logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Дата и час: 26 Май 2020, 07:44

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1831 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2020, 22:24       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Dorssay написа:
... представям си нашите чилийци ако плъзнат от гетата ..сигурно ще е подобна картина

Споко. Преди време имаше истински чилийци у нашенско. Преди 89та имам в предвид. Настаниха ги у нови-новенички панелки, со пълни хладилници, ток и течаща вода. Обясниха им, че те това е комунизЪма. На чилйците им харЕса, в началото поне.
След време, като се изпразниха хладилниците, нашенци обЕсниха на чилийците, че трябва да се бачка, щото у нас е прието, че който не работи не трябва да яде.
На чилйците не им хареса нашенския комунизъм и си тръгнаха.Та, те така. Наще "чилйци", чакат да плъзнат отново у Ойропата и да бачкат примерно у германския "социял".
Щото нашенския социал не е същия :wink: .

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Сподели темата във Facebook

Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2020, 23:21       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Dorssay написа:
Това не е извод , а кошмар.

По стечение на обстоятелствата живея в непосредствена близост до подобна ... ъъъ ..етническа концетрация и ще поема първия удар.

песента е Ок :tu:
Толкова песни само май за Крали Марко имаме... :D

Но аз продължавам да не те разбирам ...ти се опасяваш от кошмар дето е на 15000км , а у нас картинката няма общо с това ...

ето ти новини и от Русия
https://www.standartnews.com/zarazata/k ... 24851.html

Цитат:
Твърди се, че Кадиров се е заразил преди 2-3 седмици, когато навестил партиен приятел в болница. Очевидци разказаха пред медиите как Кадиров не влязал със защитно облекло, а само с маска.
Решил да прегърне съратника си, за да му даде кураж, а после останал при него повече от половин час, докато болният дишал с апарат.

Тука у нас смелчаци, утубери и борци за правда се биха в гърдичките много ама никой не отиде в Пирогов както ги кани Генерала да извидят лично кое как е...като Кадиров... :roll:
Чувам днес е казал от болницата в Москва , че ще застреля лично всеки чеченец дето не спазва карантина...
Русия в момента е в пика си на заразата... ще премине...мерки взимат като американците...

https://www.mediapool.bg/rekorden-broi- ... 07676.html
но пак недоумявам от какво се плашиш? всеки у нас живее в близост до "етническа концентрация" макс 5км е до циганска махала и от най-богатите квартали в Сф...
А в Чили са се осрали до шията
Просто ранна карантина и ТОЛКОВА!!!

Не го разбрахте и това си е....даже някои си търсят жертвите дето им обещал щаба...

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2020, 23:35       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Poseidon написа:
ето ти новини и от Русия

Какво посочваш Русия та Русия не мога да разбера.

Властта си е власт навсякъде.
Руснаците може да са всякакви , но не са по-тъпи от която и да е друга нация. Само ние тука може да вкарваме личностни предпочитания , че тия били генетично прости , ония генетично свръхчовеци.
Това в смисъл , че руснаците имат не-полоша от Запада и Изтока и наука и лекари кадърни и вирусолози и институти имат дето работят с вируси военни и всякакви.

И какво направиха ?

Поседяха , поослушаха се , и когато видяха че народа по целия свят е толкова прост и яхнаха метлата да се възползват.
Власта си е власт навсякъде по света и няма да изтърве нещо което и е изгодно.

Разболял се бил Кадиров , деба и артистите , колкото се разболяха Том Хенк и жена му .

И хората клепчат пред телевизора и в ужас си мислят: "Лелеееее , щом и Кадиров се разболя , значи няма мърдане , истина е всичко това".

И не ми давай за пример "Пирогов" !!!!!
Там е касапница постоянна , в Търговище някой да катастрофира с кола и го карат в "Пирогов". Аз много пъти съм ходил в "Пирогов" и преди вируса и там са винаги на педал.
Даже един приятел викаше навремето: "Ако искаш да видиш какво значи хорска мъка и да направиш сравнение колко си добре , просто застани до вратата в "Пирогов" , ама от вътрешната страна , там до товарните асансьори , постой 2-3 часа и ще можеш да прецениш".

Това е едно .
А второто е , че аз съм съгласен да отида и ти си взел на въоръжение тази покана някой да отиде да влезе и да стои при заразените с ясното съзнание , че никой няма да отиде.

Но аз ти предлагам друго.

Ако можеш да ми уредиш и да ми гарантираш , че като вляза при заразените с Коронавируса и няма да ме сложат под карантина преди да съм проявил симптомите , слагам 6 месечния си доход срещу, твоя 3 месечен (щото си по-богат от мене) и отивам още утре.

А така за твой кеф и удоволствие да си отвися после по карантини задето съм се наврял там - няма да стане.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2020, 23:46       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Dorssay написа:
Ако можеш да ми уредиш и да ми гарантираш , че като вляза при заразените с Коронавируса и няма да ме сложат под карантина преди да съм проявил симптомите , слагам 6 месечния си доход срещу, твоя 3 месечен (щото си по-богат от мене) и отивам още утре.

Тоест ти не вярваш , че има коронка и срещу пари би се заразил?
Аз това ще ти го уредя. Колко пари искаш? Доброволци за тест на ваксини ще се търсят...може да се пробваш ако ти хареса парата...
моя 3 месечен доход е малко...доста повече ще ти платят... и да те тестват като хамстер...щета няма да имаш...коронка няма ясно е

аз пари не искам ако се пак дигнеш температура и те хване треска ...ако е повече...застраховка живот правят...там разходи по погребение ще поеме застрахователя... /не ти го пожелавам ама риск според мене има/

Вярваш, че всичко и в Русия и в САЩ е цирк? айде руснаците си подтискат народа...а американците?
възползват се от това и КАКВО ще спечелят с тая карантина бе човек? да си съсипят икономиката
и да има бунтове от глад като в Чили ли?

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2020, 23:59       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Dorssay написа:
И не ми давай за пример "Пирогов" !!!!!
Там е касапница постоянна , в Търговище някой да катастрофира с кола и го карат в "Пирогов". Аз много пъти съм ходил в "Пирогов" и преди вируса и там са винаги на педал.
Даже един приятел викаше навремето: "Ако искаш да видиш какво значи хорска мъка и да направиш сравнение колко си добре , просто застани до вратата в "Пирогов" , ама от вътрешната страна , там до товарните асансьори , постой 2-3 часа и ще можеш да прецениш".

Това някак си пак като го чета не разбирам какво искаш да кажеш???

Че е натоварено че натоварено...че катасрофи постадали карат карат...

просто най тежките случаи също са там заразени от коронка...някои починаха...ТОВА означава ГОЛЯМА конценрация на вируса...ИМЕННО влизаш в заразно отделение и ще се надръндиш ... затова ти давам там за пример...кое да ти дам за пример иначе? ветеринарната клиника в Требич ли що ли

ама ти си готов срещу пари и ако ти гарантираме че няма да си под карантина влизаш при хора почти смляни от корнка с огромна концентрация на вируса ...е така като комита... маска също ти не требе нали Дорсей войвода?

Просто в тупик ме вкарвате ...правиш се на луд нали...е така да си лафиме...добре, но малко все пак да е информативно, а не тотални глупости като онази крадлата от щатите...все пак...та пусни тема за Венецуела за Иран...или за музикални поздрави...пак ще има поне малко логика

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2020, 00:08       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Poseidon написа:
Тоест ти не вярваш , че има коронка и срещу пари би се заразил?

Абсолютно не.

Аз вярвам , че има Коронавирус. Него го е имало винаги и ще го има сигурно докато съществуват хората на земята.

Обаче не врявам , че толкова смъртоносен , за да съсипе СВЕТОВНАТА ИКОНОМИКА с 6% надолу (някои казват , че било 12%)

Или нека се изразя по друг начин. Той може и да е смъртоносен при някои т.н."придружаващи заболявания" , но НЕ ПОВЕЧЕ ОТ КОЙТО И ДА Е ГРИПЕН ВИРУС , с който човечеството е живяло много удобно до момента.

Poseidon написа:
възползват се от това и КАКВО ще спечелят с тая карантина бе човек? да си съсипят икономиката

Точно така.
Точно това правят , но както винаги има едно "НО".

Първо икономиката ще се съсипе ... но за някои. Средствата ще преминат от едното лоби към другото.
Това "съсипване на икономиката" може да засегне доста хора , тебе и мене , но няма да засегне властимеющите , нито тях , нито децата им , нито внуците им.

Просто се сменя световния икономически модел. А за да се смени е неаобходима или война , или криза световна (каквато наблюдаваме в момента).
Сигурно тука и ти и колегите и всички усещаме , че мерките се разхлабиха , но положението нещо не се разхлабва.
Анализатори посочват времеви период 5-7 години да премине тоя процес.

Хубавото е , че няма да чакаме много , дето се вика всеки месец нещо се случва.

За ваксинациите:
Днес чета също , че РУСНАЦИТЕ вече са започнали да набират официално доброволци да се тества ваксина срещу Коронавируса.

Аз не мисля да се ваксинирам нито доброволно , нито принудително и задължително.
Имам си някакъв хипотетичен план как мога да се противопоставя на подобно нещо , но той си е лично за мене и касае само моето нежелание. Не влияя нито на децата ми , нито на роднини , нито на никой.
Далеч съм от мисълта да участвам в някакво движение против ваксинациите , или против мерките за Коронавируса .. щом ги правят - тяхна си работа на който му е нужно.
Това е просто едно лично решение , за което си имам мои си лични причини.

Р.S. Тука си много прав , смятам да се съсредоточа върху Венецуела и Иран , то каквото има да става ще стане и с моето и без моето мнение.
:armed:

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2020, 01:32       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Шейх Омар написа:
Т.е. пристигна със сто долара в джоба на летище JFK, започна да лъскаш обувки и така, докато не получи данните на сметката, отворена преди време от дядо ти в ЦК на БКП?
$700 е което имах със себе си когато кацнахме със жена ми и сина ми във Флорида през 95та. Живяхме в тъста ми, който умря след 3 месеца. Ни сметки, ни гявол. От комунизма съм населдил единствено съжалението за изгубените години, ако бях се разкарал по-рано щях да съм още по-напред. Системата тука предразполага да си докажеш на какво си способен но пак - опитваш се да местиш темата в-у мене което само по себе си показва кой е прав и кой - крив щото ако имаше някакъв смислен аргумент нямаше да се занимаваш с мене.
Както и да е, това е безсмислен разговор, мненията ни са различни, фактите обаче остават - България е избрала да се управлява от Бойко и такива клоуни като него, слуга, 30 годишен продукт на обкръжението на Тато, пък ти си приказвай кой колко е свързан с реалноста в България колкото искаш.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2020, 06:24       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Снайперист
Снайперист

.38 Super написа:
фактите обаче остават - България е избрала да се управлява от Бойко и такива клоуни като него, слуга, 30 годишен продукт на обкръжението на Тато,

За съжаление си прав, но май няма друг.Всичко са тръгнали от партията - "майка".

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2020, 08:18       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Dorssay написа:
...

Първо икономиката ще се съсипе ... но за някои...

Сигурно е така.
Други обаче може да спечелят, благодарение на ситуацията.
Ако може да се вярва на това инфо:

https://www.lentata.com/page_17592.html

https://www.lentata.com/page_17593.html

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2020, 08:57       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Заебете Венецуела, Иран, Тамбукту, Вануату....Гледайте в нашата паничка.

Последната дупка на кавала, и най-бедната страна в Европа, уж пълноправен член на ЕС.
Сделката м/у властта и ЕС е да сме последната дупка. Пазар за боклуците на Европа, пълно подчинение, скъсване на връзките с Русия. В замяна се получават еврофондове, които се крадат с пълната подкрепа и знание на ЕС. Ако някой смята, че в Европа не знаят за това, да вземе да се "образова" малко.
Унищожаване на производство и селско стопанство, за да може да има пазар за свръхпроизводството на европейските фабрики.
Корупция навсякъде, във всички сектори и нива.
Системен подход при унищожаване на "конкурентен бизнес", схеми за крадене на пари чрез ОП и свои фирми, и т.н.
В момента тече "приватизация" на държавата като цяло.

Великите мозъци и ръководители на властта имат проста схема - пълним бюджета, гласуваме ниски бюджети, и после излишъка го "усвояваме" чрез безсмислени проекти за десетки милиони. Праснаха лотарията - да не си мислите, че досега Божков не си е плащал като поп? Обаче решиха, че и той взема много, та решиха да му вземат всичко. Сега щели да правят държавни бензиностанции....За да вземат дял и от това...
Никой обаче не посяга на енергодружествата.....Сещайте се защо.
И се осигурява комфорта на 700,000 лайнопроизводителя и на 500,000 мангала, което им дава право да си печелят изборите без проблем.
Имаше 2-3 плахи опита да се заговори за образователен ценз при гласуване - било противоконституционно..Ами сменете конституцията бе!
Никой нормален човек не е съгласен един примат да има същите права като него и само да консумира от обществото без да дава нищо.
Освен това, вече 10 год. властта управлява само с 15% от гласовете на гражданите. Тези 15% се осигурята от горепосочените+кръгът фирми около властта.

tsb написа:
Други обаче може да спечелят, благодарение на ситуацията.

Тези "другите" са пак ония "същите", които и преди кризата си печелеха, само че сега повишиха печалбата си доста....:)

Ето цитат на един човек, който обобщава всичко....

Цитат:
В България сме изправени пред една система, която е вербувала големи човешки и материални ресурси в изграждането на добре действаща машина, която умело си служи с медиите, службите, икономиката, политиката, и разбира се съдебната власт. Действията й не се огласяват, а са държавна тайна.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2020, 09:50       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

rosen71 написа:
Тези "другите" са пак ония "същите", които и преди кризата си печелеха, само че сега повишиха печалбата си доста....

Роска , специално за тебе представям на твоето внимание две снимки, в които по ирония на съдбата е запечатан целия ГЕНЕЗИС на българската родна действителност:

тая снимка
Изображение

и тая снимка:
Изображение

Ако в първия момент не можеш да се ориентираш какво наблюдаваш , ще ти помогна

Наблюдаваш как:

Микробуси на "Техномаркет" изнасят собствеността на "Национална лотария" от централния офис на "Лафка" , охранявани от "Ипон".

Ако случайно не знаеш кое на кого е от тези субекти , поразрови в мрежата за ориентир.
И после седни , гледай телевизия , вярвай в статистики , ВЯРВАЙ в Коронавируса , или в каквото и било да е друго което го дават по телевизията (освен прогнозата за времето , там наистина познават).

Последна промяна Dorssay на 23 Май 2020, 10:38, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2020, 10:19       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Снайперист
Снайперист
Аватар

rosen71 написа:
Сделката м/у властта и ЕС е да сме последната дупка. Пазар за боклуците на Европа, пълно подчинение, скъсване на връзките с Русия. В замяна се получават еврофондове, които се крадат с пълната подкрепа и знание на ЕС. Ако някой смята, че в Европа не знаят за това, да вземе да се "образова" малко.

:tu:

Плановете на ЕС спрямо България се свеждат до следното:
1. Територия с ограничен суверенитет и политическа коректност срещу уговорено ниво на крадене на еврофондове
2. Строеж на транспортна инфраструктура, която да използват те
3. Политическа система, която гарантира спокойно инвестиране и износ на капитали след печалба, съчетани с ниски данъци
4. Европейско гето за мангали
5. Стабилност в ЕС, гарантирана от действащите по губерниите режими

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2020, 11:20       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Забелязват се много точни наблюдения горе...
Добре де пуснете нови теми с алтернативи според вас...как ще е по добре...
И ще го направим, като политически корпус този раздел... :roll:

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2020, 11:34       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Снайперист
Снайперист

Шейх Омар написа:
4. Европейско гето за мангали

Когато българска майка юнашка не ражда, а пък български юнак ни е.бе, ни бие, така ще е. Тук, който се оправдава с ЕС, бърка. Колкото до мангалите, ние ги изнасяме в промишлени количества. Що не с оплачеш от това.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2020, 12:01       Заглавие:  Re: От новините тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Poseidon написа:
Добре де пуснете нови теми с алтернативи според вас...как ще е по добре...

Според мен , няма нужда от нови теми.

И тая е достатъчна всеки да излее наболелите си мисли.

За алтернативата ... според мен единствентата алтернатива е , някой да победи колкото се може по-бързо.
Имам предвид НЯКОЙ от двете лобита които сега са се хванали гуша за гуша.

Защото победителя (който и да е той) ще въведе някакъв ред и ще има интерес да се успокои обстановката , за да може да се ползва от плодовете на победата на спокойствие.
А целукупното гражданство ще се нагоди към новите правила и за него това ще е по-добре от настоящия хаос.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1831 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123  Следваща