logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 14:34




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2017, 20:57       Заглавие:  Продава се FEG PA-63
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Колеги , в оръжейната група във Фейса излезе обява от днес за продажба на FEG PA-63

Изображение

9х18 ПМ
7 заряден
Много интересна вещ

Цена: 130 лв.
(ако не е майтап нещо)

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Окт 2017, 18:19       Заглавие:  Re: Продава се FEG PA-63
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Може ли линк към фейса?

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2017, 10:15       Заглавие:  Re: Продава се FEG PA-63
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 28 Май 2016, 19:04
Мнения: 117
Защо да е майтап?Колко да струва тоя нескопосан клонинг на Валтер ПП,ако ще е оръжие в този калибър бих избрал Макаров или ЧЗ82/83.Поне са изцяло от стомана.

_________________
Никола Бикирски СК”Титан”


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2017, 20:07       Заглавие:  Re: Продава се FEG PA-63
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Corporal написа:
Колко да струва тоя нескопосан клонинг на Валтер ПП,ако ще е оръжие в този калибър бих избрал Макаров или ЧЗ82/83.


Не знам ...бих казал - интересно оръжие.
Може би 250-300 лв. не е лоша цена ако е в добро състояние.

От Макаров е по-удобен за скрито носене и по-добре работи. Поне такива спомени имам. Здрав и кучешки армейски пистолет.
С ЧЗ не мога да го сравня че не съм стрелял точно с 82/83 , но ако миналата година преди да си взема Sig P232 9x17 дето дадох 1500 лв. , беше излязла тази обява , щях да го взема този. И въпроса не е в цената.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2017, 22:06       Заглавие:  Re: Продава се FEG PA-63
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 05 Сеп 2014, 18:21
Мнения: 52
това не можеш да го сравниш с макаров или чз 82/83 тва си е извращение .... което пръска рами под 9х18 ! ! Вероятно защото рамата е същата като на 7.65 и е супер слаба


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2017, 06:11       Заглавие:  Re: Продава се FEG PA-63
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2008, 19:01
Мнения: 375
dido1111 написа:
това не можеш да го сравниш с макаров или чз 82/83 тва си е извращение .... което пръска рами под 9х18 ! ! Вероятно защото рамата е същата като на 7.65 и е супер слаба

Можеш ли подкрепиш с факти горното или товя е поредното ЕЖК?

_________________
„Нощем хората спят спокойно в леглата си, само защото други хора са готови да вършат насилие вместо тях.“ Джордж Оруел
"Кириле, от мен да знаеш, че за женска красота и откат критериите варират от земята до небето!" Съдията.

https://www.youtube.com/watch?v=r1Be_owSpMI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2017, 08:10       Заглавие:  Re: Продава се FEG PA-63
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
dido1111 написа:
Вероятно защото рамата е същата като на 7.65 и е супер слаба


Доколкото знам , FEG PA-63 е създаден изначално под 9х18 ПМ.

А след това е разработен и под 7.65 (с индекс АP) и .380 за износ предимно. В този смисъл може да се каже , че рамата на 7.65 е същата като на РА-63.
:)
Не виждам място за спор.
Просто изказах субектино мнение , на база на личен опит преди повече от 20 години, че на МЕН ми е симпатичен. И за 130 лв. ще свърши работа и ще надживее всеки непрофесионалист.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2017, 12:04       Заглавие:  Re: Продава се FEG PA-63
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 05 Сеп 2014, 18:21
Мнения: 52
Единственото предимство за мене лично е че е по компактен от макаров примерно .... с чз не виждам какво има да го сравняваме а относно фактите поне за 3-4 случая знам за пръсната рама на ап в 9х18 ! ! ! и да рамата е еднаква като на 7.65 не знам дали има значение това !


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2017, 12:05       Заглавие:  Re: Продава се FEG PA-63
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 05 Сеп 2014, 18:21
Мнения: 52
Да поясня пръсната не в буквалния смисъл на думата ами пукната ... че пръсната си е съвсем различно понятие !


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Ное 2017, 10:59       Заглавие:  Re: Продава се FEG PA-63
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Юни 2006, 21:05
Мнения: 1411
Местоположение: Пловдив
dido1111 написа:
Да поясня пръсната не в буквалния смисъл на думата ами пукната ... че пръсната си е съвсем различно понятие !

На макаров ми се е случвало да сцепи затвора. Случва се с всички материали. Фег-а е хубав. Няма лошо оръжие - има малко оръжие.

_________________
Георги Алексиев
СК "Седемте хълма" Пловдив

http://www.vbox7.com/play:aab8b150


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Ное 2017, 13:35       Заглавие:  Re: Продава се FEG PA-63
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 16 Ное 2014, 17:19
Мнения: 133
значи спукването на рами действително се явява при този модел в 9х18.Имам преки наблюдения и на двете версии в 9х18 и 7.65.Пукат се предимно от некачесвени/стари и амортизирали патрони,както и от мека възвратна пружина.За да се избегне проблема,мой познат слагаше (на 9ммовия) шайба от страна към цевта и пружина от каратечница.Нагърмя му ок.1800бр чешки селлер и белот след което го продаде.Няма нищо общо с макаров,лесно се носи.Като недостатък независимо в кой кал.бих казал алуминиевата рама - има леко тегло и се поддава на отката ,което вследствие влошава точността. Цената 130лв е повече от добра,би служил добре на човек който стреля през месец.Имайки впредвид че един турски газеняк е към 140-180лв този е направо безпари.Успех с продажбата !


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: V1911 и 16 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer