logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:55




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Апр 2019, 10:37       Заглавие:  Обучение в стрелба "на сухо"
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Апр 2019, 09:55
Мнения: 3
Местоположение: Родината
Здравейте колеги, чета от известно хубавия и полезен форум, но не намирам в него или и искам да Ви попитам някои ползвал ли е и евентуално отзиви за някои приспособления за симулативна стрелба с тези приспособления: Glock e-tainer или DryfireMag.
Благодаря предварително и Честит Ни ВЕЛИКДЕН!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Апр 2019, 14:30       Заглавие:  Re: Обучение в стрелба "на сухо"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
5QD написа:
Glock e-tainer

Здрасти! С "и-трейнъра" можеш да симулираш само "тригър прес", без "тригър брейк". Нещо напълно безсмислено за мен, ако гониш време и съответно обираш свободния ход докато изпъваш ръцете напред и "поднасяш" мушката уплътнявайки хвата в началото на работния ход, тоест свободният ход вече ти е обран.

Знам че звучи малко сложно, но даването на бърз изстрел от кобур с Глок съдържа в себе си 8 елемента, условно разбира се. Въпреки това, няма как да се каже просто с две думи кое/ как/ защо така се прави.

От друга страна, ако те кефи само да си натискаш спусъка на Глока… защо не? Но някакъв приложен смисъл в тази джаджа, де с ръга отзад на блока - аз поне не виждам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Апр 2019, 15:57       Заглавие:  Re: Обучение в стрелба "на сухо"
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Апр 2019, 09:55
Мнения: 3
Местоположение: Родината
Ок, благодаря за бързия отговор, просто ми се вижда интересна алтернатива за хора с по-труден достъп да тир-а физически и финансово PDT_Armataz_01_24


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Апр 2019, 10:28       Заглавие:  Re: Обучение в стрелба "на сухо"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
5QD написа:
...просто ми се вижда интересна алтернатива за хора с по-труден достъп да тир-а физически и финансово

Да, всякакви сухи тренировки могат да допълнят тези в тир-а, но просто няма как да им станат цялостна алтернатива. Иначе вместо "и-трейнъра", аз лично бих се спрял на бутафорните патрончета, за да си го имам и "тригър брейка".

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Апр 2019, 10:57       Заглавие:  Re: Обучение в стрелба "на сухо"
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Апр 2019, 09:55
Мнения: 3
Местоположение: Родината
Да да, отката нищо не може да го замени, а за симулативните пласмасарки или лазерните имаш в предвид.?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Апр 2019, 16:44       Заглавие:  Re: Обучение в стрелба "на сухо"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
5QD написа:
Да да, отката нищо не може да го замени...

Не визирам отката, а "тригър брейка" - или границата между свободния и работния ход. Като сложиш "и-трейнъра", спусъкът си ходи до крайно задно положение с едно и също усилие на спусъка. Докато иначе имаш свободен ход, където спусъкът ти се движи лесно; след това имаш ясно изразена граница, където усилието става по-голямо, и където ти започва работният ход, като там именно ти се случва и "тригър брейка". Сложи си някой друг бутафорен патрон с празен пълнител задължително, някаква малка цел на стената - и си тренирай така. Поне аз така правя. Всякакви там "трейнъри", лазерни и по-сложни системи за суха тренировка за мен са просто маркетингови продукти с доста спорна приложна стойност специално за тренировките с бойно КНО. При чисто спортните пищови е доста по-различно, там спусъкът няма нищо общо. И докато при чисто спортното можеш да дърпаш с върха на стрелящия пръст, при боен пищова така не се прави, щото вероятността да усучеш рамата и съответно да пратиш попаденията си вляво, ако стреляш с дясна ръка - става съществена.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Апр 2019, 19:34       Заглавие:  Re: Обучение в стрелба "на сухо"
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Към колегата 5QD
Това, което Ubboto е написал е много вярно. Играй у дома с бутафорка. Ще ти помогне много в наработването на правилни навици. Тук е важно да следиш положението на оръжието (aka мерните прибори) след спускането, дали са останали на място или са мръднали, както и ако можеш да проследил мерните по време на самото спускане.

От друга страна съм съгласен с колегата 5QD, че “мокрите” тренировки (aka живата стрелба/разбирай истинският откат) не може са бъде заменен със сихи тренировки. НО, разглеждайки изолирано само движението на спусъка, тогава сухата помага.

ПП. Аз тригър брейк-а го разбирам като точката, в която тригъра/УСМ-то спуска (освобождава) иглата.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer