logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 12:05




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2007, 21:33       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Юли 2007, 19:54
Мнения: 1993
Местоположение: София
Абе тоя балистол май е някакъв строго секретен продукт. Никъде из нета няма никакво инфо за съставките PDT_Armataz_19 Само някакви сертификати, колко безвредно било, как не било канцерогенно, как съдържало само изобутилов алкохол и съставки с изключително натурален произход. А аз понеже съм момче-българче като ме убеждават, че нещо е най-, най- се замислям дали е така. Но поради липса на база за сравнение съм принуден да се доверя. Но не на тези писачи, а на хората около мен, имащи повече опит. Иначе попаднах на няколко много интересни твърдения.
Цитат:
... WD-40 is commonly used as the poor man's lube. ...

... and never use WD-40 (it is a solvent not a lubricant). ...

... WD 40 works great to loosen bolts and as a cleaner but that is about it never,use it on firearms as it will draw moisture. ...


Източник: http://spyderco.com/forums/archive/inde ... -4052.html

А ето и другата гледна точка:

Цитат:
...
However, my personal experience in cleaning out shot guns bores is: WD-40 is the best cleaner I have ever used. I experimented with Hoppes and two other "gun cleaning" solvents. I would shoot my shotgun and try ONE of the cleaning agents until I was getting a clean white cloth pass through. Then I sprayed the INSIDE of the shotgun bores with WD-40, ran a Copper brush through the bores, and then tried the white cloth pass through again. Each time I got a lot more fouling removed from my shotgun barrels AFTER the WD-40 cleaning. I was astonished and sold at the same time.
...

Източник: http://www.shotgunworld.com/bbs/viewtopic.php?p=813718


И за разлика от засекретения Балистол, ВД-то са публикували една доста пълна спесификация.

И все пак аз съм придържаник на класическите средства за почистване и смазване на оръжие, а имено - продукти предназначени точно за това, а не някакъв петролен продукт, който само между другото може да се използва и са огнестрелни оръжия.

П.П. Може и да съм позакъснял с мнението си, но го почнах преди повече от час, без да искам затворих таба и до сега го търсих. Е, намерих го. Ако някой работи с Файърфокс мога да му обясня на ЛС къде да намери загубен таб.

_________________
best rgds

Иво "TheBoss" Босев
DSC ALPHA

Изображение
"...await the right moment for one, and only one, well aimed shot..." V. Zaytzev


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2007, 21:52       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Значи с тези противоречиви мнения за вд и пасти за зъби и стотици смазки и почистващи бакии и т.н. съм по-объркан от всякога!
Е това е и риска на нета - не знаеш на кой колко му е акъла...
Е са ако напиша, че е идеално със солна киселина да се обработат цевите понеже майор Кок така прави - ше е достоен финал на тази тема...Очевидно човек трябва да се допита до ПРОИЗВОДИТЕЛЯ!!! Другото е бош лаф!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2007, 21:56       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 11:12
Мнения: 1617
Poseidon написа:
Значи с тези противоречиви мнения за вд и пасти за зъби и стотици смазки и почистващи бакии т.н. съм по-объркан от всякога!
Е това е и риска на нета - не знаеш на кой колко му е акъла...
Е са ако напиша, че е идеално със солна киселина да се обработат цевите понеже майор Кок така прави - ше е достоен финал на тази тема...Очевидно човек трябва да се допита до ПРОИЗВОДИТЕЛЯ!!! Другото е бош лаф!

да бе-производителя....прееби другарче и ще разбереш.....
чакай-има и друг вариант-Цонев се казва...да го помолим дружно да пробва на служебното различни препараЦИИ :D

_________________
Емил Ефтимов-СК"Динамик армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2007, 22:04       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
snaiper. написа:
Poseidon написа:
Значи с тези противоречиви мнения за вд и пасти за зъби и стотици смазки и почистващи бакии т.н. съм по-объркан от всякога!
Е това е и риска на нета - не знаеш на кой колко му е акъла...
Е са ако напиша, че е идеално със солна киселина да се обработат цевите понеже майор Кок така прави - ше е достоен финал на тази тема...Очевидно човек трябва да се допита до ПРОИЗВОДИТЕЛЯ!!! Другото е бош лаф!

да бе-производителя....прееби другарче и ще разбереш.....
чакай-има и друг вариант-Цонев се казва...да го помолим дружно да пробва на служебното различни препараЦИИ :D

Абе Цонев може и да пробва некои неща на некой служебен макар ама пищовите дето най-много ръждясват са ЧЗ, Зиг и Макарената разбира се...
Ше трябва да се доверим на собствениците им и то на собственици на горните пищови без ръжда :DD или по-добре директно на сайта на производителя с мейл въпрос!
Да не забравяме, че има съвременни оръжия или изцяло неръждаеми или с нужда от минимална подръжка!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2007, 23:40       Заглавие:  
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2006, 14:45
Мнения: 146
Местоположение: София
Аз имам ЧЗ без рьжда и от 3-4 години го третирам с "Балистол" преди това не помня с какво го мажех.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2007, 23:55       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
ROMMEL написа:
Аз имам ЧЗ без рьжда и от 3-4 години го третирам с "Балистол" преди това не помня с какво го мажех.

Направи една стрелба с ЧЗ изчисти го, а след това го смажи с РЖ- течна смазка, но недей да сткреляш един месец и го виж след това на какъв хал е. Смятам , че цевта ще е с червени отенаци.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2007, 00:09       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Poseidon написа:
snaiper. написа:
Poseidon написа:
Значи с тези противоречиви мнения за вд и пасти за зъби и стотици смазки и почистващи бакии т.н. съм по-объркан от всякога!
Е това е и риска на нета - не знаеш на кой колко му е акъла...
Е са ако напиша, че е идеално със солна киселина да се обработат цевите понеже майор Кок така прави - ше е достоен финал на тази тема...Очевидно човек трябва да се допита до ПРОИЗВОДИТЕЛЯ!!! Другото е бош лаф!

да бе-производителя....прееби другарче и ще разбереш.....
чакай-има и друг вариант-Цонев се казва...да го помолим дружно да пробва на служебното различни препараЦИИ :D

Абе Цонев може и да пробва некои неща на некой служебен макар ама пищовите дето най-много ръждясват са ЧЗ, Зиг и Макарената разбира се...
Ше трябва да се доверим на собствениците им и то на собственици на горните пищови без ръжда :DD или по-добре директно на сайта на производителя с мейл въпрос!
Да не забравяме, че има съвременни оръжия или изцяло неръждаеми или с нужда от минимална подръжка!

За последната играчка несъм съгласен , а за зиг заг незнам :D . мога да направя някой експеримент, но откажали значи нещо не ми вдъхва доверие и ви съветвам да не го парвите. И нак навремето съм чипкал едно АК-74Н със адска смес :D съставена от прах за пране , паста за зъби и веро , но след това в рамките на 10 дена сачаше във варелчето с течна смаска с моя помощ и неръждяса.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2007, 23:00       Заглавие:  
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2006, 14:45
Мнения: 146
Местоположение: София
tconiotconev написа:
ROMMEL написа:
Аз имам ЧЗ без рьжда и от 3-4 години го третирам с "Балистол" преди това не помня с какво го мажех.

Направи една стрелба с ЧЗ изчисти го, а след това го смажи с РЖ- течна смазка, но недей да сткреляш един месец и го виж след това на какъв хал е. Смятам , че цевта ще е с червени отенаци.

Нямам никакво желание да правя каквото и да е, за да не стрелям един месец.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2007, 07:14       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Пробвай ROMMEL, а за този период помоли някой да ти дава да стреляш с неговото оръжие.
П.с. Него прави един път тръгнели няма отърване.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2007, 16:23       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 11:05
Мнения: 2690
Местоположение: София
tconiotconev написа:
Пробвай ROMMEL, а за този период помоли някой да ти дава да стреляш с неговото оръжие.
П.с. Него прави един път тръгнели няма отърване.


Цонка, ти пробай 1 месец да мислиш....

П.П Не го прави. Няма смисъл...

_________________
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2007, 18:13       Заглавие:  
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 21 Юни 2006, 18:33
Мнения: 197
Местоположение: sofia
Големи чистофайници сте....телени четки,нам кво си...www.schuemann.com - тия произвеждат custom цеви и пича вика,че нищо друго не минава през тях...освен куршуми,разбира се...

_________________
MOLON LABE


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2007, 18:27       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
diver написа:
tconiotconev написа:
Пробвай ROMMEL, а за този период помоли някой да ти дава да стреляш с неговото оръжие.
П.с. Него прави един път тръгнели няма отърване.


Цонка, ти пробай 1 месец да мислиш....

П.П Не го прави. Няма смисъл...

пфу капитан на подводница клас мусо колекционирщ плюшени магаренца.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2007, 18:43       Заглавие:  
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 21 Юни 2006, 18:33
Мнения: 197
Местоположение: sofia
п.п. ...пак там има и за прехваленото моли...

_________________
MOLON LABE


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer