logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 24 Апр 2024, 00:42




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2014, 00:57       Заглавие:  Важно по темата Параваните от Лозен !
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2010, 22:48
Мнения: 1046
Местоположение: Sofia
История (който незнае):
По моя инициатива, преди време нашия клуб и хора от Динамик (доколкото помня, може и да изпускам някой .. но не се сещам на 100% кой дойде, да ме извините) наехме превоз и престихме всичко от Лозен на Герена в София. Причината НЕ СТОПАНИСВАНЕ НА ИНВЕНТАРА И СЪСИПВАНЕТО МУ. С Делян имах оговорка да ги складираме безплатно докато можем. Зе един турнир в Търново, имаше мужда от метали и Краси изпрати транспорт да ги вземе , след което ремонтира и т.н. (а те бяха на дупки от карабина и имаше 2 здрави попъра и т.н.) В момента има около 40 паравана от които 7 са за ремонт.

Проблема:
Герена са дали помещението под наем. и трябва да се преместят нещата.
Нашия клуб, не можахме да намерим къде да ги преместим, просто обема им е голям и иска място.
Може още около 1 - 1.5 месеца да са на Герена.

Предложение:
Ако някой др, клуб може да се заеме с тях и да ги складира за неопределено време, да каже.
Ние неможахме да намерим решение на проблема.
Това което ще стана ако никои не ги вземе, Аз ще финансирам изпращането им в Търново. Там поне ше ги ползваме. Предоплагам, че Краси ще ги приюти под навеса )) А ако дойдат по-добри времена .. можем пак да ги преберем към София.

Срок: Ако никой не ги изнесе до 16.02:2014 .. ги пращам и ще ми струва около 250 -300 лв.

Нещата които няма смисъл да се пишат в темата са:
- историня на БФДС .. и точно тези за параваните
- кой, кога, защо преди 10 години
и т.н.

Имаме казус... предлагам ви решения и срок. Колкото по-рано толкова по-добре.

_________________
Никола Топалов
СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


Последна промяна MarsBeta на 09 Яну 2014, 01:42, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2014, 01:23       Заглавие:  Re: Важно по темата Паравани те от лозен !
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
мястото на параваните е .. на стрелбище и да се ползват
стоят ли в склад .. след определено време разходите им ще се изравни със сумата да се направят нови и хубави паравани

за сега друго в София, освен Лозен нямаме
Димитров-баща всеки път ме пита дали ще има състезания на Лозен
както и че аз сам виновен да няма състезания на Лозен и да се изнесе оборудването :)) (някои така му казал)
обясних му, че стрелбището не става вече за състезания, заради нуждата от ремонт на валовете, защото сега не е безопасно

ноемри ми заяви че .. ще ремонтира бъбреците и ще направи нови два
декември пак .. ме пита дали сме го включили в календара - аз пак му казах - че няма стрелбище за календара :)
и той пак обеща да го оправи този път до февруари ..

също му обясних че няма склад ..
той обеща да направи малък склад (да затвори навеса долу, и да се заключва)
.. а ние ако искаме да си строим голям склад и да си го заключваме за нас само

та .. предложението ми е .. софийските клубове да датат по някой леф :) и да направим склад на Лозен
и да заключваме там оборудването .. все пак в София има много които им се стреля .. и докато няма друго стрелбище .. Лозен е единствената алтернатива за тренировки

ПП: Търново си имат достатъчно паравани, не са опрели до тези
но махнем ли ги .. лишаваме софийските състезатели от тренировки със сигурност!

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2014, 01:33       Заглавие:  Re: Важно по темата Паравани те от лозен !
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2010, 22:48
Мнения: 1046
Местоположение: Sofia
Иво прав си , НО имаме месец и половина ...... за мен това не е реален срок в който предложението ти ще се сбъдне ... и проблема остава.
Имаме реален казус със реален срок .. аз каквото ми е по силите съм направил .. за съжаление .. немога да измисля др. освен да набия пари и да ги транспортирам ... при положение че още като писахме че са преместени и има за ремонт ... никой не попита какво е станало с тях и в какво състояние са и дали трябва помощ .... това ме навежда мисъл че .. и затова не съм инвестирал в поправката им .. не ми е проблем ....

Да предположим че за 1 месец .. направил склада .. (не ми се варва, да ти кажа) и всеки клуб има по 1 ключ. То ако заварим паавани горе неприбрани ... какво правим ... ?
От лозен ти обещават .. но лично аз не го вярвам .. към момента ..

_________________
Никола Топалов
СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2014, 01:43       Заглавие:  Re: Важно по темата Паравани те от лозен !
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
MarsBeta написа:
Иво прав си , НО имаме месец и половина ...... за мен това не е реален срок в който предложението ти ще се сбъдне ... и проблема остава.


съберат ли се пари .. за 2-3 дена е готов навес, склад


има и друга опция .. да са навън завити с найлон да прекарат зимата


и третата опция .. е ако няма никакъв интерес в София да си идат в Търново, където все ще влезнат някога в работа, ако разбира се новия генерал ни разреши да го ползваме :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2014, 09:27       Заглавие:  Re: Важно по темата Паравани те от лозен !
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2007, 13:04
Мнения: 780
В Търново са се погрижили да имат достатъчно оборудване. Със сигурност ще приютят оборудването, но всички софиянци ще загубят от това. Така че местото на това оборудване е в София. Ще трябва да се организираме и да се построи някакъв склад на Лозен. Някой обаче ще трябва да каже за колко пари става въпрос, за да ги съберем от софийските клубове. Срока наистина не е голям, но това което предложи Иван да се закътат някъде на страни също е временен вариант. Нека се закарат там, Димитров да ги види колко са като обем, да каже това което мисли като склад дастаръчно ли ще е и кога ще го построи и като не ни устройва се организираме да си направим наш склад. Обаче си мисля, че за да има стимул Димитров да направи нещо по това стрелбище, складове, бъбреци и т.н. трябва да направим поне едно състезание тази година там и да му кажем от далече това е датата. Хубаво ни е в Търново, но не може само едно стрелбище да имаме. На Лозен хубаво, лошо/ малко, голямо преди няколко години си правихме прилични състезания. Още повече щом Димитров е изявил желание да инвестира и да подобри базата ние можем само да спечелим от това. Нека се възползваме.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2014, 13:27       Заглавие:  Re: Важно по темата Паравани те от лозен !
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
just_shooter написа:
...да се построи някакъв склад на Лозен...

там си има един навес (срещу големия бъбрек), на който само една мрежа с врата и катинар трябва да се добави. преди време точно този навес трябваше да се ползва за параваните, които изкараха една зима и бяха запазени. след това обаче започнаха разни тактици и други специалци да си провеждат тренировеки и разни други по-сватбарски мероприятия и решиха, че може да ползват параваните, не само че не са техни, но и да ги зарязват на сцената. лично аз съм виждал точно едни такива дебеловрати ръбове с два глока и един тт-ак да си правят разни сценарии долу. когато му казах на тошо да им направи забележка, той само ми намигна и каза, че не искал да се разправя (а аз тогава нямах патрони...)

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2014, 14:47       Заглавие:  Re: Важно по темата Паравани те от лозен !
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2007, 13:04
Мнения: 780
Да. И така става. Ами айде някой който си има приказка с Димитров да му предложи да го затвори този навес (с мрежа или както намери за добре) и да си преместим оборудването. Ще стане по-бързо дори от обявения краен срок.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2014, 15:09       Заглавие:  Re: Важно по темата Паравани те от лозен !
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2010, 22:48
Мнения: 1046
Местоположение: Sofia
Пичове .... Кой ще се ангажира да го организира ?
1. Всички клбове от София, ли ще са ОК да дават $?
2. Колко $ ще трябват, кой ще следи за изпълнението ?
3. Кой ще има ключ ?
4. Ако някой не си е прибрал параваните , какво следва и т.н.

Ако е тъка , нашия клуб ще даде $ (колкото се полагат ) и аз ще организирам , преместването им горе.

Това няма как да стане без Лозен да ударят рамо за контрола .. за съжаление до момента не са се ангажирали / следили за съхранението на техниката (може и уговорката да е била друга незнам)... Та долу няма една кофа , не се чисти и т.н.
За съжаление аз немога да помогна .. освен това което писах по горе ...
Темата е прегледана 67 пъти ... и това е др. проблем .. когато трябва да се направи нещо и се изисква разход на лични средства и време ... еденици са хората които ще се ангажират.

_________________
Никола Топалов
СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2014, 15:32       Заглавие:  Re: Важно по темата Паравани те от лозен !
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2047
Местоположение: София
Не ми се щеше да коментирам, тъй като това е все още в сферата на пожеланията, но след като ще заявяваме добри намерения - мога да говоря за себе си и отчасти за Динамик, въпреки че мнението ми не е одобрено от клуба.

MarsBeta написа:
1. Всички клубове от София, ли ще са ОК да дават $?

1. Динамик ще дава, но зависи от размерите все пак, не всички клубове имат еднакви финансови възможности. Ако това не бъде одобрено от клубното ръководство и сумите не са главозамайващи сам ще покрия тази част.
MarsBeta написа:
2. Колко $ ще трябват, кой ще следи за изпълнението ?

2. Това трябва да е 1
MarsBeta написа:
3. Кой ще има ключ ?

3. Изключително интересен въпрос. Всъщност предложението ми е за катинар с код, като кода се знае от .. когото трябва (така, ако се наложи да иде някой без ключ не е необходимо да си удря среща с теб например и да му го даваш, нито пък да оставяме ключ горе, който не е ясно кой го ползва)
MarsBeta написа:
4. Ако някой не си е прибрал параваните , какво следва и т.н.

БЕСМ, но не много често, че може да му се хареса


Сега за идеите за състезание горе.

Знаете, че поради състоянието на бъбреците и изискването за 12 сцени там може да бъде направено само 2-ро ниво. Последния опит за 3-то знаете какво стана - въвеждахме резултати до 12. При 3+ хотрейнджа състезанието не може да се направи за 1 ден, ако има повече от 50 състезатели (което го прави пък финансово неизгодно), последните стрелят с фенерчета, тогава отиваме пък на разходи за наем и т.н. и т.н.

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2014, 15:46       Заглавие:  Re: Важно по темата Паравани те от лозен !
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2010, 22:48
Мнения: 1046
Местоположение: Sofia
NP написа:
2. Това трябва да е 1

Тотално не си птрав .. ако клубовете не са ок .. това отпада

NP написа:
1. Динамик ще дава, но зависи от размерите все пак, не всички клубове имат еднакви финансови възможности. Ако това не бъде одобрено от клубното ръководство и сумите не са главозамайващи сам ще покрия тази част.

няма такова положение ... ако се изпълни точка 1. която казваш че не е за едно )))


NP написа:
3. Изключително интересен въпрос. Всъщност предложението ми е за катинар с код, като кода се знае от .. когото трябва (така, ако се наложи да иде някой без ключ не е необходимо да си удря среща с теб например и да му го даваш, нито пък да оставяме ключ горе, който не е ясно кой го ползва)


НИКОГА ...ще изтече кода ... и сме на старо положение .. аз сам за 1 ключ на клуб .. и те да си се организират вътрешно !

_________________
Никола Топалов
СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2014, 15:48       Заглавие:  Re: Важно по темата Паравани те от лозен !
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2007, 13:04
Мнения: 780
2-ро ниво - 2-ро. Какъв е проблема. Сигурен съм че почти всички състезатели ще дойдат. Според мен, за да тръгне Димитров да оправя базата (укрепване на бъбреците, изграждане на нови както имаше преди долу) трябва да види, че от наша страна има интерес да използваме стрелбището. Иначе за чий му е да вкарва пари.
По отношение на средствата: Ние няма да сроим енергийно независима къща там та да струва $$$$$$$. Още повече че за варианта който Светльо предлага се искат някакви стотинки едва ли не. Не мога и аз да се ангажирам от името на клуба, но предполагам, че щом е за доброто на всички софийски ipsc стрелци ще се включим. А и аз доколкото прочетох поста на Иван Б. самия Димитров е заявил, че ще направи някакъв малък склад. Направо Ванка звънкай му и го питай дали важи предложението, няма какво да губим време в излишни драми във форума.
А организация за ключа ще направим. Една тетрадка ще сложим и който го взима се записва. После знаем кой да е.... Варианта с кода по-безконтролен ми се вижда. За нула време ще се разпространят 3-то цифрички из пловин София дето стреля.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2014, 16:02       Заглавие:  Re: Важно по темата Паравани те от лозен !
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2047
Местоположение: София
MarsBeta написа:
Тотално не си птрав .. ако клубовете не са ок .. това отпада


Някои клубове може да са ок на 50 лв. Но не и на 500 :)

MarsBeta написа:
няма такова положение ... ако се изпълни точка 1. която казваш че не е за едно )))


Е как да няма? :) Клуба гласува че няма и не виждам начин да ги задължиш?

MarsBeta написа:
НИКОГА ...ще изтече кода ... и сме на старо положение .. аз сам за 1 ключ на клуб .. и те да си се организират вътрешно !


Тогава с магнитни карти да го направим .. ще активираме при нужда :joke:

just_shooter написа:
Една тетрадка ще сложим и който го взима се записва.


Викаш специалците ще се записват :)

just_shooter написа:
2-ро ниво - 2-ро. Какъв е проблема.


Не съм смятал колко човека ще трябват, за да се изплати, но да речем, че ще е на границата.

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2014, 16:06       Заглавие:  Re: Важно по темата Паравани те от лозен !
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2010, 22:48
Мнения: 1046
Местоположение: Sofia
NP написа:
Е как да няма? :) Клуба гласува че няма и не виждам начин да ги задължиш?

ще си плащат наем и няма да имат ключ !

NP написа:
Тогава с магнитни карти да го направим .. ще активираме при нужда :joke:

мн. добре знаеш какво имам предвид ..


НО до момента никой не каза .. "АЗ ще се заема да го организирам" .. а времето тече ...

_________________
Никола Топалов
СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2014, 16:10       Заглавие:  Re: Важно по темата Паравани те от лозен !
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2047
Местоположение: София
MarsBeta написа:
Е как да няма? Клуба гласува че няма и не виждам начин да ги задължиш?


Като гледам колко човека за заинтересовани за паравани горе (и им направи впечатление, че последната година няма), не мисля, че ще им навредиш много.

MarsBeta написа:
НО до момента никой не каза .. "АЗ ще се заема да го организирам" .. а времето тече ...


тик-так, аз не се заемам с това, сори но не ми е във възможностите по различни причини

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2014, 16:18       Заглавие:  Re: Важно по темата Паравани те от лозен !
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2010, 22:48
Мнения: 1046
Местоположение: Sofia
just_shooter : проблема на лозен е че винаги е ЩЕ СЕ .. а реално не се ..

там доколкото знам от доста години беше стоварено всичко .. и ако Булет навремето не са били направили бъбреци и после динамик нещо чакъл хвърляха .. та това са повече от 6 години .. инвестиция никаква или поне видима за мен. Аз нямам против да са там ... но да не се съсипват ...
Ако иска БФДС да сключи договор , и ние да не плащаме горе , и за метка на това да го поддържаме е др. А когато не сме горе . то да ползват нещата ми при определени правила ...

_________________
Никола Топалов
СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


Последна промяна MarsBeta на 09 Яну 2014, 16:22, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer