logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 18:43




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Авг 2015, 19:46       Заглавие:  Re: ВНИМАНИЕ! ОПАСНОСТ!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2006, 08:50
Мнения: 2532
Местоположение: Sofia
Не знам как си представяте БФДС да има отношение към подготовката в клубовете. Хем всеки да бъде свободен да прави каквото си ще, хем БФДС да носи отговорност за това :P

Решението в краткосрочен план е:
Къде може да се стреля - на стрелбище и турнир.
Абсолютен контрол от страна на собственика и организатора.

В дългосрочен план:
Активна работа на НРОИ в посока изграждане на кадри, актуализиране на изпита, определяне на това кой може да го провежда ( днес изпити се провеждат и от хора, които са загубили съдийски права :x ), разясняване на отговорността на председателите на клубове, развитие на РО в клубовете и т.н.....

Иначе грозната истина е, че при подобен инцидент отговорност ще поеме стрелеца, инструктора на стрелбището и евентуално клубния председател. БФДС няма и допирна точка с това. НО!, проблемът като цяло е в БФДС.Ние всички страдаме от това.

п.п. Да разясня на незнаещите: БФДС не сертифицира физически лица, като никакви! Нито има право, нито възможност, нито желание. PDT_Armataz_02. Инструктори и треньори работят като такива с дипломи от НСА, МВР, МО и частни колежи. Но каквото и от където и който и да било - това за което говори Делян е А и Б на стрелбата....и касае не лицензи и права, а БЕЗОПАСНОСТ !!!....живот и здраве на човек, което е по-скъпо от всичко друго..

_________________
Михаил Витанов - НКПС "Динамик"
"Прогресът, постигнат вчера, както прогресът, който ще постигнем днес, ще създаде традициите утре"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Авг 2015, 22:31       Заглавие:  Re: ВНИМАНИЕ! ОПАСНОСТ!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
 - дай имена! 
Имената са дадени на председателя на БФДС и ще се говори с председателя на клуба ... ако не вземат мерки и не видя сериозно отношение просто спирам достъпа до стрелбището на конкретни хора, знаете няма да ми е за първи път.
Отношението е като към всеки клиент - спазвайте прави.ата за безопасност или излезте от стрелбището. Обясних на момчето, че това на Герена не се допуска.

Смятам, че това е достатъчно. Всичко останало с с споменаване на имена е в посока жълти новини, клюки и другарски съд.

Мисля, че с конкретния случай ще се оправим, но не се втренчвайте в него ... той и няколко случки в последните години са просто симптом и Мишо Витанов за това иска по-конкретни предложения не как да реагираме за този случай, а за механизъм който да сведе до минимум появата на други такива случаи.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Авг 2015, 23:32       Заглавие:  Re: ВНИМАНИЕ! ОПАСНОСТ!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2006, 08:50
Мнения: 2532
Местоположение: Sofia
Ако се спомене едно име, трябва да се споменат всички, а това няма да помогне на имиджа ни, защото всички са познати и популярни имена. Делян се е нагледал на такива и това е реакция, не на удивление а на нетърпимост и ме уведоми, не за случая а за реакцията на всички присъстващи, което е много по-обезпокоително.

Според мен това е основното решение - Абсолютна нетърпимост към подобни прояви. Да спрем да сме приятели в глупостта!!! Аз много често съм критикуван в липса на толерантност в съдийските си решения, особено от "мои хора". Но как бих могъл да бъда толерантен, когато правилника не дава тази възможност, той е категоричен, ако А, то Б. Няма "може" или по преценка....

Аз също съм допускал инцидентен изстрел, но понеже съм спазил мерките за безопасност днес това е само поучителен урок, а не лош спомен.И съм абсолютно убеден, че това е НАЙ-важното - основните мерки за безопаснот!!! Всичко друго е второстепенно.

Делян съвсем правилно посочва желанието ми - да обединим усилия и си помогнем да изкореним това. БФДС няма да успее сама, трябва ВСЕКИ един от нас да го направи! Всеки да не бъде толерантен към това. Да спрем да си затваряме очите. Не сме порти, ако се обадим.


п.п. Спомням си преди време наш член беше довел девойка на Герена, да гръмне...., в клубен ден. Момичето се извъртяло с пистолета и Кривицки реагира остро. И учудването ми бе, че присъстващите отправиха коментари към Румен, а не към момичето и нашия човек....а в случая само той бе реагирал??? Учудващо е, нали? PDT_Armataz_02 Нека бъдем остри и крайни към това! Нека всеки един от нас пресече това около себе си! :danger:

_________________
Михаил Витанов - НКПС "Динамик"
"Прогресът, постигнат вчера, както прогресът, който ще постигнем днес, ще създаде традициите утре"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2015, 07:24       Заглавие:  Re: ВНИМАНИЕ! ОПАСНОСТ!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Delian Tsvetanov написа:
Това е твоето мнение, моето е като твоето + още няколко неща.Затова е тази тема за да се чуят различнте становища включително и твоето и моето.
Казваш точно и ясно веднъж като при повторно съзнателно нарушаване на правилата и мерките за безопасност от ответната страна, директно вдигаш червения каротн - да им берат гайлето други хора на друго място! Казвам "съзнателно", тъй като на всеки се е случвало да направи неволна грешка - работа на инструктура/съдията в случая е да спре изпълнението на упражнението, ако стрелящият застраши живота и здравето на себе си или околните. Проблемът за мен тук е, ако подобно опасно поведение /ала Габриел Суарез/ започне да се налага като "школа" - тогава колкото и чести изпити по мерките за безопасност да въведеш, КПД-то им едва ли ще е твърде високо. Дали ще е ИПСЦ, разни тактически стрелби и пр., хора, правещи подобни неща винаги ще има:
https://www.youtube.com/watch?v=rI01qKAqYts
, като спасение в случая аз виждам единствено в това, да ги пратиш да си трошат главите на друго място.

Наскоро спрях тренировката и си казах довиждане с един пич, който въпреки категоричната ми забрана да се вади оръжие от кобура, когато има хора отпред, беше извадил неговото да го покажел на колега - с най-добър и приятелски тон му казах, че на мои тренировки не толерирам подобно поведение, и му препоръчах да се потърси друга група/инструктор. Тъй като аз не горя от особено желание нито някое момче, колкото и добро и свястно да е то, да ме простреля в гърба /предпоставка за подобен сакатлък имах преди 6-7 години, когато един гръмна зад мен докато слагах мишени/, нито пък да си навличам безброй проблеми и главоболия в случай на евентуален трагичен инцидент. Като колкото по-трудни и сложни стават упражненията, толкова по-стриктен трябва да става и контролът върху безопасността като цяло.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2015, 15:23       Заглавие:  Re: ВНИМАНИЕ! ОПАСНОСТ!
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 10 Юни 2008, 18:11
Мнения: 709
moritz написа:
Спомням си преди време наш член беше довел девойка на Герена, да гръмне...., в клубен ден. Момичето се извъртяло с пистолета

АБСОЛЮТНО НЕДОПУСТИМО!!!
Единствения начин да не се случва е самите ние да не го допускаме, а не да се хилим и да омаловажаваме факта, че той пищова бил празен бе :x :x :x
Само с изпити не става... :armed: На състезание сме съдиите тези, които трябва основно да ги следим тези неща, но на тренировка това би трябвало да е приоритет на всеки един напреднал състезател!!! Така се изграждат безопасните навици :tu:

_________________
Илия Йонков
КДПС "Етър IPSC"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2015, 23:32       Заглавие:  Re: ВНИМАНИЕ! ОПАСНОСТ!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2006, 08:50
Мнения: 2532
Местоположение: Sofia
Дайте конструктивни предложения и излезте от рамката на единичните примери. Дайте предложения за промяна.

_________________
Михаил Витанов - НКПС "Динамик"
"Прогресът, постигнат вчера, както прогресът, който ще постигнем днес, ще създаде традициите утре"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2015, 07:14       Заглавие:  Re: ВНИМАНИЕ! ОПАСНОСТ!
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 10 Юни 2008, 18:11
Мнения: 709
Конструктивно - състезател от клуб, членуващ в БФДС, извършил грубо нарушаване на мерките по безопасност, по правилата на IPSC на тренировка/посещение на стрелбище му се отнемат състезателните права за 1 година, след изтичането на която се явява на изпит. При повторно нарушаване в същия период се изключва от клуба и се подават данни в КОС за отпадналото му членство.

Веднага излиза и нуждата за наредба за провеждане на клубни тренировки. Няма ли такава, няма и кой да сезира ДК за подобни действия на дадения член.

Доста крути мерки, но и пренебрежителното отношение към ОО е НЕДОПУСТИМО където и да сме!!!

_________________
Илия Йонков
КДПС "Етър IPSC"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2015, 11:17       Заглавие:  Re: ВНИМАНИЕ! ОПАСНОСТ!
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2014, 16:02
Мнения: 20
bajiliya написа:
Конструктивно - състезател от клуб, членуващ в БФДС, извършил грубо нарушаване на мерките по безопасност, по правилата на IPSC на тренировка/посещение на стрелбище му се отнемат състезателните права за 1 година, след изтичането на която се явява на изпит. При повторно нарушаване в същия период се изключва от клуба и се подават данни в КОС за отпадналото му членство.


Аз подкрепям това предложение. Към "грубо" да се добави и "умишлено" - Тук проблема не е в непознаване на мерките за безопасност(съответно не смятам, че по -чести/по - сериозни изпити по безопастност биха помогнали за този тип нарушения), а в откровенното им непризнаване и съзнателното и умишленото им нарушаване, което е недупостимо и изисква наистина крайни мерки.

_________________
Деница Генчева
СK „Левски“


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2015, 20:05       Заглавие:  Re: ВНИМАНИЕ! ОПАСНОСТ!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Мар 2013, 12:31
Мнения: 285
bajiliya написа:
Конструктивно - състезател от клуб, членуващ в БФДС, извършил грубо нарушаване на мерките по безопасност, по правилата на IPSC на тренировка/посещение на стрелбище му се отнемат състезателните права за 1 година, след изтичането на която се явява на изпит. При повторно нарушаване в същия период се изключва от клуба и се подават данни в КОС за отпадналото му членство.


До тук добре; строго но справедливо и то с основание; не е пейнтбол...

Но имам един въпрос който ми се върти в случая: На състезания ходим към то максимум 100 души а чувам, че право на ОО спортно имат над 200...
Какво имам предвид?
Т.е. тези мерки са срещу сгрешилите системно на тренировки и състезания... какво правят другите покрити членове!?
Нима тяхното ниво на безопасно боравене е по високо!? Кой може да каже... При тях риска от грешка не е ли по-голям, затова, че имат "спящи умения" с ОО тайни(от никому не видими, т.е. не ходят на тренировки и състезания)!?
И един важен въпрос: Какъв им е мотива да притежават спортно ОО, като не го практикуват, и защо БФДС и клубовете не ги докладват в КОС!?
Нима тези скрити "спортисти" не са по опасни!?
Ако извършат инцидент... , това по малко ли би накърнило имиджа на БФДС и на IPSC!?
Като ще се стягат редиците: нека "мъртвите души" да излязат на светло, защото мерките за безопасност тях няма да ги освети!

И пак да напомня на Уважаемия Председател на БФДС, да накаже в следващото ОС, поименно провинилите се лица с минимум за: " Уронване на престижа на БФДС", той ги разбира тези неща...

_________________
Иван Цачев
Ivan TSachev

СК Bullet гр. София

Tanfoglio Stock II Xtreme 9X19
SAR M9F 7.62X39
SIG 516 Patrol cal.223 Rem.
Glock 43X 9X19
Benelli M2 Practical 12/76


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2015, 20:40       Заглавие:  Re: ВНИМАНИЕ! ОПАСНОСТ!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
г-н. Цачев.

Колко хора имат право на оръжие няма как да знаеш. Може би имаш предвид, че са картотекирани повече от колкото ходят по състезания. Картотекирани не е = на имащи право на оръжие.

1. Повечето хора тренират това като хоби, а не като спорт просто защото голяма част от клубовете нямат възможност да предоставят истинска спортна услуга.
Повечето са толкова спортисти, колкото аз и ти ако се съберем да играем футбол сме футболисти. Има случаи, в които хората се картотекират за всеки случай, та като се появи възможност да се включат, но ангажиментите им често им пречат да дойдат на малкото на брой състезания първо и второ ниво, а за трето просто нямат такива амбиции.

2. Има клуб, в който хората се картотекират не защото имат нужда от оръжие... такова те могат да получат и без това само защото са членове на клуба, а за да подпомогнат с такси и квоти БФДС.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2015, 22:58       Заглавие:  Re: ВНИМАНИЕ! ОПАСНОСТ!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2006, 08:50
Мнения: 2532
Местоположение: Sofia
Любопитно е, че между незнаещите какво е БФДС има тънка свързваща нишка, която вярвам не само на мен прави впечатление!

Цачев, повторно и абсолютно извън темата подмяташ наставления по мой адрес, като ги свързваш с твоя случай.
Това е неприемливо за мен!!! Спести си го. Казал съм онова, което имам да кажа на ОС и за мен случаят е останал там и е ПРИКЛЮЧЕН. Ако половин година по-късно ти не можеш да го преживееш, то намери друг начин.

Извинявам се на всички останали за отклонението!

_________________
Михаил Витанов - НКПС "Динамик"
"Прогресът, постигнат вчера, както прогресът, който ще постигнем днес, ще създаде традициите утре"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2015, 10:21       Заглавие:  Re: ВНИМАНИЕ! ОПАСНОСТ!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
1b@n написа:
Но имам един въпрос който ми се върти в случая: На състезания ходим към то максимум 100 души а чувам, че право на ОО спортно имат над 200...
Какво имам предвид?
Т.е. тези мерки са срещу сгрешилите системно на тренировки и състезания... какво правят другите покрити членове!?
Нима тяхното ниво на безопасно боравене е по високо!? Кой може да каже... При тях риска от грешка не е ли по-голям, затова, че имат "спящи умения" с ОО тайни(от никому не видими, т.е. не ходят на тренировки и състезания)!?
Понеже и аз спадам към тази графа, не бих имал нищо против да се явявам на изпит за безопасност пред комисия веднъж или два пъти годишно - ако не за друго, за вързване на гащи става.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2015, 11:04       Заглавие:  Re: ВНИМАНИЕ! ОПАСНОСТ!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Съгласен съм, че само с изпит не става и че основния контрол си остава инструктора на място и треньора, но както виждате това не работи и си остава едно добро пожелание.

Все пак мисля, че в положителна посока би било:

1. Драстична промяна на практическата част на изпита по безопасност.
2. Въвеждане на периодичен изпит за безопасност.
3. Въвеждане на допълнителни изисквания за участие на състезание с 12 или повече сцени. (например да е имал Н-на брой участия в по-малки турнири или нещо подобно.)
4 .Сертифициране на инструктори и треньори по Динамична стрелба от БФДС за провеждане на клубни тренировки.
5. Веднъж годишно семинар със съдии, треньори и инструктори на което място да се обсъждат мерки за увеличаване на безопасността и споделяне на опит и идеи за провеждане на тренировъчен процес.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2015, 09:29       Заглавие:  Re: ВНИМАНИЕ! ОПАСНОСТ!
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2014, 10:25
Мнения: 217
Местоположение: София
Тренировката е подготовка за състезание. На тренировката важат всички правила, важащи на състезания. Аз съм заек, стрелям от скоро, но мен така са ме учили и тренирали. Всяко грешно движение ми е натяквано и забранявано, правилата за безопасност са ми гравирали в мозъка. Това е, всичко останало е недопустимо. Не знам що за тренировка може да е тази, която не е по правилата за състезание. Това, дето Делян разправя, май е приятелска сбирка да пострелят хората, не тренировка.

_________________
Злати Златев
CNsysRasing


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 51 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer