logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Дата и час: 09 Апр 2020, 23:52

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1104 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 74  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Мар 2020, 22:55       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Междувременно италианците подминаха 10% смъртност - или е защото лъжат, или виждаме ефекта на голям брой болни, които трябва да се обслужват с ограничен брой апарати от ограничен брой лекари.
74386 заразени, 7593 умрели, 9362 прескочили трапа.
Четох пост от сестра в болница - средно 3 седмици прекарват в имтензивното.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Сподели темата във Facebook

Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Мар 2020, 23:17       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Ветеран
Ветеран

minavasht написа:
Междувременно италианците подминаха 10% смъртност - или е защото лъжат, или виждаме ефекта на голям брой болни, които трябва да се обслужват с ограничен брой апарати от ограничен брой лекари.
74386 заразени, 7593 умрели, 9362 прескочили трапа.
Четох пост от сестра в болница - средно 3 седмици прекарват в имтензивното.

Затова пък им оказват помощ.
Изображение

Или пък следните действия да наблюдаваме насред цивилизована Европа

Жив да не бях , да видя тежкотоварни камиони на руската армия по магагистралата за Бергамо .......
Изображение

А това е ... не знам как се наричат тези специалисти , които правят симулативен превод за глухонеми граждани .......
Та това е (жената) специалиста преводач на Премиера на Холандия , по време на изявлението му , че "Ситуацията е под контрол!!"
Изображение

Ето откъде Баце има идея за използването на "Арена Армеец" за лечебен стационар.
Наблюдаваме действията на сръбската армия по оборудването на някакъв търговски закрит център за подобни цели.
Изображение

Последна промяна Dorssay на 25 Мар 2020, 23:25, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Мар 2020, 23:24       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Мда...ето индийските полицаи как действат във войната с грипа :roll:
нооо по всички правила на възпитателния мариз...не се бие по главата и по лицето ...
ако така на Каролев ченгетата му наместат чивиите...току виж почнал да вдява наистина от икономика

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Мар 2020, 23:45       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Тука вече ти се получи! Материалите в поста са покъртителни
Поздравления!
Dorssay написа:
Затова пък им оказват помощ.
Изображение

Или пък следните действия да наблюдаваме насред цивилизована Европа

Жив да не бях , да видя тежкотоварни камиони на руската армия по магагистралата за Бергамо .......
Изображение

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2020, 01:10       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

И кво стана накрая - докато убото се притесняваше от НАТОвските учения, руснаците му минаха в гръб, и вече заемат позиции насред Европа.
Ще зема да се окажа прав май, че от тях е тръгнала цялата тая работа, а?
:)

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2020, 07:51       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

minavasht написа:
И кво стана накрая - докато убото се притесняваше от НАТОвските учения...

Не се притеснявам, просто ми беше странно и малко тъпо да не мога да си вляза в стрелбището; да се наложи да си сдам цевите на съхранение за повече от два месеца докато преподновявам разрешително и сменям постоянен адрес, с още два месеца валидно разрешително - въобще не ми трябват тези две ръждиви цеви, не бързам, да си ги държат, но два пъти ми звъняха по телефона, което ме изнерви; да не мога да отида на фитнес... а в същото време бай американец да ми иде на талази за военно учение, е?!?!

Другото го писах преди повече от две години в темата за Тръмп, Посейдона и други помнят... която тема я няма, щото твоите съграждани се оказаха много тънкообидни. Та, какво писах САМО аз тогава... че с тоя катил начело на Щатите - ще ядем голям бахур. И че няма да ни се размине плащането на рекета. И, хайде сега някой да излезе и да ми каже... че съм се бил огрешил тогава... 4 милиарда авансово за самолети на картинка... де дърт офицер като Джейбъ мен приказваше, че нямало как да стане... е, станА... платихме си!!!

Именно затова увисват американците в геополитически план... да, слушаме ги, щото така се прави когИ насреща ти стои рекетьора с голямата бухалка... но и рекетът няма как да е вечен. Именно затова почват да губят почва на много места, а не щото руснаците ни минават в гръб. А след като минат италианците през тази криза - ще почнат още повече да олекват... и ще останат да се крепят единствено на силата на бухалката пред бимбайци като нас.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2020, 08:35       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Ето я - излезе истината за Италия, дето толкова се чудите какво и как: https://gong.bg/football-sviat/shampionska-liga/multimedia/gallery/uzhas-futbolen-mach-zarazil-nad-40-000-s-koronavirus-582872

На мене лично ще ми е интересно да чуя коментара на Дорсей за това: https://www.vesti.bg/bulgaria/ruski-iztrebitel-su-27-izchezna-nad-cherno-more-6107412
Дали е случайно събитие?

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2020, 08:52       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

JDredd написа:
Ето я - излезе истината за Италия, дето толкова се чудите какво и как: https://gong.bg/football-sviat/shampionska-liga/multimedia/gallery/uzhas-futbolen-mach-zarazil-nad-40-000-s-koronavirus-582872

Ако докажат подобна епидемия и в района на Валенсия, щото е имало поне 10-15% гостуващи фенове (4000-6000 човека), значи няма съмнение. Плюс това, че "Аталанта" е от Бергамо, един от най-засегнатите градове в Италия...

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2020, 12:34       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Снайперист
Снайперист

Ако някой се интересува от малко алтернативни гледни точки може да погледне тези линкове:

https://www.facebook.com/stanislav.tsan ... 682539090/

https://btvnovinite.bg/predavania/tazi- ... QFgB5JJ7yA

А тук има една простичка съпоставка на разходите за персонал на един работодател при два възможни варианта:

https://kik-info.com/novini/novini-i-ak ... 157276.php

Цифрите "загатват", че може и да попаднем в икономическа верижна реакция от съкратени служители, и последвал срив в приходите на фирмите, поради увеличена безработица и намалено потребление.

Сегашната обстановка много ми напомня на ситуацията в един приватизиран завод някъде около малко преди 2000. Работниците имаха да получават стари заплати (от държавно време още), но съгласно условията на приватизационната сделка всички задължения се поемат от купувача, така че той все пак ги дължеше тези пари. Текущите заплати се плащаха на време, обаче тези старите висяха и в един момент поради разни интереси, някой реши да му клати лодката и да му седне на мястото и подкокороса синдикатите за стачка. Народа се вдигна да си иска заплатите, само малко "стачкоотстъпници" на които щяха да им *** майката, да ги линчуват и какво ли още не, успяха да подтиснат стадния си инстинкт и останаха по машините и запазиха няколкото договора на които се крепеше завода тогава. Времето мина, заплатите се изплатиха (стачкоотстъпниците също си получиха старите заплати на готово), всички се върнаха по работните си места и продължиха работа нормално, благодарение на стачкоотстъпниците които продължиха да опъват каиша въпреки че бяха в същата лодка и спасиха поръчките, така че останалите да има какво да работят след като страстите утихнат. Та и сега така - благородно завиждам на тези които могат да си позволят лукса да се панират и да се отдават на страховете и емоциите си, докато други прилагат стратегията на изгорената земя, щото колкото и да сме бедни с клечка кибрит все ще се намери кой да ни услужи. Другото можем да си го свършим и сами.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2020, 12:45       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Пичове,

Не мога да ви разбера. До тук само Фил даде разумно мнение ще се запиша "доброволец да разнасям храна!"

Мислите ли че икономическия колапс който ни очаква се дължи на това, че няма да идете на кръчма или да хрупате пуканки в Арена?! :shock:

Стига бе! От как е кризата харча двойно преди 3 седмици ми се счупи ключалката на багажника оказа се че е един монолитен блок със електромотор и т.н. 600 кинта.
Тази сутрин ми гръмна свещ на 1000 км и бобина на 11 000 все ментата сложих оригинални пак 600 лв. ДДС то си върви.

Колапса ще дойде е по линия на ЕС за това че сме дълбоко вързани към техните икономики и се храним с техните остатъци, като пепеляшка сме! Е сега ще ни спрат остатъците. Нямам никаква идея дали на 10-ти ще взема заплата нито дали на 01 ще съм на работа. Това е положението трябва да се свиква.

Мерките са правилни и е ясно защо.

ПИ (пазарната икономика) е "недоносче" PDT_Armataz_01_22 и е стисната от 10 години през две се прави национална здравна карта и се режат легла по болниците СКЪПИ-те тези за интензивно лечение. Защото приехме олигофренската западна система на здравеопазване КОЯТО Е с 0% РЕЗЕРВИ плаща се на свършена работа. Е коя болница няма да прекарва хора през интензивната пътека 2500 лв. на ден ако има 200 легла а?Нали се плаща на свършена работа. За това режем тези легла и всякакви други. Ами онези 800 000 000 лв. резерв на Здравната Каса дето бяха точно за такива ситуации епидемии и пандемии.
Няма толкова лампи по улиците колкото народ трябва да увисне на тях, първия за който се сещам е мистър постна пица.

ПИ умря да живее комунизма! Кой разбрал разбрал. Китай ви показа как е. И 40 трилиона да напечатат все тая с говнопроизводство не се управлява света и не се гради икономика. Другото е с РЕКЕТ ама и той е до време, винаги ще се намери някой дето да ти вземе бухалката и да ти я натика в ГЪЗА САЩ не са толкоз уникални нито силни.

Най-много болни има в групата 40-49 пък вие си вярвайте, че мори само болните и слабите - това категрично не е вярно. В NBA един се разболя и ги затвориха ЗАЩОТО КАДРИТЕ СА ИМ СКЪПИ. PDT_Armataz_01

Нека сме живи и здрави и си пригответе плик за децата „Какво да правим когато Мама и Татко ги няма“!

Защото 20 дена интензивно и после още 20, 40 дена в болница тея деца какво ще правят? Ще ги гледат бабите ли дето са с забрана за излизане (и това ще дойде)?.

Жената вика да напишем лист с телефони остана си празен и те така.

П.С.
Говнопрозиводство синоним на пазарна икономика базираща се на непрекъснато увеличаващо се потребление.

<<<- Британски дипломат почина в Унгария от коронавируса. 37-годишният зам.посланикът на Великобритания Стивън Дик е починал вчера в болница в унгарската столица. Новината беше потвъредна от външния министър на страната Доминик Рааб. Дик е работил във Министерството на външните работи от 2008 г., като е бил в посолствата на страната в Рияд и в Кабул. >>>

Ако си мислите че за този не са полагани VIP грижи. Толкоз за безсмъртието на младите.

Последна промяна b5202s на 26 Мар 2020, 14:11, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2020, 12:46       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

rdgeorgiev написа:
Цифрите "загатват", че може и да попаднем в икономическа верижна реакция от съкратени служители, и последвал срив в приходите на фирмите, поради увеличена безработица и намалено потребление.

Това добре...цифрите и табличките са ясни, но аз не разбирам, колега Георгиев защо в тези все черни краски рисуваш табличките? Га че ли влизаме във вечна карантина и тъмница...
Е не се ли изясни кристално ясно, че за 2 месеца Карантина /брутална/ и вируса спря в Китай...
това ще е и тук това е положението...нищо чак толкова няма да се съсипе...
напротив очаквам разцвет на икономиката след този период...
в САЩ се позатяга наближават максималния брой заразени 80 000 като в Китай, но ще се стегнат два месеца се ще ги изпърдят у дома...

Това за футбола дето го пусна Дред е много показателно...има нещо дълбоко ненормално в лудешката радост на 50 000 души като влезе топка в мрежа...имало на тоя стадион и 3 500 испанци сметайте...4ри гола и 4етрите пъти са се прегръщали и целували сички...
Футбола за мен е неимоверна досада и дълбока тъпота...но Природата си отмъщава...сина е запалянко и не се вълнува от оръжия ... :?

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2020, 13:02       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

b5202s написа:
Нека сме живи и здрави и си пригответе плик за децата „Какво да правим когато Мама и Татко ги няма“!

Защото 20 дена интензивно и после още 20, 40 дена в болница тея деца какво ще правят? Ще ги гледат бабите ли дето са с забрана за излизане (и това ще дойде)?.

Жената вика да напишем лист с телефони остана си празен и те така.

Не е така и няма да допуснем да стане така! Тука пишем 10години! затова и отбелезах в специалния раздел иначе съм сърдит принципно :roll:

Пуснете тема АКО все пак много се спече положението и тази тема ще е за взаимопомощ...ако съм здрав ще донеса храна на децата ти...ти надявам се също! па нищо че телефонния тефтер е останал празен...
някой ако има нужда от помощ ще пише в тази тема...
Може и да имаш роднини приятели в други градове ама няма да ги пуснат в София...даже да бедстват децата ти..

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2020, 13:17       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Снайперист
Снайперист

Табличките не ги рисувам аз, Драка. А това, че са в черни краски не е вярно. Медицинските таблички са доста по-розови от новините. Обаче икономическите са черни, защото в българските домакинства, икономика и бюджет няма резерви да изкараме 2та месеца без огромни сътресения. Ще има незасегнати, ще има даже облажили се, обаче масата ще задлъжнее още повече, а да работиш, да плащаш и да задлъжняваш още повече не е устойчив икономически модел ми се чини.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2020, 13:32       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Poseidon написа:
Пуснете тема АКО все пак много се спече положението и тази тема ще е за взаимопомощ...ако съм здрав ще донеса храна на децата ти...ти надявам се също!

Естествено! За това и ремонтирам пущината ( и яко да ми бърка в джоба) защото ако трябва да се носи храна насам на там.

Poseidon написа:
Може и да имаш роднини приятели в други градове ама няма да ги пуснат в София...даже да бедстват децата ти..

Точно така. От тази гледна точка ситуацията сега е уникално гадна спрямо 90-та примерно.

90-та зимата бащата избракониерства два елена с още едни местни, защото той няма как да знае де са в гората. Цяла година ядохме еленско. Едно червено месо богато на белтъчини и без риск от трихинелоза.
91- замина едно магаре луканката стана една черна ама месо. Сега обаче сме европейци и ако не ти докара ТИР-а си го закъсал здраво.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2020, 13:40       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

b5202s написа:
Мислите ли че икономическия колапс който ни очаква се дължи на това, че няма да идете на кръчма или да хрупате пуканки в Арена?!

Не. Да вземем горивата само. По спомени, на база цена от $60 долара на барел, разчетът е в хазната да влязат 11 млрд. годишно. В момента цената на петрола е двойно по-ниска от разчета, пътува се също хипотетично двойно по-малко заради карантината и проблемите/ страховете пред бизнеса...

... та, в бюджета няма да влязат тези 11 милиарда, а доста по-малко, което ти или аз няма как да компенсираме с купуването на турски/ китайски части за трошките си. Другото ДДС, което също няма да отиде там, където е разчетено - отделно.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1104 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 74  Следваща