logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:49




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Авг 2018, 17:02       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
На механика ли работиш или със някакво "стъкълце"?

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Авг 2018, 17:42       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
tojito написа:
На механика ли работиш или със някакво "стъкълце"?


На механика. Сложих и снимка от първото ми стреляне въобще нещо много се е отворила групата на 50 м за 400 патрона през цевта.

Та за стъкълцето съм последовател на убото – демек гола пушка без компенсатор дори.

Щом различавам черен квадрат 2x2 инча на 100 м не ми трябва стъкълце. Стрелям само по туй що виждам с очи.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Авг 2018, 20:28       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Съвети ако приемаш, имам няколко:
- залепвай всяка дупка с нещо, лепка за мишени и си надписвай групите отговре - иначе ще се бъркаш
- до 50м от ръка да се стреля е ОК, от там нататъка прав от ръка става по - тегаво - пробвай в началото по - бавно да стреляш
- сложи си компенсатор, хубав - само за проба. Имам 3 под ръка които вече съм тествал, 4 тия дни ще прострелям. Стрелял съм и без компенсатор, с една и съща карабина, с едни и същи патрони и групата се отвори адски много. С компенсатора играта е друга.

С колко дълга цев стреляш?

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Авг 2018, 21:12       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Та за стъкълцето съм последовател на убото – демек гола пушка без компенсатор дори.

Това е докато се научиш да стреляш. Иначе не отричам, няма и как да отрека компенсаторите и оптиките. А ако си се ориентирал предимно към стреляне на дълго за кеф - ще са ти повече от нужни.

Просто тунингите са да те прехвърлят на другия левъл, след като си изстискал максимума от "голата" пушка/ пищов, а не да намалят негативните ефекти от неправилната/ неособено удачната ти техника на стреляне… говоря принципно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Авг 2018, 21:26       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
tojito написа:
залепвай всяка дупка с нещо, лепка за мишени и си надписвай групите отговре - иначе ще се бъркаш


Това на Лозен няма как да стане на 100 метра. За това може би слагат по няколко мишени. За компенсатора да мине време не ми се ходи по оръжейници а като гледам в тубата как се сваля пламогасителя после да навиеш компенсатор не мерси (за сега).

За оптика ще взема ако я закарам на лов иначе на Лозен на 25 метра само ще ми пречи.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Авг 2018, 21:30       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ubboto написа:
Това е докато се научиш да стреляш.


Утре сутринта пак съм на Лозен ама този път ще е на малкия бъбрек. Да видим ще мога ли да направя 10 от 20 ярда под 10 секунди.

Мноого е куцо сам с таймер нагласиш си хват всичко пуснеш едната ръка за копчето на таймера и се изкриви всичко.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Авг 2018, 05:09       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
b5202s написа:
tojito написа:
залепвай всяка дупка с нещо, лепка за мишени и си надписвай групите отговре - иначе ще се бъркаш


Това на Лозен няма как да стане на 100 метра. За това може би слагат по няколко мишени. За компенсатора да мине време не ми се ходи по оръжейници а като гледам в тубата как се сваля пламогасителя после да навиеш компенсатор не мерси (за сега).

За оптика ще взема ако я закарам на лов иначе на Лозен на 25 метра само ще ми пречи.


Ако си сам на коридора става - слагаш няколко мишени, във всяка стреляш по една група, разкарваш се до там, бележиш и си ти човека :wink:

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Авг 2018, 18:15       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Днес продължих с тренировките но от 25-20 метра и 1/2 и 1/2 за накрая.

Проблема ми се оказа любовна треска нещо съм качил килца и ми треперят ръцете, но пък за това имам по-добър контрол. 8.15 и 5.21 като на 20 метра си забравих предпазителя което ме забави. Също така ми се беше разхлабила ръкохватката.

Видях как се анихилира гилза ако я целнеш точно в средата успях да уцеля гилза 4 пъти като на последната и изчезна капсата със се металната обшивка.

Утре смятам да си взема 1/2 and 1/2 дрила като за от 5 yarda смятам ако сляза под 3 секунди за ок.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2018, 18:30       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 08 Юли 2018, 13:20
Мнения: 53
Някой ще ходи ли на Лозен тази събота или неделя за тренировка с дълго 8/9 декември?


Последна промяна DMASTER на 03 Дек 2018, 18:33, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer