logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 16 Апр 2024, 09:42




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2018, 04:49       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Точно. Всеки си има виждане по вьпроса. При мен няма четене по фрумните ревюта , има стреляне на корем в понякога изродски режим и вадене на изводи. Повече повреди се правят от почистващия персонал отколкото от самата смазка. "Пазя" себе си и семейството с пистолет от 400$ .

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2018, 07:13       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Баретата в багажника на колата последно съм я чистил с нафта,че това имаше,виж Сиговете из нас ги чистя и смазвам все едно на световно отивам,а 400 кинта не стигат само за пьлнителите им.

Всеки луд с номера си,аз тестове на 20 смазки няма да правя,че са правени вече,но като купувам гледам да е добро и изпитано,че знам ли,поне там проблеми да няма.

Стрелянето съвсем отделна тема ма да не задълбавам,че ше се смеете какво почистване се хвърля на Калаш,с какво се чисти,с какво се смазва,как се съхранява...........а на него му е все тая,на мен обаче не.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2018, 07:46       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2018, 18:14
Мнения: 44
Та да попитам пак има ли проблем, че в цевта има балистол ? Само един човек отговори конкретно, и темата пак се извъртя в кой с какво смазва PDT_Armataz_01_22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2018, 07:58       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5470
gl9x19 написа:
Само един човек отговори конкретно
От това може да се направи един логичен извод.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2018, 09:23       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
gl9x19 написа:
Та да попитам пак има ли проблем, че в цевта има балистол ? Само един човек отговори конкретно, и темата пак се извъртя в кой с какво смазва PDT_Armataz_01_22

Няма птоблем да чистиш цевта с ,,Балистол". Също така, няма проблем, след почистването на цевта, същата да бъде смазана с ,,Балистол". Балистол върши работа, като универсална смазка за почистване и смазване(особенонза късоцевно нарезно оръжие), но е като швейцарско ножче. В смисъл, чисти и смазва, но има доста по-качествени и по-добре работещи смазки. Ако нямаш друго под ръка и ,,Балистол" ще ти свърши работа за смазване.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2018, 09:30       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
gl9x19 написа:
Добър Вечер, ще извинявате за невежия въпрос, но след почистване на нарезна цев с Балистол пръснах вътре в цефта на почистено и го оставих. Мисълта ми е трябва ли да има вътре смазка, или трябва да се изчисти до сухо после, или не е проблем.

Можеш да сотавиш съвсем спокойно ,,Балистол" в цевта. Микропорите по вътрешната повърхнина на цевта ще поемат, колкото е нужно смазка. Освен това, ,,Балистол" формира тънък желеподобен филм по повърхностите, върхи които е нанесен. Това е тънка смазка и няма проблем да стои по цевта. Ако дълго ще ти престоява оръжието в касата или не предвиждаш стрелби в по-продължителен период от време, хубаво е от време на врвме да протриваш цевта ( може и с гъвкав шомпол с промушено парцалче или дори само с ,,борснек"), с последващо пресмазване на цевта разбира се (тънко). Покритието, което остава ,,Балистол", наподобява на безцветно желе.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2018, 09:37       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
И за финал, пробвал съм, носил съм оръжие, смазано с ,,Балистол", цевта тоже. Не съм протривал цев, смазана с ,,Балистол", преди стрелба. Пак казвам, това е много тънка смазка. Иначе, с непротрита цев, смазана обилно с оръжейно масло ( не беше ,,Балистол", а ,,Formula 3 Gun conditioneer" на ,,Kleenbore") имах проблем принедна стрелба преди години. Но ,,Formula 3" на ,,Kleenbore" е доста по-гъста смазка от ,,Балистол" и затова, когато цевта е смазана с такъв тип смазка, преди стрелба, цевта следва да бъде еднократно протрита. При смазана с ,,Балистол" цев това не е неоходимо, но ако желаеш можеш да го правиш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2018, 10:15       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
gl9x19 написа:
Та да попитам пак има ли проблем, че в цевта има балистол ? Само един човек отговори конкретно, и темата пак се извъртя в кой с какво смазва PDT_Armataz_01_22


Е то след него няма какво да се пише повече.

Eezox е това което аз ползвам - чистя там с каквото чистя / че е друга тема / гресирам / че аз гресирам,а не само масло / и минавам с това споменатото цевта.

Преди стрелба им прекарвам 2-3 парцала до сухо,бой и после пак от начало.Мазна цев не е добре да я стреляш по ред причини,ти ги знаеш какви са.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2018, 12:24       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3144
gl9x19 написа:
Та да попитам пак има ли проблем, че в цевта има балистол ? Само един човек отговори конкретно, и темата пак се извъртя в кой с какво смазва PDT_Armataz_01_22


Дали ще имаш проблеми или не , може би зависи от това колко балистол имаш в цевта.
Аз също ползвам много балистол (основно течен) при грижите за оръжията ми и мога да ти кажа следното:
Ако цевта е добре изчистена и много тънко смазана с балистол (толкова тънко, че двама старшини АВ-та да спорят дали е смазана или не :D :D :D ), не би трябвало да имаш никакви проблеми, ако се наложи да откриеш огън неочаквано. Вероятно може да се влоши точността в някаква степен, но при КНО-то не съм го установил.
Аз лично винаги оставям много тънък слой балистол в цевта на пищова. Не съм имал никога проблем.
Ако го оставям да престои по-дълго в касата - повече балистол - става като желе течния и даже дърпа медни отлагания в някаква степен, ако има такива останали в цевта.
Като ходя на стрелбището, преди да стрелям винаги гледам да ударя един парцал на цевта преди стрелба, ей така по навик.
Не че балистола е най-добрата смазка, но на мен ми върши работа, ползвам го като универсално CLP и съм доволен. Разбира се като всяко универсално нещо едва ли е най-доброто в точно определена категория.
По отношение на смазващите свойства мисля, че MPro7 e по-добре от обикновения балистол. По отношение само на почистването със сигурност има по-добри препарати от балистола, по отношение превенцията от корозия - също.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2018, 18:40       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
http://bulletin.accurateshooter.com/tag/eezox/

Е малко снимки след няколко дневни тестове със солена вода,кое колко държи се вижда.

Това за идея де,ако откачи някой и му трябва да пази колекционерски пищови или се е вманиачил на тема чистота.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2018, 19:35       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Тук е редно да се пита и колко често го стреляш, чистиш. Аз чистя след всяка стрелба на сьщия ден. Стрелям сьзтезания всеки уикенд - и двата дни , сьщо така всеки вторник и на две седмици четвьртьк. Тренирам един пьт на две седмици по ? патрона. Щракам с пистолета на сухо всеки ден. Някой пьт по 2-3 минути , някой пьт по 30 мин.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2018, 19:43       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2018, 18:14
Мнения: 44
А задължително ли е преди стрелба да е изчистя до сухо


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2018, 20:00       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
cz85 написа:
Тук е редно да се пита и колко често го стреляш, чистиш. Аз чистя след всяка стрелба на сьщия ден. Стрелям сьзтезания всеки уикенд - и двата дни , сьщо така всеки вторник и на две седмици четвьртьк. Тренирам един пьт на две седмици по ? патрона. Щракам с пистолета на сухо всеки ден. Някой пьт по 2-3 минути , някой пьт по 30 мин.


Абсурд да се и приближа до тебе,моята работа ме отнася със седмици далеч от дома та тия дни я стрелям веднъж в месеца я не.
Чистя веднага след като се пребера в нас,мръсни не стоят и една вечер


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2018, 20:01       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
gl9x19 написа:
А задължително ли е преди стрелба да е изчистя до сухо

Нищо не е задължително,но много неща са препоръчителни и това е едно от тях.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2018, 20:15       Заглавие:  Re: Моят скромен опит с грижите за оръжието
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Цитат:
Абсурд да се и приближа до тебе,моята работа ме отнася със седмици далеч от дома
Няма извинения. В твоя случай ти можеш да пуцаш цял ден на воля без да се притесняваш за околните- няма никой в радиус на 1000 мили :D Слагаш две мишени и като задобрееш после на сушата няма да има кой да ти се опьне. За такьв тренинг пари давам ако нямах морска болест :tu:

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer