logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 17:04




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 77 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2016, 17:57       Заглавие:  Re: Неоръжейни продукти ползвани в грижата за огнестрелно ор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Окт 2006, 19:00
Мнения: 1274
Местоположение: Велико Търново
Едно време, когато газта за горене беше 12 стотинки много се ползваше за почистване, обикновено с накисване, ама сега стана цифра и вече не е изгодна.

_________________
Велизар Захариев
Само ЕТЪР !


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2016, 18:34       Заглавие:  Re: Неоръжейни продукти ползвани в грижата за огнестрелно ор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Значи темата "като ресурс за ползване на неспециализирани продукти" си е ОК...има какво да се сподели...
Единственото невярно е, че специализираните продукти са измама...това няма как да е верно...
доказателства:
АТФ маслата споменато от Модерния назад
https://en.wikipedia.org/wiki/Automatic ... sion_fluid
е как това ше е измама и всичко може да се слага? да не пускам линкове що е трансмисионно масло и дали може да се слага сичко в трансмисии и так дале...

това ясно...

иначе по темата кухненският препарат Меглио или Pur обезмаслява много добре мотоциклетни вериги...за оръжия ще е супер
Цитат:
Аз пробвах с Pur за съдове. Не стана много лесно, но едно е сигурно - търкане трябва здраво...
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Приятелски съвет-ако искаш се вслушай.Отначало си миех веригата с бензин-ефекта е че чисти всичко и изсъхва бързо-дали е..ва мамата на веригата не знам.Пробвах с нафта-чисти,но веригата няма съхнене-нафтата е много мазна.С газта е същото.Оня ден за първи път използвах МЕГЛИО-обезмаслителя,струва 3.60 без помпата-останах очарован.Напръсках веригата и след 2-3 минути я измих с маркуча от гаража.Светна.След 10ина мин. я изчаках да изсъхне и я пръснах със спрея-ВАЛВОЛИН са найстина страхотни.От мен толкова.

http://www.motoforum.bg/index.php/topic,39983.0.html
Изображение

Видно е от темата горе керосина /газта за осветление/ е идеален разтворител за нагари...почиства вериги идеално...и не е агресивна към гумените втулки във веригите...
по мой съвет може в 100 грама керосин да сипете 5 грама диференциално масло...тази смес ще е потрес ефективна и почиства и маже, но по миризма ще е нещо невъобразимо :DD

Разликата в разтворимостта на нагарите между Вюрта и Мотипа дето Дред е забелязъл се дължи на наличието на ацетон във Вюрта...
В Мотипа изрично пишат няма ацетон...има изопропил и още някои неща

Чист ацетон някой беше ползвал, но Витан се оплака че побеляло всичко и не е доволен...


Последна промяна Poseidon на 11 Юли 2016, 18:40, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2016, 18:38       Заглавие:  Re: Неоръжейни продукти ползвани в грижата за огнестрелно ор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Yank написа:
АР-ката е на около 5000 изстрела. Вътрешността на този болт се "къпеше" в едно черно масло . Колт излезе от фалит, пък и надали някой там би ми казал с какво масло са мазали болтовте.
С други думи все още има чудеса по света и експериментите си заслужават. :tu:


Янк това шега ли е? на 5000 изстрела маслото от Колт /от завода/ си е Ок и си къпе болта? на директ газ Ар15 ? :shock:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2016, 00:08       Заглавие:  Re: Неоръжейни продукти ползвани в грижата за огнестрелно ор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Не е шега. Маслото приличаше на такова дето изтича от колата след 10000 мили - черно като марок.

Докато разглеждах болта там има едно малко буталце със три сегмента, които според мен използват изгорелите газове за да отключват болта. Всъщност маслото смазва буталцето и the firing pin. Само оста на буталцето имаше някакъв нагар, който се махна след наместата на месингова четка.

Още, имам още една АР-ка (Rock River) тя е на около 500 изстрела и маслото и изглеждаше по-съшия начин - черно.

Напълно възможно е маслото да бъде същото, което се използва в картерите на автомобилите - висока температура, сегменти, бутала и т.н. Аз му налях от това което имам.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2016, 18:53       Заглавие:  Re: Неоръжейни продукти ползвани в грижата за огнестрелно ор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Внимавайте с обезмаслителите, защото някой махат покритието на алуминиеви 4аркове...

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2016, 20:48       Заглавие:  Re: Неоръжейни продукти ползвани в грижата за огнестрелно ор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Meglio взаимодейства с някои смазки и се получава нещо като крем ,който се чисти тегаво


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2016, 12:27       Заглавие:  Re: Неоръжейни продукти ползвани в грижата за огнестрелно ор
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Май 2008, 20:19
Мнения: 519
Местоположение: Pleven
ИзображениеИзображение

Sent from my 6043D using Tapatalk

_________________
Венцислав Б.Богданов
www.9mm.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2016, 22:27       Заглавие:  Re: Неоръжейни продукти ползвани в грижата за огнестрелно ор
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
Графитът може да причини корозия на алуминиеви елементи по оръжията - аз бих го избягвал.

А за почистване и смазване, мнението ми след години експерименти с оръжейни и неоръжейни продукти е, че по-важно е да се чисти и смазва редовно, отколкото да се разчита на "чудодеен" продукт който да спести от грижите по оръжието..
Редовната поддръжка и профилактика е в основата на надеждността на всяко оръжие според мен.

Аз ползвам класически Балистол за почистване, понеже върши работа и не е токсичен.
Стрелям и чистя често и не желая да се натровя от някоя превъзнесена химия.
Като смазка обаче не струва за мен.

За смазване на всички детайли и на късо, и на дълго оръжие ползвам ЦР Спийд или като напълно достоен неин аналог - маслото на Посейдона.
Доволен съм, но не твърдя, че това е най-доброто.
Отдавна престанах да търся "най-добрата" смазка.

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юли 2016, 21:34       Заглавие:  Re: Неоръжейни продукти ползвани в грижата за огнестрелно ор
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Май 2008, 20:19
Мнения: 519
Местоположение: Pleven
Въпросният продукт се ползва от няколко години върху Глок. Това не е графитна смазка позната ни от миналото и стояща като грес. Става въпрос за спрей. Графита в него е толкова фин и незабележим, че не се открива и със силна лупа . Не съм рекламно лице на въпросната фирма но, ако ви попадне това няма да съжалявате.

Sent from my 6043D using Tapatalk

_________________
Венцислав Б.Богданов
www.9mm.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2016, 10:57       Заглавие:  Re: Неоръжейни продукти ползвани в грижата за огнестрелно ор
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 12 Апр 2014, 14:13
Мнения: 345
И аз, като човек обичащ да пробвам разни новости, впечатлен от темата за минимално износване на контактните повърхности на пистолета, си купих BARDAL B2 Traitement huile Oliebehandeling.

И направих пробата:
Пистолета CZ 75B добре смазан с BARDAL B2, дори повече, отколкото е необходимо.

Мислих да изстреляме 100 патрона.(две кутийки). Патроните от стрелбището, забравих да погледна производителя им, но бяха 124гр.

След 30 изстрела нещо става с нагара. Чувства се как трудно затвора се дърпа при първоначално зареждане. Като примерна съпоставка, сякаш имаше пясък. При почистването имаше нагар полепнал на релсите.

Незнам дали проблема е от:
•смазката BARDAL B2
•или от барута на патроните
•или от това, че на CZ релсите са вътрешни. Дори си мисля, че там се крие зайчето.
•или от това, че пистолета е нов и има по-малки луфтове от Глок

Изстрелях само 50 патрона и се отказах да стрелям повече.

Като заключение мога да кажа, че:
BARDAL B2 има страхотна адхезия, където го сложиш, си стои на мястото и не се премахва. Видимо, и на пипане е мазно, лубрикира страхотно след 50 изстрела. Звука от движението на частите е мазен. Не съм забелязал някакви следи от износване.

Някой друг колега да сподели опит с BARDAL B2? Може при мене да е грешката, че много го смазах.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2016, 16:14       Заглавие:  Re: Неоръжейни продукти ползвани в грижата за огнестрелно ор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Без да разбирам,но след 50 изстрела много,да не кажа всички смазки ще стоят по релсите та ако само това му е хубавото на БЕРДАЛа то с усмивка не бих го ползвал.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2016, 20:27       Заглавие:  Re: Неоръжейни продукти ползвани в грижата за огнестрелно ор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Нагар от 100 патрона, дори българските Арсенал не съм виждал да правят... :roll:

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2016, 21:28       Заглавие:  Re: Неоръжейни продукти ползвани в грижата за огнестрелно ор
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 12 Апр 2014, 14:13
Мнения: 345
Писах това, което се случи при мене. Няма да лъжа или да си измислям. Форума е за взаимопомощ, да споделяме резултати.
Някой с ЧЗ да пробва. Другото е да си говорим приказки -вярвам-не вярвам.
Каквото се случи при мене - описах го.

Това може само при мене да се е получило, затова казах и някой друг да сподели мнение.

При Ивайло е направо приказка. При мене не се получи.
Както той, така и аз, искаме да бъдем полезни на Вас с нашите опити. Всеки един от нас можеше да премълчи резултатите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2016, 01:54       Заглавие:  Re: Неоръжейни продукти ползвани в грижата за огнестрелно ор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Аз да питам тогава,не се сьмнявам в това дали се е случило,но ми е интересно ЗАЩО е така.

Шанс пищова да е бил не толкова чист и БЕРДАЛА да е разходил нагара,а тая гняс да не е от самите 50 фишека има ли?

Не сьм стрелял с много гадни патрони,но на черен пищов след 50 не го ли мина с бял парцал почти не си личи дали е стреляно или не.С нерьждавейка пищов си личи,но сьвсем не е нагар или гадории от които да се притеснявам или даже да им обьрна внимание.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2017, 10:42       Заглавие:  Re: Неоръжейни продукти ползвани в грижата за огнестрелно ор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
Преди години рових нещо по двигателя на колата и си омазах бялата тениска с масло. Докато псувах маслата и мръсотията, жена ми ми подаде една бебешка мокра кърпичка да се избърша. Пробвах върху тениската и след малко търкане петното изчезна и естествено веднага трябваше да тествам върху АК-то. И до сега си ги ползвам за премахване на нагара от цевта и газовата камера и тръбичка. Разбира се после трябва да се смажат [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND TIGHTLY-CLOSED EYES]

Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk
Изображение

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 77 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer