logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 21:14




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2018, 19:44       Заглавие:  Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Днес с Бързилов и Христосков поставихме началото на серия български стандартни дрилове...по почина на американските ни колеги дето ги показва Геле...
Мишените са нов модел /Бързилов ше разясни/ и се стреля само в главата на 50м
те... погледни Геле попаденията и като имаш време преведи темата плеасе и я прати на американците времената се виждат по видеото... :DD
попаденията са страшни мислим...и се стреля само на триплети...

И сега същественото...арката на Христосков е ясна - спортна тупалка нещо като AMG 700 коня е...
калаша АКМ щампована кутия и е като Лада Самара ама назлобена поне 200 коня :tu:
Общото между тях е естерната смазка , която внасях...Христосков НЕ ползва никое друго мазило вече години по международни състезания тоже и не знае какво е засечка ...а калаша някак си се уплътни с естера.../досега Бързилов го е мазал само с моли/

https://www.youtube.com/watch?v=mlBbNuj6pEI

И сега попаденията....Геле...признай, че се плашиш...или покажи поне същото :happy: ама с това темпо
ако не ...ше чакам като преведеш матряла....някой американец да ме настигне

Изображение

Изображение

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2018, 20:33       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
Дайте някакви нормативи за тоя "бългериън дрил". И как 20 метров бъбрек го видяхте като 50 метра?

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2018, 20:49       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Еее...как можахте да се закачите за метрите точно :DD мислех с това да подтисна Геле временно поне PDT_Armataz_01_22
иначе бълграрския дрил с дълго номер едно е следния:
Стрелбата е на 30 м горе, но трябва да е на 50м...а триплета требва да е 0.6сек за отличен!
попадение в гръдната мишена и извън главата е наказателно.
Старта е оръжието в готовност с патрон в цевта...сигнал ...вдигаш и стреляш...
същественото тука е в смазването...ама не се занасям изобщо...смазката е като третия компонент от системата - оръжие стрелец смазка :tu:

при суха ар аз уцелвам но втория и третия ми се губи винаги с калаша също...

послепис:
Дайте идеи, братя за български дрил номер две...номер три и так дале...с късо също...няма само да копираме американците ебаси....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2018, 22:12       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Чакай малко, какво смазваш, че да влияе на отката?
Второто видео не се вижда при мен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2018, 22:35       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Е как не се вижда, Минаваш? ей камера влачихме само и само да не остава Гелето сам с тия видея тука...дори на пролет ще се снимам гол до кръста с калаша...заклевам се! и така упреци, че не показваме, а само пишеме ше престанат мислим :?
ако не се вижда от други в Сащ...Ютуб са завидяли и са го ограничили... :D ще го кача пак с друг адрес ако не се вижда


Иначе наистина смазката беше основното ми занимание горе...по стрелбата не съм сила видно е...но айде да го видя Геле с това темпо да събере в глава на 30м с триплет...
доообре има компенсатор тоя калаш...не е мъжкарско това, той ги стреля стокови...ооок ше намериме и сток като от завода...

а за Ар15 наточеното ...просто нямам думи...на това може само да му пречиш да стреля...ако не му пречиш е като изтребител!
'засечки'... 'паднали пълнители'...както е казал народа - еми то си трябва малко с акъл да се борави с тази машинка...

не мое на скъпа Ар да й ръгаш крадено моторно масло пет ве триесе от служебната кола...както и на Ламборгинито не мое да му боднеш масло м10д от трактора на текезесето

Виж сега Минаващ важно е...това е естерна смазка от най голямата оръжейна корпорация в ЮАР и променя изобщо работата на машината. То става част от системата на движещите се чаркове...и им гаси вибрациите ако мога така да кажа...разбираш ме...

докато тънкия тефлон на Боретеч стои мазно...частите се пързалят много, но не омекотява ударното натоварване...няма плътност...
а природата на изстрела е удар-ударно натоварване

скоро ще тестваме и техен солвент...човека дето ми ги пращаше се прибира за месец и ще донесе солвента...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2018, 22:59       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Първото видео се вижда, второто казва че го няма.
Дай я тая естерна смазка и как я мажеш кажи, това не го бях чувал да оказва влияние на стрелбата.
Кажи и как виждаш тая мишена на 30 метра, че и да я уцелиш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2018, 23:22       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Аз вчера бях там и ако сте видели една мишена с 9 големи дупки като две в главата са от мен бренеке 20к.

Та имам няколко въпроса:
Диаметър на главата?
Стартова позиция? Ако е с мушка на целта, тури една гилза 12 калибър за нос.
Разстояние? колко е точно защото вчера го мерих и от навеса до мишените е 30 крачки демек нещо около 25 метра.

Та като ми дойдат едни неща и си навид да ми изчистиш арката с твоята химия ти обещавам дублет с който ще уцеля гилза 12 калибър кеф ти в профил кеф ти анфас.

Ако пък това дето чакам ми подобри стрелбата може и триплет да успея да направя.

П.С.
Хвърли един поглед на пистол форума там като се дава упражнение освен инфо как се изпълнява зупражнението се казва и каква му е целта и какви умения развива или замерва.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2018, 23:32       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Сега второто видео с калаша дето се разправяме колко да стрелям трябва да се вижда.
Иначе бъзикаш се Минаваш :DD на 30 метра / а е точно малко над 30метра/ ако не виждаш глава /това е нов модел гръдна мишена/ то требва да излезеш пенсия, мен и да си почиваш заслужено...

бе стига се ебава...дори си мисля, че прострелваш служебно чат пат некоя глава е така на улицата с пищова...както си е нормално в Сащ :roll:

тая смазка съм я продавал тука докато не ме застигна заслуженото и нормално дървото у нас - ръждясал ескалибур и не един, а три...по-точно СИЧКИ едскалибури от Шумен до Бургас заеби
но /ще има продължение в темата на Лонгбоя за тази смазка понеже САМ Топалов си направи труда да я тества на 10 ДЕСЕТ различни оръжейни стомани и теста тече вече 4 месеца и гарм ръжда няма на никоя мостра...а това са парчета от цеви чезета щаери блазери и еба ли му мамата какви още...снимки снимаме и чакаме да втасат ...като мине ПОЛОВИН година а те са на открито в двора на Топалов и ПАК ше снимаме...
е ръгя НЯМА...ок отппеснах се...

та в ибея я продавам и в щатите Витаня съм му пратил 38ия естествено...на един пичага във Флорида българин е маже скупи пищови уилсън комбати и прочие...та той пък донесе Борето да го тестват в Т клас тука...
абе накратко...дай адреса на управлението и ще ви пратя да мажете...неколко шишлета
ако искате разбира се и ако ръждяса нещо ти отговаряш :armed:
преди това поговори с Христосков на лични и прочие ако прецениш


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2018, 23:39       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
Стрелят на широкия бъбрек и позицията на която са е 15-16 м. На Лозен в няма дистанция от 30 м.

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Ное 2018, 00:12       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Откак се помня чистя с спрея Remoil на Remington, има тефлон и като изсъхне пак се плъзга доволно, не знам дали пази от ръжда много, глока не ръждясва по принцип, арките май и те държат, ама досега е вършил работа.
По принцип не харесвам да е “мокро” оръживто, никога не оставям смазка, нито по постолетите, нито по арките.
Не се бях замислял за това, че смазката може да убие луфтовете и обере част от отката, сега ми стана интересно - коя точно е тая смазка, дай името и, ше я сложа на евтината арка, дето и без това я имам за тестване.
За виждането - бе нещо годините почнаха да се усещат, ще трябва да слагам очила май скоро.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Ное 2018, 12:48       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Значи малко се отклоняваме тука темата е за Бг дрилове, но няма как нещата са свързани...

minavasht написа:
Откак се помня чистя с спрея Remoil на Remington

е това горе ползват поне 100млн американци и им покрива нуждите...ама ремойла е конфекция...

Виж сега Минаващ...моята смазка е различен левел...да я оставим засега ...
с очите си видях и не само аз резултата от новотехнологичното американско Боре...и то на истински пушки...

ето прегледай тази тема
viewtopic.php?f=51&t=17185
след това поръчай елиминатора и фрикшън гарда им...
https://www.boretech.com/products/elimi ... re-cleaner
https://www.boretech.com/products/btco-14004
смешни пари е мен...у нас става скъпо заради шипинга и печалбата на търговците в ибея...
почисти си цевите с елиминатора...мазни чарковете с мазилото...после ок избърши не ги оставяй мокри...и ще видиш разликата!!!

знам за служители и у нас не подържат бангиите мокри...ако потрябва надежността е макс приоритет и не събират така прахоляци...а ше ти трябва за пълнител два най-много...

на тренировка обаче когато отиваш над 500 патрона е добре да се понамаже...и стреля по-обрано, като е намазана ...факт


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2018, 08:02       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
А на мен сега и двата клипа ми казва, че не са налице ...

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2018, 05:31       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Смазката я издумках преди доста време. Не знаех ,че е вьлшебна иначе по полека щях да я клепам :D Аз ако продавах смазка никога нямаше да ми мине през главата да я хваля ,че сьбира групата. Щях да говоря за мазно циклене,никакьв звук, никакво осезаемо триене и т.н. и т.н. Ама да сьбира групата е това да ме беше застрелял нямаше да се сетя. Поклон Посейдоне. Добре че господ те дьржи надалече , ако беше в хамериката за 3 месеца милионер щеше да станеш :DD Видео не виждам и аз. Аз тези бг тестове ще ги пробвам с чз пластмасово.Арка нямам. Само мишени трябва да ми пратиш.

п.п.Сега като се замисля ей така да не остана по назад ми идват и на мен едни идеи:
1. Смазката вдига поверфактора на патроните
2. Смазката коригира буренето с тригьра.
3........
4........
5........
:armed: :tu: :tank:

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2018, 16:37       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 975
Местоположение: София
minavasht написа:
...Кажи и как виждаш тая мишена на 30 метра, че и да я уцелиш.


Ето аз, един един млад стрелец, но на практика - чичка на почтенна възраст, с бифокални очила, на същия този лозенски бъбрек и на максималната дистанция - от масата пред навеса до гумите пред бруствера (което е според мен е макс 30м)
Прикачени файлове:
Lozen3 small.jpg
Lozen3 small.jpg [ 1.69 MiB | Прегледано 10275 пъти ]
направих с АР-ката това:
Прикачени файлове:
Lozen2small.jpg
Lozen2small.jpg [ 1.34 MiB | Прегледано 10275 пъти ]
Прикачени файлове:
lozen1small.jpg
lozen1small.jpg [ 1.31 MiB | Прегледано 10275 пъти ]

и не мисля, че е чудо голямо....

Повторяемостта е чудо голямо.
А тя зависи от тренировките...
А те зависят на първо място от даскала, треньора, сенсея...
В нашия случай - ентусиастът, кото се опитва да направи свирка от произволно избрано/случайно попаднало му дърво...

Назадрве, Минаващ :) Ти имаш нужда само от очила ;)
Наздраве Геле - ще ти трябва волфрам-карбидно търпение :)
Наздраве Посейдоне :) Всички упражнения имат смисъл!

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2018, 19:35       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Страшен си и ти пушката. :armed:
Кажи патрончето и бързомера какви бяха.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer