logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 09:32




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2018, 09:29       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
tconiotconev написа:
tojito написа:
А тук е “загря вашата” серия (с лепките) и порвата работна ...
Освен тренировката, направих и сравнителни тестове на три различни силни-спирач компенсатори

Пеньо ти си станал почти като БоМБо в словата си - много приказки а яснота никаква


Цоньо, понеже си приятелче и се знаем от години, за това ще ти отговоря по моя си начин.
Трябва да си луд да мислиш, че ще изнеса сравнителните тестове барабар с анализа им и подробен снимков матриал през телефона брат!!!
Като стигна до лаптоп/компютър ще го направя така или иначе. За сега толкоз мой [WINKING FACE]


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2018, 09:31       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Прикачени файлове:
IMG_4638.JPG
IMG_4638.JPG [ 467.55 KiB | Прегледано 6491 пъти ]

Дано стане от тук ...
Това е серията за прострелка на 200м


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2018, 19:29       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 06:57
Мнения: 1361
tconiotconev написа:
Пеньо ти си станал почти като БоМБо в словата си - много приказки а яснота никаква

Цоне, вина за непълнотите в тренировката имам и аз.
Появихме се по средата на тренировъчния процес.Хората даже отделиха част от мишените си, специално за нас. Големи благодарности за проявеното разбиране на всички, който бяха на рейнджа.

_________________
Живко Антонов
СК "Shotgun Masters"
Тяжело в деревне без нагана.
И с наганом - тоже тяжело.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2018, 21:41       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
strike написа:
tconiotconev написа:
Пеньо ти си станал почти като БоМБо в словата си - много приказки а яснота никаква

Цоне, вина за непълнотите в тренировката имам и аз.
Появихме се по средата на тренировъчния процес.Хората даже отделиха част от мишените си, специално за нас. Големи благодарности за проявеното разбиране на всички, който бяха на рейнджа.

Живко нямали някой най нскрая да внесе от онези бернсул- и дето ги водят спортно ловни с кухия връх. Страхотни свинеубйци са. Говоря за онези дето правят 3 см група на 100 метра

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Май 2018, 05:01       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Прикачени файлове:
IMG_4365.JPG
IMG_4365.JPG [ 274.39 KiB | Прегледано 6438 пъти ]


За това ли говориш?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Май 2018, 15:59       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
tojito написа:
Прикачени файлове:
IMG_4365.JPG


За това ли говориш?


Sent from my iPhone using Tapatalk



http://eng.barnaulpatron.ru/production/

Като отвориш сайта кутийката е снимана най вдясно, а под нея пише, че гилзата е лакирана с полимерен лак. Въпросния боеприпас е с кух връх на куршума и хи водят спортно ловни с повишена групираност. За близко са голямо шило, но за над 100 метра са страхотни.
Инак опитно съм установил, че 3 см група дават армейските на завод 10 т.е. от доброто страро време, въпросния бернаул, и ППУ с куршум SP RN и тегло на куршума 8 грама, а като удар на близко няма по добър от Geco 147 грейна

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2018, 07:40       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Прикачени файлове:
ДТК74 работна .jpeg
ДТК74 работна .jpeg [ 1.68 MiB | Прегледано 6278 пъти ]
Прикачени файлове:
ДТК74.jpg
ДТК74.jpg [ 66.61 KiB | Прегледано 6278 пъти ]
tojito написа:
А тук е “загря вашата” серия (с лепките) и порвата работна ...
Освен тренировката, направих и сравнителни тестове на три различни силни-спирач компенсатори


Предварително се извинявам за закъснението, ама служебни ангажименти бол тия дни ...
Както обещах на Цонко, а предполагам, че и други има които им е интересно, ще се опитам да задоволя любопитството, по отношение на резултатите, които направих на тренировката.

Успяхме да постреляме доволно на 100м. дистанция, на 200м. имаше само една серия.
Който е ходил на Шаново, на дългия коридор, знае, че има лека денивелация - в случая мишените бяха малко по - високо от позицията на стрелба. Да не казвам голяма дума, ама беше около метър разликата. Слънчево, топло, с лек приятен ветрец и т.н., бе идилия
Стандартни ИДПА мишени, се оказаха в последствие не чак толкова добра идея, но беше вече късно да ги сменяме.

на загряващата серия пуснах 5 изстрела - да си загрея цевъта, а и да изчистя боклуците от нея :D така, че пуснах 5 изстрела за около 10 секунди време. На снимката се виждат лепките от загряващата серия. При нея не гледах група и т.н.
Работната група я направих при същите условия, само, че този път пуснах 7 изстрела, като гледах поне 6 попадения да са в квадрат с размери 8 на 8 см
За тази серия използвах раница за упора, което според мен измести попаденията в ляво спрямо точката на прицелване. След като я махнах после и започнах да стрелям само от ръце, групата се центрира. Та ... пушката е SAR M9F, произведена от Бай ви Вълчо, с 415мм цев.
Отдавна смених заводския огнеприкривател, тип "гаубичен разпръсквач" със ДТК 74. Боеприпасите бяха стандартните - т.е. такива които се намират масово по магазините, партида от 2016г., като за мен са много добро качество.
Та резултатите се виждат ...


Прикачени файлове:
ДТК74 работна .jpeg
ДТК74 работна .jpeg [ 1.68 MiB | Прегледано 6278 пъти ]

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2018, 07:54       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Прикачени файлове:
Вълчи зъб .jpeg
Вълчи зъб .jpeg [ 1.3 MiB | Прегледано 6278 пъти ]

Втората група, която направих беше със ДТК "Вълчи Зъб" на фирмата "Молот" от Украйна, любезно осигурен от съмишленик от форума ;)
Същата дистанция, същото оръжие и стрелец, същото джапане ... разликата, както вече казах е че махнах опората и стрелях от ръце.
Групата се събра още повече, което ме убеди трайно и крайно, че това ще е компенсатора, който ще използвам от тук насетне.
Времето, което ме беше необходимо да пусна тези 7 изстрела беше около 2 минути.

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2018, 08:02       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Прикачени файлове:
Беринг Оптикс.jpeg
Беринг Оптикс.jpeg [ 1.64 MiB | Прегледано 6275 пъти ]


Третият компенсатор, който тествах беше предоставен от представителите на "Беринг Оптикс"
Понеже компенсатора, към онзи момент беше в процес на разработка, а и нямам право а го коментирам (щото хората не казаха, че може) няма да разкривам тайните му - във форума има хора, които бяха там и са по запознати от мен, така, че ако те преценят могат да вдигнат булото на мистерията ;)
Та отново всичко си е същото ... без компенсатора разбира се и резултата е на снимката :-)
Не снимах попаденията с този компенсатор, когато го пробвах на темпова стрелба, но дублетите с него също добре се получиха - както и дупките де :D

Скоро ще се опитам да организирам нова тренировка, но кога ще е това ... би следвало да е преди края на лятото :D

Ако има още въпроси, свиркайте - ако мога ще ви отговоря

P.S. Цоне, брат, задоволих ли любопитството ти?

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2018, 08:27       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tojito написа:
Ако има още въпроси, свиркайте - ако мога ще ви отговоря.

Има ли правило за работа със спусъка на "калашника" при стрелба на дълги дистанции? Веднъж съм стрелял с моя по гонг на 300 метра... с фабричния компенсатор на АКМ-а и без каквито и да било други тунинги... и гонга удрях само тогава, когато си разделях дърпането на спусъка ма две.

Дърпам донякъде... и преди даването на изстрела - спирам... като в последния етап дърпам още по-бавно и прецизно. И дрънваше гонга. Та, мисълта ми беше... дали това е правилно... или има някаква друга наложена техника за работа с ФАБРИЧЕН спусък при стрелба на дълги дистанции. Мерси предварително!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2018, 08:57       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Аз лично го правя като теб - обирам плавно "мекия спусък", като през това време си дишам нормално. В момента, в който усетя запъването (момента преди изстрела) обаче, задържам за малко (може би секунда) и спирам и дишането. В много от случаите с произвеждането на изстрела си отварям и окото (лявото при мен) за контрол на попадението - ако е извън мишената се вижда и по този начин коригирам прицелването, ако се налага за втори изстрел.

По принцип, трябва си много работа с УСМ-то, за да може да работиш по този начин със спусъка. Трудно е ако не познаваш оръжието с което стреляш - най често ми се получава така, когато пробвам на някой друг оръжието или е на някое стрелбище. Пак улучвам, но не е това, което знам, че мога.

Практикувам и друго - след произвеждането на изстрела държа спусъка обран на макс, т.е. в крайното му задно положение, но това е когато работя само за група. "Пляскането" на спусъка, при мен специално, не ми върши работа а група - за улучване на мишената да, но не и за група.

Сега, с риск, половината форум да ми скочи, още повече, че имаше и тема за и против шомпола, аз моя си го държа където трябва да е! Комбинацията от дълга и тънка цев на САР-а и "пляскането" на спусъка, предизвиква много допълнителни вибрации, които могат да ти прецакат групата. Правил съм си и такива експерименти и не съм доволен от резултатите, за това си държа шомпола на мястото и задържам спусъка докрай.
Но пак казвам, това работи при мен, не налагам мнение.

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2018, 09:57       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Амиии...това с шомпола малко ми е като да си вържеш червено конче против уроки преди състезание.
Да, помага вътрешно на мисълта ти, че няма кой от другите състезатели да ти направи магия,
но реално не дава допълнителен хит-фактор, нито коригира полета на куршума :D

Защо аз мисля, че е така - чисто и просто го гледам от нАучна гледна точка:
- за да ти осигури баланс на цевта, то този шомпол би следвало да се държи на поне две крайни
и неподвижни точки. Уви, по отношение на САР9, настоящето съоръжение за почистване на цевта:

Първо - е изработено от две разделящи се части, едната от които ти седи в куфара или вкъщи.

Второ - диаметърът на шомпола на САР също не е стандартен като за АК, по-тънък е, оттам идва
и неравномерното захващане към неговите стойки по цевта. За да имаш добра основа против вибрация,
следва поддържащата платформа /шомпол/ да бъде без луфтове, почти неподвижно закрепваща се към основата на цевта.

Трето - да отбележим, къде точно са точките за закрепване: две отпред на цевта, в близост една до друга,
и една свободна дупка, отзад в празното пространство на цевната кутия. Именно тази, която е отзад
е проблем - тя не захваща шомпола, нито го придържа да е неподвижен, примерно с някакъв по малък
диаметър или легло. Напротив, на най-задната точка е най-слабото окачване, а в най-предната е най-голямото дрънчане на метала.
Този факт на самото "дрънчане", говори че ти нямаш неподвижност на придържащият обект,
който да обира луфта от вибрациите на цевта, посредством своята еластичност.

Та, да го речем иначе:
някои умения в стрелбата и успехи, не биват да се отъждествяват с духовното развитие на личността
на стрелеца и вярата му в невидимите за невъоръжено око неща и предмети,
а да се разглеждат и изследва задълбочено теоретически и най-вече практически и прагматически.
:P :P


NB: Настоящият анализ е единствено и само за сметка на неговия автор.
Същият е обнародвал своето изследване в очерка си "До Шаново и обратно",
който предстои да бъде издаден след някоя и друга година.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2018, 10:25       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
tojito написа:
след произвеждането на изстрела държа спусъка обран на макс, т.е. в крайното му задно положение
Закрепването на такъв навик, не ти ли пречи, при стрелба с автоматично?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2018, 12:08       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Absolut написа:
tojito написа:
след произвеждането на изстрела държа спусъка обран на макс, т.е. в крайното му задно положение
Закрепването на такъв навик, не ти ли пречи, при стрелба с автоматично?


Е, аз това го правя само когато работя за група. При състезания и по - динамична стрелба (тактическа да го кажем) си пляскам по спусъка, като ... когато ... е нали се сещаш :D

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2018, 12:09       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Beer написа:
Амиии...това с шомпола малко ми е като да си вържеш червено конче против уроки преди състезание.
Да, помага вътрешно на мисълта ти, че няма кой от другите състезатели да ти направи магия,
но реално не дава допълнителен хит-фактор, нито коригира полета на куршума :D

Защо аз мисля, че е така - чисто и просто го гледам от нАучна гледна точка:
- за да ти осигури баланс на цевта, то този шомпол би следвало да се държи на поне две крайни
и неподвижни точки. Уви, по отношение на САР9, настоящето съоръжение за почистване на цевта:

Първо - е изработено от две разделящи се части, едната от които ти седи в куфара или вкъщи.

Второ - диаметърът на шомпола на САР също не е стандартен като за АК, по-тънък е, оттам идва
и неравномерното захващане към неговите стойки по цевта. За да имаш добра основа против вибрация,
следва поддържащата платформа /шомпол/ да бъде без луфтове, почти неподвижно закрепваща се към основата на цевта.

Трето - да отбележим, къде точно са точките за закрепване: две отпред на цевта, в близост една до друга,
и една свободна дупка, отзад в празното пространство на цевната кутия. Именно тази, която е отзад
е проблем - тя не захваща шомпола, нито го придържа да е неподвижен, примерно с някакъв по малък
диаметър или легло. Напротив, на най-задната точка е най-слабото окачване, а в най-предната е най-голямото дрънчане на метала.
Този факт на самото "дрънчане", говори че ти нямаш неподвижност на придържащият обект,
който да обира луфта от вибрациите на цевта, посредством своята еластичност.

Та, да го речем иначе:
някои умения в стрелбата и успехи, не биват да се отъждествяват с духовното развитие на личността
на стрелеца и вярата му в невидимите за невъоръжено око неща и предмети,
а да се разглеждат и изследва задълбочено теоретически и най-вече практически и прагматически.
:P :P


NB: Настоящият анализ е единствено и само за сметка на неговия автор.
Същият е обнародвал своето изследване в очерка си "До Шаново и обратно",
който предстои да бъде издаден след някоя и друга година.


Ти па от га имаш шомпол бре PDT_Armataz_01_22

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer