logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 02:36




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Май 2017, 15:16       Заглавие:  Комплект мерни прибори Truglo TG131G1 за Glock
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Привет, добри хора!

Пробвах едни такива на колега и се влюбих :D

Затова търся да си закупя и аз. Намерих в нета, но няма да поръчвам докато не проверя тук какво е положението.

Затова съм готов да изслушам ако има оферти за такива, които са нови или малко употребявани, и се намират в БГ.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2017, 20:16       Заглавие:  Re: Комплект мерни прибори Truglo TG131G1 за Glock
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 20 Апр 2014, 17:52
Мнения: 200
Местоположение: София
Направи си, колега.

Една ампулка тритий, избираш цвят, форма и размери - 3 до 7 евра.... Доставка - 15-20... Нататък си ти :-)

http://www.betalight.nl/

Хората са турбо-любезни...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2017, 20:56       Заглавие:  Re: Комплект мерни прибори Truglo TG131G1 за Glock
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Благодаря за линка! Много вероятно е да си купя тритиеви ампули от тези любезни хора, но за друг проект.

За Глок-а продължавам да търся обаче тругло-то.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2017, 22:31       Заглавие:  Re: Комплект мерни прибори Truglo TG131G1 за Glock
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
4 дни, над 100 преглеждания и оферта нямам. Значи просто няма такава за изделие, находящо се у нас.

Затова поръчвам от ибей, па каквото стане.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2017, 17:43       Заглавие:  Re: Комплект мерни прибори Truglo TG131G1 за Glock
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Един познат си намери ... ама чак в Италия

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2017, 12:15       Заглавие:  Re: Комплект мерни прибори Truglo TG131G1 за Glock
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Одисеята по доставката приключи. Заради всички, на които обещах информация - ето я:

1. Ето го продавача: http://www.ebay.com/itm/152062242448 Става дума за голям американски онлайн търговец, които продава всичко що намери за изгодно. При тези е характерно лявата ръка идея да си няма какво прави дясната ръка, както и да си нямат и представа какво точно продават.
Има 2 опции за доставка:
- $13.25 USPS First Class Mail International / First Class Package International Service
или
- US $48.00 USPS Priority Mail InternationalTM
Естествено, че избрах първата, защото:
- и да стане фал и да ми гепят пратката - paypal ще ми върне парите;
- USPS Priority Mail InternationalTM струва баба си и дядо си, а освен това в Русе всичко, що пристигне с тази услуга, отива директно на митница, докато при USPS First Class Mail International / First Class Package International Service има 50/50 шанс това да не стане.


2. Какво стана в крайна сметка:

2.1. На 25.05 спрегнах румънския глагол платеще и зачаках. След няколко дни продавачът уведоми, че пратката е заминала и даде номер за проследяване. Вкарах го в страницата на USPS, а от там отрекоха пратка с такъв номер да съществува. И тук искам специално да благодаря на потребителя b5202s, който ми даде линк за проследяването й, който работеше докато същата не напусна територията на САЩ. Все е нещо пред
нищо. В страницата на Български пощи този номер така и не се появи.

2.2. Днес ми се обадиха от пощата на митницата, че пратката е при тях - да ходя да я освобождаваме. Отидох. За мое голямо учудване установих следното:
- Типовата митническа декларация CN22 беше едно цяло с данните за изпращача и получателя и беше отпечатана и залепена от самия изпращач при подготовката на пратката.
- В нея беше посочено, че се ползва услугата USPS Priority Mail InternationalTM (аз не бях плащал за такава), но тъй като плащането се прави по банков път, а не на място от изпращача в пощенския офис - не видях какво точно е платил самият той за услугата. Така или иначе заради USPS Priority Mail InternationalTM моята пратка беше кацнала в митницата.
- Изпращачът беше обявил стойност на пратката $19.20 и вътре нямаше друга издайническа фактура - да не повярваш просто.
За съжаление горното не ми помогна: в Русе трайната практика е получателят да докаже какво е платил за дадената стока. Това се прави с извлечение от пейпал (или ибей) акаунта. В моя случай USD 77.50 , които по курса за митнически цели правят 137.18 лв. Заради тях платих 20% ДДС в размер на 27.44 лв. и 15 лева такса пощенско обслужване.

Така цялата работа ми стъпа на USD 77.50 + 42.44 лв. или ако приемем днешния държавен курс на долара от 1.77 лв./дол. всичкото ми излезе 179.62 лв.


3. Как мога да помогна аз на желаещите за съдействие?

Най-добре иде ако се поръчат 2 комплекта, тъй като цената на доставката е същата, т.е. имаме:

2 х USD 64.25 (мерници) + USD 13.25 (shipping) = USD 141.75

И понеже това се класира под USD 150, където все още минава номера с облекченото деклариране и липсата на мито, сметката става такава (при днешния курс):
20 % ДДС (върху 250.90 лв.) 50.18 лв. + 15 лв. такса пощенско обслужване = 65.18 лв.

И накрая за да докараме всичко в нашенски пари се получава: 250.90 лв. (цената на стоката и доставката) + 65.18 лв. (разноски) = 316.08 лв. или 158.05 лв. за комплект мерници.

Ако е един комплект в пратка - гледайте моите сметки
Ако са 2 к-та - гледайте по-горе
За 3 и повече к-та нещата загрубяват силно и пратката става обмитяема по общия ред: с ЕОРИ номер, митническа декларация, плащане на мито и ДДС по отделно по банков път и голяма губия на време, т.е. за такъв вариант не ме търсете.

Ако някой смята, че не може да се справи сам - мога да съдействам всичко да мине през мене по гореописания начин и цени. За контакти - ЛС.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юни 2017, 08:57       Заглавие:  Re: Комплект мерни прибори Truglo TG131G1 за Glock
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Честито!

Значи за това го изкъпа да е чистичък за новите мерници. PDT_Armataz_01_22

Покажи снимки като ги сложиш.

Значи ще чакам обаждане след една седмица но софийската митница пращат писмо и то след като е изтекъл срока от 20 дни да си вземеш пратката и после те цакат за магазинаж пък идва и лятото и не се знае аз къде ще съм като те ме потърсят :confused:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юни 2017, 11:55       Заглавие:  Re: Комплект мерни прибори Truglo TG131G1 за Glock
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
Честито Иво. Като понатрупаш впечатления от експлоатацията, драсни едно ревю в IPSC секцията.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юни 2017, 14:49       Заглавие:  Re: Комплект мерни прибори Truglo TG131G1 за Glock
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Сполай ви за добрите думи! Ще пиша пак в нарочните теми като добия впечатления от много стрелба :wink:

Пуснах снимки в темата за Ген 4, а тази я заключвам поради изчерпване.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 9 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer