logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 10:22




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2014, 11:25       Заглавие:  Картотекиране на любители
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юли 2007, 17:45
Мнения: 1402
Местоположение: Стара Загора
Повечето клубове изпълниха решението на последното ОС и картотекираха всичките си членове, независимо от активността им. От една страна картотекирането на всички трябваше да дададе информация на всички членове на федерацията за важни въпроси, като брой на членове, колко от тях са активни - т.е тренират и участват на състезания, брой на спортни оръжия, все въпроси повдигани многократно без достъпна информация. От друга ще ни донесе повече слотове на 4 и 5 нива, т.е ще работи за спорта и ще осигурява повече средства за федерацията, особенно ако увеличим такса картотеката вместо да товарим малки и големи клубове с еднакви все по-високи такси!

Има притеснения у доста колеги, че клубовете раздават спортни оръжия на хора, които нито тренират, нито идват на състезания, но купуват огромни количества консумативи и доста оръжия за спортни цели. Поради липса на информация за клубните членове, картотекираните състезатели и спортните оръжия и консумативи, не знаем дали е сериозен или измислен проблема, като с приетата тази година задължителна картотека, федерацията направи първата крачка към ред, но решението беше бойкотирано от няколко клуба и месеци по-късно фалшифицирано в протокола от ОС подписан само от част от сегашния УС. Как се разминават на олимпийската стрелба, раздадените оръжия в калибри които не използват в тренировките и състезаниятаси (9х18,9х19, 308 и нагоре) не знам - стара организация с много връзки, но и те ще изгърмят рано или късно. На нас и един инцидент със спортно оръжие като самоубилият се със спортен глок арестант в Перник, може да ни е фатален, като знаем колко страшни и лоши искат да ни изкарат от години.

Свързани въпроси са какво да правим с любителите, членството на които(и от там задължителното картотекиране в БФДС) носи ползи изброени горе, ако не са активни и не ги виждаме по състезания? Да имат ли право на спортни оръжия и консумативи? Изпитателен срок е едно елементарно решение ако имат лично оръжие вече за самоохрана или за лов, но за тези които нямат клубовете трябва да инвестират в клубно оръжие с всичките безумни и скъпи изисквания за съхранение, употреба и транспортиране. Ако им дадем право на спортно оръжие за изпитателен срок (6 или 12 месеца) и след това видим че нямат мерак или ресурси да играят по състезания, как процедираме със спортното им оръжие и консумативи?

Привличането на нови хора неизбежно минава през закупуване на спортно оръжие, няма лесен начин да знаем дали някой ще се запали сериозно и дали ще има ресурс и желание за състезания в бъдеще. Не си струва да ги губим и за мен твърдо трябва да им измислим статут Любители и да решим дали да им дадем спортни оръжия. Консумативи за рилоуд и патроните ако не посещават трениворки и състезания не са им нужни със сигурност. Това обаче ще наложи да си водим формална статистика за тренировки и изстреляни боеприпаси, реалистични тренировъчни планове и дисциплина, която ще е от полза при протоколите и др чудесии за отчитане.

_________________
Иван Стоев
СК Тракия Мастърс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2014, 00:26       Заглавие:  Re: Картотекиране на любители
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2010, 22:48
Мнения: 1045
Местоположение: Sofia
chernia написа:
Свързани въпроси са какво да правим с любителите, членството на които(и от там задължителното картотекиране в БФДС) носи ползи изброени горе, ако не са активни и не ги виждаме по състезания? Да имат ли право на спортни оръжия и консумативи? Изпитателен срок е едно елементарно решение ако имат лично оръжие вече за самоохрана или за лов, но за тези които нямат клубовете трябва да инвестират в клубно оръжие с всичките безумни и скъпи изисквания за съхранение, употреба и транспортиране. Ако им дадем право на спортно оръжие за изпитателен срок (6 или 12 месеца) и след това видим че нямат мерак или ресурси да играят по състезания, как процедираме със спортното им оръжие и консумативи?

Привличането на нови хора неизбежно минава през закупуване на спортно оръжие, няма лесен начин да знаем дали някой ще се запали сериозно и дали ще има ресурс и желание за състезания в бъдеще. Не си струва да ги губим и за мен твърдо трябва да им измислим статут Любители и да решим дали да им дадем спортни оръжия. Консумативи за рилоуд и патроните ако не посещават трениворки и състезания не са им нужни със сигурност. Това обаче ще наложи да си водим формална статистика за тренировки и изстреляни боеприпаси, реалистични тренировъчни планове и дисциплина, която ще е от полза при протоколите и др чудесии за отчитане.

Извини ме Ванка, но те това цялото, си е описано в закона ясно и точно ... Дали спортно ОО ще има някой, зависи от прецедателя на клуба а не от БФДС. БФДС ще обере само негативите от подобен казус с Перник. Единствения начин за регулация (законова ), която сега ми хрумна е :
За спортно ОО се предоставя трен. план. Ако този план се разписва само от един до двама Трен. и подпечатва, съответно да помолим КОС .. ако няма печат да отказват и да ни сигнализират .. то тогава пак не става .. защото Ти като прецедател трябва да пуснеш писмото до КОС .. т.е. да си изгониш един член )) ... ами сега ...
Най-правилното решение за този проблем е Клубно ОО, но това за клуба са много разходи, документи и бумащина.
т.е купиваш 5 пистолета , новите тренират и състезават с тях. През това време ОО се води на отговорника, а той трябва да е Инструктор или тренер, и ако някой направи беля .. то отговорника го отнася .. и след 1 година .. ако още стрелят редовно им адаваш бележка. Ако две години няма активност .. у КОС .. НО ПАК СЕКРЕТАРЯ НА КЛУБА ГО ДВИЖИ ...

chernia написа:
особенно ако увеличим такса картотеката вместо да товарим малки и големи клубове с еднакви все по-високи такси!
- Тук колегата Паскал мн. точно го е споменал .. Малкия Клуб има същата тежест на събранието като големия ......

Истината е следната , ИПСЦ не е профрсионаленспорт .. в БГ той се разглежта ката "Спорт в свободното време" - т.е. каквото си направим сами това ще имаме, независимо колко е забавно.

_________________
Никола Топалов
СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2014, 13:09       Заглавие:  Re: Картотекиране на любители
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
chernia написа:
...фалшифицирано в протокола от ОС подписан само от част от сегашния УС.


Стоев,
за последен път ще ти отговоря и ако продължаваш със същите клевети и тенденциозни изказвания, дори и фактът, че имаш явно психически неуравновесено поведение, няма да ти помогне. Както искаш го тълкувай! Все пак искам да ти кажа, че това не е никаква заплаха или нещо подобно, а вече съвсем официално отправено предупреждение! При следващ път просто ще си упражня правата - обективни и субективни, каквито и да са последствията от това. Ако ти или някой друг все още имате някакви претенции по истинността на прокола, си ги направете по предвидения ред, но аз лично няма да търпя повече просташки коментари и подобни определения.

Обяснявам го още веднъж.

От няколко години (поне от 2010 г.) протоколът на ОС не се разписва от всички участвали в събранието, защото тази практика се доказа като изцяло неработеща и ако завършването на протокола отнема време, то събирането на подписите от 10-15 човека в разлини герадове отнема поне два пъти по толкова. Поради това е избрана друга правна форма за оформяне на протокоа като се прави списък на присъствалирте на ОС, където хората се подписват. Именно тези, подписали се, че са дошли и участвали в ОС чрез гласуване избират ръководство на събранието - председател, протоколчик и преброител на гласовете, които в по-широкия смисъл действат като "пълномощници" на делегатите и с подписите си в протокола удостверяват това и взетите решения. Цялата тази процедура с присъствения списък е посочена и в текст на самия протокол, а списъкът става неразделна част от него. Целият този комплект, както и всички други писмени материали, остават в документите на ОС, които се подават, ако се налага, в съда за отрязяване на промени. Ако някой твърди, че написаното в текста не отговаря на това, което е било гласувано, има културен начин, а даже и законов ред, по който може да си предяви претъенцията. Всичко останало е махленско ниво, което има дори и своя предел! А за "фалшифициране" въобще не може и да става дума. Дори самото определение не съответства на такова действие евентуално...

Иначе по същество това, което до тук се коментираше като несъответствие (макар и не в този смисъл предвид автора му и конспиративния начин на изказване) беше свързано с размера на членския внос. Казхаме в другите теми, че ако установим, че 500 лв. не е била сумата, която е била гласувана, то тогава е направена фактическа грешка, която следва да се поправи. За това също има правно установен начин.

По-големият въпрос, който остава обаче е за каква сумата аджеба, беше гласувано?! Тука никой не се изказва и не се коментира конкретно! Казах го и преди - аз лично в записките си имам 500 и за това съм написал 500 в протокола. Ако съм сгрешил, добре, аз съм го сгрешил! Но айде вече да се говори по съществото на въпроса, а не да се хвърлят клевети за фалшифициране и едва ли не измама и други престъпления! Предвид професията ми, за последните повече от 25 г. съм видял достатъчно фалшифициарни документи и още 100 пъти по толкова фалшиви и фалшифицирани душички и много добре мога да направя разлика между нещата. Вервай ми, че ако искам да фалшифицирам нещо, мога да го направя по-истинско и от истинското... така че тоя протокол въобще не ми е някак в полезрението по тази тема,

Дано си ме разбрал. Ако все още не си ме разбрал - питай. Ако продължаваш със същия тон обаче - сърди се на себе си.
:tu:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Дек 2014, 15:38       Заглавие:  Re: Картотекиране на любители
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2006, 21:39
Мнения: 4043
Местоположение: Shooting range Proshooter
Светльо, щом като не се подписва протокола от всички присъствали, то тогава трябва да се изписват поименно гласувалите ЗА и Против.
Какво от това, че има списък с присъстващи ... ????? Точно за случай като този, в който има допусната някаква грешка (евентуално), работи принципа всеки да го подпише, поне един може и да види че нещо е сбъркано.
Mr. Smith написа:
ако завършването на протокола отнема време, то събирането на подписите от 10-15 човека в разлини герадове отнема поне два пъти по толкова

Извинявай, обаче девет месеца никой не е подписвал протокол :? :? :? :? :?
Почти всички председатели или упълномощени лица са се "извървяли" през състезанията за 2014 и ако протокола беше направен в разумен срок, щеше да е подписан отдавна от всички.
Mr. Smith написа:
никой не се изказва и не се коментира конкретно!

Аз написах, че по мои спомени членския внос е 400лв. от 2014г., а предложението беше на Стоев.
Дилян, ако има запис на събранието да каже и да се приключи с тая тема веднъж за винаги.

_________________
one shot, one kill!!!
Double shots, double A :)

Произвеждам гилзи от цели патрони, с цел оформяне на дупки в неупотребявани мишени
Методи Марков
ipsc-ronin.com


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Дек 2014, 16:02       Заглавие:  Re: Картотекиране на любители
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
hitman47 написа:
Дилян, ако има запис на събранието да каже и да се приключи с тая тема веднъж за винаги.


Делян няма запис.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Дек 2014, 16:20       Заглавие:  Re: Картотекиране на любители
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2006, 21:39
Мнения: 4043
Местоположение: Shooting range Proshooter
Delian Tsvetanov написа:
Делян
:oops: :oops: :oops:
Според Иван Бързилов имаш, и ако сме го чуели трябвало да закриваме Федерацията, но ............ това не е важно, и не е изненада че не е вярно - кучето е заровено другаде! :smoke: :smoke:

_________________
one shot, one kill!!!
Double shots, double A :)

Произвеждам гилзи от цели патрони, с цел оформяне на дупки в неупотребявани мишени
Методи Марков
ipsc-ronin.com


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Дек 2014, 16:51       Заглавие:  Re: Картотекиране на любители
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
hitman47 написа:
Delian Tsvetanov написа:
Делян
:oops: :oops: :oops:
Според Иван Бързилов имаш, и ако сме го чуели трябвало да закриваме Федерацията, но ............ това не е важно, и не е изненада че не е вярно - кучето е заровено другаде! :smoke: :smoke:


Не ме разбра правилно.
Имаше запис на една малка част.
Мисля, че вече не пазя записа.

Ако държите ще потърся, но не мога да разбера каква е разликата дали е 500лв. или 400лв.
Не виждам никаква файда някой да подправя за такова нещо какъвто и да било протокол.

Не ми се сърди, но се разправяте за глупости, като изключим частта за това каква да е процудурата по подписване на протокола. Явно там има нужда от доизясняване.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Дек 2014, 18:44       Заглавие:  Re: Картотекиране на любители
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
hitman47 написа:
то тогава трябва да се изписват поименно гласувалите ЗА и Против.

нищо не мога да кажа за такова изискване..
hitman47 написа:
Какво от това, че има списък с присъстващи ... ????? Точно за случай като този, в който има допусната някаква грешка (евентуално), работи принципа всеки да го подпише, поне един може и да види че нещо е сбъркано.

именно това казмав- ако има грешка, аз съм я допуснал и да вземем да я оправим, но с нормално говрене, а не с квлификации и етикети, че било фалшифицирано и т.н. до меменат е така - само ти си казал, че е било прието 400. за това казвам и другите да се напънат да си спомнят. нали разбираш, че няма разлика колко е, но има разлика като някой си говори врели не кипели без смисъл...

hitman47 написа:
Извинявай, обаче девет месеца никой не е подписвал протокол Почти всички председатели или упълномощени лица са се "извървяли" през състезанията за 2014 и ако протокола беше направен в разумен срок, щеше да е подписан отдавна от всички.

да така е, аз го бавих толкова време.
самият протокол беше направен преди тези 9 месеца и поради други причини, за които и с теб говорихме на едно търново не беше внесено заявлението.

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 61 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer