logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:13




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 79 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2015, 19:25       Заглавие:  Re: Размисли по финансирането на БФДС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2006, 08:50
Мнения: 2532
Местоположение: Sofia
:happy: :happy: :happy: Браво Жорка, остави ме без думи..

_________________
Михаил Витанов - НКПС "Динамик"
"Прогресът, постигнат вчера, както прогресът, който ще постигнем днес, ще създаде традициите утре"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2015, 06:02       Заглавие:  Re: Размисли по финансирането на БФДС
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 10 Юни 2008, 18:11
Мнения: 709
Следя темата с голям интерес. Ще хвърля няколко стотинки по тоз въпрос.

Да почнем от терминологията, тя говори твърде красноречиво :-) ГОДИШНО КЛАСИРАНЕ, ДЪРЖАВНО ПЪРВЕНСТВО...
Това, пичове, са думички, които недвусмислено посочват периода състезателни усилия на всеки играещ. :-) От там нататък за какви пет лв става въпрос?

Всеки спорт има държавно първенство, в което се бориш цял сезон/година. Победител/шампион става този, който посещава тези състезания през цялата година. Туйто.
Ако искаш да си такъв - готвиш се, стреляш по турнирите. Не играеш в Сърбия, Гърция и т.н. на турнир, при положение, че се застъпва с такъв в Бг, естествено, ако се бориш за годишното ни класиране.

За разлика от големите региони, ние сме шепа хора, имаме 4-5 пистолетни турнира, 1-2 райфъла и 1-2 шотгъна. Гърците се спукват от турнири, знаете, там е много трудно да играеш на всички, измислили си хората турнир, който да им определи държавните челни места, добре. Ала тук е друга бирата. :-) Толкова по "държавния ни турнир"

Друг е въпроса с нац. отбор. Твърдо има нужда от финансиране! Защо? Защото това са хората, които представят БЪЛГАРИЯ!!! Ей затова!
Като минимум средства трябва да се предвидят таксите, екипите им и спането. Това би бил и допълнителен стимул към хората, отишли да представят малкия ни регион пред света. Събираме тези средства, чрез клубовете. Друг вариант засега няма. Ако се намерят странични спонсори - добре дошли.

Приятен ден на всички :-) :tu:

_________________
Илия Йонков
КДПС "Етър IPSC"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2015, 06:32       Заглавие:  Re: Размисли по финансирането на БФДС
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Мар 2011, 21:37
Мнения: 140
Местоположение: Стара Загора
Сто процента си прав Илийка ! :td: :td:

_________________
Динко Желев
НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2015, 07:20       Заглавие:  Re: Размисли по финансирането на БФДС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Браво :tu: Отворена е вече и стр. 5 по тая тема. Аз обаче загубих връзката с основния въпрос. Какъв точно е проблема и за какво говорим?

Иначе съм съгласен с Томовия и ако съм съдия съм готов да давам безплатни наряди. За хелперите нещата не са точно така обаче. Изискват се определени, поне словестни, умения да накараш въоръжени топ пичове, които фино си зарязват станиолчетата от енергийните фафлички по стейджа да ползват черните чували.

Илийков правилно посочва, че първенство и т.н. е всъщност да играеш цял сезон и да има само един мач не е правилно. Но и той е пропуснал момента, че това е идея с определена цел на група постоянно търсещи съвършенство блудни синове и шампиони, които са кат некоя стара мома - нема угодия ако ще и на глава да и се въртиш :happy:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2015, 08:24       Заглавие:  Re: Размисли по финансирането на БФДС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
bajiliya написа:
Защото това са хората, които представят БЪЛГАРИЯ!!! Ей затова!
Като минимум средства трябва да се предвидят таксите, екипите им и спането.


... още повече, че някой може да е добър състезател, но да не му достигат парите да отиде и е нормално да го подкрепим. В противен случай наистина става така , че отива, който може да си го позволи, а не най-добрите. Ако съвпадне да е добър и да може да си го позволи добре , но иначе ...

ОБАЧЕ наистина много точно трябва да се разпишат критериите за класирането, защото вече ще бъдат замесени и пари, а замесят ли се и пари ...

Мисля, че двата въпроса за определянето на класирането и финансирането на нац. отбор трябва да се разглеждат заедно.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2015, 09:23       Заглавие:  Re: Размисли по финансирането на БФДС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2006, 08:50
Мнения: 2532
Местоположение: Sofia
Забравете за секунда парите и отговорете на себе си по съвест:
1. Искам да има шампионат или републиканско?
2. Считам ли за редно, некартотекираните членове да поемат ангажимент към това чрез клубните вносове към БФДС?
3.Искам ли плащам за всичко това?

А сега като сложим парите.... вижте картинката.

_________________
Михаил Витанов - НКПС "Динамик"
"Прогресът, постигнат вчера, както прогресът, който ще постигнем днес, ще създаде традициите утре"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2015, 14:52       Заглавие:  Re: Размисли по финансирането на БФДС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
moritz написа:
Забравете за секунда парите и отговорете на себе си по съвест:
1. Искам да има шампионат или републиканско?
2. Считам ли за редно, некартотекираните членове да поемат ангажимент към това чрез клубните вносове към БФДС?
3.Искам ли плащам за всичко това?

А сега като сложим парите.... вижте картинката.


Чакай сега да видя дали ще мога да отговоря.
1. Държавно първенство. (поне мисля, че така беше термина вече). Другото - Кръгове от държавното първенство, от които да се излъчи победителя в държавното първенство би било най-справедливо, но мисля, че нямаме още условия за такова нещо.
п.п. За да направим наредба за спортно състезателната дейност за 2016 ни трябва спортен календар, а за да имаме такъв ни трябва още много от рано да определим състезанията. Не е редно състезание не фегуриращо още в началото да е част от определянето на Държавния Шампион.
2. ?!?!?!?!!??????!!? ... предполагам имаш предвид да се увеличи членският внос на клубовете. Така формулирано - не считам за нередно.
3. Да, искам ... ама ако и другите плащат :D

Слагам парите и още не виждам картинката :punch:

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2015, 17:12       Заглавие:  Re: Размисли по финансирането на БФДС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Окт 2006, 19:00
Мнения: 1274
Местоположение: Велико Търново
Аз също съм на мнение, че ако се изгърбят клубовете и картотекираните състезатели с повече кинти, то те трябва да се използват в подкрепа на националните ни отбори, в съответствие с някаква предварително приета стратегия.
Това с решаването на републиканския шампионат с един единствен турнир, според мен не е съвсем правилно, защото няма гаранция че точно тогава топ състезател ще бъде във форма, няма да е болен или с болезнен мензис.
Освен това кое ще е безплатното на този мач за състезателите? Не забравяйте, че таксата е малък процент от разходите. Основното са патрони, път, хотел при двудневен формат и пр.
После ще дописвам, че отвориха ресторанта на инклузива.

_________________
Велизар Захариев
Само ЕТЪР !


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2015, 17:18       Заглавие:  Re: Размисли по финансирането на БФДС
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Май 2008, 20:19
Мнения: 519
Местоположение: Pleven
Ок. Във всички мнения има по малко логика. Ама още се опитвам да схвана кое не е наред на организацията до сега. И на мен ми е кеф да смятам чужди пари и взимам решения касаещи другите.

_________________
Венцислав Б.Богданов
www.9mm.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2015, 12:41       Заглавие:  Re: Размисли по финансирането на БФДС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Имам два въпроса:
1. Спортисти,състезатели,"любители" си купуват спортно оръжие с лиценза на БФДС,нали?
2. Плащат ли те на БФДС за използването на лиценза?

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2015, 14:50       Заглавие:  Re: Размисли по финансирането на БФДС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
ti6kata написа:
Имам два въпроса:
1. Спортисти,състезатели,"любители" си купуват спортно оръжие с лиценза на БФДС,нали?
2. Плащат ли те на БФДС за използването на лиценза?


Два отговора :

1.ДА
2.НЕ

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2015, 15:19       Заглавие:  Re: Размисли по финансирането на БФДС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Ето отговора с липсващото финансиране!

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2015, 17:24       Заглавие:  Re: Размисли по финансирането на БФДС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Няколко размишления:

1. Турнири 1во-2ро ниво: събираме се по една шепа хора, лично имам опит с няколко.
В този смисъл не знам защо толкова се реве, че няма такива. Моето виждане е че ако не се съберем поне 40 стрелци, то няма смисъл от бъхтенето...освен за слава и лично четкане на егото ;-)

2. Държавно първенство - един турнир: за да бъда откровен, за мен лично с приоритет е постоянството пред случайния подбор. Имам предвид следното - видахме как може стрелец да се контузи на едно състезание, може да му се счупи пищова и др. (сещам се за един голям наш състезател и гаджето му, което му костваше 5-6 места назад ;-) !!! ) Също така е много по-лесно да си купиш една торба патрони, ударно, и да се вдигне нивото точно и нарочно преди този турнир!
Съвсем различно е, ако трябва да си в добра физическа, стрелкова и психическа форма целия сезон!

3. Ако се реши от мнозинството стрелци да има такова първенство, съм на мнение, че трябва да се финансира от всички стрелци (без тези, които стрелят спортна, муай-тай и др.) ама всички!
По този начин, това ще е също един допълнителен стимул, за повече хора да дойдат.

4. Определено съм ЗА, за политиката, че крайната цел на тренировъчния процес е състезание!

5. Ако се прави такъв ЕДИН, ГОЛЯМ, ДВУДНЕВЕН турнир, да може да се даде опция на стрелци да го стрелят на 50%, под формата на второ ниво!
Видяхме вече от горните мнения, че имаме хора без притеснения за парите, и такива, които правят сериозни жертви за да идват - нека опитаме да уважим и двата вида, а не да се делим!

Поздрави

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2015, 17:51       Заглавие:  Re: Размисли по финансирането на БФДС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
ti6kata написа:
Имам два въпроса:
1. Спортисти,състезатели,"любители" си купуват спортно оръжие с лиценза на БФДС,нали?
2. Плащат ли те на БФДС за използването на лиценза?


PDT_Armataz_01_22
А сега и аз да ти задам един въпрос.
Картотекирани състезатели по Динамична стрелба си "купуват оръжие с лиценза" на спортната стрелба БСС.
Дължат ли некви кинти на спортната стрелба?

При мен няма такива взели"оръжие с лиценза на БФДС", но пък има обратния случай ... та затова питам. ;)

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


Последна промяна Delian Tsvetanov на 17 Окт 2015, 19:11, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2015, 17:59       Заглавие:  Re: Размисли по финансирането на БФДС
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
"Ето го отговора с липсващото финансиране!"

То така мен ме устройва ... клуба няма да плати нито лев щом всичките са ми с лиценза на спортната стрелба... СУПЕР ... казвайте кога я гласуваме тая работа :D :armed: :DD

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 79 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer