logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:55




Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2020, 00:11       Заглавие:  Re: Оптични прицели - Zero Compromise Optic - ZCO Bulgaria
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
Ревю на ZC527 от Франк Гали - собственикът на Sniper's Hide



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2020, 01:21       Заглавие:  Re: Оптични прицели - Zero Compromise Optic - ZCO Bulgaria
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
Нещо забавно.Ето какво е направил човекът със своят Kahles К525i , след като си е взел първото ZCO и ги е сравнил двете.


:D - https://forum.snipershide.com/threads/z ... st-7687718


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2020, 19:19       Заглавие:  Re: Оптични прицели - Zero Compromise Optic - ZCO Bulgaria
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
И аз бих искал да споделя моите скромни първи впечатления от ZCO 527...

Няма да се спирам на подробностите, като фокусни разстояния, турети, тегло на оптиката и т.н. Тези са подробно описани и изследвани от много по-компетентни стрелци от мене.

Ще напиша чисто субективните си впечатления, пък макар и да се сторят нереални за някои...

1. Като легнеш зад тази оптика, първото което те удря в лицето е големият образ, който получаваш от окуляра. Не знам как се постига това, но при едно и също увеличение, на ZCO-то образът изглежда по-голям отколкото на моя Razor Gen II 4.5-27. Чисто визуално изглежда така, сякаш си по-близо, въпреки че самите обекти са с еднакви размери, защото увеличението е едно и също, обаче е факт.

2. Оптичните качества на оптиката - като разделителна способност, контраст и чистота на образа са по-добри от Вортекса и не мога да преценя - но са поне равни на другата ми оптика Scmidt&Bender PM II 5-25. Може би са по-добри и от нея, но нюансите са извън моята компетенция в този аспект.

3. От ергономична гледна точка - ZCO-то е по-добро от гореспоменатите две оптики, в смисъл - усещане за кликове, движението на капачките на туретите, както и на ринга за зуумването. Всяка от другите две оптики има някакви кусури в тази област, докато тази просто няма.

4. Всички казват, че тази оптика "реже" през миража по-добре от останалите. Това изисква малко повече време и опит, за да мога да го потвърдя. Имам база за сравнение с Вортекса..

5. Лошото е, че няма sun shade, което понякога е хубаво да го имаш, особено ако си цял ден на състезание и съществува реална опасност докато стреляш слънцето да те освети под определен ъгъл.

6. Другото лошо е, че няма капачки, но тях поне може да си купиш отделно, за разлика от sun shade-a. Има различни варианти - по-евтини и по-скъпи.

7. Някои колеги не харесват скалата, че била с много дебели линии. Аз лично не стрелям на максимално увеличение, и за мен по-дебелите линии са предимство, защото ги виждам по-ясно при по-малко увеличение. Когато стрелям за група на 100 метра и реша да използвам макс. увеличение - то централната точка е достатъчно малка, че да не ми закрива мишена от 1 см. Повече от това не искам.

В заключение ще кажа, че това е най-добрата оптика, до която съм се докосвал.

При първата ми визита с нея на стрелбището - с чисто нова, току-що сглобена пушка ми коства точно два изстрела за нулиране (след предварително поглеждане през празна цев, за настройка горе-долу на мишената на 100м). Монтажът ми е на Spuhr, с 20.6 MOA наклон, върху 20 МОА пикатини - т.е. общо 40 МОА наклон. Никакъв проблем при нулирането.

Следващите изстрели бяха на 1070 метра - с фабрични Хорнади ELD-X 6.5 Creedmoor - след два пробни изстрела за корекция на скоростта в балистичния калкулатор, на третия път гонгът беше уцелен. Лесно...

На този етап - не бих желал нещо повече... (освен sun shade).

:armed: :armed: :armed:

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


Последна промяна p_markov на 23 Мар 2020, 19:46, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2020, 19:32       Заглавие:  Re: Оптични прицели - Zero Compromise Optic - ZCO Bulgaria
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
Прикачвам и малко снимки :oops:

Прикачени файлове:
photo_2020-03-23 19.25.58.jpeg


Прикачени файлове:
photo_2020-03-23 19.25.16.jpeg


Прикачени файлове:
photo_2020-03-23 19.26.42.jpeg


Прикачени файлове:
photo_2020-03-23 19.26.50.jpeg

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2020, 19:41       Заглавие:  Re: Оптични прицели - Zero Compromise Optic - ZCO Bulgaria
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
Искам да изкажа и специалните си благодарности на @SSG, благодарение на който се сдобих с това изделие, както и с много ценни съвети.

Горещо препоръчвам техническата експертиза и оръжейното творчество и изкуство на този MASTER!

:tu:

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2020, 21:44       Заглавие:  Re: Оптични прицели - Zero Compromise Optic - ZCO Bulgaria
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
p_markov написа:
1. Като легнеш зад тази оптика, първото което те удря в лицето е големият образ, който получаваш от окуляра. Не знам как се постига това, но при едно и също увеличение, на ZCO-то образът изглежда по-голям отколкото на моя Razor Gen II 4.5-27. Чисто визуално изглежда така, сякаш си по-близо, въпреки че самите обекти са с еднакви размери, защото увеличението е едно и също, обаче е факт.


Две са потенциалните разлики:
1. Field Of View
2. Real magnification - това, че на рейзъра пише 27 не значи, че е 27, справка долу в линка:

https://precisionrifleblog.com/2014/07/ ... ts-part-2/

Във всички случаи изглежда, че ZCO-то са се справили доста добре с нещата. :)

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2020, 22:03       Заглавие:  Re: Оптични прицели - Zero Compromise Optic - ZCO Bulgaria
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
BornToDrink написа:
Две са потенциалните разлики:
1. Field Of View
2. Real magnification - това, че на рейзъра пише 27 не значи, че е 27, справка долу в линка:


Без да се правя на разбирач и да споря безсмислено, мисля че не е нито едното, нито другото...

Най-доброто обяснение, което съм срещал за това усещане зад ZCO-то е от едно от ревютата в Snipers Hide:

Представи си, че гледаш 65 инчов 4К телевизор.
Веднъж го гледаш от 4 метра, а друг път го гледаш от 2 метра.
И в двата случая размерите на телевизора са еднакви (field of view), както и резолюцията е еднаква (magnification).
Но, просто във втория случай - образът на телевизора ти изглежда по-голям, защото си по-близо.

И това не е за сметка на eye relief-a на ZCO-то.

Просто е някаква игра с лупите... ;)

П.С. Ако намеря линка към тая тема в SH, ще го постна тук.

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Мар 2020, 11:42       Заглавие:  Re: Оптични прицели - Zero Compromise Optic - ZCO Bulgaria
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 00:36
Мнения: 684
Местоположение: София
И аз станах горд собственик на ZCO ZC527 и съм изкл. доволен. От много време си търсих оптика, която да отговаря на всички тези неща:

1. Има страхотна картина и полезрение. Няма да забравя състезанието Ноември 2019г., което Гено спечели. Имаше едно упр. на 1080м. Мога да се закълна, че си виждах попаденията в/у металната мишена!!!!!
2. Изчиства толкова добре паралакса. Направих си един екперимент. При стрелба на 800м, просто сложих паралакс коректора на 500м и нямаше никакво движение на скалата нито на 800м и ... нито на 300м :armed: :armed: Това е Свещеният Граал :) :)
2. Да има хубави кликове, които обаче не са толкова близо един до друг като на Бендера.
3. Да има хубава скала (тук много хора ще кажат, че скарата е дебела, но аз не смятам така. Скалата е страхотна.)
4. Да НЕ тежи много. Едно от нещата, които ме дразнеше при Вортекса е, че с почти 400г повече от ZCO-то.
5. Да има страхотна подсветка (избор между червена и зелена подсветка).
6. Да има вграден зоро стоп, който позволява 0.5 мила ход под нулата.
7. Да не ми се налага да проверявам кликовете. Проверявал съм Бендери, Вортекси, Найтфорси, Леуполди, кво ли не. Всичките имат ход на кликовете в рамките на +/- 0.5-1% от ъгъла на клика (което е много добре). Като мерих ЗЦО-то, толкова перфектни излязаха, че трябваше внимателно да повторя теста, защото си мислех, че съм объркал нещо :)

За да не звучи прехвалено, имам и една забележка към настоящ момент. Отключването на туретката за вертикалните корекции изисква повече усилие от тази на хоризонталните (при хориз. е перфектно). Поне при мен е така, явно толкова добре е напаснат капапа, че мисля, че става вакум и трудно се дърпа нагоре :)

Накрая, с две думи, това е оптиката момчета! :) :) :armed: :armed:

_________________
Ивелин Добрев СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Мар 2020, 20:56       Заглавие:  Re: Оптични прицели - Zero Compromise Optic - ZCO Bulgaria
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
Днес оборудвахме още един Блазер със ZC527 и 36мм. рингове на Spuhr.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Апр 2020, 18:58       Заглавие:  Re: Оптични прицели - Zero Compromise Optic - ZCO Bulgaria
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
p_markov написа:
Прикачвам и малко снимки :oops:


Тъй като без да искам ги изтрих, отново ги прикачвам:

Прикачени файлове:
photo_2020-03-23 19.25.58.jpeg
photo_2020-03-23 19.25.58.jpeg [ 216.39 KiB | Прегледано 9394 пъти ]


Прикачени файлове:
photo_2020-03-23 19.25.16.jpeg
photo_2020-03-23 19.25.16.jpeg [ 252.34 KiB | Прегледано 9394 пъти ]


Прикачени файлове:
photo_2020-03-23 19.26.50.jpeg
photo_2020-03-23 19.26.50.jpeg [ 179.67 KiB | Прегледано 9394 пъти ]


Прикачени файлове:
photo_2020-03-23 19.26.42.jpeg
photo_2020-03-23 19.26.42.jpeg [ 186.82 KiB | Прегледано 9394 пъти ]

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Апр 2020, 23:23       Заглавие:  Re: Оптични прицели - Zero Compromise Optic - ZCO Bulgaria
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
p_markov написа:
p_markov написа:
Прикачвам и малко снимки :oops:


Тъй като без да искам ги изтрих, отново ги прикачвам:

Прикачени файлове:
photo_2020-03-23 19.25.58.jpeg


Прикачени файлове:
photo_2020-03-23 19.25.16.jpeg


Прикачени файлове:
photo_2020-03-23 19.26.50.jpeg


Прикачени файлове:
photo_2020-03-23 19.26.42.jpeg



Пушката е страхотна! :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Апр 2020, 23:35       Заглавие:  Re: Оптични прицели - Zero Compromise Optic - ZCO Bulgaria
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
В началото на месецът оборудвахме със ZC527 една много любопитна пушка , самозарядна GM6- Lynx - в кал. 50 BMG
Брутална пушка!

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2020, 19:25       Заглавие:  Re: Оптични прицели - Zero Compromise Optic - ZCO Bulgaria
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
Скоро оборудвахме и едно JP в 6.5 Creedmoor със ZC527 с най-новата скала MPCT-3

ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2020, 12:04       Заглавие:  Re: Оптични прицели - Zero Compromise Optic - ZCO Bulgaria
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
Едно видео за новите карбонови цеви на Бартлейн с участието на ZC527



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2020, 02:23       Заглавие:  Re: Оптични прицели - Zero Compromise Optic - ZCO Bulgaria
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
Много добро ревю на Zero Compromise Optic ZC527



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Заключен форум Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer