logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 26 Апр 2024, 00:47




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Сеп 2019, 10:06       Заглавие:  Benelli M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Продавам полуавтомат Бенели М4 в перфектно състояние. Калибър 12/70 и 12/76 (магнум), като пълнителя е съответно 7+1 и 6+1.

Прикачени файлове:
Benelli_M4.jpg
Benelli_M4.jpg [ 297.07 KiB | Прегледано 10388 пъти ]


Пушката се продава в комплект с:
- бързомер EOTech 552 HDS, съвместим с режим за уред за нощно виждане и стандартни АА батерии 1.5V;
- комплект оригинални шокове на Бенели;
- удължител на цевта с двустранна резба;
- два оригинални приклада: "ловен" с полупистолетна ръкохватка (като на снимката) и оригиналният тактически телескопичен с пистолетна ръкохватка;
- оригинален мек калъф за носене Бенели;
- немски силиконов ремък;
- колан с паласки за 12К;
- известно количество патрони;

Цена: 4'500.00 лв. За контакти и въпроси на ЛС или тел. 0889 877 966;


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Сеп 2019, 10:21       Заглавие:  Re: Benelli M4
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Мар 2016, 12:30
Мнения: 432
Не мога да се сдържа да не дам един :tu: на темата!

Имам я, невероятна пушка е! Газов полуавтомат с къс ход, не случайно морските пехотинци на САЩ я избират сред голяма конкуренция и жестоки тестове. Така, както е оборудвана, може да изпълнява всякакви цели - от охрана през лов и спорт до война :-)

Капацитетът може да се води 7+1+1, защото оръжието позволява зареждане с допълнителен патрон върху подавача. И пак фунционира безотказно, както обикновено.

Накратно, успех с продажбата и предварително честитя на новия собственик!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Сеп 2019, 11:15       Заглавие:  Re: Benelli M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
wildyracing написа:
Не мога да се сдържа да не дам един :tu: на темата!

Имам я, невероятна пушка е! Газов полуавтомат с къс ход, не случайно морските пехотинци на САЩ я избират сред голяма конкуренция и жестоки тестове. Така, както е оборудвана, може да изпълнява всякакви цели - от охрана през лов и спорт до война :-)

Капацитетът може да се води 7+1+1, защото оръжието позволява зареждане с допълнителен патрон върху подавача. И пак фунционира безотказно, както обикновено.

Накратно, успех с продажбата и предварително честитя на новия собственик!

Благодаря.

Още повече, че доколкото разбирам от началото на 2019-та г. фирмата спря продажбите на М3 и М4 за Европа и ако все още ги има някъде по магазините, то надали ще е за дълго време. А от САЩ едва ли ще направят внос - доста по-трудно е.)) Въобще, за мене си остава No1 при полуавтоматите. Стреля надеждно с всички патрони, две газови бутала и самопочистващи се "gas piston". Става за лов, охрана на дома и зомби апокалипсис. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Сеп 2019, 11:31       Заглавие:  Re: Benelli M4
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Авг 2008, 23:55
Мнения: 421
Местоположение: Стара Загора
:tu:

_________________
Толкова много идиоти, а толкова малко патрони!
Борислав Недев - "Саргон" гр. Русе


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2019, 09:05       Заглавие:  Re: Benelli M4
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
TheWhiteMan написа:
wildyracing написа:
Не мога да се сдържа да не дам един :tu: на темата!

Имам я, невероятна пушка е! Газов полуавтомат с къс ход, не случайно морските пехотинци на САЩ я избират сред голяма конкуренция и жестоки тестове. Така, както е оборудвана, може да изпълнява всякакви цели - от охрана през лов и спорт до война :-)

Капацитетът може да се води 7+1+1, защото оръжието позволява зареждане с допълнителен патрон върху подавача. И пак фунционира безотказно, както обикновено.

Накратно, успех с продажбата и предварително честитя на новия собственик!

Благодаря.

Още повече, че доколкото разбирам от началото на 2019-та г. фирмата спря продажбите на М3 и М4 за Европа и ако все още ги има някъде по магазините, то надали ще е за дълго време. А от САЩ едва ли ще направят внос - доста по-трудно е.)) Въобще, за мене си остава No1 при полуавтоматите. Стреля надеждно с всички патрони, две газови бутала и самопочистващи се "gas piston". Става за лов, охрана на дома и зомби апокалипсис. :-)

Няма такова нещо- М4 се предлага и ще се предлага. Проверено току що.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2019, 10:44       Заглавие:  Re: Benelli M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Mad Dog написа:
Няма такова нещо- М4 се предлага и ще се предлага. Проверено току що.

Възможно е, не споря. Просто от началото на 2019-та на европейският сайт на фирмата, като кликнеш М3 и М4 излиза празно поле.
https://www.benelli.it/en/products/semi ... hotguns/m3
https://www.benelli.it/en/products/semi ... hotguns/m4

Такова нещо виждам за първи път.. :roll:

p.s. Може ли да се поръча комплект 14" цев с пълнител? Ако да, то спирам продажбата и ще си запазя пушката за мене.)) И без това от всички оръжия които до сега съм продал, за това ми е най-жал.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2019, 11:17       Заглавие:  Re: Benelli M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5281
Местоположение: София
14" ~= 35см е под задължителните 51см за служебно и ловно гладкоцевно, съгласно чл.6 от ЗОБВВиПИ. Как ще я регистрираш? Отделно, ще трябва сам да си правиш патроните, защото повечето купешки са с барут, разчетен за двойно по-дълга цев.
Имаш си чудесна пушка. При това, едва ли има нормативни основания, които да те карат да се разделиш с нея. Ако не е много наложително, остави си я. Защото НАИСТИНА ЩЕ ТИ Е ЖАЛ за нея.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2019, 12:22       Заглавие:  Re: Benelli M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Absolut написа:
14" ~= 35см е под задължителните 51см за служебно и ловно гладкоцевно, съгласно чл.6 от ЗОБВВиПИ. Как ще я регистрираш?

Имам си оригиналният удължител - навива се на мястото на шока и завършва с вътрешна резба пак за шок. Така че, от законова гледна точка всичко е ОК. С късата цев ми трябва само за охрана на дома и няма да ходя на лов с нея.

...
За патроните не се безпокой: 14" хич не е малка дължина и е пре-пре-пре-достатъчна за да изгори барута и да цикли автоматиката. Да, скоростта ще е по-малка, но това не е важно в случая.. дори е по-добре.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2019, 15:31       Заглавие:  Re: Benelli M4
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
TheWhiteMan написа:
Mad Dog написа:
Няма такова нещо- М4 се предлага и ще се предлага. Проверено току що.

Възможно е, не споря. Просто от началото на 2019-та на европейският сайт на фирмата, като кликнеш М3 и М4 излиза празно поле.
https://www.benelli.it/en/products/semi ... hotguns/m3
https://www.benelli.it/en/products/semi ... hotguns/m4

Такова нещо виждам за първи път.. :roll:

p.s. Може ли да се поръча комплект 14" цев с пълнител? Ако да, то спирам продажбата и ще си запазя пушката за мене.)) И без това от всички оръжия които до сега съм продал, за това ми е най-жал.

За можене - може да се внесе но няма как да се продаде освен за спорт или евентуално за охранителна дейност. Така казва закона....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2019, 15:37       Заглавие:  Re: Benelli M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
ОК, благодаря. :tu: Ще разпитам как стоят нещата и ако има нещо - ще се обадя.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2019, 15:40       Заглавие:  Re: Benelli M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5281
Местоположение: София
Мисля, че КОС не приемат това, с навиването. За да регистрират/пререгистрират цевта, искат съединението да е неразглобяемо. Някой от форума го игра вече това, с охранителна гладкоцевна.
П.С. Оспамихме ти темата за продажбата, сори. Ако има друго, ще пиша ЛС.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2019, 16:09       Заглавие:  Re: Benelli M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Absolut написа:
П.С. Оспамихме ти темата за продажбата, сори. Ако има друго, ще пиша ЛС.

Няма проблем - лафиме си..

В тубата намерих само едно интересно ревю за "разброса" на сачмите от 14" цев и патрони бъкшот. Видеото е на някакъв неразбираем за мене език, но това не е толкова важно - чукчата показва всичко за първите 6 мин. Мишените са разположени през 5 метра /до 25/. Ами трябва да ти кажа, че мен резултата напълно ме устройва! :-) Да не говорим, че при стрелба с куршуми си влизат спокойно в торса на 25 м.. ето:



И не разбирам какви са притесненията на КОС. 14" инча цев си е бая дълга, освен това пушката няма и не може да има сгъваем приклад - само телескоп. Това няма как да си го мушнеш под шлифера и да се разхождаш из града като каубой. :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2019, 11:48       Заглавие:  Re: Benelli M4
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Мар 2016, 12:30
Мнения: 432
КОС и приемат и не приемат удължителите. Законът не конкретизира по този въпрос, така че всичко зависи от конкретните инспектори. За мен удължителят си е напълно легално основание да си регистрираш пушка с цев под 51 см, стига след монтирането му да минеш над тази дължина. Това, че може да се отвие, не е сериозен довод против. То може и да си купиш дълга цев и след това да я отрежеш, нали така? Много неща “може“. Винаги може сложиш фиксатор за резби за перманентен монтаж или оръжейник да го завари за цевта, ако твоите инспектори не харесват удължителите.

Със сигурност на спортно разрешително няма да имаш никакви проблеми да регистрираш гладкоцевна пушка с дължина на цевта под 51 см. Обаче дали ще можеш така да регистрираш само цев, това вече не знам.

Колкото до прикладите, в България (слава Богу) няма ограничение дали са сгъваеми, телескопични, фиксирани, с дупка за палец и т.н. Определящо е дължината на цевите, не цялостната дължина на оръжието. Което, ако имаше, пак щеше да е безсмислено, защото бандюгите могат да отрежат прикладите и цевите на стари двуцевки или помпите и пак да ги сложат под шлифера, щото са бандити и не им пука за правилата. Но това е друга тема...

Според мен хич не си продавай Бенелито. От всичкото оръжие, което имам и което ми е минало през ръцете, само М4 не се продава. ;)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Ное 2019, 21:44       Заглавие:  Re: Benelli M4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Ок, днеска гледах последният "Терминатор" и като видях че Бенелито М4 участва даже във финалната сцена .. реших да си го запазя. :D Доста уникална пушка, ще инвестирам още пари в нея и ще я направя съвсем по мой вкус.

Накратко: молба към уважаемите Модератори да заключат темата.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 14 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer