да не се състезавам нещо дори със себе си. Защото по-млад няма да стана. 2000 на курса за ловец направих 23/25 панички на едната стрелба после на изпита се изложих 4.50. А днес след над 400 патрона максимума ми е 15/25 и то като пропускам голямата кула.

Но от друга страна аз още обикновен Bill Drill не съм направил та има мегдан да го сваля под 2.5s


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2018, 20:55       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Но от друга страна аз още обикновен Bill Drill не съм направил та има мегдан да го сваля под 2.5s

Във форума на Браян Енос има доста добри мнения/ напътствия за правилното изпълнение на оригиналния Bill Drill :
http://forums.brianenos.com/topic/22826 ... rill-help/


Реално погледнато обаче, аз бих почнал с Bill Drill - 2, тъй като ако ти е бавен първият изстрел, примерно - дори всичко по-нататък да ти е перфектно изпълнено, пак трудно ще го свалиш под 2,20 сек. от скрито носене. Така че първо си се почва с един изстрел за време, после два, три... и чак тогава има смисъл да настъпваш шестте изстрела за време и точност. Което показва дали си държиш добре пищова и работиш правилно със спусъка, особено и ако сплитовете са ти под 0,20 сек.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2018, 12:55       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 07 Мар 2018, 17:09
Мнения: 8
Това беше много полезно, благодаря!



led лунички, led улично осветление, led панели, градинско осветление


Последна промяна optimeon на 14 Май 2018, 11:27, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Апр 2018, 00:39       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Фийдбек от днес: второ стреляне на Bill Drill - 2 от скрито носене - 10,22 сек., без наказателно време. Ще падне и под десет секунди, като за целта единичката, двойката и тройката на 7 ярда трябва да са ти в "А"-зоната за време под 2 секунди - което стои в основата на всякакво дефанзивно/ приложно/ спортно-динамично стреляне, ако се замислиш. Първи бръз и точен изстрел от кобур/ спийд машина - ти трябва сигурно навсякъде. А четворката и петтичката за време и точност/ групираност са ти показател за това, доколко правилно си държиш пищова и боравиш със спусъка - също базови елементи от техниката на стреляне.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Апр 2018, 10:10       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Напълно съм съгласен. Аз за мен си знам, че докато не направя Bill Drill-а под 3s още нямам базовата техника.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Апр 2018, 21:45       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Аз за мен си знам, че докато не направя Bill Drill-а под 3s още нямам базовата техника.

При оригиналния Bill Drill имаш два тънки и важни момента:
- бързо вадене, насочване на оръжието и стабилизиране на равната мушка в целта;
- правилна работа със спусъка и плътен хват, за да може сплитовете ти да се движат около 0,20 секунди/ плюс-минус 0,02 сек./ с група в 8 инчовото къргче/ USPSA "А"-зоната.

Като ако бавиш по някаква причина първия изстрел - кел файда от бързите сплитове и плътната група след това, пак ще си над 2,45 с времето от скрито носене. Затова на първо място ти идва отработването на първия бръз изстрел - под 1,65 секунди в 8-инчово кръгче/ USPSA "А"-зона на 7 ярда /6,40 метра/ от скрито носене. Без първи бръз и точен изстрел от кобур - нищо по-нататък не правим! Именно затова Bill Drill - 2 трябва да се стреля преди оригиналния Bill Drill. От единичка до петтичка ако не можеш да го бутнеш под 11 секунди, да мъчиш шест изстрела за време и точност си е само a waste of ammo , време и нерви. С други думи, от базовата техника никой не може да избяга.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Апр 2018, 23:00       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Може да се каже, че днес от втория опит все пак взехме скалпа на поредния стрелкови стандарт, идващ отвъд Голямата вода: "Бил Дрил -2" от скрито носене /носенето не е указано в заданието, така че по принцип това упражнения се стреля открито/ - 10,14 секунди с половин наказателна секунда вътре:




Изходните променливи са си същите: Глок 17 Ген.4 с фабричен спусък; фабрични патрони на S&B, PF > 140. Голямо благодарско на оператори, статистици... и на човека с таймера! Поради недоглеждане на нещата от моя страна /за което се извинявам/ се събрахме повече хора по едно време и на едно място. Но мисля, че все пак се получи интересно, забавно и полезно за всички.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Апр 2018, 23:45       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
И понеже това си е моя тема за самоизява/ самореклама, предоставена ми безплатно от собствениците/ модераторите на форума /голямо благодарско за което/... ми се иска да поразсъждавам малко върху развитието на стрелянето в Бг-то през последните 10-15 години.

Никога няма да забравя как през 2003-а или 2004-а си бях свалил от нета снимка на Дейвид Севини, гледах го на увеличена резолюция как си държи пищова и се опитвах и аз да го докарам на неговата стойка и хват, без каквато и да било идея кое, как, и най-вече защо именно така се прави и трябва да се прави! Като гледам стрелкови срещи отпреди 15 години - тези, които правят нещата както трябва... са единици.

Само 15 години по-късно, топлата вода вече е измислена, аргументирана и СТАНДАРТИЗИРАНА! Като само трябва да отвиеш кранчето на чешмата и да си я наточиш оттам. От стрелците от старата школа, някои с много труд и усилия успяха да изтрият старото, да приемат/ наработят новото - и отново са сред най-добрите! Има си обаче и немалко динозаври, които тъпо и упорито си натискат на това, което са ги учили преди 20 години... като с техниките от онова време неизбежно изглеждат като "Ну погоди" пред един съвременен стрелец на едва 1-2К изстрела на километража.

Като и мен ме плаши прогресът, който може да се види за половин година и едва 1-2К изстреляни патрона! Преди 10-15 години само... това в Бг-то беше невъзможно! От друга страна, и 100К патрона да изстреляш... ако не ги правиш нещата както трябва - може само и единствено по-зле да става! Никога няма да влезеш във високите нива на стандартите идващи отвъд Голямата вода!

А вече ако ще кажеш нещо против стандартите - преди това излизаш открито с име и лице; публично показваш как го правиш и какво можеш! Но такива звезди нещо хич не ми се вярва да се появат открито в публичното пространство. Така че си се придържайте към СТАНДАРТИТЕ - с тях няма как да сбъркате! А ако нещо не се прави както трябва - таймерът и попаденията веднага ще си го покажат. Още повече, че вече има обективни критерии в контекста на точно определени комбинации между бързина точност, които играят ролята на ОБЕКТИВЕН показател за нивото на техниката ти на стреляне.

А дали ще е спорт/ тактика/ дефанзивно стреляне и пр. - правилната техника на стреляне си е една и съща /с малки изключения при спортните пищови/. Демек, пищовът се държи правилно по един и същи начин навсякъде.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Апр 2018, 08:30       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Last Man Standing написа:
Ще си позволя да изложа скромното си мнение, като страничен наблюдател на изпълнението ти на F.A.S.T.: след вадене, изпъваш прекалено рязко ръцете напред и се получава леко сътресение в мерната линия, което забавя готовността за чисто прихващане на мишената.

Доста мисля в последно време за позитивите и негативите от всичко това: "Looks like you're hyper extending your elbows, then pausing to bring your sights back up on target before firing" - колко време се губи и какво се печели. За загубеното време - точен изстрел от скрито носене за 1,5 секунди в "А"-зоната за мен засега се ядва със стоков спусък и фабрични патрони. Позитивите - напълно стабилизирана мушка в целта, която ти позволява да натиснеш на сплитове под 0,20 секунди, без да се разваля групата. И докато на 7 ярда в "А"-зоната можеш да си позволиш да стреляш малко наизуст - от 10 ярда в същата малка цел ще ти е трудно!


А най-новите стандарти на бившата "зелена барета", Mike Pannone /ако някой се интересува кой е той и къде е работил/:
http://www.ctt-solutions.com/about/mike-pannone/

- се стрелят от 10 ярда /9,14 метра/. Stage 1 е един изстрел в "А"-зоната от скрито носене, а Stage 2 - дублет:
http://www.ctt-solutions.com/wp-content ... -Sheet.pdf


Като за единичката на 10 ярда се търси топ време от 1,50 секунди, а за дублета - 1,70 секунди . Което иде да рече, че на 10 ярда трябва да се стреля със същата бързина и точност като на 7 ярда /откъдето се стрелят "бил дриловете"/. Останалите упражнения от курса засега не ги коментираме, защото без бръз и точен първи изстрел - нищо по-нататък не правим. Както и да е, поне имаме от кого да гледаме... и по кого да се равняваме и съревноваваме:
https://www.dropbox.com/s/oug2de3htrcrj ... l.mov?dl=0

Именно затова споделих по-назад в темата, че топ нивата на най-новите стандарти са максимално изстискани с оглед на комбинацията между бързина и точност. Като дори и един елемент само от цялостната ти техника да не е изчистен както трябва - покриването им става от много трудно до невъзможно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Май 2018, 14:03       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 05 Май 2018, 13:51
Мнения: 5
Местоположение: Варна
Предложението актуално ли е?

_________________
Не трябва проблемите да ви тикат напред, а мечтите да ви водят. Дъглас Евърет


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Май 2018, 18:24       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
headshott написа:
Предложението актуално ли е?

Не. Групите засега са ми пълни. С нови групи от начинаещи започвам работа от началото на октомври.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Май 2018, 18:37       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Малко статични PSS тестове за идните тренировки - статични и ОТ ДВИЖЕНИЕ:




Статичните дрилове все някак си ще ги оправим. При същите упражнение от движение обаче, вече ще е забавно, щото отпуснатост, синхрон и всички останали "банални" неща трябва да са ти наработени на макс. Както е, супер е, че има майстори като Гейб Уайт, по който макар и дистанционно можем да се сравняваме и да продължаваме да се учим.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2018, 14:40       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Сори че пиша в тази тема, но имам забележка към обучаващите изключвам Гелето.

Близък на 67 г днес е минал изпита пред кос за КНО. В събота на вилата стреляхме с един въздушен blowback (затвора се връща и имитира откат) копие на Walther P99, като видях как държи пищова и ми стана лошо.

Инструкторите където водите курсовете, не мога да повярвам, че оставате всеки да си стреля как си иска. С едно 50 сачми горе долу нагласихме хвата и днес дядото е отличник PDT_Armataz_01_22

Вика „стреляхме с друг Макаров не с онзи от курса и с този беше по-лесно“ викам лесно защото ти показах как да си държиш пищова.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2018, 15:03       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Май 2008, 20:19
Мнения: 519
Местоположение: Pleven
Хубаво би било тези които провеждат тези курсове да обучават и други основни неща като мерките за безопасност, ама не го правят Много от тях дори не влизат в този форум и е просто бизнес. /Който действително иска да научи нещо си има курсове и семинари. По темата е писано много. (с това не искам да засегна тези които отделят време по-детайлно да запознават обучаемите като Делян от Герена - например)

_________________
Венцислав Б.Богданов
www.9mm.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 260 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer