logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:58




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Фев 2015, 10:07       Заглавие:  Инфо от ОС 2015
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2006, 08:50
Мнения: 2532
Местоположение: Sofia
Колеги,
имам честа да ви информирам как протече Общото събрание на БФДС, провело се на 21.02.2015г.

1. Представен бе доклад на УС на БФДС за деността и изпълнението на спортния календар за 2014г., вкл.за участията на български състезатели на международни турнири.
2. Представен бе доклад на съдийската колегия за 2014 г. Същата има бюджет и тази година ще поднови съдийските екипи, като към тениските ще се добави и ветровка. Всеки съдия с над 6 точки за 2014г. Ще получи и печатно издание на правилника.
3. Представен бе доклад за дейността на Треньорския съвет
4. Предоставени бяха доклади от клубовете – членове на БФДС за дейността им през 2014 г.
5. Приет бе годишния финансов отчет на БФДС за 2014 г.
6. Бяха освободени от отговорност за отчетния период до 2014г. Иван Бързилов, Светослав Костадинов и Румен Кривицки.
7. Приет бе годишен бюджет на БФДС за 2015 г.
8. Представени бяха обстоятелствата, които могат да доведат до промяна в спортния календар на БФДС за 2015 г.Всички клубове в най-кратък срок трябва да представят възможностите си за реализиране на турнири от второ ниво.
9. Бяха направени промени в УСТАВА на БФДС
10. Бяха направени промени Наредбите за:
-Наредба за картотекиране и трансфер на състезатели в БФДС.
-Наредба за лицензиране на клубовете членове на БФДС
-Наредба за категоризация на клубовете
11. Решено бе да се изработи в най-кратък срок Наредба за участие в чужбина на състезатели на БФДС. Същата да бъде подложена на дискусия на членовете на ОС.
12. Няма промени в размера на членския внос и таксата картотека за 2015 год
13. Методиката за изчисляване на Годишното класиране бе променена на процентно изчисляване.
14. Бяха избрани за почетни членове на УС на БФДС Иван Бързилов и Светослав Костадинов.Ще могат да вземат участие в заседания на УС и ОС, само със съвещателен глас.
15. Избрана бе Дисциплинарна комисия с постоянен състав: Георги Томов, Малина Крумова, Никола Топалов, Делян Цветанов и Антон Николов.
16. Не бяха приети предложенията за финансиране на екипи, шапки, такси и слотове от касата на БФДС.
17. Не бе подкрепено предложението БФДС да организира курс на Ерик Грауфел.
18. Не бе подкрепено предложението за акумулиране на индивидуалните поръчки за муниции.
19. Бе отправено предупреждение към Иван Цачев, за уронване престижа на БФДС.
20. Бе отправен апел към всички клубове да се включат в развитието на Еърсофта и да подкрепят инициативите. Калоян Георгиев ще изготви проект за кандидатура за Европейско първенство, която може да бъде представена на предстоящата Асамблея на ИПСЦ.
21. Предупредени бяха всички, пишещи в подгрупа „УС, комисии, председатели, съдии” на форума, че всички постове, съдържащи нецензурен език или обиждат клуб, член или орган на Федерацията ще бъдат модерирани.
22. Обсъдени бяха и други поставени въпроси.

С това дневният ред бе изчерпан час преди предвиденото време.

_________________
Михаил Витанов - НКПС "Динамик"
"Прогресът, постигнат вчера, както прогресът, който ще постигнем днес, ще създаде традициите утре"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Фев 2015, 13:43       Заглавие:  Re: Инфо от ОС 2015
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Юни 2006, 21:05
Мнения: 1411
Местоположение: Пловдив
moritz написа:
6. Бяха освободени от отговорност за отчетния период до 2014г. Иван Бързилов и Светослав Костадинов.

Да се добави и Румен Кривицки!

_________________
Георги Алексиев
СК "Седемте хълма" Пловдив

http://www.vbox7.com/play:aab8b150


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Фев 2015, 14:23       Заглавие:  Re: Инфо от ОС 2015
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2006, 08:50
Мнения: 2532
Местоположение: Sofia
Оправено :tu: Извинявам се!

_________________
Михаил Витанов - НКПС "Динамик"
"Прогресът, постигнат вчера, както прогресът, който ще постигнем днес, ще създаде традициите утре"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Фев 2015, 15:15       Заглавие:  Re: Инфо от ОС 2015
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
За пояснение точка
moritz написа:
14.

е била гласувана в отсъствието на въпросните лица, които не са били и уведомени дори за таково предложение, като освен това изразяват несъгласие с това решение на събранието.

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2015, 11:12       Заглавие:  Re: Инфо от ОС 2015
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 29 Ное 2012, 09:39
Мнения: 179
Местоположение: София
Приетите промени къде и кога може да се проичетат ?

_________________
Антон Николов
Стрелкови клуб Левски-Любители

“O' Great Spirit
help me always to speak the truth quietly,
to listen with an open mind when others speak,
and to remember the peace that may be found in silence.”


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2015, 11:46       Заглавие:  Re: Инфо от ОС 2015
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2006, 08:50
Мнения: 2532
Местоположение: Sofia
След излизане на протокола от ОС.

Всичките актуални наредби и Устава ще бъдат качени на сайта на БФДС.

_________________
Михаил Витанов - НКПС "Динамик"
"Прогресът, постигнат вчера, както прогресът, който ще постигнем днес, ще създаде традициите утре"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2015, 17:51       Заглавие:  Re: Инфо от ОС 2015
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Мар 2013, 12:31
Мнения: 285
Уважаеми Стрелци и Състезатели,
Г-н Председател на БФДС Михаил Витанов,

Длъжен съм, категорично да оспоря и опровергая неверността на твърдението изразено в:
moritz написа:
19. Бе отправено предупреждение към Иван Цачев, за уронване престижа на БФДС.

извор: Публикувано на: 24 Фев 2015, 10:07 Заглавие: Инфо от ОС 2015
Протестирам, срещу това невярно и не обосновано твърдение!
Напротив: Като активен състезател винаги с поведението си, мненията си и идеите си съм изразявал и работил за Престижа на БФДС! Като съм споделял това като моя кауза, като активен състезател; като горд и независим Българин! За това ми твърдение могат да свидетелства и други състезатели от 40-те ми участия за 3 години в страната и чужбина. Другарите от клуба ми, както и състезателите в който съм имал честа и удоволствието да съм в един склад.
В полза на това ми твърдение може да свидетелства дори и самия форум (трибуна нашите идеи и споделения).
Обръщам се открито към нашата малка но сплотена и задружна общност (въпреки конструктивните дебати който водим); за трезва и правдива оценка!
Обръщам се и към Дисциплинарна Комисия за справедливо и принципна оценка на причините за открите ми критики довели до това морално наказание.
Протестирам, че от 22 точки определящи развитието и просперитета на БФДС се отдели една точка за незаслужена критика към мен, като се разгледа обективно причината за това.

В полза на тезата си ще обърна внимание на следните писмени факти:
1. Упрекнат съм към критика за бездействие на несъществуваща в този период комисия.
Но самото и възобновяване показва, че такава е била нужна.
moritz написа:
15. Избрана бе Дисциплинарна комисия с постоянен състав: Георги Томов, Малина Крумова, Никола Топалов, Делян Цветанов и Антон Николов.

Публикувано на: 24 Фев 2015, 10:07 Заглавие: Инфо от ОС 2015

2. Вие самия Г-н Витанов в периода на нейното несъществуване сте ни провокирали да се обръщаме към нея:
moritz написа:
подайте сигнал до Дисциплинарна комисия на БФДС или млъкнете за винаги

Публикувано на: 05 Ное 2014, 22:44 Заглавие: Re: Шиканенето* на УС по отношение на " ШОТГЪН МАСТЕРС"

3. Самия аз съм желал да има такава ефективна комисия поради нейната необходимост:
1b@n написа:
3. Ефективна Етична Комисия: Никой да не е над правилата и да не се чувства над тях!

Публикувано на: 17 Фев 2015, 00:34 Заглавие: Re: Светлото бъдеще

4. Дори вие самия Г-н Михаил Витанов, сте изказвали похвали за изразените ми мнения и идеи за развитието на престижа на БФДС:
moritz написа:
Похвално е старанието ти и усещането за общност.

Публикувано на: 18 Фев 2015, 15:57 Заглавие: Re: Светлото бъдеще

Уважаеми Г-н Председател: Желая ви професионално и успешно водене на БФДС в полза всички нас! За което ще споделя една аксиома от успешния мениджмънт на индианските племена, за което няма писмени свидетелства за, поради което е малко известна:
"Когато ти гори чергата и на теб ти се пикае, не пикай на дима..."

5. Нужно е да сме честни и обективно именно заради престижа и прогресивното развитие на БФДС; заради което отново ще повдигна причината за този "огън" и "дим":
1b@n написа:
Оправям Забележка към Красимир Михтиев за поведението му спрямо мен и към друг състезател в мое присъствие!

Публикувано на: 05 Авг 2014, 22:45 Заглавие: Re: BG Open Rifle 02-03.08.2014
1b@n написа:
Повода Г-н Михтиев бе, че си позволихте да ме ударите с камъче в ръката по главата, докато се бях навел да се подготвя за състезанието по повод забележката ви, че нося камуфлажно облекло на 03 август. Имайте доблестта да си дадете самооценка, за поведението си! Дали направихте същите "принципни" забележки и към Г-н Бързилов и групата му за камуфлажното им облекло

Публикувано на: 11 Авг 2014, 11:23 Заглавие: Re: BG Open Rifle 02-03.08.2014

6. Кое точно дава основателна критика за поведението ми; Като твърдя обратното за което свидетелстват и други уважаеми членове на Общността ни:
Delian Tsvetanov написа:
1b@n написа:Моля, ако има други въпроси и забележки не се колебайте да се обърнете към мен! Конструктивния диалог няма да навреди никомуНямам коментар на предложеенията ти, но те поздравявам за начина по който не обръщаш внимание на личните нападки
Публикувано на: 18 Фев 2015, 18:26 Заглавие: Re: Светлото бъдеще

Настоявам за обективна оценка за поведението ми пред Общността ни, пред Дисциплинарната комисия! Моля, всеки един от вас да каже кога съм го обидил или оронил личния му престиж или този на федерацията ни; или съм изразил негативно поведение уронващо Престижа на БФДС!

С Уважение:

_________________
Иван Цачев
Ivan TSachev

СК Bullet гр. София

Tanfoglio Stock II Xtreme 9X19
SAR M9F 7.62X39
SIG 516 Patrol cal.223 Rem.
Glock 43X 9X19
Benelli M2 Practical 12/76


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2015, 21:50       Заглавие:  Re: Инфо от ОС 2015
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2006, 08:50
Мнения: 2532
Местоположение: Sofia
Цачев, критикувано бе твое писмено становище, разпратено официално до всички членове на ОС. Каквото е имало да кажа го казах там. За мен случката е приключила.

Критиката е на този акт, не е личностна! Критикувам поведение, а не личности. И поради това считам горното за излишно.

Относно Дисциплинарната комисия- ДА! има нужда от нея и преди е имало. В периода 2011—2013 комксията можеше да бъде свикана от УС на основание постъпила жалба. Това бе и причината да адресирам въпросите ти към ДК.

Може би, не си задал и правилните въпроси, което те е подвело в съжденията, но това не е извинение.

Относно посочените 22 топчки - Бъди сигурен, че всички сме ги прочели и направих всичко зависещо от мен за да им дам публичност. Ти присъства лично и не добави нищо. Момента бе там, където сме всички от които това зависи. Не разбирам защо там мълча, а сега тук пишеш.

Няма за какво да се оправдаваш! :tu:

_________________
Михаил Витанов - НКПС "Динамик"
"Прогресът, постигнат вчера, както прогресът, който ще постигнем днес, ще създаде традициите утре"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2015, 13:32       Заглавие:  Re: Инфо от ОС 2015
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Дисциплинарлната комисия още не се е събрала да обсъди начина си на работа.
До токогава на strelbishtegerena@gmail.com, който желае може да ме сезира за каквото прецени, като член на Дисциплинарната комисия. Моля за кратко и стегнато резюмиране на проблемите.

Държа да подчертая, че личното ми мнение е, че Дисциплинаранат комисия не е за да разрешава междуличностни, а понякога и чисто личностни проблеми, да превъзпитава или да се вживява на морален съдник.

Смятам, че основна цел е да взема отношение за поведение по време на състезание и не само, уронващо престижа на БФДС независимо дали лицето е от УС, ОС, състезател, съдия ,мач директор и т.н. Имам предвид само съществени неща, а не да се занимаваме с интриги. Нещо от сорта ще ти кажа , ама ти не казвай, че аз съм ти казал са интриги. Надявам се и да занимавате комисията със съществени неща, а не да реагирате, като ощипани моми за всяко нещо и всяка дума казана на криво. В същото време трябва да сме безкомпромисни и да проявим нетърпимост към някои явно загнездили се начини на "работа" в БФДС.
Това една Дисциплинарна комисия не може да направи, нито УС. Това трябва да направим всички заедно , ако искаме на състезание да ни е приятно и да се насладим максимално на стрелбата и сцените, а не на прекалените вживявания, както от страна на съдии и други лица организатори, така и от страна на състезатели.

Когато стигнем момент,в който няма нужда от никаква Дисциплинарна комисия, значи всеки я е изградил в себе си ;)

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2015, 17:55       Заглавие:  Re: Инфо от ОС 2015
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Мдам, дано да е по-успешна от предишната такава комисия.....
Апропо, тя навярно трябва да може и да се самосезира, нали?!?

Приятелю г-н Цачев, виждам че си почитател на народните мъдрости, пък били те и индиански....и в този ред, подсети ме на живо да ти разкажа една за борбата с прасе в калта...

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 65 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer