logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 09:33




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Мар 2024, 10:35       Заглавие:  Re: 10 sub second shots from 7 years challenge
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Ivo III написа:
Сега за протокола, щеше да ни изненада да харесаш нещо на Т-Клас

Няма как да е друго .. защото нямаш нужния капацитет да го разбереш, просто непосилно за теб.

Не, аз обичам да стрелям всичко, дори и с една ръка в стил Нонка Матова.

Проблемът е, че АММО-то и то вече е на едни модерни пари, по ред причини не релоудвам (гледам да стрелям всичко със стоков Глок и фабрични боеприпаси), за всичко и навсякъде винаги съм си плащал с мои лични кинти, и съответно е в реда на нещата да изведа СОБСТВЕНИ ПРИОРИТЕТИ относно това за какво да си харча моите пари и как да оползотворявам максимално адекватно собственото си свободно време.

А ти ако четеш не просто да отговориш/ лепнеш поредния етикет, а да се ОПИТАШ ДА РАЗБЕРЕШ какво искам да кажа (без значение, че тук водя диалог с Ivo 77 и Баян, а не с теб) - може да почне и на теб най-сетне да ти светва нещо под каскета. Въпреки, че едва ли.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Мар 2024, 12:54       Заглавие:  Re: 10 sub second shots from 7 years challenge
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 540
Колега Убото, според мен ти (и много твои колеги от силовите структури) не разграничаваш, къде свършва спорта и от къде започва специалната подготовка. Затова най добронамерено ще се опитам да ти обясня:

Спортът е дейност чрез, която се развиват определени качества и умения, които могат да се тестват обективно. Ако говорим конкретно за стрелкови спорт то той се състои от следните етапи:
1. Трениране и тестване на изолирани, стрелкови умения чрез прости упражнения( дрилове)
2. Трениране и тестване на комбинирани стрелкови умения чрез сложни упражнения( стрелкови сцени)
3. Тестване и оценяване на всичкото това в състезания.

Състезанието е най-крайната и висша форма на спорта, като в него се оценяват освен стрелковите умения и психическата и физическа устойчивост, издръжливост и т.н. До тук свършва спорта!

4. Трениране на тактически умения ( не знам, как обективно се оценяват)
5. Сглобяване на тактически единици( групи)
6. Наблюдение, целеуказване, топография
7. Минно-взривно дело
8. Взаимодействие между родовете войски
9...( не съм специалист, но вероятно има още много неща)
10. Тестване на всичко това в учение( акция, битка). Това е най-крайната и висша форма на професионалната изява.

Ние спортистите стигаме до т.3, а вие професионалистите продължавате нататък. Затова бъркаш спорта с военната наука и искуство и искаш да вкарваш елементи, които не могат да се оценят обективно.

Относно приложността:
В този клип:

https://www.youtube.com/watch?v=aKL4uwZ7dF4
няколко батки комбинират прости дрилове за да отработят и оценят специфични, стрелкови умения. Това спорт ли е? Да, определено.
Той военно-приложен ли е? Да, определено. Защо? Защото отработва специфични техники, характерни за професионалистите- позиции на готовност, преминаване м/ рзлични оръжия, работа с ремък, стрелба с противогаз, с очила за нощно виждане. Все неща, които ги няма в спортове, като ИПСЦ :wink:

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Мар 2024, 21:09       Заглавие:  Re: 10 sub second shots from 7 years challenge
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Баян написа:
Колега Убото, според мен ти (и много твои колеги от силовите структури) не разграничаваш, къде свършва спорта и от къде започва специалната подготовка. Затова най добронамерено ще се опитам да ти обясня:

Колега Баян, мисля, че бъркате човека! Стрелям ИПСЦ от 2004 г. (почти от самото му навлизане в БГ), като до 2009 г. включително нямам пропуснато състезание. Искам да кажа, че за тези 5 години имам някаква придобита представа какво представлява спортът.

От два интензивни петдневни курса с американски SWAT инструктори - имам някаква бегла представа и от щурмовата тактика (далеч не съм най-големият тактик, разбира се).

Инак за да хейтя някого (в което бях упрекнат), трябва да е налице все пак някакво презастъпване на интереси. А аз с вашия спорт (и вас като спортисти) нямам абсолютно никакви пресечни точки (освен тук във форума), така че какво и как го стреляте - наистина изключително слабо ме вълнува!

Ivo77 ми зададе конкретен въпрос - постарах се да му отговоря. Аргументирано. А на вас здраве, и много спортни успехи! :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Мар 2024, 23:29       Заглавие:  Re: 10 sub second shots from 7 years challenge
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Баян написа:
Няколко батки комбинират прости дрилове за да отработят и оценят специфични, стрелкови умения. Това спорт ли е? Да, определено.

Това не е спорт, няма и как да бъде - категорично! Въпросните батки отработват базови елементи от "тактическата карабина" на дистанция по-малка от 5 метра, което като стреляне до нощното такова - съвсем спокойно се покрива и със стоков 7,62 мм калашоид (АКМ, АКС-47, САР, СЛР и пр.)

Тегавите стандарти за "тактическа карабина" идват от Bill Blowers и Aaron Barruga. АКМ-ът вижда доста зор на тях (калашоидите с фрезована цевна кутия там отпадат), но и доста от "аркаджиите" увисват. Там хем требе да си с хубава пушка, респ. "арка", хем и да можеш да си я кормуваш на едно доста добро ниво.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer