logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:09




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Апр 2007, 20:02       Заглавие:  Относно фабричната смазка на Зиг?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2007, 13:04
Мнения: 780
Зигаджии, кажете ми какво да правя фабричната консервационна смазка (бялата грес) на новия ми Р226?
Трябва ли да се отстрани изцяло?
Трябва ли да си потърся такава за в бъдеще за смазване на УСМ-то или по-добре да го мажа с течен лубрикант?
Шейните на затвора с какво най-добре да ги мажа: твърда смазка или течна отчитайки, че рамата е от сплав?

И накрая ако някой има материал (текстово описание или клип) за пълно разглобяване на Р226 ще съм благодарен ако го сподели.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Апр 2007, 20:59       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 03 Юли 2006, 10:06
Мнения: 707
Местоположение: Sofia
не я пипай, тя е добър лубрикант. Ползвай течна смазка, FP 10 e много добър вариант. Ако не можеш да намериш Beretta oil върши добра работа

_________________
Росен Христов CZ-USA SHOOTING TEAM; СК Левски - любители
IPSC Alias: POWERMAN
"Shoot as fast as you can see!"
http://www.tacticalperformancecenter,com


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Апр 2007, 21:15       Заглавие:  
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 09 Окт 2006, 21:18
Мнения: 248
Местоположение: Перник
FP 10 има на ул."Кишинев" магазина май беше "Орел". Оригиналната смазка така или иначе ще я махнеш при чистенето.

_________________
SIG 226 S
Иван Ванков КДС "Алфа"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2007, 13:49       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2007, 13:04
Мнения: 780
Ще си взема и FP10 да го пробвам понеже много хора ми го хвалят въпреки, че от доста време използвам КлийнБор Формула 3 на всичките си оръжия и съм много доволен.
Powerman, рано или късно тази бяла грес ще трябва да я махна. Най-вероятно още след първата стрелба ще бъде доволно мръсна. И аз предполагам, че е доста подходяща за УСМ-то и за шейните на затвора, така че няма да е лошо в бъдеще да я нанасям отново на тези места. Някой има ли информация къде я има в момента тази бяла грес? Ако не се лъжа това е TW25B. В какви опаковки се предлага в БГ и на какви пари е горе-долу? В сайта на производителя поне е в най-различни варианти: спринцовки, тубички, шишенца. Удобни опаковки за всички случаи.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2007, 01:07       Заглавие:  
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 21 Юли 2006, 17:11
Мнения: 311
Местоположение: Пловдив
Пробвай със спрей "бяла грес" на MOTIP, с тефлон. Аз от месец си смазвам револвера и много съм доволен! След стрелба нагарът е много малко, да не говорим за други мизерии, а и много лесно се чисти...
Не си спомням от къде съм го купил, но ако не се лъжа три са вероятните места: Мосю Бриколаж, Практикер или от бензиностанции Шел.
PDT_Armataz_01_22

_________________
Симон Тютелян
"свободен електрон"

Из "Макара" в противника ни за что не попадешь, зато надеждно застрелишься!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Апр 2007, 16:16       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2007, 13:04
Мнения: 780
Какво ще кажете на местата където се препоръчва твърда смазка да използвам от обикновенната българска твърда май се водеше ГОИ с някакъв номер :oops:?
Много ли е зле; какво ви е мнението за нея? Просто днес където питах нямаше абсолютно никакви твърди смазки.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Апр 2007, 16:54       Заглавие:  
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Юли 2006, 13:35
Мнения: 460
Местоположение: София
Първо честито, май не си се похвалил за придобивката.
Мой съвет е да не си правиш тъпи експерименти с гои и прочие, тя се ползва за консервация най вече.Бяла грес ТВ25 знам че има в магазин МСАрми сигурно и випа, на УСМ-то се сменя сравнително рядко, може да я ползваш и за релсите както и течната ТВ25 и ФП10. Тази в момента която се продава дори е в тубички на които пише зиг зауер.
Това мисля че вече го писах тук но - Бялата грес не се маха, тя не е консервираща, всичко останало при нов зиг се почиства и се смазва наново.

_________________
When only cops have guns, it's called a "police state".


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Апр 2007, 17:47       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2007, 13:04
Мнения: 780
Ами да вече мога да се похваля. Колекцията се увеличи.:D
От днес окончателно пищовчето е в моите ръце. :D
Sig Sauer Р226 AL SO 9x19 Ilaflon. :D

А иначе на въпроса за смазките... Във Вип-а ме изгледоха доста странно като попитах за ТВ25. Явно не съм отцелил човека който да питам, защото не всички са в час там. Утре ще отида до МСАрми - дано си намеря. Идеята ми е да смазвам УСМ-то, релсите и заключващия блок с грес, а останалото с ФП10 или КлийнБор Формула 3.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Апр 2007, 08:14       Заглавие:  
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Юли 2006, 13:35
Мнения: 460
Местоположение: София
Кое останало :-) . Мажи релсите и усм-то с грес, цевта отвън тънко с фп10, берета и тн. и си свиркай.

Зигчето е carbon steel slide нали?

_________________
When only cops have guns, it's called a "police state".


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Апр 2007, 08:24       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2007, 13:04
Мнения: 780
pagoda написа:
....Зигчето е carbon steel slide нали?


Да. Имаше и AL с неръждаем затвор, но американските зигаджии ме посъветваха ако рамата е алуминиева затвора да е карбон. Бил с по-добър баланс, а илафлон покритието гарантирало антикорозионната защита на карбоновата стомана.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Апр 2007, 08:39       Заглавие:  
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Юли 2006, 13:35
Мнения: 460
Местоположение: София
Абе американците не е трябвало да ги слушаш щото те имат богат избор на РЕфиниш, а пък те илафлон не са виждали щото там не се продават зигове с това покритие, и те затова въздишат по него. Вече ти казах че илафлона предлага 100% защита, но докато е на пищова, чувствителен е към твърди кобури. Иначе, да с карбоновия блок има по добър баланс, а и по принцип се смята че работи по добре с алуминиевите рами.

_________________
When only cops have guns, it's called a "police state".


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Апр 2007, 09:09       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2007, 13:04
Мнения: 780
Ми сега точно се занимавам с търсене на кобури. Не че има много голям избор ама нищо не мога да си харесам. Даже незнам какъв точно тип да търся: кожен или кайдекс (или нещо друго). Основните ми изисквания са да закрива максимално затворния блок, да е затворен отдолу, за колан, да стои прав или почти прав (по възможност да меже да се регулира ъгъла) и да се закопчава по някакъв начин отгоре. Ако на финал се спра на кожен може би до изискванията ми най-близо е Patroolman на Сикингер (ако го намеря по магазините). Ако обаче ме посъветват по-скоро да е кайдексов - и идея си намам за какво търся. Като разсъждавам май най-добре ще е да е точно койдекс, но с някакво меко покритие от вътре. Ама дали има такива? :??: :oops:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Апр 2007, 09:14       Заглавие:  
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Юли 2006, 13:35
Мнения: 460
Местоположение: София
Ами кайдекс, май избора се свежда до фобус и чичо майк, фобуса обаче е стотина левчета че и отгоре. Затворен отдолу кобур само за макаров, от тия с капак :D

Сикингер също са много добри кобури, имат един модел не занм как се казва покрива добре оръжието и без закопчалки, двама мои приятели ги ползват, много са добри но са с наклон.

_________________
When only cops have guns, it's called a "police state".


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Апр 2007, 09:23       Заглавие:  
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 13 Фев 2007, 15:32
Мнения: 207
Местоположение: Бургас
Мога да дам мнение за т.нар.паста ГОИ - идва от "Громовый Окис-Индустриальный"(Хромов окис-индустриален).Това е преди всичко шлайф-,или полир-паста(в зависимост от едрината на зърната-в микрони)Употребявал съм я и в гресоподобна консистенция,и като твърда,но винаги има абразивен или полиращ ефект.Така че...за работна смазка е..агресивна,меко казано...за консервация може и да е удачна,не знам,препоръчвам обаче да не се ползва като работна(преди стрелба да се чисти,и да се смазва с нещо друго-ти си избираш) И честито за придобивката!...и както се казва на АНГЛИЙСКИ - ЧОК ДУНАНМА!

_________________
Когато човек е глупав,то това е задълго...и когато не знае колко много са невъзможните неща,почва...и ги прави...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Апр 2007, 09:48       Заглавие:  
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 21 Юли 2006, 17:11
Мнения: 311
Местоположение: Пловдив
Пастата, която имаш предвид е шлайф (полир) паста и е зелена на цвят, на калъпи с цилиндрична ф орма или паралелепипед. Абсолютно е неподходяща за смазване! Тя няма нищо общо със смазката ГОЙ 54, която е специално за оръжия. Друг е въпросът кой я харесва и кой - не. Лично аз ако ще си оставя пищова в касата зя по-дълго време бих го намазал отвсякъде с въпросната смазка и след това в парафинирана хартия. Но какъв е смисъла от това, все пак пищолят е да се пуца с него а не да стои консервиран като МНЗ...

_________________
Симон Тютелян
"свободен електрон"

Из "Макара" в противника ни за что не попадешь, зато надеждно застрелишься!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer