logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 14:57




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2009, 14:28       Заглавие:  WD-40
 
http://www.airgunbbs.com/forums/showthread.php?t=311065

Изображение

Четвъртия пирон е пръскан с WD-40.

Някои от постовете в тази тема съдържат интересна информация относно начина на действие на въпросния продукт.


 
Върнете се в началото
  Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2009, 15:24       Заглавие:  
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 21 Юли 2006, 17:11
Мнения: 311
Местоположение: Пловдив
Въпросният продукт (WD-40) до голяма степен съдържа керосин. Това е една течност с много добри проникващи и миещи качества. Съдържа и масло, но е много "тънко" и след време се изпарява.
Препаратът не се препоръчва като смазочно средство! Особено ако ще е за оръжия. Естествено е, че за кратко време ще може да смажем, но по-добре е за разтваряне на нагар и други нечистотии по оръжията. Също така има добри водоотблъскващи свойства.
Дано съм Ви бил полезен...

_________________
Симон Тютелян
"свободен електрон"

Из "Макара" в противника ни за что не попадешь, зато надеждно застрелишься!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2009, 17:19       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Опитът до тук показва, че след идеално почистване на цевта с WD-40, Балистол изкарва още няколко мръсни тампона. Последният също така може да се ползва за промиване и лекуване на рани...

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2009, 20:39       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Юли 2007, 19:54
Мнения: 1993
Местоположение: София
Единственият плюс според мен е, че за няма 10 лв получавам пол'вин литър ВД и си пръскам смело. С него разкарвам едрото боклук. После с Балистол по 12 кинта за четвъртинка довършвам . Преди месец .38 ми донесе от щатите "Уепънсшилд", но до сега съм чистил само веднъж с него и нямам впечатления. Но при всички положения ще си пръскам с ВДто в началото. Особено след като съм стрелял с онези червените ППУта. Абе евтиното си е евтино!!!

_________________
best rgds

Иво "TheBoss" Босев
DSC ALPHA

Изображение
"...await the right moment for one, and only one, well aimed shot..." V. Zaytzev


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2009, 10:15       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Юли 2006, 21:29
Мнения: 627
Местоположение: София/Варна
Похвално, даже чистите :D
На .22 само им прокарвам шомпул с четка и каквото изкара толква, без никакви смазки. Само 12к го чистя след сезона с балистол.
Ругерчето, че е полуавтомат му обирам с някое парцалче нагара около отражателя и изхвъргача превантивно на 500 изстрела. Досега не е засякъл от непочистване...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Ное 2009, 22:45       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 04 Мар 2009, 14:32
Мнения: 677
Местоположение: София
Днес с ВД-40 махах консервиращата смазка от пистолет 7,65 мм - учудващо добре свърши работа. Вярно, че преди консервацията беше почистен много щателно, но при второто прокарване през цевта парцалът беше чист. Стара месингова четка след потапяне в използната течност за около минута светна. Утре ще пробвам, какво прави с нагар от 100 изстрела през 9 мм цев - грехота е, но днес ме домързя да свърша и тази работа.

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2012, 19:28       Заглавие:  Re: WD-40
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 19 Дек 2007, 01:01
Мнения: 441
Местоположение: Бг. - Майна City за сега...
Никога не съм бил фен на " ВД-40 "! За почистване и смазване ползвам предимно " Балистол " аз лично, а след почистването и едно мазило на " ЦР Спиид " за релсите на затворния блок, леглата на цевта и изобщо триещите се части.

_________________
Мариян LORDA Михайлов - Пловдив

За връзка с моя милост ->
Skype: Muri4ko
FB: https://www.facebook.com/maryan.bg

" Nothing! The one who doesn`t fall, doesn`t stand up! " -> by Fedor Emelianenko, June 26, 2010 ®


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Яну 2013, 00:11       Заглавие:  Re: WD-40
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
LORDA написа:
Никога не съм бил фен на " ВД-40 "! За почистване и смазване ползвам предимно " Балистол " аз лично, а след почистването и едно мазило на " ЦР Спиид " за релсите на затворния блок, леглата на цевта и изобщо триещите се части.



:DD Лорди, Подновиха ли ти разрешението за съхранение, носене и употреба лорде?
Питам, защото при вас в Пловдив е трудна работа.....


ППП заеби го тя ,,Балистол"...
Купи си от ВИП-а, във Вашия град Hoppes № 9 или по-силния Hoppes 9 semi-auto....
Това за чистенето...За мазане СиАр спийд си е ОК смазчица! Даже много читава смазчица...

Ама стига моля Ви се с този балистол...Имам такъв и го порзам....като универсален спрей...демек да се чете , че го ползвам както WD - 40!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2013, 00:05       Заглавие:  Re: WD-40
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 19 Дек 2007, 01:01
Мнения: 441
Местоположение: Бг. - Майна City за сега...
andrei p226 R написа:
LORDA написа:
Никога не съм бил фен на " ВД-40 "! За почистване и смазване ползвам предимно " Балистол " аз лично, а след почистването и едно мазило на " ЦР Спиид " за релсите на затворния блок, леглата на цевта и изобщо триещите се части.



:DD Лорди, Подновиха ли ти разрешението за съхранение, носене и употреба лорде?
Питам, защото при вас в Пловдив е трудна работа.....


ППП заеби го тя ,,Балистол"...
Купи си от ВИП-а, във Вашия град Hoppes № 9 или по-силния Hoppes 9 semi-auto....
Това за чистенето...За мазане СиАр спийд си е ОК смазчица! Даже много читава смазчица...

Ама стига моля Ви се с този балистол...Имам такъв и го порзам....като универсален спрей...демек да се чете , че го ползвам както WD - 40!



Не съм фен на WD-то просто. Чистя си редовно оръжието, след всяка стрелба, така, че... нямам кой знае какви отлагания и нагари, за да ми е нужно нещо по-сериозно.

А относно разрешителното ми... спор няма, че в Плд положението е адски затегнато и зле, ама аз проблеми с тея неща не съм имал никога. Ти през година ли искаш да ми го презаверяват? :D Последно преди малко над 2 години ми го презавериха за 5, точно около 20на дни, след, като влезе в сила новия закон. Така, че имам още близо 3 години. Аз да имаше свободни 3-4 к. лв. за прахосване... веднага бих си пуснал и 2ро разрешително. Проблеми с документите нямам, стига да има пари за новите придобивки, че никак не е евтино набелязаното.

_________________
Мариян LORDA Михайлов - Пловдив

За връзка с моя милост ->
Skype: Muri4ko
FB: https://www.facebook.com/maryan.bg

" Nothing! The one who doesn`t fall, doesn`t stand up! " -> by Fedor Emelianenko, June 26, 2010 ®


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2018, 09:12       Заглавие:  Re: WD-40
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 30 Ное 2017, 08:57
Мнения: 97
Това е интересно
https://www.youtube.com/watch?v=Q5WhuCxiabU


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2018, 12:57       Заглавие:  Re: WD-40
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Браво за отделеното време! Обаче нещо не схванах смисъла на теста. Оръжейните масла, от клипа, се ползват за чистене и в някои случаи за смазване. Не за предпазване от ръжда. За ръждата има други продукти и техники за обработка на метала.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2018, 16:03       Заглавие:  Re: WD-40
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 30 Ное 2017, 08:57
Мнения: 97
Ще се изненадаш колко много хора не чистят изобщо и колко ползват WD-40 и Балистол за чистене и смазване (против ръжда в касата).


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2018, 17:47       Заглавие:  Re: WD-40
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
smigal написа:
Ще се изненадаш колко много хора не чистят изобщо и колко ползват WD-40 и Балистол за чистене и смазване (против ръжда в касата).

Не се изненадваме. Българинът, в резултат на крайно рестриктивни я режим за притежание на огнестрелно оръжие по време на соц-а, няма оръжейна култура . За такива, които си държат КНО в касата, и го вадят веднъж на 5 години, за технически преглед за годност преди процедурата за подновяване на разрешението за съхранение и носене, е достатъчно да се смазва и с М10Д, ако е горяло още по добре.
Хората, които освен на носят и посещават стрелбище, са по грижовни(повечето, но не всички). WD 40, ,нито чисти нито смазва. Балистик е една идея по-добре, но е недостатъчно средство.
Всеки си знае! Българинът е по манталитет дзивтар и не иска да се набутва, нищо че един флакон оръжейна смазка, стига за годината смазване.
Трима приятели имат Глок. Единият от тях нито чисти, нито смазва. Другите двама, чисти и смазват, но не го правят, както трябва


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer