logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 23:51




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Авг 2012, 19:17       Заглавие:  Медна смазка Локтайт 8065 за Глок?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 19 Дек 2010, 16:53
Мнения: 720
Дали е добра идея да мацна релсите на затворния блок на Глокчо с един такъв Локтайт:

LOCTITE 8065
http://www.loctite.bg/cps/rde/xchg/h...UID=000001FEC9

Прикачени файлове:
loctite_8065.jpg
loctite_8065.jpg [ 12.72 KiB | Прегледано 20514 пъти ]


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Авг 2012, 20:15       Заглавие:  Re: Медна смазка Локтайт 8065 за Глок?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Според мен - не. От това, което намерих на сайта на локтайд в .bg, тази смазка е против заклинване на разгобяеми връзки, а не работен лубрикант за постоянно движещи се части. Дори да не изяде релсите, има далеч по-добри решения и няма нужда да се мъчиш да правиш пищова да изглежда като нов (от завода), освен ако не го продаваш. Освен това, температурния и' запас е изместен - долната температура от -30С не е достатъчна за да гарантира целогодишшното използване на пищова отвъд полярния кръг, а горната (980С) превишава неколкократно температурата на топене на пластмасовата рама.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Авг 2012, 22:45       Заглавие:  Re: Медна смазка Локтайт 8065 за Глок?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2008, 22:26
Мнения: 1420
Местоположение: Стара Загора
Твърдо не. При вдигане на температура около 60 градуса, тази "смазка" трябва да започне да се запечатва. Ако не бъркам в нея има и твърди частици, които спомагат за по лесното развиване на резбово съединение. Абсолют е напълно прав - това не е смазка.

_________________
...на анонимния му дай да изказва мнение ... :)

Веселин Панов
Tanfoglio Limited 921 cal.9x19;9x21;22LR
Ruger GP 100 cal.357 MAG 4"


Последна промяна Ripper на 15 Авг 2012, 00:21, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Авг 2012, 22:56       Заглавие:  Re: Медна смазка Локтайт 8065 за Глок?
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2006, 01:37
Мнения: 353
Местоположение: София
Глок и ... смазка :D :D :D

_________________
Marlex, СК Динамик Армс
May the enforcement be with you!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2012, 10:36       Заглавие:  Re: Медна смазка Локтайт 8065 за Глок?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
,,Глок"-ът няма нужда от много масло....От твърда смазка-грес- просто не е необходимо, освен ако не се прави много солиден настрел. не че вреди, напротив.

Но, за добри работни смазки препоръчвам една от следните:

І. Масла:

1. Kleenbore TW-25B - на цвят е бяла, както и греста на фирмата. Добре маже и е устойчива за масло.
2. M-pro 7 LPX - едно от скъпите масла-24 лева за 120 мл. маслото е тънко, но където го намажеш, там си остава траен маслен филм. Убедил съм се в това.
3. Shooters Choice FP-10- отлична смазка.

ІІ.Греси / при Глок не са наложителни /: но мазилните им свойства са по-добри от тези на маслото / най-вече по-трайни /:

1. Kleenbore TW-25B - отлична грес. Бяла на цвят, с консистенция на датска паста за зъби.

2. Liqui Moly Guntec - също отличен продукт. Бяла грес. Трайна. по нищо не отстъпва на поскъпите ,,зиговски" смазки от типа TW-25B...


Който и от горепосочените продукти да избереш, за да си смазваш своя ,,Глок" - няма да сбъркаш. А предвид нищожните количества смазка, които изисква ,,Глок" при поддръжката, ще ти стигнат поне за срока на действие на разрешенията ти за съхранение, носене и употреба.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2013, 16:31       Заглавие:  Re: Медна смазка Локтайт 8065 за Глок?
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Апр 2012, 16:45
Мнения: 59
Местоположение: Каспичан
Винаги съм се чудил, дали няма да стане да се намажат водачите на затвора с двигателно масло 10W40, примерно, а и все пак издържа на нагряване това масло, а и колко може да се нагрее точно там един пистолет, моя дори сега е смазан с такова масло, но не съм го пробвал на стрелбището още, съмняваме да има някакви проблеми, но някой ще каже ли дали е пробвал да маже оръжието с друго, а не с оръжейна смазка?

_________________
God created man, but Samuel Colt made ​​them equal

Петър Тачев
КДС "Аргус"
Range Officer


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2013, 17:01       Заглавие:  Re: Медна смазка Локтайт 8065 за Глок?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Обърни се към РусеБрейниакГруп :D
Аз лично, след едно търкаляне в калта, мих пищова със сапун на чешмата и после дострелвах още една средна сцена. Не съм забелязал някаква разлика във функционирането, но пък тогава беше толкова мокро и студено, че едва ли би ми направило впечатление.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2013, 17:39       Заглавие:  Re: Медна смазка Локтайт 8065 за Глок?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Юни 2007, 20:26
Мнения: 1710
Местоположение: deep water
глокът не е жена, та да се нуждае от ласка и смазка :DD

аз моя досега съм го цапал точно 2 пъти- по 2 капки цр спийд и релсите с микроскопичен слой слайд-глайд ли беше….една червена грес- на рождения ни ден и на джулая. не, че кой знае колко стрелям- около 3 к досега, но е постоянно в движение.

що става дума за двигателно масло- аз съм скептик. мазалото се ползва за това, за което е създадено. по тая логика слагай зехтин за топлинна обработка- страшно е полезен… PDT_Armataz_01_22 но и едното и другото имат свойството като съберат прахоляк да клеясват.
п.с. в РБГ си имаме фен на автомаслата. него ако питаш- няма по-добро, но личното ми мнение е, че всичко е за икономия на $.
а както всички знаем, икономията е майка на мизерията……………
п.п.с. как пък никой досега не прати един мейл до фирмата.. да пита. не вярвам да не отговорят…

_________________
Я счастлив по умолчанию. Пожалуйста, не лезьте в настройки!
Если я тебе не нравлюсь,-застрелись! Я не исправлюсь!
Специални благодарности на азбуката за любезно предоставените букви
HitCo
ETAR IPSC

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2013, 18:37       Заглавие:  Re: Медна смазка Локтайт 8065 за Глок?
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Апр 2012, 16:45
Мнения: 59
Местоположение: Каспичан
Добра идея да се пише направо до производителя и ще го направя, и ще сложа отговора тук

_________________
God created man, but Samuel Colt made ​​them equal

Петър Тачев
КДС "Аргус"
Range Officer


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2013, 18:50       Заглавие:  Re: Медна смазка Локтайт 8065 за Глок?
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Мар 2011, 11:56
Мнения: 435
Местоположение: Русе
hitco написа:
.....
що става дума за двигателно масло- аз съм скептик. мазалото се ползва за това, за което е създадено.

Прав си, това е основното изречение с което започва етикетът на всяко скъпо мазило за оръжие. А какво слагат вътре, маркетинговият отедл мълчи "тактически"... :tu:

hitco написа:
.....по тая логика слагай зехтин за топлинна обработка- страшно е полезен… PDT_Armataz_01_22 но и едното и другото имат свойството като съберат прахоляк да клеясват.

Ако говориш от опит за зехтина, съгласен съм. Иначе за маслото, като се видиш с тоя член на БРГ, виж му Глока, носен и "непипан" 3 месеца на какво дередже е, и пак ще коментираме. Щото неговият опит друго казва! PDT_Armataz_01_22

hitco написа:
.....
п.с. в РБГ си имаме фен на автомаслата. него ако питаш- няма по-добро, но личното ми мнение е, че всичко е за икономия на $.
а както всички знаем, икономията е майка на мизерията……………

Ооо, има по-добро. Най-скъпото е най-хубаво. Няма спор. И някои евтини стават, ама с известни компромиси. А автомаслата НЕ СТАВАТ! 4-ти закон на Физиката! :P

_________________
Митко Тошев
Саргон
Ruse Glock Gen4 Team
Толерантност и апатия са първите признаци на едно умиращо общество". Аристотел (384–322 пр.н.е)


Последна промяна MUFC на 10 Дек 2013, 19:01, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2013, 18:58       Заглавие:  Re: Медна смазка Локтайт 8065 за Глок?
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Мар 2011, 11:56
Мнения: 435
Местоположение: Русе
Tachev написа:
Винаги съм се чудил, дали няма да стане да се намажат водачите на затвора с двигателно масло 10W40, примерно, а и все пак издържа на нагряване това масло, а и колко може да се нагрее точно там един пистолет, моя дори сега е смазан с такова масло, но не съм го пробвал на стрелбището още, съмняваме да има някакви проблеми, но някой ще каже ли дали е пробвал да маже оръжието с друго, а не с оръжейна смазка?


ВД-то малко редичко иде, а и се изпарява. Не че не става за мазане преди стрелба.

Аз ползвам за мазане двигателно 5-30 синтетика. Доста съм доволен. Не се разтича, не ми съхне с месеци, стои си там където е капнато. При стрелба от порядъка на 100-150 последователни изстрела не се забелязва разтичане, изпръскване, потъмняване, пушеци, миризми и останалите митове и легенди разказващи се за маслото...Всичко си стои все едно е намазано току що! За температурни режими на работа, натоварвания и тънкост на мазане няма да се задълбаваме, защото специалистите по тея теми са повече от притежателите на оръжие във форума!

:tu:

П.П. Забравих да кажа, че при носене не полепват каквито и да е било болкуци или власинки от дрехи. Стои си чисто и бистро (в смисъл тънкият слой на който е разнесена капката)! Сякаш е правено нарочно да не събира и задържа боклуци, а те да се филтрират от масления филтър... PDT_Armataz_01_22 :joke:

_________________
Митко Тошев
Саргон
Ruse Glock Gen4 Team
Толерантност и апатия са първите признаци на едно умиращо общество". Аристотел (384–322 пр.н.е)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2013, 19:14       Заглавие:  Re: Медна смазка Локтайт 8065 за Глок?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Юни 2007, 20:26
Мнения: 1710
Местоположение: deep water
MUFC написа:
А автомаслата НЕ СТАВАТ!

митак, опитите ти за остроумие точно тук са неуместни...
да съм твърдял такова нещо някога някъде? или пък, че най-скъпото е най-добро? в края на краищата всеки може да ползва и рядко бебешко ако щом е мераклия...
но продължавам да твърдя, че едно масло се ползва за това, за което е създадено!
всички други твърдения ги възприемам като словоблудство...

_________________
Я счастлив по умолчанию. Пожалуйста, не лезьте в настройки!
Если я тебе не нравлюсь,-застрелись! Я не исправлюсь!
Специални благодарности на азбуката за любезно предоставените букви
HitCo
ETAR IPSC

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2013, 13:45       Заглавие:  Re: Медна смазка Локтайт 8065 за Глок?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Не само Глок, но и Зиг Зауер / особено тия от ,,Класки линията" /, които ,,обичат" масло може и е препоръчително да се смазват с двигателно масло по движещите се части..
в това съм се убедил лично аз....
Идеята я взаимствах от Митко Тошев /MUFC/ и определено работи.....
Сао че смазвах с Castrol 5W30 Longlife ІІІ- определено прави качествен маслен филм...
Единственият недостатък, е че след стрелба пистолетът е малко по-мръсен, но до там....мазането е на ниво.....И е трайно .....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2013, 13:47       Заглавие:  Re: Медна смазка Локтайт 8065 за Глок?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
MUFC написа:
Tachev написа:
Винаги съм се чудил, дали няма да стане да се намажат водачите на затвора с двигателно масло 10W40, примерно, а и все пак издържа на нагряване това масло, а и колко може да се нагрее точно там един пистолет, моя дори сега е смазан с такова масло, но не съм го пробвал на стрелбището още, съмняваме да има някакви проблеми, но някой ще каже ли дали е пробвал да маже оръжието с друго, а не с оръжейна смазка?


ВД-то малко редичко иде, а и се изпарява. Не че не става за мазане преди стрелба.

Аз ползвам за мазане двигателно 5-30 синтетика. Доста съм доволен. Не се разтича, не ми съхне с месеци, стои си там където е капнато. При стрелба от порядъка на 100-150 последователни изстрела не се забелязва разтичане, изпръскване, потъмняване, пушеци, миризми и останалите митове и легенди разказващи се за маслото...Всичко си стои все едно е намазано току що! За температурни режими на работа, натоварвания и тънкост на мазане няма да се задълбаваме, защото специалистите по тея теми са повече от притежателите на оръжие във форума!

:tu:

П.П. Забравих да кажа, че при носене не полепват каквито и да е било болкуци или власинки от дрехи. Стои си чисто и бистро (в смисъл тънкият слой на който е разнесена капката)! Сякаш е правено нарочно да не събира и задържа боклуци, а те да се филтрират от масления филтър... PDT_Armataz_01_22 :joke:




ПОТВЪРЖДАВАМ ГОРЕНАПИСАНОТО!! Гова е факт, чиято истинност и аз установих наскоро...При това точно с масло с вискозитет 5W30.....

Спокойно с една спринцовка от 20 мл такова масло може да се кара с години...Особено при късоцевно нарезно оръжие....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2013, 17:54       Заглавие:  Re: Медна смазка Локтайт 8065 за Глок?
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Апр 2012, 16:45
Мнения: 59
Местоположение: Каспичан
Е не съм единствения, който си е намазал пистолета с двигателно масло, обаче така и не намерих мейл на глок австрия, за да им задам същия въпрос, та да видим какво ще отговорят и те. Явно ще си :armed: с това масло и наистина оставя много тънък слой и някак по добре се движи затвора или си въобразявам вече незнам. Благодаря все пак за отзивите.

_________________
God created man, but Samuel Colt made ​​them equal

Петър Тачев
КДС "Аргус"
Range Officer


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer