logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 12:09




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 79 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2015, 20:15       Заглавие:  Re: Размисли по финансирането на БФДС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2006, 08:50
Мнения: 2532
Местоположение: Sofia
Паскале, резултатите ти сами говорят!

_________________
Михаил Витанов - НКПС "Динамик"
"Прогресът, постигнат вчера, както прогресът, който ще постигнем днес, ще създаде традициите утре"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2015, 07:47       Заглавие:  Re: Размисли по финансирането на БФДС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Младежи,
Темата и мненията са интересни, но според мен са в грешна посока и отново си остават само в дискусията без възможност за действие, имайки предвид невъзможността за реализирането им.

Ако приемем, че в общия случай тук се комантира въпроса за финансиране на БФДС с цел да се организира един голям перфектен мач, от който да се прави класиране, то това не би могло да се случи, защото индивидуалните интереси на част от клубовете не го допускат, съответно не може да бъде прието. Но всъщност не това е основния проблем.

Както беше казано по-горе, "фамилните" клубове не желаят да цакат и лев отгоре, защото така им е добре. Разбираемо е, те намират друг смисъл в членството си в БФДС. Аз лично не си спомням да е имало ОС в последните години, когато членският внос да не е бил обсъждан, но единственото, което е било постигнато и то с някаква страшна клизма е увеличението от 250 на 300 лв. Същевременно става революция, когато организаторът поиска такса над 100 лв. Е и това е разбираемо. Ами добре тогава, какво следва: 1-нищо и всичко си продължава както до сега или 2-променят се условията и средата, в която си живуркаме, за да се върви към основната цел. Кой и как, обаче?

Замислете се дали тази или онази година си приличат с предходната и какво по-различно се е случило, за да кажем, че сме се развивали. Ако да, кое е било по-различното нещо и т.н. Какъв всъщност е основния проблем и как да се реши? Сумата на чл. внос и картотека не са проблема според мен. :tu:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2015, 07:49       Заглавие:  Re: Размисли по финансирането на БФДС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Longbow написа:
Delian Tsvetanov написа:
Решението- клубовете да бъдат задължени да организират поне по едно състезание левъл 1.


Аз правя - всяка последна неделя от месеца......имам състезатели - нямам просто членове.....който не иска да се състезава,нека си търси друг клуб - такава е политиката на СК "Аргус"


Паскале, въпросът не е за членовете на клуба, а за картотекираните състезатели.
Нещо не можеш да излезеш от тая тема.

Нека се концетрираме върху проблемите ни, защото те не са малко.

П.п.Няма как да накарам Таню Киряков да се състезава Динамична стрелба , а е член на клуба , нито пък ще направя членове на клуба, хора които искат само да се състезават с оръжие на клуба. А тези които имат интерес само към спортната?
Представяш ли си ... имам и членове на клуба, които не искат оръжие, а само да са членове на клуба и не са малко.
Като им разказвам за "кръстоносния поход" тук срещу членовете на клуб, които не са картотекирани състезатели по ДС ме гледат с втрещен поглед. Един беше казал, дори, " Е тея ще надминат Нонка Матова". :oops:
Мисля, че това доуточнение е важно за темата , за да не се разсейваме по-нататък в неплодотворни посоки.
Това няма да увеличи финансирането - който иска да бъде състезател по ДС вече е станал.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2015, 09:23       Заглавие:  Re: Размисли по финансирането на БФДС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
Деляне,и СК"Аргус" както и твоя клуб развива повече от един спорт и членува в повече от една спортна федерация......аз визирам само и единствено тези членове,който членуват в стрелковата секция и там "просто член на клуба" нямам - всички се съсъезават или поне афишират подобни намерения - който иска да си стрелка - стрелбището е свободно,ако иска просто да се научи да стреля - има си инструктори по стрелбищата,има си курсове и т.н. ....аз не виждам смисъл на този етап да ръководя тренировки и методипеска потготовка на хора,които не искат да се състезават - ако ти имаш различно виждане по този въпрос,моля сподели го.

Всеки е добре дошъл при нас - да пробва,да види и да си прецени дали този спорт е за него. При мен таксата е повече от символична - при това е годишна....тоест аз не го правя за пари,а за развитие на спорта и увеличаване на АКТИВНАТА членска маса .

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2015, 09:37       Заглавие:  Re: Размисли по финансирането на БФДС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Longbow написа:
Деляне,и СК"Аргус" както и твоя клуб развива повече от един спорт и членува в повече от една спортна федерация......аз визирам само и единствено тези членове,който членуват в стрелковата секция и там "просто член на клуба" нямам - всички се съсъезават или поне афишират подобни намерения - който иска да си стрелка - стрелбището е свободно,ако иска просто да се научи да стреля - има си инструктори по стрелбищата,има си курсове и т.н. ....аз не виждам смисъл на този етап да ръководя тренировки и методипеска потготовка на хора,които не искат да се състезават - ако ти имаш различно виждане по този въпрос,моля сподели го.

Всеки е добре дошъл при нас - да пробва,да види и да си прецени дали този спорт е за него. При мен таксата е повече от символична - при това е годишна....тоест аз не го правя за пари,а за развитие на спорта и увеличаване на АКТИВНАТА членска маса .


Паскале, аз не се занимавам с вътрешната работа на клуба ти, нито с тренировките , нито с каквото и да било.
Ти се занимаваш с членовете на клубове и то не на твоя клуб и то с негативни подхвърляния, вместо да говорим конструктивно за политиката на БФДС. Членовете на клуб нямат общо с БФДС .

И в общи линии ... достатъчно ми беше негативизма и злобата в предишната Федерация от Нонка Матова и Камен Шишманов, което отблъсна повечето нормални хора от активния живот на федерацията.
Гледам тук за съжаление не липсват подобни центрове на негативизъм.
Дойде ми в повече.
За мен тази тема приключи !!!
Който е готов да говори конструктивно и по реалната тема, без да се заплесва по нещо, което го дразнело... добре дошъл.

Успех на всички.

п.п. Моля горното да не се модерира ... точно по темата е!

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2015, 11:17       Заглавие:  Re: Размисли по финансирането на БФДС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
Да,занимавам се защото това рано или късно ще рефлектира и върху мен и клуба когото ръководя..... Притчата за мишката в обора я знаеш предполагам....

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2015, 11:52       Заглавие:  Re: Размисли по финансирането на БФДС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Mr. Smith написа:
Ако приемем, че в общия случай тук се комантира въпроса за финансиране на БФДС с цел да се организира един голям перфектен мач, от който да се прави класиране, то това не би могло да се случи, защото индивидуалните интереси на част от клубовете не го допускат, съответно не може да бъде прието. Но всъщност не това е основния проблем.


Ще ми се да не си прав. Ще пробвам да те оборя, като вземем та за 2016 организираме точно такова :tu: Увеличаване на таксата на картотекирани би била добра възможност и в интерес на всички.
Ако се окажеш прав ... лошо.
Не ми погубвай ентусиазма ... има достатъчно причини, които го съсипват :danger:

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2015, 14:39       Заглавие:  Re: Размисли по финансирането на БФДС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
Delian Tsvetanov написа:
Решението- клубовете да бъдат задължени да организират поне по едно състезание левъл 1.


този филм сме го гледали .. няколко пъти .. и финала му не е с щастлив край :oops:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2015, 17:29       Заглавие:  Re: Размисли по финансирането на БФДС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2006, 08:50
Мнения: 2532
Местоположение: Sofia
Иво с право припомни, че в миналото птавихме опити за вменяване на задължения на клубове и картотекирани, но това се оказа опасно и неработещо. Надраснахме го и продължаваме да търсим решение.

Аз лично съм ЗА запазване или увеличение на картотеката с 10лв и увеличение на вноса на клубове с 200лв. Това прави допълнителен целеви приход от 6000лв.Републиканското да бъде платено за участниците. Така ще допълним сумата. Остава председателите да се ангажираме да заведем всичките си картотекирани там.Ако успеем да съберем 85% от тях ще се получи.

_________________
Михаил Витанов - НКПС "Динамик"
"Прогресът, постигнат вчера, както прогресът, който ще постигнем днес, ще създаде традициите утре"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2015, 17:44       Заглавие:  Re: Размисли по финансирането на БФДС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
moritz написа:
Аз лично съм ЗА запазване или увеличение на картотеката с 10лв и увеличение на вноса на клубове с 200лв. Това прави допълнителен целеви приход от 6000лв.Републиканското да бъде платено за участниците. Така ще допълним сумата. Остава председателите да се ангажираме да заведем всичките си картотекирани там.Ако успеем да съберем 85% от тях ще се получи.


И това е работещо според мен. Отрязва финансиране за нац. отбор, но е все пак е стъпка.

moritz написа:
Иво с право припомни, че в миналото птавихме опити за вменяване на задължения на клубове и картотекирани, но това се оказа опасно и неработещо.

Аз си спомням един такъв опит и наистина не беше правилен и тогава също му се противопоставих.(ако е това което си мисля). Там, обаче, ставаше въпрос за принуждаване на състезатели да ходят на състезания.

Аз говоря за друго.
На повечето хора им трябват малки състезания, да опитат, ако им хареса три-четири пъти ще прецени дали ще се зариби.
Липсват ни много на брой левъл 1 и левъл 2. Това имах предвид.
Всеки клуб може да направи по едно левъл 1 и то като такса да е безплатно за участниците - само да си залащат таксата към стрелбището ако има такава. Където нямат база, ще търсим решение.

Ето, Стоев се отчете. Направи състезание, направи скара :D и хората са доволни.
Ще дойде "Кольо Опън" и ще се включим и ние.
Повече малки състезания и скара с бира ... повече спорт, повече купон :D

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2015, 17:51       Заглавие:  Re: Размисли по финансирането на БФДС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
moritz написа:
картотеката с 10лв и увеличение на вноса на клубове с 200лв

В горния случай се натоварват повече клубовете с малко състезатели и по-малко големите.

Ако приеме обратното - да се увеличи да кажем с още 30лв. картотеката, а клубовете с по 100лв.(исканите от Краси за текущи разходи) тежестта ще се прехвърли малко към състезателите , които реално ползват услугата.

п.п. На мен ми е все едно - аз плащам всички такси на състезателите и картотеки а те не ми плащат чл. внос:D

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2015, 17:58       Заглавие:  Re: Размисли по финансирането на БФДС
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Юни 2008, 12:51
Мнения: 570
Местоположение: Пловдив
moritz написа:
Аз лично съм ЗА запазване или увеличение на картотеката с 10лв и увеличение на вноса на клубове с 200лв. Това прави допълнителен целеви приход от 6000лв.Републиканското да бъде платено за участниците. Така ще допълним сумата. Остава председателите да се ангажираме да заведем всичките си картотекирани там.Ако успеем да съберем 85% от тях ще се получи.


Добре де, аз не мога да разбера защо е тази борба за този турнир. Какво ще стане като имаме един турнир в повече в календара, за който ако изпълним предложението на Мишо, аз още отсега разбирам, че този турнир ще ми излезе златен. Ами въобще не го искам. Значи не стига, че ще платя такса за участие, ще ми увеличат таксата картотека и накрая и вноската на целия клуб, само и само да се проведе един турнир в повече за който има много повече питанки, отколкото ясни и конкретни отговори и решения.

Аз лично не виждам никакъв смисъл да се мъчим и опитваме да правим такъв турнир, ако средствата излизат пак от НАШИТЕ джобове. Какъв му е смисъла? Защо да го правим?

Аз съм изцяло ЗА, ако има пари дошли от споснори, дарения и всякакъв друг вид помощи или финансиране към БФДС. Пари, които тя да похарчи за едно държавно първенство, което да е БЕЗПЛАТНО за всички картотекирани. Ама като се каже безплатно, то наистина да е така, а не предварително събрани пари под една или друга форма от нас самите.

Ще кажете ами няма такива, ами като няма, няма да има безплатен турнир и толкова.

_________________
Георги Томов - СК "Седемте хълма"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2015, 17:59       Заглавие:  Re: Размисли по финансирането на БФДС
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Юни 2008, 12:51
Мнения: 570
Местоположение: Пловдив
Delian Tsvetanov написа:
Аз говоря за друго.
На повечето хора им трябват малки състезания, да опитат, ако им хареса три-четири пъти ще прецени дали ще се зариби.
Липсват ни много на брой левъл 1 и левъл 2. Това имах предвид.
Всеки клуб може да направи по едно левъл 1 и то като такса да е безплатно за участниците - само да си залащат таксата към стрелбището ако има такава. Където нямат база, ще търсим решение.


Тук си много прав и съм съгласен, но проблема са базите. Никой няма база освен два или три клуба. Другите какво правим? Просто няма къде, не че няма желание.

_________________
Георги Томов - СК "Седемте хълма"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2015, 18:17       Заглавие:  Re: Размисли по финансирането на БФДС
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Юни 2008, 12:51
Мнения: 570
Местоположение: Пловдив
Нека да помислим и друго нещо.

Кое натоварва най-много бюджета на един турнир?

Съдии - спане и ядене и пиене
Хелпъри - ядене и надница


Какво ще стане ако всички съдии работят без пари за този турнир, за който мечтаем. Имам предвид без пари, като си плащат спането и яденето? И естествено премахнем хелпърите, в стил Гърция и не само???

Сбора от разходи за тези горните ще е доста прилична сума, която просто няма да бъде давана и сумата от 16000 лева ще намалее главоломно.

Как може да стане това?

За хелпърите е ясно и супер просто. Просто не ги наемаме и не идват. Така всеки склад сам си обслужва сцената. В Гърция е така и състезанията си вървят и се стрелка и хич не им дреме, че даже повече от нас.

За съдиите. Тук вече е малко по-сложно. Може би трябва да се направи нещо като съдийски график. Всеки един съдия да е длъжен да дава един безплатен наряд /под безплатно вече ме разбрахте какво имам предвид, че е много дълго, да не го пиша всеки път/.
Дали клуба ще му го плати или той самия, това си е негов проблем.

Сещам се, че всеки клуб може да изпрати колкото човека иска, за помощ в строежа на сцените на турнира. Ако от всеки клуб отидат 3 човека, за един ден ще се вдигнат за един ден 24 сцени според мен без проблем.

Друго в момента не се сещам, но според мен трябва да се работи в тази насока - Как да спестим големите разходи, а не да се чудим как да изгърбим някой да ги плати.

_________________
Георги Томов - СК "Седемте хълма"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2015, 18:41       Заглавие:  Re: Размисли по финансирането на БФДС
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Мар 2011, 21:37
Мнения: 140
Местоположение: Стара Загора
:tu: Браво ЖОРЕ,личи се веднага ,че си виден застраховател !!!

_________________
Динко Желев
НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 79 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: strike и 63 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer