logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Дата и час: 03 Дек 2021, 14:38

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2020, 17:00       Заглавие:  КОРОНАВИРУС - практични съвети и добри практики

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

да направим една полезна тема ... да съберем добри практики
най-вече от хора които са го преживели или имат професионален опит
както обобщен анализ на открити източници - вече има много хора които разказват как са се преборили с короната

ето добре описани първите леки симптоми
https://bukvarche.com/2020/03/24/%D0%BF ... %81%D0%B0/

70-80% ще имат точно тези симптоми и няма да умрат

или обобщено:
Главоболие и замаяност
Възпалено гърло
Умора
Болки в гърдите
Загубата на мирис
Затруднено дишане
Кървящи очи, парене, натрупване на гной, сърбеж в очите
Храносмилателни проблеми като диария и гадене
Неразположение и объркване
Втрисане и мускулни болки

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Сподели темата във Facebook

Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2020, 18:46       Заглавие:  Re: Коронавирус - практични съвети, добри практики

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

относно маските, ползите и как да се ползват ..

.38 Super написа:
Направи си труда да прочетеш по-късият текст на Standard Precautions стандарта за болниците, първо е по-къс, после обяснява именно защо за да работи една маска трябва да е в комбинация със съответните други дейности.
Щом си убеден, че маската ще те предпази си я носи, това е въпрос на личен избор, не ти казвам да я махаш. Просто трябва да разбереш, че ако си с маска и някой се изкашля с-у тебе заразата е по цялото ти тяло, и да си миеш ръцете и лицето със сапун, после трябва да си свалиш дрехите в контролирана среда, да излезеш от нея, да се дезинфекцираш и да се преоблечеш в други дрехи ако искаш да няма вирус по тебе. Това е нереално да се прави извън контролирана среда, за това хората които се занимават с инфекции са в костюми най-грубо казано... Иначе маската ще ти предпази дихателните пътища от дроплетс но всичко по дрехите ти ще отиде по ръцете ти като се пипнеш след като си измил ръцете... Да ти обяснявам ли какво става с вируса когато спрея по маската ти изсъхне ?

https://www.cdc.gov/oralhealth/infectio ... tions.html

.38 Super написа:
Виж, в болницата съм работил с години с различни инфекции по болните, когато използваш маска, там имаш възможност да я хвърлиш веднага след като си сложил болният на операционната маса, да си смениш защитният костюм, ръкавици и ботите, да се измиеш и да сложиш нова маска. Това се прави всеки път когато трябва да работиш с инфекция, тея защитни средства са пред всяка операционна и никой не ти ги брои. На Сарасота главната операционна беше с 26 стаи и с по 100-120 кейса на ден аз да съм покривал две трети от тях пак си прави сметка колко пъти на ден сменям само ръкавици... Тея неща не можеш да ги вършиш навънка, маската ще спре нещо до някъде но ако не сменяш целият екип, не помага. Хората се заглеждат в пропускливоста на различните типове маски и се баламосват с това без да правят сметка, че навънка заразата може да е на всякъде и дори и да си миеш ръцете или сменяш маската, теорията е, че я хващаш от дрехите и други повърхности които са изложени на кашлица, спрей, въздушно течение или просто където си се опирал по релсите в магазина например... За това дистанция м-у хората навънка е по-ефективният ограничител на зараза от персоналните средства. Има си правила, например не трябва да пипаш нищо около тебе, да избагваш да се пипаш не само по лицето но и по дрехи, да употребяваш често подходящ санитайзър (например всеки път като си влезеш в колата и си пипак дръжката) и т.н.т.
Сложно е и ако трябва да се елиминира зараза си има правила които ако не ги следва човек просто единият елемент от защитата като маска или ръкавици не работи. В такъв смисъл маските са неефективни за собствено предпазване и са по-ефективни ако ти си болен, защото спират спрея при говорене, кашляне и т.н.т.
Иначе не вредят да се носят но не са идеално предпазно средство. И не се ебавам, прочети стандартите и тогава ще гелдаш с други очи и на глок темата и на съответните дискусии...
А маски в момента няма заради лудницата покрай вируса, СДС не ги обявява за неефективни след короната, това е било факт отдавна...

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2020, 19:07       Заглавие:  Re: Коронавирус - практични съвети, добри практики

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

от тук от там посъбрах малко инфо от първо лице единствено число
от хора които са го изкарали короната и това което споделиха какво им е помагало

първото което усещат е .. дразнене в гърлото и отпадналост (организма се бори яко, и дърпа енергията за битката)
дразненето в гърлото обикновено продължава няколко часа преди да "тръгне" надолу по трахеята

различни хора го описват по различен начин навлизането в гърлото на вируса
- някой ги реше като нож, други при вдишване ги срязва .. и не се повлиява от обикновените лекарства

това което се повлиява при повечето е гаргара със сода и хималайска сол
някой успяват да спрат или намалят навлизането надолу и се разминават само с гърло

обаче общото е че ... всички са отпаднали и съня помага много в случая

други неща които помагат (според хора прекарали короната)
- чесън
- водка - по добре 40% и други твърди алкохоли
- Витамини от типа на ВитаМакс - https://www.silabg.com/en/21723-EVERBUILD-Vita-Max.html
- рибено масло
- Витамин Д
- Цинк
- сироп от черен бъз
(ще дописваме)

по голямата част от хората от анализа е, че не вдигат температура и го преодоляват за 3-4-5 дена
болки гърло, трахеята и тежест в гърдите е общо за всички
някои имат афти в устата, главоболие, кашлица ..

но .. има ли усложнения, има и температура
позната от Германия (тествана, наблюдавана) го описа точна така .. и са и предписали Парацетамол и се е оправила за седмица
веднага дошли 6 човека у тях със скафандри като космонавти, апарати за дишане, транспортира в болница, там няколко дена под наблюдение и върната у тях ... каза толкова не съм спала през живота си

Zakira написа:
Относно симптомите - никой не може да каже какви са със сигурност. Всеки организъм е индивидуален и преодолява вируса по различен начин.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2020, 19:17       Заглавие:  Re: Коронавирус - практични съвети, добри практики

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

В тази тема е добре да се подбират източниците, че много писания има...
38ия има подготовка...надежден източник е...
ето тук за обувките...
https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/te ... ki-6107608

Цитат:
Коронавирусът може да оцелее върху подметки на обувки пет дни или повече, предупреждават американски експерти, цитирани от БТА.
Поради тази причина е препоръчително обувките да се оставят пред вратата.
Друга възможност е те да се третират с дезинфектант или да се почистят със сапун и вода

това са егати неудобствата, но ше трябва един парцал с дезифенктант пред входната врата и да се минава през него...

маските от днес са задължителни у нас като си навън
https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/te ... na-6107604
досега не съм слагал съклет ме е , но ще се наложи...
за дезифектанти също кое става? спирт белина или купешки дезифектант от аптеката? или сапун и вода и да не се втеляваме

ааадски неудобно е всичко това...доколко ше работи като в гетата нещата са фрее...а и те щъкат по магазините...
хм...
но темата е за полезни съвети

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2020, 19:31       Заглавие:  Re: Коронавирус - практични съвети, добри практики

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

рецепти за домашен дезинфектант

(ще съберем тук)

иначе един добър и удобен на хапчета е Санифорт
едно хапче се разтваря в 5 литра вода за вируси - https://newfresh.org/sanifort-75-tablet ... ni-baseyni

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2020, 19:40       Заглавие:  Re: Коронавирус - практични съвети, добри практики

Картечар
Картечар

Сайт с подробна информация за всички държави. Сайта е сериозен. https://www.statista.com/page/covid-19-coronavirus

Качествени маски за многократна употреба. https://www.aliexpress.com/i/3295643251 ... 7a99QSsU9p

Последна промяна Adam на 30 Мар 2020, 20:08, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2020, 20:51       Заглавие:  Re: Коронавирус - практични съвети, добри практики

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Poseidon написа:
това са егати неудобствата, но ше трябва един парцал с дезифенктант пред входната врата и да се минава през него...
:DD

Ето ти всички вещества които са тествани с-у корона вируса, като отидеш в магазина почваш да гледаш по средствата за чистене и което има такива съставки (гледай колоната Active Disinfectant) - купуваш и използваш според препоръките на производителя, ще си баш като тъпериканците... :D
Последната графа ти дава колко дълго трябва да е влажна повърхноста ( или да не я пипаш ) докъто препарата очисти вируса.

https://www.aapd.org/globalassets/media ... a-list.pdf

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2020, 21:26       Заглавие:  Re: Коронавирус - практични съвети, добри практики

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Като купувате дезинфектанти, гледайте внимателно дали унищожават вируси!
Много на пазара са антибактериални, а ги предлагат смело и за вируси... Търговийка!
И понеже в момента всеки иска да се пази, купува без да гледа.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2020, 21:34       Заглавие:  Re: Коронавирус - практични съвети, добри практики

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Точно Шпора! Ама не вируси, че те са милиони, а ИМЕННО Коронка вирус
38ия даде данни, които у нас не съм срещал! ТОЧНО за коронката и ТОЧНО кое за колко време я избива...
Е когато си полезен 38и си полезен! ЕВАЛА!

Това требва да го пратиме на Генерала да го разпространят у нас

само скивайте
американския препарат UrthPRO съдържа Ethyl alcohol 29.4% и убива короната за 30 сек :tu:

това преведено е - шльокавица на 30 градуса е достатъчна да се дезифенкцираш ... но се разрежда малко от слюнка това онова значи 40 градуса класика е екстра ! външно и вътрешно
доста вещества са ефективни
Hydrogen peroxide 0.5% за 1 мин пак е Ок...и т.н.

.38 Super написа:
Ето ти всички вещества които са тествани с-у корона вируса, като отидеш в магазина почваш да гледаш по средствата за чистене и което има такива съставки (гледай колоната Active Disinfectant) - купуваш и използваш според препоръките на производителя, ще си баш като тъпериканците... :D
Последната графа ти дава колко дълго трябва да е влажна повърхноста ( или да не я пипаш ) докъто препарата очисти вируса.

https://www.aapd.org/globalassets/media ... a-list.pdf

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2020, 21:49       Заглавие:  Re: Коронавирус - практични съвети, добри практики

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

само за сравнение препарата Peak Disinfectant от педефа на 38ия

съдържа ​Ethyl alcohol 72.50% и ​Didecyl dimethyl ammonium chloride 0.33%

но убива короната за 1мин за разлика от слабия UrthPRO който е само 30 процента етилов алкохол ама убива коронката за 30 сек...

тоест по ирония на Природата именно питейния алкохол е много ефикасен...да си напръскаш и дрехи и маска и обуща ...за 30 сек нещата са ок!
И като потвърдиш вътрешно... :D просто нещата заспиват! и всичко това не е майтап въпреки шеговития тон! Изследвано е!

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Мар 2020, 23:19       Заглавие:  Re: Коронавирус - практични съвети, добри практики

Ветеран
Ветеран
Аватар

Ivo III написа:
рецепти за домашен дезинфектант

(ще съберем тук)

иначе един добър и удобен на хапчета е Санифорт
едно хапче се разтваря в 5 литра вода за вируси - https://newfresh.org/sanifort-75-tablet ... ni-baseyni

Имам известен опит със Санифорт.
От няколко години го ползвам за поддръжка на водата на вилата.
Миналата година правих експеримент и демонстрация на съседа, как ми стои водата след 40/четиридесет// дена, между качванията ми горе, защото не ми се източваше, като беше само покрита отгоре с покривало.
Горе, водата е кът!!!
Водата остана чиста, бистра, без грам зеленясване или да се лигави нещо.
Жестока работа!
Има лек мирис на някакво хлорно съединение/ не ги разбирам химиите/, но без да е натрапчиво и без последици по кожата.
Чудесно решение.
Всичко друго, ми е зеленясвало яко, но Санифорта, не допусна никакви волности :-)

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Мар 2020, 01:35       Заглавие:  Re: Коронавирус - практични съвети, добри практики

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Poseidon написа:
Точно Шпора!
Прав е, точно така е :tu:
Белината и производните и почистващи препарати със сигурност убиват доста от вирусите, за общо почистване е добре ако може да се спретне някакъв лек разтвор, ако няма наоколо препарати. Мисля това което се продава в Европа не е много по-различно от американските препарати с някой изключения диктувани от геополитическите условия. Например Спрей 9 има съставка която в концентрацията в която е в продукта беше забранена преди години в Калифорния заради канцерогенни условия.
Повечето щати го използват тоя препарат навсякъде за почистване, обезмасляване и дезинфекция, не е скъп и за цивилно население и офис работа е идеален.
В медицинските офиси тука е много популярен CaviCide (давам ти линковете за да се видят съставките и да се търси български еквивалент на продукта)
В болнична среда ( предимно операционни) се използва обикновенно Vesphene но той не е много за вируси, в контролирана среда на операционните вирусите не са проблем, там климатика и въздушната с-ма се грижат за тях. Весфейна обаче може да се смесва с други препарати ако трябва да се борят вируси но той пък като всичко което трябва да работи добре е с къс срок на годност.
Както и да е, това може да се намери от болница ако някой има връзки, стига да е разрешено в БГ/Европа. Една опаковка се разрежда и може да се използва месц и нещо ако си спомням правилно, отдавна не съм го ползвал а не мис е чете по етикета, може и да бъркам.
HIBICLENS използват тука а обработка на операционното поле на определени асептични операции защото трепе всичко и седи в-у кожата по-дълго време, осигурявайки чиста среда на шитото. За по-големи срезове и друг тип предпазване обикновенно се използва йоден репарат, забравих му името, не цапа като харабийският йод...
Хебикленза е добър да се сложи една две капки в-у някаква гъба и снея да се мият ръце, прави дезинфекцираща пяна и чисти много добре,остава филм за часове.
В България този продукт се използваше в болниците от години под името Хебитан но по едно време спряха да го използват заради някаква канцерогенна съставка. Не беше опасен за пациентите но понеже сестрите не препваха операционното поле със ръкавици, имаше опасения,, че ще получат по-високо насищане от продукта и мисля го ограничиха. Възможно е сега да използват разновидност на продукта, но това е извънредно ефективен дезинфектант за ръце/кожа и една шишенце от 100мг например може да стигне за дълго време, както казах за едно много сериозно миене отиват 2-3 капки.
Сигурен съм, че може да се намери от българската болнична с-ма, тука има мед лица, може би ще могат да хвърлят повече светлина по въпроса.

Относно лекарствата, днеска казаха, че започват разпространението на нещо като 16 милиона дози от лекарството за малария Hydroxychloroquine, което със Z-Pack мисля е тествано, че сваля симптомите на болен човек без други сериозни заболявания за 5-6 часа.
З-пак китайците продаваха за едва ли не жълти стотинки, не беше като американският, но съм купувал за приятели и си работи без грешка, не знам дали в момента продават но има сайтове от които може да се купи, някой китайски, някой - индийски.
Също така пускат и някакви 5минутни тестове които хората да си правят сами в къщи но не слушах много за какво става въпрос... :D

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Мар 2020, 11:23       Заглавие:  Re: Коронавирус - практични съвети, добри практики

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

.38 Super написа:
Относно лекарствата, днеска казаха, че започват разпространението на нещо като 16 милиона дози от лекарството за малария Hydroxychloroquine, което със Z-Pack мисля е тествано, че сваля симптомите на болен човек без други сериозни заболявания за 5-6 часа.
З-пак китайците продаваха за едва ли не жълти стотинки, не беше като американският, но съм купувал за приятели и си работи без грешка, не знам дали в момента продават но има сайтове от които може да се купи, някой китайски, някой - индийски.

И при нас е така. Хлороквин и производни хининови препарати, използвани за лечение на малария. Хиинините бяха спрени преди години поради редица странични ефекти, но сега пак ги пускат - полза/риск... Същото е с азитромицина, и той в момента е хит.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Мар 2020, 12:53       Заглавие:  Re: Коронавирус - практични съвети, добри практики

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Лекар предупреди че Водката наистина убива вируса но не го препоръчват
защото хората като си пийнат стават непредпазливи и спират да си мият ръцете PDT_Armataz_01_22

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Мар 2020, 14:41       Заглавие:  Re: Коронавирус - практични съвети, добри практики

Ветеран
Ветеран
Аватар

МОЖЕ БИ ЩЕ Е ПОЛЕЗНО ДА ЗНАЕТЕ !

АКО ВИРУСЪТ НИ АТАКУВА:

1.Спираме да се храним две денонощия.

Когато се храним 80 процента от имунитета отива за неутрализиране токсините от храната. Когато гладуваме 100 процента от имунитета ни отива за битка с вируса.

2. Ако вдигнем висока температура, но не по висока от 39.5 градуса, в никакъв случай не вземайте медикаменти да я смъкнете.

3. Пийте чай от лайка и липа.

4.Всеки ден пийте сока на 2, 3 лимона с 2 чаени лъжички мед.

Изолирайте се в къщи на топло и пестете енергията си. Не се натоварвайте физически.

5. Сутрин и вечер пийте по 30 до 40 капки спиртен извлек на прополис. Прополисът помага на имунитета, като убива доста вредни патогени.

6. Вечер преди лягане пийте от една до десет капки кислородна вода. Започнете от една капка и увеличавайте дозата докато стигнете 10 капки. Кислородната вода помага на организма доставяйки атомен кислород в червата да се възпроизведе силен имунитет.

7. Пийте вода с високо рН. Горна баня и Девин са такива.

8.Три пъти на ден си слагайте под езика по една чаена лъжичка сода бикарбонат и я задръжте в устата 3 минути, след което си изплакнете устата. Содата прониква чрез слюнчестите жлези и алкализира лимфата. Вирусите не виреят в алкална среда. Содата и лимоновият сок ще Ви помогнат да си алкализирате организма.

Измивайте зъбите си със сода бикарбонат.Не ползвайте флуорни пасти.

9. Общото количество чай, вода и лимонов сок не трябва да е по малко от 3 литра на денонощие. Пийте течностите топли, с температура близка до телесната.

10. Ако до четири, пет денонощия температурата не изчезне означава че вече имате бактериална инфекция и сте за болнично лечение с антибиотици. Ако спазите горните девет правила до това няма да се стигне. Бъдете уверени.

11.След гладуването от две три денонощия температурата трябва да изчезне. Започнете да се храните с настъргани моркови и елда без масло и с малко сол. Продължавайте да пиете сок от лимони, чай от лайка, кислородна вода и гаргара със сода.

ЗАПОМНЕТЕ:

Имунитета пада: 1. Когато преяждате. 2.Когато се простудите. 3. Когато препиете с алкохол. 4. Когато не си проветрявате помещенията, т.е. липса на достатъчно кислород. 5. Когато Ви обгазяват с промишлени отрови. 6. Когато ядете сладкиши и захарни изделия. 7. Когато пиете киселинни напитки, като бира и безалкохолни. 8. Когато се храните с киселинни и консервирани храни. 9. От 30 до 50 мл. Ракия на ден алкализирват организма, над 50 мл. го окисляват. Така че не прекалявайте с алкохола.

ЗАЩИТА ОТ КОРОНАВИРУСА И ДРУГИ ГРИПНИ ВИРУСИ

Освен маска , ръкавици и очила, което не е достатъчно ефективно, най добре е сутрин и вечер да направите следното:

Две чаени лъжички кислородна вода разтваряте в 200 мл. чаша с топла вода. Наливате си в ръката и смъркате през носът няколко пъти, за да мине в носоглъдката. Гаргарате се няколко пъти. След 10 минути, разтваряте две чаени лъжички сода бикарбонат в 200 мл. затоплена вода и правите същата процедура. Дори да сте вдишвали вируси през деня с тази процедура ги умъртвявате в слизестата тъкан на носоглътката и не им позволявате да влизат в белият дроб. Дишайте само през носът си! Ако коронавирусът Ви порази носоглътката, правете горните процедури по три четири пъти в денонощието.

Поствам това защото описва симптомите от първо лице на доказано заболял и излекуван.
https://news.bnt.bg/news/kak-ski-uchite ... 5news.html

Динамик Армс 2018
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща