logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:37




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2017, 12:14       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
b5202s написа:
Ако някой има идея от къде да си взема малко 250 мл.


Мога да ти пратя 1 л. ако искаш

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2017, 16:54       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Dorssay написа:
Мога да ти пратя 1 л. ако искаш


Писах ти на лични.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2017, 22:22       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 29 Сеп 2017, 20:39
Мнения: 71
Да попитам и аз като незнаещ :)За Глок Balistol(зелена) или Brunox е по добра за цялостно почистване и смазване за след стрелба?За ПМ ми се изясни че е Balistol :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2017, 23:26       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Brunox е много зле за почистване на цевта отвътре. Не става и за смазване, защото е супер тънка и бързо съхне. Освен за почистване на блока и релсите за нищо друго не става.

Балистола чисти доста по-добре. Но и той не става за смазване. При него е обратното, защото когато изсъхне става на една гъста прозрачна грес, която обаче не смазва добре.

Чисти цевта с Балистол след като я свалиш. Запушваш я със средния си пръст откъм дулото и пръскаш откъм патронника вътре в цевта. После я запушваш с палец откъм патронника и както си я хванал с двата пръста - среден и палец. И си я запушил вече с тях. Почваш да движиш нагоре надолу енергично ръката ти, която държи цевта. Това някъде 15-тина секунди за да се разнесе добре балистола вътре в цевта.

После оставяш цевта в една суха чинийка или суха чаша. Като с изтеклата отвътре смазка мажеш обилно и отвън цевта. Нека да поседи 1 час може и 2 часа в чашата или чинията.

След това избърсваш хубаво цевта отвън с тоалетна хартия. След като си я избърсал отвън. Взимаш една дебела дървена клечка за шишчета. На която си отрязал заострената част да не се прободеш без да искаш. :roll:


Взимаш 6-7 кръгли памучни тампона за почистване на грим. И ги прекарваш един по един през цевта с дървената клечка. И си готов. :armed:

В Лидъл има за 1.80 лв цял пакет с тампони за чистене на грим. Ще ти стигнат за поне половин година да си чистиш цевта.

Ако си чистиш така цевта още същия ден след стрелбата докато не е спекъл нагара. Не ти трябва нито по-силен препарат нито ти трябва телена четка.

Но ако изстреляш 100 патрона и не почистиш цевта 4-5 дена. Нагара ще се втвърди и после трябва да търкаш със скъп препарат Mpro-7.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2017, 07:00       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 29 Сеп 2017, 20:39
Мнения: 71
Благодара много за съвета :)А с тоя Brunox какво да правя?Май нищо :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2017, 17:04       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Зима иде,пръсни малко по ключалките у вас и тая на колата


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2017, 21:25       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 29 Сеп 2017, 20:39
Мнения: 71
Само за това става май :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2017, 21:45       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Чисти си блока на Глок с брунокс, ако имаш Макаров го пръскай целия и го забърсвай леко пак с брунокса. Затова става споко.

Вътре в цевта чисти с балистол. Ако е загоряла много с телената четка и повечко балистол по нея. Да не е суха четката. Но ако чистиш редовно след стрелянето няма да ти се налага да чистиш с телената четка.

Смазвай съвсем тънко цевта отвън, релсите и блока отвътре с някоя добра смазка.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2017, 23:45       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Брунокс не е нищо особено. Купих на времето един флакон. Видях му качествата и не повторих. Стои ми още.
Лично аз препоръчвам на всеки, честенето на огнестрелното оръжие, да се осъществява, по класическия метод, в смисъл, почистване да бъде, чрез употреба на ,,бързи", ,,сухи" разтворители, щателно подсушаване и последващо смазване с калсическа оръжейна смазка.
Няла универсална оръжейна слазка, която да шости достатъчно добре и да има е достатъчно добри мазилни свойства..

За мен най добрите смазки/ масла/, КОИТО СА САМО ЗА СМАЗВАНЕ С
Mpro-7 LPX.
Оръжейното масло, продавано в близкото минало от Посейдона
Kleenhore TW-25B. Маслото
Kleenbore TW-25 греста
Gun butter греста. В България го няма
FP-10 на Shooterschoice. Жалко, че вече в България го няма.
Спреят Балистол, не го поставям никъде, зщото ното почиства достатъчно добре, нито смазва достатъчно добре.
4
.
Всичкото останало, което съм ползвал, като оръжейни масла, във формата на класическа течна смазка или грес или аерозол, го оценявам с оценка ,,Среден 3". Поради тази причина не го обсъждам изрично.

За чистене:
Mpro-7 gun cleaner
Mpro-7 copper remover
Hoppes ellite gun cleaner
Hoppes ellite 9 semi auto blue label / С ТОВА СЕ ЧИСТИ САМО ЦЕВТА ОТВЪТРЕ/.
Hoppes ellit 9 clasical yellow-orange label
Кореселин
Медицински спирт / етилов алкохол 98 %/.
Outers gun cleaner
Robla soli mil / за премахване на помедняване/, но смърди ЗЛОВЕЩО!!!!
Kleenbore gun cleaner


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2018, 16:05       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Eдин много читав препарат на Хорнади
https://www.amazon.com/Hornady-9990-Cle ... B000LC9YM2
ОТкрих го покрай желанието ми да намеря "суха смазка", която да не благоприятства натрупването на нагар в газоотводния ми ловен полуавтомат.
Не съм го ползвал за чистене, само за смазване с цел предотвратяване натрупването на нагара. Върши прекрасна работа в това отношение. Прави тънък сух филм, който не привича и не задържа боклуците, както от нагар, така и от друг вид - прах, пясък, власинки от дрехите и пр.
Оказа се, че според този тест
http://www.dayattherange.com/?page_id=3667
има и доста добри антикорозионни и смазочни качества.
Препоръчвам го на стрелци, които се притесняват от проблеми с оръжието в следствие натрупване на нагар и мръсотия.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2018, 18:28       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 401
И аз да хвърля моите пет стотинки по темата, без претенции за разбирачество- просто споделям. Скоро си взех един Зиг 232 втора ръка на първо четене доста зацапан- разбирай непочистен след последната стрелба/ стрелби, изхождайки от идеята, че е иноксов целия и няма нужда :evil:
Поради изяждащо ме нетърпение отидох на стрелбище и му пуснах петдесетина патрона. Паралелно с него стрелба видя и Смита, но чувствително по-малко- към 20-25 патрона.
След това реших да действам радикално. Свалих дръжките на оръжията, разглобих Зиг-а и взех една кутия, която побра и двете. И обилно с аерозолна смазка Сокол, която не си знае годините, но по консистенция е на шест. Всичко плувна в смазка и се кисна два дни. След това излизаше гадория от неподозирани места- за пистолета говоря. При ревото нещата бяха много по-нормални и се почисти лесно. При Зиг-а видях зор и след около час човъркане с какво ли не, триене, подсушаване и отново протриване и много "мамата" пистолета светна и наистина няма къде да се хване човек.
Малко зор видях с пружинките и чарковете, които изпадаха при разглобяването, но с помощта на клипчета от тубата успях да го събера отново.
Та в този ред на мисли в много случаи количеството материал и търпението си дават резултат. Имам навик винаги да си почиствам оръжието след стрелба, колкото и малко време да имам. Защото един път з**б*ш ли нещата- така ще свикнеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2018, 19:55       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2018, 18:14
Мнения: 44
Добър Вечер, ще извинявате за невежия въпрос, но след почистване на нарезна цев с Балистол пръснах вътре в цефта на почистено и го оставих. Мисълта ми е трябва ли да има вътре смазка, или трябва да се изчисти до сухо после, или не е проблем.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2018, 20:03       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Преди първия изстрел на следващата стрелба трябва цевта да е абсолютно чиста от смазка.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2018, 20:46       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Без претенций за компетентност просто споделяне : След като сьм опитал всичко каквото е имало на пазара от доста години ползвам само следните най-евтини неща: След стрелба прьскам всичко с WD-40 - 3 $ е в магазина за мен е без пари от работата го купувам.Цевта отвьтре я минавам с Балистол. Няма значение какьв- течен или спрей. Бьрша с парцали и четка за зьби. После прьскам с обезмаслител Brake Cleaner - 3 $ в магазина и пак нищо от бачкането. Смазвам с Бриан Енос смазка и това е. Досега никой пистолет не ми е давал никакви проблеми. С 20$ сьм ок за години напред обслужване. Няма смисьл от хвьрляне на излишни пари по скьпи смазки , греси и прочие. И с четка от паунови пера пресно отскубани от мьдете на пауна да ги бьршете файда няма . Цевта я нося намазана тьнко с балистол и никога не я чистя преди стреляне. Имах цев на 70 000 с вид и функции на чисто нова с мойте методи на чистене и консервиране.
п.п. Без да визирам никой тук :Сбьрканото мислене е проблема на бьлгарина. Докато не разбере ,че пистолета не е по важен от жената и детето, че е е нищо повече от една стара отверка в гаража ще продьлжава да харчи пари за смазки . Но всеки си има различно мнение както и собствена кесия.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2018, 03:04       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Абсолютно еле като набия 2 бона за пищов и имам време да видя тестове кое чисти и кое смазва,после на кантара слагам дали наистина ми се спестяват половин кутия цигари за нещо което ми пази задника и живота на и семейството ми.........и чистя и мажа с изпитни неща,минали тестове и тестове по програмата и Тате може,и бате може ма козата си иска прьч.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer